PDA

Zobacz pełną wersję : Symulacja obrazu NEX



zoom2
16-11-2013, 01:25
Czy w NEX 5 ( NIE NEX 5 n) można wyłączyć symulację naświetlenia tak by ekran pokazywał obraz neutralny a nie symulował ostateczny efekt zdjęciowy wynikający z nastawień ekspozycji.
Chodzi mi o pracę z założoną kostką ISO i nadajnikiem do świateł studyjnych.
Sam męczyłem sie z menu i nic nie zwojowałem , i tym samym mam przekonanie że to awykonalne.
Chciałbym się mylić.
Może można to ustawić na "sztywno " w serwisie za rozsądne pieniądze?
Proszę o odpowiedź prostymi żołnierskimi zdaniami.
Na KKM jest podobny wątek o NEX 5 N ale ja jestem intelektualnie za cienki by ogarnąć spójność logiczną wątku przesympatycznych kolegów z forum Sony/Minolta.

p.s na anglojezycznym forum przeczytalem że nie można (dopiero 5N i 7 mają takie możliwosci)
więc albo temat do zamknięcia albo jakiś fachman znajdzie "polskie" rozwiązanie problemu.

GonzoG
16-11-2013, 01:43
Niestety nie ma takiej opcji. Tak samo jak nie ma tego w pierwszych SLT (a35 i a55).

MariuszJ
16-11-2013, 08:09
W 5n i nowszych opcja ta nazywa się "Efekt ustawień: WŁ/WYŁ". Przy "WŁ" masz to czego potrzebujesz. Niestety, nie wiem czy ta opcja jest w 5, pewnie nie, bo byś ją znalazł.