seler
02-12-2013, 23:45
Wreszcie mi się udało zrobić porównanie... Prosto ze skanerów, bez korekcji skanowanie pod dłużym boku 3700 dla bębna i coś koło 3400 na v330
Velvia 100 v330:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test1b-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-_AqIAC_0hb8/Upz7jimEQjI/AAAAAAAAEL4/49a2kc2l62c/w800-h486-no/test1b.jpg)
bęben:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test1a-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-_PLN4sgg1gI/Upz7jBEhiuI/AAAAAAAAEMI/IH_EOPYOpW0/w800-h534-no/test1a.jpg)
crop 100%
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test1-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-wANeP5NLjzw/Upz7jKJo20I/AAAAAAAAEMA/bDpTomrGIAw/w993-h792-no/test1.jpg)
to był bodaj najtrudniejszy skan jaki na swoim robiłem, wypróbowałem wszystkie dostępne na rynku programy wszystkie dostępne chyba techniki bez zadowalających rezultatów a beben mnie zaskoczył...
velvia v330:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test2b-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-Jx7VS1QiyWo/Upz7krWZMFI/AAAAAAAAEMg/dF2cYIuHzuw/w515-h800-no/test2b.jpg)
bęben:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test2a-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-T1CGArOA810/Upz7kU7RN_I/AAAAAAAAEMY/ZZaovNdwHdU/w531-h799-no/test2a.jpg)
crop:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test2-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-IumltKw5bG0/Upz7juJ8tuI/AAAAAAAAEMQ/57GXb4a5AFc/w725-h312-no/test2.jpg)
negatyw, bodaj kodak ektar 100 v330:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test3b-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-CXxlR9HAZoA/Upz7lrnDd1I/AAAAAAAAEM4/pNjapMILeso/w523-h800-no/test3b.jpg)
bęben:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test3a-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-V5vW7au3XXI/Upz7laZGwNI/AAAAAAAAEMw/OOT8eJDNbu4/w531-h799-no/test3a.jpg)
crop:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test3-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-j86pGUe_YTY/Upz7lEjyvmI/AAAAAAAAEMo/tFI4IzrADQU/w816-h366-no/test3.jpg)
niesamowite co bęben wyciąga z czerwieni i zieleni, jaki detal... powyższe są nieostrzone a wystarczy delikatnie musnąć waveletem i obraz jak żyleta się robi...
mieć taki na własnosc... a tak, 12zł sztuka zdjęcia...
Velvia 100 v330:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test1b-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-_AqIAC_0hb8/Upz7jimEQjI/AAAAAAAAEL4/49a2kc2l62c/w800-h486-no/test1b.jpg)
bęben:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test1a-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-_PLN4sgg1gI/Upz7jBEhiuI/AAAAAAAAEMI/IH_EOPYOpW0/w800-h534-no/test1a.jpg)
crop 100%
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test1-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-wANeP5NLjzw/Upz7jKJo20I/AAAAAAAAEMA/bDpTomrGIAw/w993-h792-no/test1.jpg)
to był bodaj najtrudniejszy skan jaki na swoim robiłem, wypróbowałem wszystkie dostępne na rynku programy wszystkie dostępne chyba techniki bez zadowalających rezultatów a beben mnie zaskoczył...
velvia v330:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test2b-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-Jx7VS1QiyWo/Upz7krWZMFI/AAAAAAAAEMg/dF2cYIuHzuw/w515-h800-no/test2b.jpg)
bęben:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test2a-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-T1CGArOA810/Upz7kU7RN_I/AAAAAAAAEMY/ZZaovNdwHdU/w531-h799-no/test2a.jpg)
crop:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test2-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-IumltKw5bG0/Upz7juJ8tuI/AAAAAAAAEMQ/57GXb4a5AFc/w725-h312-no/test2.jpg)
negatyw, bodaj kodak ektar 100 v330:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test3b-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-CXxlR9HAZoA/Upz7lrnDd1I/AAAAAAAAEM4/pNjapMILeso/w523-h800-no/test3b.jpg)
bęben:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test3a-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-V5vW7au3XXI/Upz7laZGwNI/AAAAAAAAEMw/OOT8eJDNbu4/w531-h799-no/test3a.jpg)
crop:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/12/test3-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-j86pGUe_YTY/Upz7lEjyvmI/AAAAAAAAEMo/tFI4IzrADQU/w816-h366-no/test3.jpg)
niesamowite co bęben wyciąga z czerwieni i zieleni, jaki detal... powyższe są nieostrzone a wystarczy delikatnie musnąć waveletem i obraz jak żyleta się robi...
mieć taki na własnosc... a tak, 12zł sztuka zdjęcia...