PDA

Zobacz pełną wersję : Blenda mi się podniszczyła, klei się, da się zregenerować?



aries.mehehe
26-11-2013, 00:56
Cześć!

Blenda mi się skleja! Co na to poradzić? Próbowałem szukać w Googlach, ale znajduję tylko tematy związane z pastą do zębów :/

Szczegóły: nie używałem jej ponad pół roku, nie przypominam sobie, żebym ją mokrą chował czy upaćkaną. Ma dwie strony - złotą i srebrną, obie się kleją, nie dość że do siebie, to jeszcze do pokrowca (normalnie jak plaster opatrunkowy do skóry, tak mocno, chociaż w dotyku nie czuć żeby się coś kleiło). Rozkleiłem to dziś "delikatnie", ale i tak w warstwach odblaskowych powstały ubytki. Da się coś z tym zrobić? Już nie chodzi mi o odnowienie powierzchni, bo to pewnie domowymi sposobami niewykonalne, ale może poradzicie coś na klejenie się materiału? Umyć go wodą i wysuszyć? Jakiś inny, bezpieczny preparat? Wolałbym nie pogorszyć sprawy...

RobertMiernik
26-11-2013, 01:14
płynem do mycia naczyń w letniej wodzie spróbuj, ale jeśli ubytki są duże to nie wiem czy to ma sens większy...

TOP67
26-11-2013, 02:05
Jak nic nie pomoże, to naciągnij na tą blendę koc termiczny z apteki.

Władca Pixeli
26-11-2013, 02:59
Da się coś z tym zrobić?
Kupiłem kiedyś markową drogą blendę i po jakimś czasie miałem ten sam problem. Naprawiłem to w bardzo prosty sposób: złuszczyłem całą farbę z obu stron i mam teraz białą. Problem nigdy się nie powtórzył. :mrgreen:

aries.mehehe
26-11-2013, 23:14
Ubytki są takie, że mam placki nieco jaśniejszej farby (miejscami stała się lekko bardziej prześwitująca, ale nadal odbija). Koc ratunkowy chyba będzie zbyt "ostry", za twardo będzie odbijać światło. Spróbuję metody delikatnego mycia, a jak to nie pomoże, to zastosuję broń ostateczną Władcy Pixeli ;) Biała blenda będzie chyba nawet lepsza niż srebrno-złota.

Dzięki za wszystkie sugestie!

aries.mehehe
28-11-2013, 23:14
Umycie wodą z detergentem i długie suszenie prawdopodobnie załatwiło sprawę. Zobaczymy za miesiąc jak ją wyjmę z pokrowca... ;)

RobertMiernik
29-11-2013, 00:39
jeśli długo masz zamiar ją trzymać złożoną (długo to 3-6 miesięcy) to możesz sypnąć odrobinę talku albo pudru.

dobrze, że pomogło ;)