Zobacz pełną wersję : Nowy statyw Manfrotto MT190XPRO3 lub 190XPROB
Wojteksw
30-11-2013, 11:11
Mam pytanie, czy ktoś miał w ręku, użytkował nowość Manfrotto MT190XPRO3, chciałbym mieć odniesienie do popularnego 190XPROB, czy warto dopłacić? W prospektach zachęcają większą ilością funkcji, szybkością rozkładania itp.
Gdzie mogę kupić najtaniej Manfrotto MT190XPRO3 z pewnego źródła?
Zainteresowalem sie tym statywem jak przeczytalem co napisales, wiekszej ilosci funkcji nie widze w stosunku do 190PROB, wydaje mi sie, ze to nowy model, zmienili go troche wizualnie i tyle, jezeli roznica w cenie jest spora a zalezy Tobie na oszczedzeniu kilku zlociszy na lepsza glowice to bral bym 190PROB, mam i sobie chwale, D600 z 16-35VR trzyma jak zloto, oczywiscie nie jest to mega mocne, ale za to jak mobilne;)
PRO3 http://www.amazon.co.uk/s/?url=search-alias%3Daps&field-keywords=MT190XPRO3&x=-1271&y=-272
PROB http://www.amazon.co.uk/Manfrotto-XPROB-Tripod-Legs-Only/dp/B000MQFQU6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385804125&sr=8-1&keywords=190xPROb
Roznica w cenie to glowica kulowa sredniej klasy od frotki...jak wolisz, wyglada super.
A pewnie to masz tutaj http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-manfrotto-mt190xpro3.html , sporo u nich wydalem kupujac nowa puszke i szkla, sa pewni.
Wojteksw
30-11-2013, 11:40
Zaciekawiło mnie to: Gniazdo Easy Link – Od teraz możesz sam rozszerzać możliwości swojego statywu. Podłącz światło LED, lampę błyskową czy inne akcesoria, zamieniając swój statyw w małe, przenośne studio!
No nie wiem, chodzi pewnie o ten otworek z gwintem obok "glowicy" (tej okrecanej, czerwonej), musisz i tak dokupic dodatkowy "statyw" podpinany pod to, rownie dobrze mozesz kupic jakis uniwersalny uchwyt, nie odradzam jednak, jak masz na to to bierz, bo fajnie wyglada, ale to gniazdo to taki bajer tylko (http://fotozakupy.pl/statyw/manfrotto-mt190cxpro4-goraca-nowosc,18107s,0d)...sadze, ze dodatkowe elementy beda kosztowaly tyle co kolejny statyw.
Wojteksw
30-11-2013, 11:49
W ten otworek można zamocować wiele elementów. Trochę się napaliłem na ten statyw. Zobacz film, wygląda obiecująco. http://www.swiatobrazu.pl/manfrotto-190-nowe-modele-statywow-30520.html
Statywik wygląda ładnie, nie powiem, coś jak Ferrari, więc "chętnych" będzie przyciągał... ;-)
Zwróciłbym uwagę na ilość sekcji: 3 sekcyjne są niewiele dłuższe, ale jednak zdecydowanie wygodniejsze w obsłudze; z kim na ten temat rozmawiam, to potwierdza.
Osobiście bardzo sobie chwalę Cullmanna Titan CT110 - tylko 2 sekcje, niewiele cięższy a długość większa o jakieś 10cm.
Co do tego Easy link: mam dokałdnie takie samo w 190B sprzed prawie 20 lat... Nie miałem pojecia, że tak się to mądrze nazywa!
W nieświadomości swojej wkręcałem tam tylko śrubę paska nośnego... A tu się Easy Link marnował! :-)))))
Wojteksw
06-12-2013, 18:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/manfrotto02.jpg)
Mam krótkie pytanie , czy w głowicy Manfrotto 496RC2 te dwie części zaznaczone strzałkami można obrócić wzglądem siebie, np. przy robieniu panoramy. Czy taką możliwość ma tylko Manfrotto 498RC2
Owszem, można te dwie części swobodnie obracać względem siebie o 360º, ale nie jest to ani wygodny ani precyzyjny sposób robienia panoramy. Jednak jest to możliwe.
Co do statywów w tytule postu - z ich porównania (http://www.manfrotto.com/product_comparison/) wynika, że ten nowszy waży 200g więcej, unosi 2 kg więcej i pozwala się wyciągnąć na 14 cm wyżej. Jeżeli zatem jesteś wysoki, może to być dla Ciebie użyteczne - wtedy warto byłoby dopłacić do XPRO3 albo rozważyć zakup starszego, solidniejszego, cięższego o 400g i nieco tańszego 055XPROB.
W moim przypadku przy 182cm wzrostu z rozłożonym całkowicie 190XPROB z 496RC2 oraz przykręconym D7100 nie muszę się garbić i mam jeszcze trochę zapasu wyciągu centralnej kolumny.
Pozostałe różnice między wzmiankowanymi statywami wydają się być estetyczno-kosmetyczne (głównie chodzi o kolor kołnierza centralnej kolumny i przycisku zwalniającego ją - był czarny a na filmie widać czerwony). Nie potrafię dostrzec, w którym miejscu liczba funkcji lub szybkość rozkładania nowego produktu mogłaby górować nad poprzednimi.
Nie wydaje mi się więc, by sama kosmetyka była warta różnicy w cenie :wink:
Gdybyś kupował w Polsce i decydował się na 190XPROB, to najtaniej były one dostępne w redcoon.pl, także w komplecie z 496RC2.
Wojteksw
07-12-2013, 15:18
Bardzo dziękuję, raczej kupię ten nowego typu MT190XPRO3-BH razem z głowicą 496RC2, poczekam trochę, szał zakupów świątecznych minie i ceny będą przystępne.
Wojteksw
25-12-2013, 13:40
Po zastanowieniu się mój wybór padł na Manfrotto MT190XPRO3 z głowicą 498RC2 Midi. Waga tego zestawu nie jest mała, całość 2633 g, sama głowica 619 g. Statyw sprawia wrażenie naprawdę solidnego, ale zarazem jest ciężki, jest co nosić. W porównaniu do Slika 330DX którego mam, jest różnica w wadze, ale jednocześnie jest bardziej stabilny. Ma bardzo szeroki zakres ustawień nóg, praktycznie można rozłożyć do samej płaszczyzny podłogi, jest to przydatne do zdjęć makro. Kolumna środkowa jest stabilna nawet przy dużym wychyleniu poziomym.
Poniżej kilka fotek tego zestawu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2164i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2166i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2169i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2167i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2172i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2173i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2174i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2175i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF2178i.jpg)
Trudnoonazwe
22-05-2014, 14:40
Mam szybkie pytanie - czy w tym statywie (MT190) można obracać głowicą/kolumną centralną kiedy jest ona w standardowym (pionowym) położeniu? - chodzi mi konkretnie o możliwość kręcenia sliderem, który okazjonalnie chciałbym montować na statywie zamiast głowicy.
glowice przykrecasz do statywu a wiec sama glowica krecic nie mozesz. glowica sie kreci jesli posiada funkcje panoramy. kolumny centralnej nie mozesz obracac.
Wojteksw
22-05-2014, 15:44
Kolumna centralna jest sześciokątna i nie można jej swobodnie obracać, dlatego musiałem dokupić głowicę z funkcją panoramy.
Trudnoonazwe
22-05-2014, 15:45
Tak też myślałem oglądając film ze składania tej kolumny. Z tego co wiem w 055XproB jest możliwość kręcenia kolumną po odkręceniu śruby?
Ja właśnie wczoraj sprawiłem sobie ten statyw razem z nową głowicą MHXPRO-3W.
Chciałem inną, starszą, ale w sklepie dali zrobili mi dobrą cenę i wziąłem taki zestaw.
Po kilku godzinach oględzin i zabawy jestem bardzo zadowolony, ale to oczywiście amatorskie wykorzystanie :)
Jednak wysokość na jaką mogę go wyciągnąć czy możliwości regulacji głowicy są naprawdę świetne!
Wojteksw
26-10-2014, 16:00
Bardzo ciekawie wygląda ta nowa głowica, będziesz zadowolony z tego zestawu.
patefonik
26-10-2014, 21:15
Hm, właśnie bawię się 190 w wersji węglowej 190cxpro4 ( ten starszy węglak ) i po poluzowaniu śrubki ( tej od podnoszenia kolumny ) daje się ona obracać bez problemu zarówno gdy kolumna jest w pionie jak i poziomie. Kręci się cała kolumna wraz z tym "imadełkiem" które ją trzyma, nie płytka czy kolumna w imadle ale całe to ustrojstwo. Ruch może nie jest płynny jak w dobrej głowicy do panoramowania, ale nie ma z nim problemu, chodzi lekko. Oczywiście gdy się śrubkę dokręci to nie ma takiej opcji.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.