PDA

Zobacz pełną wersję : [DR5000] Filtry fotograficzne, film



DR5000
16-12-2013, 19:03
Przygotowaliśmy kolejny film - mówimy o filtrach fotograficznych, których używamy i do czego używamy.
Jest też o tescowym hermetycznym pudełku na filtry :) Zapraszam!

http://www.youtube.com/watch?v=j1QWnXr7HOc (http://www.youtube.com/watch?v=j1QWnXr7HOc&hd=1)
http://dr5000.com/wazne-filtry/

manfred
17-12-2013, 08:32
Ja mam w zestawie filtr szary jakiś tam :-) nawet nie wiem jakiej firmy ale powiem szczerze gdzieś tam nawet nie wiem gdzie wyczytałem :-) że w przypadku filtrów szarych jest problem z af. Czy można pare słów na ten temat?

PS A odpowiecie mi na pytanie jakiej wielkości macie octagon?

DR5000
17-12-2013, 11:40
Ja mam w zestawie filtr szary jakiś tam :-) nawet nie wiem jakiej firmy ale powiem szczerze gdzieś tam nawet nie wiem gdzie wyczytałem :-) że w przypadku filtrów szarych jest problem z af. Czy można pare słów na ten temat?

PS A odpowiecie mi na pytanie jakiej wielkości macie octagon?

Tak, problem analogiczny do łapania w słabym świetle, czyli może nie trafia lub w ogóle nie być w stanie łapać - tutaj D600 pokazuje jak gorszy jest jego AF od D800. Nie ma jednak magicznych problemów, chodzi wyłącznie o ilość światła. Na Olympusie z detekcją kontrastu, AF zwalnia, nawet mocno, ale trafia dużo celniej. Z filtrem NDx400 nie ma AFu wcale, nie ma też podglądu przez wizjer. Pracuje się na skalę :)

O który softbox pytasz konkretnie? Okrągłych mamy 4 różne rozmiary.

JAP
17-12-2013, 13:26
Dzięki za filmik i przypomnienie, że za kilka(set) złotych można sobie życie ułatwić..

bright_orange
08-01-2014, 01:03
To ja mam pytanie.

Przymierzam się do kupienia filtrów szarych.. Chce go używać do blyskania na małych przyslonach + chciałbym spróbować popstrykać rozmyte widoczki.

I teraz.. Filtry kołowe nakrecane na reduktory.. Czy filtry w systemie Cokin?
Znajomy dzisiaj uświadomił mnie. Ze Colin przy dłuższych naswietleniach może łapać światło boczne..

Jak z tym jest? Jakie rozwijanie polecacie?

Dodatkowo.. Mam 35 DX pod FX.. I czy nakręcenie filtra nie spowoduje sporo większej winiety?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2

bright_orange
18-01-2014, 10:38
Dzięki!:)

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2