PDA

Zobacz pełną wersję : Bigosik?



mks
06-12-2013, 04:35
.

http://www.youtube.com/watch?v=IOF9L90ihtk


Ostatnio, bardzo nieśmiale wrzuciłem swój filmik do tematu o D600. Dostałem w nim jednak tak dużo konstruktywnej krytyki, że odważyłem się coś dodać i tutaj. Zakładam, że więcej osób zagląda do tego działu niż do tematu o D600 :)

Będę wdzięczny za wszelkie porady. Wiem, że głos jest do bani, ale z tym do Świąt raczej nic nie zrobię :(

josephebeloki
06-12-2013, 08:56
Kup mikrofon stereofoniczny. A jeśli masz to zmień na inny i nie tnij tak słów. Bo głos jest tragiczny... bynajmniej na mojej SB X-Fi Titanium, po prostu nie da się tego słuchać, jak syntezator.
Ekspertem od video jestem żadnym. Ale fajnie by było, jakby ta Pani mówiła normalnie spokojnie bądź z uśmiechem, a nie jak ROBOT który ma odklepać coś z kartki. Zniechęca mnie osobiście. Czy nie mogłaby z uśmiechem na twarzy, powtarzam z uśmiechem na twarzy , a nie, z miną Jane Ahonena + obrażona na wszystkich bo musi gotować => pokroić tą kapustę, żartując przy tym => "Tylko uważajcie na paluszki przy cięciu, oczywiście kapusty :) "... no cokolwiek.
Jeśli nie potrafi tego robić na luzie z uśmiechem, no to spróbuj zmienić aktorkę bo bardzo ciężko się to ogląda, jak ktoś obrażony bo musi gotować. Dla mnie gotowanie to odpoczynek i przyjemność, a dla niej to wygląda jakby ją ktoś zmusił do odklepania czegoś... nie nie nie.

Obraz troszkę chłodny i na granicy trupich rąk, ale jest okej, lubię taki balans , ale pomyśl czy czasem nie ocieplić minimalnie obrazu.
Pani gotuje w sukience wyjściowej i bez fartucha... no to tak jakby Adam Małysz skakał w jeansach, albo jakby Otylia Jędrzejczak pływała w krótkich spodenkach !!! ;/
No to nie jest pokaz mody, a gotowanie ... Poproś stylistę o przygotowanie osoby do wykonywanej czynności.

Z mojej strony tyle.

rul3z
06-12-2013, 10:19
Przewaga niebieskiego koloru powoduje, że jedzenie nie wygląda najlepiej, po prostu nienaturalnie, a przy tego typu kulinarnych video-manualach, to chyba wada.

mks
06-12-2013, 12:36
@josephebeloki - niestety aktorki zmienić nie mogę :) Liczę, że się rozkręci i nauczy. To nie maniera i gotowanie za karę, to mega trema plus ja - narwaniec najgorszy, który ją stresuje jeszcze bardziej. Muszę poszukać jakiś książek, kursów, wideoporadników dotyczących prezentowania się przed kamerą.
Ciuch to zwykła bluzka. Wolałem ją niż szary fartuch (innych na razie brak) na biało/kremowym tle. O stylistce nie myślałem, dzięki za ciekawą radę.


@rul3z - bardzo fajnie, że zwracasz na to uwagę (nie jako pierwszy). Przytoczę tu moją wypowiedź z innego forum:

W gradację kolorów bawiłem się przede wszystkim dlatego, że mi ją wskazano (używam dwóch różnych źródeł światła i dziwnie się miksują), a poza tym bardzo zajarałem się tym tutorialem:
http://www.redgiant.com/videos/redgianttv/item/23/


Wiem, że żeby to wyglądało pro, jak w transformersach (no i bigos to nie ta skala) to trzeba dużo lepszego oświetlenia.

Tak czy inaczej bardziej mi się podoba ten film (z zabawą kolorami) niż poprzedni z muffinkami (a tam miałem lepsze światło), choć oglądając go po Twojej wypowiedzi mam wrażenie, że może faktycznie trochę przesadziłem

amirez
07-12-2013, 17:06
Fajnie, ciekawie. Pomysł sympatyczny. Ale:
- zimne kolory, jedzenie jest mało atrakcyjne, wręcz odpycha,
- tekst, skonsultuj z kimś kto zna dobrze polski. Błędy językowe i stylistyczne,
- było - sukienka i fryzura! W kuchni włosy nie mogą latać luzem i falować! Koniecznie spiąć włosy i może stylowy fartuszek.
Na plus spokojny, miły głos prowadzącej.

sailor
07-12-2013, 21:27
Bardzo duza niekonsekwencja - wiadomo ze pol glowki kapusty ale juz nie wiadomo ile pozostalych skladnikow.
Bardzo chcialbym zobaczyc autorke jedzaca danie ktore przygotowala.
Przy takiej ilosci wsypanej soli wspolczuje. Podobnie z pozostalymi przyprawami - o ich zasadnosci nie pisze bo przepisow na bigos jest tyle ile gotujacych. Ale kompletnie mnie rozlozylo smazenie jednoczesnie kielbasy boczku i miesa. To sie nie moglo udac - co zreszta widac po masakrycznie przypalonej patelni i spalonej kielbasie
O zapale pani do gotowania juz napisano. Rozpuszczone wlosy w kuchni? Za takie cos sie wylatuje z roboty.

maniak666
17-12-2013, 00:23
...Rozpuszczone wlosy w kuchni? Za takie cos sie wylatuje z roboty...
A Gesslerową Ty widział,hę?:smile:

mks
17-12-2013, 23:31
Szczerze to przejrzałem większość filmów tych blogerek kulinarnych zarówno w PL jak i na świecie i prawie żadna nie miała spiętych włosów. Tym bym się tak nie przejmował :)

Bardziej mnie te kolory martwią, bo dalej nie wiem jak się za nie zabrać.
Żeby nie zaśmiecać forum to proszę sprawdźcie mój najnowszy filmik i znów liczę na konstruktywną krytykę:
http://www.youtube.com/watch?v=SsBVsD2B8Zk

sailor
23-12-2013, 13:45
A Gesslerową Ty widział,hę?:smile:

Dobrze ze z usmiechem na koncu bo o tej pani mozna duzo powiedziec ale na pewno nie to ze umie gotowac ;)


Szczerze to przejrzałem większość filmów tych blogerek kulinarnych zarówno w PL jak i na świecie i prawie żadna nie miała spiętych włosów. Tym bym się tak nie przejmował :)


To ze blogerki nie potrafia zachowac podstawowych zasad higieny w kuchni nie oznacza ze nalezy sie na nich wzorowac. Jesli ktos lubi jesc kudly to jego sprawa ale udzielanie porad kolinarnych i kreowanie sie eksperta w takim wydaniu troche slabe jest. Inna sprawa zr jak napisalem powyzej - nie ma szans by to nadawalo sie do jedzenia

gibber
23-12-2013, 14:13
Mi kudły z głowy nie przeszkadzają. Napiszę więcej, są dowodem na to, że żarło przygotował człowiek a nie jakaś maszyna. Coś jak z cygarami, najlepsze są te skręcane ręcznie.
Odnośnie filmu - podoba mi się, ale jak wspomnieli wcześniej - za dużo niebieskiego i dźwięk do bani.

pszemson
23-12-2013, 14:31
Mi kudły z głowy nie przeszkadzają.
A fe! Nie ma to jak 30cm włosa zatrzymujące się w gardle a jeszcze wystające z ust. No ale o gustach się nie dyskutuje.

Co do kolorystyki to poradniki kulinarne tylko i wyłącznie w naturalnych kolorach. Co najwyżej saturację można delikatnie zwiększyć aby pomidory były bardziej czerwone a sałata bardziej zielona.

mks
23-12-2013, 15:54
Już przestańmy męczyć te włosy :) Nikt ich (chyba) jeść nie lubi, ale też niewiele osób na co dzień gotuje w chustce (choć była to dobra praktyka naszych babć).
Z kolorami walczę cały czas
Tu na przykład już nie eksperymentowałem:
http://www.youtube.com/watch?v=SsBVsD2B8Zk
http://www.youtube.com/watch?v=5Bvym6paTbI

Przepaliłem niestety mąkę, ale i na to znalazłem już sposób.
Dziś wrzucę filmik w którym kolory są prawie dobre według mnie (bez oświetlenia na tło chyba nie uzyskam zadowalającego mnie/Was efektu).
Problemy z dźwiękiem rozwiązał mikrofon. Kucharka też się powoli wyrabia, co mam nadzieję słychać w nowszych "produkcjach":).

pszemson
29-12-2013, 19:34
Jest lepiej ale dalej jakoś zielono. Nie po mojemu przez to. Chyba że kucharkę masz zieloną. ;)

mks
30-12-2013, 11:58
Zielonkawość to efekt pompki 80-200. Nie wiem czemu, ale mi się podoba i dlatego aż tak bardzo z nią nie walczę. :)

mks
15-05-2014, 12:10
A jak teraz z dźwiękiem i kolorami?
http://www.youtube.com/watch?v=mVBeOxnyWJs

Kurtz
15-05-2014, 13:20
Mąka w szklance Jack Daniel's czy mi się wydaje?
Nóż wygląda na strasznie tępy - siłowanie się z cebulą wygląda dla mnie bardzo źle. Co to za nóż? Mam wrażenie, że średnio leży tej Pani w dłoniach, ale to tylko urywki filmu, więc ciężko powiedzieć na 100%.
I te idealnie pomalowane paznokcie, nie wiem, mi to przeszkadza ;) Chyba, że ktoś lubi jeść kawałki lakieru...
Ja wiem, że w internetach robia wiele rzeczy, ale to nie znaczy, że one są dobre. Luźne włosy to też problem i zgadzam się z przedmówcami - fartuch wygląda znacznie bardziej profesjonalnie niż ładna bluzka. Głos modelki lepszy, ale wciąż trochę brak.
Kolory moim zdaniem znacznie lepsze, może aż za dobre? Ziemniaki chyba trochę świecą, jakby były z ukrainy ;)

mks
15-05-2014, 13:26
Mąka w szklance Jack Daniel's czy mi się wydaje?
Tak, i bez podtekstu :) Imprezy mączno JD'sowe to nie nasza bajka.



fartuch wygląda znacznie bardziej profesjonalnie niż ładna bluzka.

Popatrz, pierwszy film w którym zapomniała o fartuchu. Ani przy nagrywaniu, ani przy obróbce nie zauważyliśmy. Za dużo rutyny już chyba :)




Kolory moim zdaniem znacznie lepsze, może aż za dobre? Ziemniaki chyba trochę świecą, jakby były z ukrainy ;)
Bo my się GMO nie boimy. Na coś trzeba umrzeć :)


Dzięki za uwagi.

KaarooL
22-07-2014, 00:08
Ostatni filmik lepszy, ale chyba prowadzącej nie widać - za to wielki minus.

Warto zauważyć że źle nie masz - wszystko wygląda smakowicie a ten głos nie bierze jeńców...

mks
22-07-2014, 15:59
:) Nie mogę narzekać. Cieszę się, że progres widać. Prowadząca się jeszcze pojawi.