PDA

Zobacz pełną wersję : 8800 Hot pixele



alexther
22-07-2005, 22:00
Witam mam pytanie, czy ktos sie zetknal z tym na dluzszych czasach u siebie?
mam kilka okolo 3 mocnych i pare slabiej swiecacych bialych punktow na czasie okolo 8 sekund, i zastanawiam sie czy ryzykowac 3 tygodniowa abstynencje w robieniu fotek, czy dac sobie spokoj. Czy ktos mial owy problem ze swoim?

Pozdrawiam
Alex

Irvine
22-07-2005, 22:17
Zalezy ile bedziesz robil zdjec na tak dlugich czasach i jak bardzo Ci to przeszkadza.
Jak sprawdzalem moj to chyba mial cos 10. Ale to mozna wyedytowac. W zasadzie kazdy cos ma. Jaka masz gwarancje ze nowy aparat ich nie bedzie mial wogole?
Ja bym 3-ma sie nie przejmowal.

KSW
23-07-2005, 11:44
U mnie też na dłuższych czasach jest ich kilka .. jednak martwi mnie jeden który występuje na każdym zdjęciu nawet na najkrótszych czasach ... ale cóż ... teraz sie śmieje że każde zdjęcie mam podpisane cyfrowo :)

MzMarcin
02-08-2005, 21:34
KSW
Ten pixel widoczny nawet przy małychczasach to prawdopodobnie dead pixel i to mieści sie w gwarancji(powinieneś dostać nowy aparat)

gregoire7
07-08-2005, 23:20
to są nie 'dead' a 'hot' pixelki, i o ile te pierwsze mogą(nie muszą) być podstawą gwarancji, to te drugie są czymś zupełnie normalnym, trzeba wziąć pod uwagę że technologia w tym przypadku nie jeszt jeszcze doskonała, i wykonanie takiej matrycy w 100% sprawnej kosztowałobyby 100 razy więcej..., czy nie lepiej cieszyć się pozostałymi 79999xx sprawnymi pixelkami ? :)