PDA

Zobacz pełną wersję : jaki plecak/torba do większych słoików?



bryk77
16-12-2013, 03:56
Witajcie,

Zgłupiałem zupełnie. Do tej pory wystarczała mi torba typu reporter, ale nabyłem 70-200 i już nijak nie idzie tego w niej zmieścić.
Lubię torby naramienne, ale wydaje mi się, że zdają one jedynie egzamin przy mniejszym i lżejszym sprzęcie dlatego zacząłem rozglądać się za plecakiem. Byłem przy okazji w MediaMarkt i widziałem taki plecak Case Logic. (http://www.mediamarkt.pl/plecak-case-logic-slrc206-czarno-pomaranczowy,id-148471) Plecak sprawiał wrażenie solidnego. Chciałbym w nim zmieścić puszkę, 70-200, 24-70 i jeszcze ze dwie stałki. Dodatkowo plecak daje możliwość wygodnego noszenia statywu. Na wyprawy jak znalazł. A może się mylę?
Macie inne propozycje? Na rynku jest ogromny wybór.


Pozdrawiam,
Damian.

marekawo
16-12-2013, 15:42
Ja kupiłem Lowepro Flipside Sport 15L,plecak co dla mnie ważne ma klapę od strony pleców.Mieści się bez problemu aparat z zapiętym 70-200 2.8 osłona odwrotnie założona, N24-70 z zapiętą osłoną, N 105 2.8, lampa.W kieszeni bocznej baterie i inne,a w drugiej statyw.

Andrzej1974
16-12-2013, 18:25
Byłem przy okazji w MediaMarkt i widziałem taki plecak Case Logic. (http://www.mediamarkt.pl/plecak-case-logic-slrc206-czarno-pomaranczowy,id-148471)

Wygląda ciekawie jednak gdybyś chciał go kupować to zajrzyj pod ten link (http://www.skapiec.pl/site/cat/67/comp/953631). ;-)

bryk77
17-12-2013, 05:15
Ja kupiłem Lowepro Flipside Sport 15L,plecak co dla mnie ważne ma klapę od strony pleców.Mieści się bez problemu aparat z zapiętym 70-200 2.8 osłona odwrotnie założona, N24-70 z zapiętą osłoną, N 105 2.8, lampa.W kieszeni bocznej baterie i inne,a w drugiej statyw.

Wygląda całkiem fajnie. Wypadałoby gdzieś pomacać. Z tego co widzę online mają go w jednym z lokalnych sklepów fotograficznych za całe €149 :-o



Wygląda ciekawie jednak gdybyś chciał go kupować to zajrzyj pod ten link (http://www.skapiec.pl/site/cat/67/comp/953631). ;-)

Dzięki za radę. Spora różnica w cenie.

D_Z_I_A_D_E_K
17-12-2013, 09:31
Polecam jak jeszcze znajdziesz Flipside 400AW mieści się wszystko to co w stopce

bryk77
19-12-2013, 04:22
Polecam jak jeszcze znajdziesz Flipside 400AW mieści się wszystko to co w stopce

Nie miałem gdzie go pomacać. Wybrałem inny, który polecił kolega wyżej (Flipside Sport 15L). Niemniej jednak dziękuję za pomoc. ;)


Ja kupiłem Lowepro Flipside Sport 15L,plecak co dla mnie ważne ma klapę od strony pleców.Mieści się bez problemu aparat z zapiętym 70-200 2.8 osłona odwrotnie założona, N24-70 z zapiętą osłoną, N 105 2.8, lampa.W kieszeni bocznej baterie i inne,a w drugiej statyw.

Podobnie jak Flipside 400AW nie miałem gdzie pomacać więc zamówiłem w ciemno na amazonie. Powinien wystarczyć dla moich hobbystycznych potrzeb. Oby dojechał przed świętami. Dziękuję za pomoc. ;)

marekawo
19-12-2013, 12:40
Zapodałem fotkę ;-)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/534/fd63.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Badol
19-12-2013, 21:07
Ja na twoim miejscu pomyślałby o np.
(bez lapa) LowePro Flipside300
(z laptopem) Tamrac Adventure 9
Oba powinieneś dostać do 300pln. Oba dobrych i sprawdzonych firm.
Wygodny i porządny plecak, szczególnie jak używasz go sporo to ważna sprawa.

rutra70
20-12-2013, 21:29
A ja polecam Tamrac Expedition. Teraz mam wersję 4 ale brakuje mi trochę miejsca i wymieniam na 6. Ten drugi to już spoko zmieści sporo sprzętu.

bryk77
21-12-2013, 03:54
Mnie chyba jednak wystarczy ten mniejszy. Ciekawe kiedy do mnie dojedzie. Przez całe to zamieszanie świąteczne może być dopiero w styczniu.
Nie chcę aż tak dużego plecaka jak ten Tamrac. Większy plecak to więcej sprzętu i wahlowania obiektywami zamiast robienia zdjęć. Chcę plecak na body, 24-70, 70-200 (lub 85/1.8 wymiennie) i jedną lub dwie stałki. Do tego kieszeń na filtry i ładowarkę do baterii.

Fajnie było mieć poręczne Fuji x100s, ale musiałem się z nim rozstać. Bardzo lubię zdjęcia z analogów i pomyślałem, że warto by było spróbować sił w tym kierunku także miejsce 24-70 może zastąpić jakiś relikt z lat 70tych.
Licytuję dwa na ebayu. Za 100 zł można mieć fajny aparat.