emeswuu
05-12-2013, 16:42
Witajcie nikoniarze! Jestem tu nowy jako i tez jestem nowym posiadaczem nikona, konkretnie posiadam model d5100 z 55-105 VR. Jest to moja pierwsza lustrzanka, nie mi oceniać jej profesjonalizm gdyż nie ma co ukrywać jestem amatorem, wczesniej posiadałem hybryde. Mam kilka pytan do was!
Jak dobrze ustawić sprzęt aby robił mi ostre zdjecia, gdy mam lekko ciemno w pokoju juz nie moze zlapać ostrości, manualnie czy automatycznie, czesto kręce namiętnie aby ustawić ostrość i to nie daje mi efektów wielkich, takze prosze o kilka jakiś cennych wskazówek, albo przekierowanie mnie gdzie moge sie w to zaczytać. Interesuje mnie takze robienie zdj przez dluzszy czas naswietlania otwierania migawki tzn jakies takie świetlne efekty rozmycia, cos w tym guście. Mam nadzieje ze nie zostawicie nowego kolegi w potrzebie, i bede mogl spedzić tu z wami milo czas. :)
Jak dobrze ustawić sprzęt aby robił mi ostre zdjecia, gdy mam lekko ciemno w pokoju juz nie moze zlapać ostrości, manualnie czy automatycznie, czesto kręce namiętnie aby ustawić ostrość i to nie daje mi efektów wielkich, takze prosze o kilka jakiś cennych wskazówek, albo przekierowanie mnie gdzie moge sie w to zaczytać. Interesuje mnie takze robienie zdj przez dluzszy czas naswietlania otwierania migawki tzn jakies takie świetlne efekty rozmycia, cos w tym guście. Mam nadzieje ze nie zostawicie nowego kolegi w potrzebie, i bede mogl spedzić tu z wami milo czas. :)