p.kuptel
19-12-2013, 00:21
Witam,
Wywołałem serię zdjęć w fotolabie ProfiLab w wola parku. Zdjęcia które przygotowałem spełniały ich kryteria "wielkości" pliku, odbitki 10x15. Niestety po odbiorze okazało się że:
1) poucinało boki pomimo odznaczenia opcji "nie ucinaj"
2) zdjęcia wyszły okrutnie ciemne.
Po tym ściągnąłem profil ICC z ich strony:
http://transfer.profilab.pl/pl/content/33-profile-icc
Zainstalowałem, zrestartowałem komputer. Obraz nadal nie odpowiadał odbitce.
Zmieniłem ustawienia monitora:
-kontrast na minimum (z 50 na 40)
- gamma z 1.0 na 0.5
Monitor to iiyama ProLite E2208HDD jeżeli to pomoże.
Zdjęcie wyświetlane na monitorze jest teraz bardzo zbliżone do odbitki. Nie musiałem modyfikować barw/kolorów.
PROBLEM:
- zdjęcie jest ciemne pomimo tego że histogram jest prawidłowo wypełniony
- aby rozjaśnić zdjęcie tak aby wyglądało jak zrobione w świetle dzienny, muszę je prześwietlać, a i tak mam dziwny półmrok.
Np. zdjęcia z linku:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240898
w tych ustawieniach są najnormalniej w świecie ciemne.
Załączam zdjęcie b&w które wysłałem do labu:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/11570489/_DSC5598_lab.jpg
O CO CHODZI? GDZIE JEST PROBLEM?
Czy możliwe że wina leży po ich stronie? Coś się omsknęło? Zwalona maszyna?
Kończą mi się pomysły. Chcę tam jutro wpaść i odzyskać kasę.
Piotr
Wywołałem serię zdjęć w fotolabie ProfiLab w wola parku. Zdjęcia które przygotowałem spełniały ich kryteria "wielkości" pliku, odbitki 10x15. Niestety po odbiorze okazało się że:
1) poucinało boki pomimo odznaczenia opcji "nie ucinaj"
2) zdjęcia wyszły okrutnie ciemne.
Po tym ściągnąłem profil ICC z ich strony:
http://transfer.profilab.pl/pl/content/33-profile-icc
Zainstalowałem, zrestartowałem komputer. Obraz nadal nie odpowiadał odbitce.
Zmieniłem ustawienia monitora:
-kontrast na minimum (z 50 na 40)
- gamma z 1.0 na 0.5
Monitor to iiyama ProLite E2208HDD jeżeli to pomoże.
Zdjęcie wyświetlane na monitorze jest teraz bardzo zbliżone do odbitki. Nie musiałem modyfikować barw/kolorów.
PROBLEM:
- zdjęcie jest ciemne pomimo tego że histogram jest prawidłowo wypełniony
- aby rozjaśnić zdjęcie tak aby wyglądało jak zrobione w świetle dzienny, muszę je prześwietlać, a i tak mam dziwny półmrok.
Np. zdjęcia z linku:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240898
w tych ustawieniach są najnormalniej w świecie ciemne.
Załączam zdjęcie b&w które wysłałem do labu:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/11570489/_DSC5598_lab.jpg
O CO CHODZI? GDZIE JEST PROBLEM?
Czy możliwe że wina leży po ich stronie? Coś się omsknęło? Zwalona maszyna?
Kończą mi się pomysły. Chcę tam jutro wpaść i odzyskać kasę.
Piotr