PDA

Zobacz pełną wersję : reanimacja Petzval lens?



GrzesiekM
17-12-2013, 22:38
Witam,


Petzval Lens (http://microsites.lomography.com/petzval-lens/?utm_source=community&utm_medium=header&utm_campaign=petzval_preorder_header)

Czy ktokolwiek z Szanownych miał styczność z rzeczonym szkiełkiem w starej lub nowej wersji?
Ileż toto może kosztować?

silver56
17-12-2013, 22:57
http://shop.lomography.com/pl/lenses/brass-petzval-nikon-mount

doktor
18-12-2013, 01:09
Z Pezwalem mogą mieś styczność ludzie z LF. Nawet po zdjęciach w galerii widać, że nie do końca wiedzą jak go stosować. Część zdjęć jest kompletnie chybiona jeśli chodzi o charakter tego szkła. Stary Pezwal był wielki, bo to było jasne szkło. Nie wróżę*mu kariery, bo to nie te czasy. Ludzie są zbyt leniwi by używać tego szkła. Ja i tak wybrałbym Pezwala na 4x5, albo przynajmniej MF.

edyta mówi, że takie szkło kryjące 5x7 można kupić*za mniejsze pieniądze na zagranicznym portalu aukcyjnym.

RobertMiernik
18-12-2013, 10:55
Nom, ale tu jest lomo dopisane, więc może się sprzedać...

U nas raczej nie zobaczymy go na ulicy, ale z takim DFem i po zachodniej stronie wody...

GrzesiekM
18-12-2013, 15:21
szczerze mówiąc zainteresował mnie ten bokeh.... i centralny punkt ostrzenia ... zauroczonym :)