Zobacz pełną wersję : Narty. Czechy/Słowacja.
Wybieram się w styczniu na narty. Czechy lub Słowacja. Szukam kwater, tras narciarskich. Najlepiej info z pierwszej ręki. Kto był i może polecić, to byłbym bardzo wdzięczny...
Polecam okolice Tatrzańskiej Łomnicy. Tam można dobrze pojeździć :)
Jeżdżę dużo, bardzo dużo - od otwarcia do zamknięcia, i ostro, do knajpy wpadam po herbate, wypijam na stojąco i dzida dalej - i jedyne miejsce ktore polecam na terenie tych państw, które mnie zadawala jest Chopok :) Zrobili tam nowe wyciągi, połączyli obie strony gory i można pojeżdzić trochę. Jadąc w Alpy - gdzie nie pojedziesz, bedziesz zadowolony - w Tatrach jest nieco inaczej.
Bylem 6 lat w Bad Gastein (Austria) i tam są naprawde piekne gory, trasy. Tam to się robiło ponad 200km dziennie, a nogi wysiadały :D
Aktualnie na slowacji jest mniej ludzi niż kiedyś, więc nie ma tłoków :) Na chopoku są dwie fajne trasy - Fis'owska oraz typowo pod giganta(?). Tam to naprawdę można "popalić krawędzie".
Odnośnie kwater - albo mieszkasz w Budicach (10 E / noc "apartament) albo bierz nieco drozdze mieszkania przy stoku(u samego podnóża góry, do wyciągów ok 5-7km), a w ramach tego bedziesz mial ulgi na karnecie i sie to jakos sumuje.
Ps. Na chopoku jezdzilem przez 5 lat (tylko) + 2 lata (jako drugi,marcowy wypad po Alpach). Wiec poziom jest odpowiedni tam :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.