PDA

Zobacz pełną wersję : Pyt. do znawców systemu sony



luxius
17-12-2013, 15:26
Jaka lustrzanka sony jest odpowiednikeim nikona d300s ale w nowej wersji? Tzn czy sony pro lub semi-pro body formatu dx? :)

MC_
17-12-2013, 15:50
Odpowiednikiem to może niekoniecznie, ale z aparatów aps-c niebędących nexami to A77.

GonzoG
17-12-2013, 15:52
Jaka lustrzanka sony jest odpowiednikeim nikona d300s ale w nowej wersji? Tzn czy sony pro lub semi-pro body formatu dx? :)

Żadna. Sony nigdy nie robiło tej klasy lustrzanek. Chociaż A700 była bardzo bliska.
Najbliżej jest A77, ale to klasa D7x00.

luxius
17-12-2013, 15:56
A moze ktos ma doswiadczenie z przesiadką z nikona na sony? Chodzi o zmiane całego systemu.

Jak z af, optyką , obrazowaniem, wysokim iso, cls itd?


Żadna. Sony nigdy nie robiło tej klasy lustrzanek. Chociaż A700 była bardzo bliska.
Najbliżej jest A77, ale to klasa D7x00.


Co to D7x00 ?:)

GonzoG
17-12-2013, 16:10
Co to D7x00 ?:)

D7000, D7100.

Przesiadka z Nikona na Sony - taka sama jak między każdymi innymi systemami.
Obsługi aparatu trzeba uczyć się na nowo. Na 100% będzie Ci brakowało szybkości działania Nikona. Sony znacznie więcej potrzebuje na włączenia, pokazanie podglądu, przejście z podglądu do robienia zdjęć, itp.

Będziesz też musiał się przyzwyczaić do symulowanej ekspozycji w wizjerze, albo przekłamanej jasności gdy ją wyłączysz.

koniecpolska
17-12-2013, 16:48
A moze ktos ma doswiadczenie z przesiadką z nikona na sony? Chodzi o zmiane całego systemu.

Jak z af, optyką , obrazowaniem, wysokim iso, cls itd?Dla kogoś, kto zadaje takie pytania jest naprawdę obojętne jakim "systemem" robi zdjęcia. A wręcz nawet jakim typem aparatu ...

RobertMiernik
17-12-2013, 17:10
Będziesz z sony zadowolony, sam byłbym zadowolony gdyby odrobinę bardziej rozbudowany system był w czasie kiedy kupowałem pierwszego nikona.

qbic
17-12-2013, 22:50
Jaka lustrzanka sony jest odpowiednikeim nikona d300s ale w nowej wersji? Tzn czy sony pro lub semi-pro body formatu dx? :)

Mała dygresja, zamiana DX na DX, nie ma sensu.

pastwisko
17-12-2013, 23:54
Mała dygresja, zamiana DX na DX, nie ma sensu.

Nie wszystko się kręci wokół wielkości matrycy..

suvee
18-12-2013, 00:32
Zamiana sony na nikona to zmiana koncepcji fotografowania. A77 jest tożsama z d7000, ale bardzo się jednak różni. Kilka rzeczy odróżnia sony od reszty, np. elektroniczny wizjer z pełną informacją, poziomica w wizjerze, peaking, czyli rysowanie kontrastów wspomagające ostrzenie. Af w a77 łyka na głowe reszte rozwiązań, nawet z wyższych nikonów, szybkość ostrzenia w obiektywach ssm jest również wyższa.


——————————————————
Nie wszystko jest takim jakim sie wydaje.

qbic
18-12-2013, 00:55
Af w a77 łyka na głowe reszte rozwiązań, nawet z wyższych nikonów

Prove it.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/thexfilesiwanttobelieve610x404-2.jpg
źródło (http://oyster.ignimgs.com/wordpress/stg.ign.com/2013/06/the-x-files-i-want-to-believe-610x404.jpg)

anghan
18-12-2013, 09:03
To chyba bez sensu by ten wątek zamienić w starcie Nikona z Sony, bo dojdziemy w to samo miejsce jak w starciu Nikona z Canonem. Po drugie starcie powinno dotyczyć Nikona z Sony/Konica-Minolta.

Myślę, że pytający powinien sprecyzować czego szuka w Sony, albo co go skłoniło do porzucenia Nikona. Może to czego szuka wcale się nie znajduje tam gdzie myśli. My tu będziemy dywagować jakim świetnym aparatem sony jest, a on potrzebuje Pentaxa.

luxius
18-12-2013, 16:35
Mała dygresja, zamiana DX na DX, nie ma sensu.

Zeby było jasne, pełnokltakowego Nikona tez mam, i co do pełnej klatki nie mam zastrzeżeń. Jednak w formacie dx dawno u nikona nic sie nie dzieje w aspekcie nastepcy d300s i mysle , ze sie juz działo nie bedzie. Mnie dx jest potrzebny tak samo jak FF, ale tu nikon nie ma interesujacej oferty. Dla mnie nie ma czegos takiego jak wyższosc FF nad DX, sa za to rózne zastosowania obu formatów i wynikajace z nich zalety i wady dot. obu. Lata temu fotografowałem zarobkowo minoltą, stad moje zainteresowanie sony, ale brak znajomosci tematu i w tym celu pytania.


Intersuje mnie czy w sony jest taki d300s ale z matrycą z d7100, z zachowaniem ostrości i funcjonalnosci z d300s, oczywiscie umownie.

GonzoG
18-12-2013, 16:56
Intersuje mnie czy w sony jest taki d300s ale z matrycą z d7100, z zachowaniem ostrości i funcjonalnosci z d300s, oczywiscie umownie.

Nie ma. W Sony jest taki D7100 z matrycą z D7100... tylko z celofanem przed matrycą, co powoduje utratę ok 25% światła, a tym samym wyższy poziom szumów.

AF - w A77 jest dość dobry. Z racji, że działa ciągle, nie ma ruchomego lustra i jest inny algorytm działania, to jest trochę szybszy, ale czy pewniejszy niż w D300s nie wiem, nie miałem możliwości sprawdzić A77 pod tym względem.
Pewne jest, że ma trochę mniejszą czułość i przy słabym świetle bywają problemy z szybkością.

RobertMiernik
18-12-2013, 17:30
półprzepuszczalne lustro powoduje utratę na poziomie 2/3EV więc 25% to ciężko nazwać.

pastwisko
18-12-2013, 19:09
na upartego.... 2/3 --> 23/ --> 25/ --> 25%

dhawk95
18-12-2013, 23:15
półprzepuszczalne lustro powoduje utratę na poziomie 2/3EV więc 25% to ciężko nazwać.

Nie 2/3 EV, a 1/3 EV
Powiem tak - każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. EVF będzie większy od wizjera optycznego w innych aps-c, będzie się na nim dużo lepiej ostrzyło manualnie, będzie miał możliwość wyświetlenia wykonanego zdjęcia, poziomicy, histogrmu, itp. ; ale niektórym nie odpowiada obraz a także to, że będzie miał minimalne opóźnienie i gdy będzie ciemniej zacznie smużyć...

Według mnie EVF jest lepszy od OVF gdy jest bardzo jasno, później gdy jest coraz ciemniej zaczyna wychodzić na prowadzenie OVF (gdy jeszcze coś na nim widać, a w EVF zaczyna pojawiać się smużenie i szum), a potem znowu wysuwa się na prowadzenie EVF (gdy w optycznym nic nie widać, a w elektronicznym mimo szumu i smużenia coś widać ).
Dla mnie najważniejszą zaletą było np. 10 kl/s z AF i stabilizacja w korpusie a także kilka szkiełek, które miałem na ten bagnet :razz:

RobertMiernik
18-12-2013, 23:35
Nie 2/3 EV, a 1/3 EV
No to już od badającego zależy ;]
w każdym razie 1/3 a nawet 2/3 nawet jedna działka to umówmy się strata niewielka w amatorskiej puszce.

dhawk95
18-12-2013, 23:40
w każdym razie 1/3 a nawet 2/3 nawet jedna działka to umówmy się strata niewielka w amatorskiej puszce.
zgadzam się, choć nie jestem pewien czy a77 można nazwać amatorską :D

wyrwiflak
19-12-2013, 13:46
Czy amatorska to już będzie zależeć od użytkownika :) A77 to jednak jest aparat skrojony raczej pod entuzjastę, nie powinien jednak rzucać kłód pod nogi zawodowcowi świadomemu jego cech.

RobertMiernik
19-12-2013, 14:02
Nie od użytkownika tylko od miejsca gdzie sprzęt plasuje producent.

Można i zawodowo drzewa ścinać siekierą jednak na półce profesjonalnej leżą piły spalinowe...

wyrwiflak
19-12-2013, 14:12
Sony nie ma chyba jasnej klasyfikacji sprzętu. Na oficjalnej stronie sony.pl A77 opisany jest jako "profesjonalna obsługa" za to A65 jako "fotografia dla ekspertów" :)

luxius
19-12-2013, 14:16
Dzieki, za opine, moze gdzies uda mi sie przetestowac.

pastwisko
19-12-2013, 15:21
Można i zawodowo drzewa ścinać siekierą jednak na półce profesjonalnej leżą piły spalinowe...

Ależ piły profesjonalne różnież są na rynku, kosztują po parę stów i więcej ;)

GL
29-12-2013, 13:08
Może zamiast Sony zainteresuj się Pentaxem, ostatnio jest tam w czym wybierać jeśli chodzi o body APS-C.

ikit
02-01-2014, 11:37
No to już od badającego zależy ;]
w każdym razie 1/3 a nawet 2/3 nawet jedna działka to umówmy się strata niewielka w amatorskiej puszce.

Mimo straty na celofanie dostajesz stabilizację w body która daje ok. 2EV (acz nie pamiętam czy nie twierdzili że nawet więcej) więc jesteś wciąż do przodu:P