PDA

Zobacz pełną wersję : Bład zapisu - podgląd OK, raw już nie bardzo..



Michał Fąfrowicz
24-11-2013, 20:18
Witam

Od pewnego czasu zaobserwowałem u siebie pojawianie się sporadycznie zdjęć, które wyglądają tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://files.tinypic.pl/i/00473/nkfgv0fztman.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.tinypic.pl/i/00473/p10bcstr2jqi.jpg)


Gdzie szukać problemu - aparat? karta?
Dodam tylko, że podgląd na aparacie wygląda OK, dopiero jak odpalam RAW'a w Lightroomie to tak wygląda.

TOP67
24-11-2013, 20:23
1. Jaki aparat?
2. Jakie karty?
3. Jak zgrywasz na komputer?
4. Jak wygląda JPG zaszyty w NEF?

Michał Fąfrowicz
24-11-2013, 20:27
1. D700
2. Sandisk Ultra 8GB oryginał na 100%
3. Zawsze zgrywałem czytnikiem - polecasz spróbować inaczej?
4. przy przeglądaniu pliku przeglądarką do RAWów np. w FastStone lub Breezbrowser wygląda OK. Dopiero jak odpalę plik w LR lub CR to krzaczy w ten sposób

TOP67
24-11-2013, 20:32
Zgrywanie czytnikiem zwykle przysparza najmniej problemów, jest OK. Ale zawsze możesz spróbować zgrać na innym czytniku lub kabelkiem jakiś uszkodzony plik.
Wygląda to jednak na problem z zapisem. Przede wszystkim zmień kartę na inną. Wtedy wyeliminujesz aparat lub kartę.
Jeśli robiłeś tylko w NEF, to są programy do wyciąganie JPG z niego (tylko Basic).

Michał Fąfrowicz
24-11-2013, 20:53
właśnie trochę pogrzebałem, bo mam 2x D700 i podejrzałem, że to może aparat. Znalazłem jeszcze z kilku wesel takie kwiatki i wychodzi na to, że z drugiego body też takie fotki wychodzą.
Tak więc stawiam na kartę, ale zaraz spróbuję jeszcze zgrać zdjęcie z karty z innego czytnika i będziemy wiedzieć na 100%

EDIT:

Podpiąłem body do kompa i zgrałem prosto ze źródła. Więc nie jest to czytnik.
Body wykluczone, czytnik wykluczony więc została tylko karta :)

Dzięki za wskazówki. Sandisk ponoć ma sporą gwarancję więc muszę tylko fakturę wygrzebać i zobaczymy jak pójdzie proces reklamacji :)

pgi
25-11-2013, 13:48
Jedynka b. fajna ;-)

kkokosz
25-11-2013, 14:04
Jedynka b. fajna ;-)

Od razu człowiekowi przepisy BHP stają przed oczami ;)

Slon
25-11-2013, 15:30
Karta na 100%, mam ten sam problem z dwoma takimi kartami