PDA

Zobacz pełną wersję : Bichromia



marekbp
24-07-2005, 23:32
Witam.

Na prośbę jednego z uzytkowników zamieszczam link do mojego tutorialu na temat bichromii. Poradnik znajduje się na Forum CyberFoto.
Komentarze mile widziane :D

http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=13645

szymony
24-07-2005, 23:43
No na prośbę murderatora tego działu, który uważa że proste rozwiązania są najbardziej genialne i najtrudniej na nie wpaść.
po za tym warto przerwać hegemonię madmipst'a :mrgreen:

madmips
25-07-2005, 10:32
fajny tutorial, chociaż mógłbyś kadrować zrzuty ekranowe tylko to elementów potrzebnych w danej chwili ;)

szymony - hegemonia - trudne słowo ;) no bez przesady, ale mogę zwolnić tempo...

pozdrawiam

RAF
25-07-2005, 10:37
ale mogę zwolnić tempo...

pozdrawiam
nie, nie - miało o kanałach alfa być :wink:

marekbp
25-07-2005, 11:22
fajny tutorial, chociaż mógłbyś kadrować zrzuty ekranowe tylko to elementów potrzebnych w danej chwili ;)

W sumie tak, ale z drugiej strony, założeniem był poradnik dla całkowitych lajkoników :wink: w PSie. Starałem sie więc by był jak najbardziej czytelny.

szymony
25-07-2005, 11:49
szymony - hegemonia - trudne słowo ;) no bez przesady, ale mogę zwolnić tempo...

Tylko spróbuj :twisted:

krzysiekk
25-07-2005, 13:48
madmips, - robisz super robote.

Mam mala sugestie. Bardzo dobrze i z jajem opisujesz ale zawsze mnie interesowala filozofia tych wszystkich warstw, kanalow i dobrze byloby tlumaczyc gdzies przy okazji te wszystkie roznego rodzaju warstwy i elementy skladowe obrabianego obrazu - najlepiej przez jakies porownania. Ot taki przyklad z elektroniki: "dioda to taki rura z zapadką - woda plynie tylko w jedna strone bo w druga zapadka sie zamyka." :-)
Dalo by to mozliwosc pracy kreatywnej a nie tylko na małpowanie tutoriala.

madmips
25-07-2005, 20:49
krzysiekk - dobrze, poprawię się (poprawianie się to np. jak patroszyć rybę bez ogłuszenia jej wcześniej, wiadomo, może boleć - poprawienie się to patroszenie ryby ogłuszonej, najlepiej martwej :D) pozdrawiam