PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacz radiowy - nagrywanie filmów - D7100



TMB
14-12-2013, 06:45
Witajcie
Poszukuje wyzwalacza radiowego ( z monitorkiem?) typu - Aputure Gigtube GWII, który wyzwoliłby nie tylko serie zdjęć w N D7100, ale i również zapuścił filmowanie.

Zna ktoś takie urządzenie? :)


Pozdrawiam
Tadeusz

TMB
16-12-2013, 01:25
No nie może być! Takie duże forum, a nikt takiego urządzenia nie zna? Aż trudno mi uwierzyć, aby w dzisiejszych czasach nikt takiego cuda nie wymyślił :)

GonzoG
16-12-2013, 01:43
Wyzwalacze radiowe raczej nie będą w stanie uruchomić nagrywania. Do tego jest potrzebna komunikacja poprzez USB i API Nikona, więc w tej chwili tylko i wyłącznie możliwe to na systemach operacyjnych - Windows, iOS, OS X, Android. Niestety USB 2.0, które jest w D7100, nie pozwala na zbyt szybkie przekazywanie obrazu.

Do tego co chcesz najprościej jest wykorzystać WU-1a i urządzenie z Androidem z aplikacją DSLRdasboard.
Masz pełne sterowanie parametrami aparatu, LV, podgląd - niestety z lekkim opóźnieniem i małą ilością klatek, możliwość robienia zdjęć i nagrywania.

TMB
16-12-2013, 01:44
To już transmisje obrazu będę mógł sobie podarować - chodzi o sam impuls - start/stop.

GonzoG
16-12-2013, 02:22
A... zapomniałem dopisać.
Takie programy jak DSLRDashboard są również na iOS, ale o ile dobrze pamiętam, to wszystkie są płatne.

A... zapomniałem o jednym - D7100 ma możliwość przypisania przycisku spustu jako rozpoczęcia nagrywania - nie wiem czy tyczy się to również wyzwalaczy/wężyków spustowych...

TMB
16-12-2013, 02:32
Ciekawe; co prawda na dniach zamawiam body, ale nie chcę wkopywać się w wyzwalacz, skoro i tak będzie mi zbędny.
a sam WU-1a średnio mnie ratuje z racji braku wszelakich dotykowych telefonów (wolę praktyczny solid samsung'a), a laptop ma za słabą baterie na takie akcje...mhh....

GonzoG
16-12-2013, 02:49
O ile się nie mylę, to TOP67 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=32222) będzie wiedział, czy zwykłym wężykiem spustowym, czy innymi wyzwalaczami migawki można rozpocząć nagrywanie w D7100, czy podobnych (D600/610, D800). Musiałby się jego spytać.

TMB
16-12-2013, 02:55
Poleciało do naszego zielonego ;) Jak czegoś się dowiem, to napisze tutaj.
Gonzo- dzieki wielkie!

TOP67
16-12-2013, 08:18
W D600 ustawienia użytkownika g4 "Rola spustu przy filmowaniu" można ustawić na filmowanie. Ale po przestawieniu na pilota podczerwieni, filmowanie jest blokowane i robi zdjęcie.
Najprawdopodobniej z wężykiem się da.

TMB
16-12-2013, 09:39
Ok. Dzięki. Znajomy napisał, że sprawdzi jak wygląda sprawa z owym kablem... tylko szkoda, ze kable maja max 3m....a nie 30 ;)

GonzoG
16-12-2013, 12:37
Ok. Dzięki. Znajomy napisał, że sprawdzi jak wygląda sprawa z owym kablem... tylko szkoda, ze kable maja max 3m....a nie 30 ;)

Jeśli działa z kablem, to zadziała z tym wyzwalaczem, o którym wspomniałeś na początku.
On wykorzystuje wyjście wideo i gniazdo wężyka.

Albo dowolny wyzwalacz lamp z trybem pilota - np. RF-603, ale już bez podglądu.