Zobacz pełną wersję : Diaporama - jaka rozdzielczość i format plików
Witam!!
Mam kilka zasadniczych pytań w kwestii przygotowania diaporamy pejzażowej:
1. Jaka będzie optymalna rozdzielczość plików? (1024x768???)
2. Jaki zastosować format plików? (jpg???)
3. Czy power point jest dobrym narzędziem do przygotowania pokazu???
pozdrawiam
Mam kilka zasadniczych pytań w kwestii przygotowania diaporamy pejzażowej:
1. Jaka będzie optymalna rozdzielczość plików? (1024x768???)
Jakich plikow? Skladowych, czy wynikowych?
2. Jaki zastosować format plików? (jpg???) A co to za roznica?
3. Czy power point jest dobrym narzędziem do przygotowania pokazu??? PowerPoint, to program do prezentacji biznesowych. :) Czytaj -- jego mozliwosci w tym wzgledzie sa raczej niewystarczajace do wykonania diaporamy, ktora przy obecnej technice miala by byc ciekawa...
Chyba, ze Tobie chodzi tylko o taki smieszny pokaz slajdow, co to sobie znajomi mailem przesylaja...
Ja bym raczej zabral sie do tego w jakims sofcie do animacji, a nie prezentacji.
Mam na mysli rozdzielczosc plikow wchodzacych w ostateczny sklad diaporamy, czyli po obrobieniu.
jaki darmowy program jest godny polecenia do tworzenia diaporam??
Mam na mysli rozdzielczosc plikow wchodzacych w ostateczny sklad diaporamy, czyli po obrobieniu. Przy "prawidlowym" podejsciu do tego tematu -- czyli zrobieniu animacji -- nie ma to znaczenia. I tak jest to przeciez ograniczone finalna wielkoscia obrazu video. Jesli chcesz robic prezentacje, to rozmiar sobie takze okreslasz sam...
Nie istnieja dedykowane "programy do robienia diaporam". Ja przynajmniej sie z czyms takim nie spotkalem.
No dobrze, ale jeżeli stworzę pokaz z plików o wadze ponad 2 mega kazdy, bo własnie tak to wygląda przy jpegach o najmniejszej kompresji z d70s i niech pokaz zawiera np. 30 zdjęć plus muzyka to finalny plik (.exe) urośnie do sporych rozmiarów.
No dobrze, ale jeżeli stworzę pokaz z plików o wadze ponad 2 mega kazdy, bo własnie tak to wygląda przy jpegach o najmniejszej kompresji z d70s A widziales kiedys windowsa czy innego maca (i przede wszystkim monitor) z rozdzielczoscia ekranowa 3000x2000 pikseli? ;)
Cały czas mam na mysli prezentacje "rzucane" na sciane projektorem cyfrowym oczywiscie;), takze w gre wchodzi wysoka jakosc zdjec.
Cały czas mam na mysli prezentacje "rzucane" na sciane projektorem cyfrowym oczywiscie;), takze w gre wchodzi wysoka jakosc zdjec.
Odkładaj już kasę na projektor 3000x2000 pikseli :)
Odkładaj już kasę na projektor 3000x2000 pikseli :)
Wlasnie... :D
Cały czas mam na mysli prezentacje "rzucane" na sciane projektorem cyfrowym oczywiscie;), takze w gre wchodzi wysoka jakosc zdjec.
Jak zadajesz pytania na forum (czy gdziekolwiek indziej), to badz laskaw precyzowac je. Podawaj szczegoly, zastosowania tego, o co pytasz -- zobaczysz -- bedzie prosciej. ;)
A tym czasem, zainteresuj sie parametrami technicznymi (przede wszystkim rozdzielczoscia) rzutnika, z ktorego chcesz korzystac... Bo troszke od dupy strony do tego podchodzisz...
http://www.zamek.szczecin.pl/fotoklub/linki.htm tu masz parę linków związanych z diaporamą ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.