Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc! :)
biedronkkka
15-12-2013, 20:50
Witam wszystkich :) Jestem tu nowa i potrzebuje pomocy osób takich jak Wy-zaawansowanych :) Dostałam dofinansowanie z UE i jestem w trakcie zakupów sprzętu do filmowania i fotografowania. Jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny mam do wykorzystania 6000 zł. Zastanawiam się nad zakupem :
- Nikon d90 body
- obiektywy -linki :
- http://allegro.pl/tamron-70-200-2-8-nikon-5-lat-gwarancja-pl-i3722847691.html
- http://allegro.pl/samyang-ae-8-3-5-cs-ii-nikon-polska-dystrybucja-i3766287298.html
- http://winmar.pl/p4328,Obiektyw_Nikon_Nikkor_AF__50mm_f__1.8_D.html
Proszę Was o pomoc i zarówno odpowiedź czy jest to dobry wybór.
Witam wszystkich :) Jestem tu nowa i potrzebuje pomocy osób takich jak Wy-zaawansowanych :) Dostałam dofinansowanie z UE i jestem w trakcie zakupów sprzętu do filmowania i fotografowania. Jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny mam do wykorzystania 6000 zł. Zastanawiam się nad zakupem :
- Nikon d90 body
- obiektywy -linki :
- http://allegro.pl/tamron-70-200-2-8-nikon-5-lat-gwarancja-pl-i3722847691.html
- http://allegro.pl/samyang-ae-8-3-5-cs-ii-nikon-polska-dystrybucja-i3766287298.html
- http://winmar.pl/p4328,Obiektyw_Nikon_Nikkor_AF__50mm_f__1.8_D.html
Proszę Was o pomoc i zarówno odpowiedź czy jest to dobry wybór.
Co będziesz filmować i fotografować?
Jaki miałaś do tej pory sprzęt?
biedronkkka
15-12-2013, 21:01
Obecnie mam nikona d3100, będę fotografować sesje dziecięce, studio i plener, oraz śluby i wesela. Niestety mam ograniczoną pulę środków dlatego proszę o pomoc :) jestem początkująca i nie posiadam tak obszernej wiedzy by móc wybrać coś odpowiedniego.
Aparat ten nie ma być do filmowania , większa część dofinansowania przeznaczona jest na kamerę w HD i osprzęt.
1. Do tzw. slubow niezbedne jest drugie body. Chyba, ze nie boisz sie linczu w razie braku zdjec z imprezy ;)
2. Samyang to rybie oko, wykonuje sie nim najczesciej tylko pare ujec. Nie wiem, czy na poczatek taka inwestycja ma sens. No i oczywiscie, czy masz swiadomosc, ze to szklo bez AF?
3. Nikkor 50/1.8D, to oczywiscie tanie szklo, ale na cropie(mam nadzieje, ze wiesz o czym pisze) jego pole widzenia bedzie odpowiadalo polu widzenia obiektywu ok. 75mm. Po za tym jesli juz 50-ke, to raczej bralbym 50/1.8G - jest duzo lepsza.
4. Tamron 70-200/2.8 to sympatyczny obiektyw, w sam raz do plenerow (bez szybkiej akcji - powolny AF). Zalecalbym zakup z proba przy odbiorze, niestety znany jest z problemow AF (tzw BF/FF), do tego body, ktore wybralas nie ma mikroregulacji do AF-u, wiec tym bardziej szkla trzeba dobierac.
Na razie tyle, inni pewnie napisza wiecej.
PS. Gdzie lampa?
Andrzej1974
15-12-2013, 21:33
Chyba pomyliłaś fora skoro interesuje cię kamera?
Chyba pomyliłaś fora skoro interesuje cię kamera?
Aparat ten nie ma być do filmowania , większa część dofinansowania przeznaczona jest na kamerę w HD i osprzęt.
Najlepiej weź D5100 + 18-105mm VR + SB 700, taniej chyba się nie da. Możesz jeszcze pomyśleć nad 35mm f/1.8G
biedronkkka
15-12-2013, 21:44
Nie interesuje mnie kamera, napisałam tylko, że większą część dofinansowania przeznaczyć musiałam na kamerę ( filmowaniem zajmuje się mąż) moja 'działka' to foto.
Witek.K dzięki za obszerną odpowiedź, mam zatem kolejne pytanie - jeśli zrezygnowałabym z samyang, a body wybrała d7000 ? Co o tym sądzisz?
Na początek lepiej będzie zainwestować w drugie zapasowe body tak jak napisał Witek.K zwłacza przy ślubach. Z czasem dorobisz się lepszego sprzętu :-)
Przecież biedronkkka napisała, że obecnie ma D3100 - na zapas wystarczy pod warunkiem posiadania szkieł z silnikiem.
Stare d700 i N35mm 1,8G. Na początek wystarczy i sprzętu i chyba kasy.
Mając FX i dx masz elastyczność ogniskowej a zestawem zrobisz każdy ślub.
Lampa obowiązkowo. Powiem nawet ze dwie. Bo druga w zapasie. Mi sie kiedyś złamała stopka od lampy w kościele. Dobrze ze miałem zapas... Mogą być tanie manualne.
Przecież ma D3100. Co do Samyanga, to zrezygnowałbym z niego na rzecz D7000 - jak nie będzie miał problemów z AF, to obrazek będziesz miała bardzo dobry.
Co do obiektywów, to:
- Sigma 17-50/2.8 - ok 1700zł;
- Nikkor 35/1.8G - ok 700zł;
- Nikkor 85/1.8G - ok 1800zł;
Razem z body (ok 2700zł) wyjdzie w granicach 6900zł. Takim zestawem można zrobić wszystko, tylko pytanie, czy możesz aż tak naciągnąć budżet? I czy lubisz fotografować stałkami?
Przecież ma D3100. Co do Samyanga, to zrezygnowałbym z niego na rzecz D7000 - jak nie będzie miał problemów z AF, to obrazek będziesz miała bardzo dobry.
Co do obiektywów, to:
- Sigma 17-50/2.8 - ok 1700zł;
- Nikkor 35/1.8G - ok 700zł;
- Nikkor 85/1.8G - ok 1800zł;
Razem z body (ok 2700zł) wyjdzie w granicach 6900zł. Takim zestawem można zrobić wszystko, tylko pytanie, czy możesz aż tak naciągnąć budżet? I czy lubisz fotografować stałkami?
Polecam. W 100% procentach Ci wystarczy na początek.
Mi po 2 latach zaczyna brakować efektów FF :)
Racja, zapas już ma. Badyl81 podałeś ładny zestaw ale nie ma w nim lampy, chyba że autorka tego wątku taką posiada a nie wspomniała o niej. Jeśli jednak nie ma to ewentualnie można zamiast 851.8G wziąć wersję D i dokupić jakiś błysk. Niestety kosztem AF w D3100.
biedronkkka
16-12-2013, 18:27
Dziękuję Wam bardzo za tak obszerne wiadomości, jeśli chodzi o lampę to tak ową posiadam. Mam do dyspozycji równe 7 tysięcy, wcześniej pisałam o sześciu, ale okazało się, że nie potrzebuję kasy fiskalnej więc ten tysiąc przeznaczę na fotografię. Jeśli chodzi o body to od początku nastawiona byłam na d7000, ale przyznam szczerze, że chciałam zaoszczędzić :) Ten Samyang sobie odpuszczam na rzecz d7000. Dziękuję Wam jeszcze raz! W razie jakikolwiek pytań na pewno się do Was zgłoszę :P
Badyl81 dziękuję za skompletowanie sprzętu, poczytam trochę w necie, przedyskutuję z mężem ;) Bardzo mi pomogłeś, zresztą jak wszyscy tutaj
A co do lampy ---> http://allegro.pl/nissin-di866-mark-ii-canon-nikon-sony-lad-4aku-i3731898933.html czy taka byłaby odpowiednia?
Andrzej1974
16-12-2013, 20:41
A co do lampy ---> http://allegro.pl/nissin-di866-mark-ii-canon-nikon-sony-lad-4aku-i3731898933.html czy taka byłaby odpowiednia?
Jak masz kasę to SB-700 lub SB-910. Jak szaleć to na całego... ;-)
P.S. Ten tysiąc, który ci zostanie z kasy fiskalnej, możesz przeznaczyć na np. SB-700.
Jesli chodzi o lampy, to mozesz rzucic okiem na Metze, sa bardzo dobre, jedynie ich obsluga nie jest tak latwa jak sabinek.
Kup używane sb900 cena identyczna jak za tego nissina a pewnie jakiś gratis jeszcze dostaniesz.
Kup używane sb900 cena identyczna jak za tego nissina a pewnie jakiś gratis jeszcze dostaniesz.
Tak, w postaci palnika na wykonczeniu ;)
Moim zdaniem jak kupować lampę to nową, lub szukać powystawowej z jakiegoś FJ. Ja tak parę lat temu kupiłem sabinke 600 za 299zł z gwarancja 2 letnią. Tyle, że była macana :)
Jak używana to IMHO SB800. Wół roboczy...
biedronkkka
10-01-2014, 11:56
Przecież ma D3100. Co do Samyanga, to zrezygnowałbym z niego na rzecz D7000 - jak nie będzie miał problemów z AF, to obrazek będziesz miała bardzo dobry.
Co do obiektywów, to:
- Sigma 17-50/2.8 - ok 1700zł;
- Nikkor 35/1.8G - ok 700zł;
- Nikkor 85/1.8G - ok 1800zł;
Razem z body (ok 2700zł) wyjdzie w granicach 6900zł. Takim zestawem można zrobić wszystko, tylko pytanie, czy możesz aż tak naciągnąć budżet? I czy lubisz fotografować stałkami?
Badyl81 dziękuję CI jeszcze raz za tak dobrą poradę :) Zakupiłam body d7000 , lampę Nikona SB700, obiektyw Sigmy 17-70/2.8 oraz Nikkora 35/1.8G. Jestem mega zadowolona ! :)
Świetny zestaw, gratuluję zakupu a teraz najlepsza część czyli robienie zdjęć :)
No i super! Teraz tylko robić zdjęcia. Jak do portretów zabraknie ogniskowej to możesz się spokojnie zastanowić nad N85/1.8D (ok 1000zł używka) - mam i polecam.
Ja tez jestem pod wrazeniem sigmy 2.8:-D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.