Zobacz pełną wersję : [DR5000] Filtry fotograficzne, film
Przygotowaliśmy kolejny film - mówimy o filtrach fotograficznych, których używamy i do czego używamy.
Jest też o tescowym hermetycznym pudełku na filtry :) Zapraszam!
http://www.youtube.com/watch?v=j1QWnXr7HOc (http://www.youtube.com/watch?v=j1QWnXr7HOc&hd=1)
http://dr5000.com/wazne-filtry/
Ja mam w zestawie filtr szary jakiś tam :-) nawet nie wiem jakiej firmy ale powiem szczerze gdzieś tam nawet nie wiem gdzie wyczytałem :-) że w przypadku filtrów szarych jest problem z af. Czy można pare słów na ten temat?
PS A odpowiecie mi na pytanie jakiej wielkości macie octagon?
Ja mam w zestawie filtr szary jakiś tam :-) nawet nie wiem jakiej firmy ale powiem szczerze gdzieś tam nawet nie wiem gdzie wyczytałem :-) że w przypadku filtrów szarych jest problem z af. Czy można pare słów na ten temat?
PS A odpowiecie mi na pytanie jakiej wielkości macie octagon?
Tak, problem analogiczny do łapania w słabym świetle, czyli może nie trafia lub w ogóle nie być w stanie łapać - tutaj D600 pokazuje jak gorszy jest jego AF od D800. Nie ma jednak magicznych problemów, chodzi wyłącznie o ilość światła. Na Olympusie z detekcją kontrastu, AF zwalnia, nawet mocno, ale trafia dużo celniej. Z filtrem NDx400 nie ma AFu wcale, nie ma też podglądu przez wizjer. Pracuje się na skalę :)
O który softbox pytasz konkretnie? Okrągłych mamy 4 różne rozmiary.
Dzięki za filmik i przypomnienie, że za kilka(set) złotych można sobie życie ułatwić..
bright_orange
08-01-2014, 01:03
To ja mam pytanie.
Przymierzam się do kupienia filtrów szarych.. Chce go używać do blyskania na małych przyslonach + chciałbym spróbować popstrykać rozmyte widoczki.
I teraz.. Filtry kołowe nakrecane na reduktory.. Czy filtry w systemie Cokin?
Znajomy dzisiaj uświadomił mnie. Ze Colin przy dłuższych naswietleniach może łapać światło boczne..
Jak z tym jest? Jakie rozwijanie polecacie?
Dodatkowo.. Mam 35 DX pod FX.. I czy nakręcenie filtra nie spowoduje sporo większej winiety?
Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
bright_orange
18-01-2014, 10:38
Dzięki!:)
Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.