PDA

Zobacz pełną wersję : D7100 i HDMI



Muminek
12-11-2013, 16:02
Mam takie pytanie o HDMI w D7100. W D90 po podłączeniu do TV przez HDMI przesyłał obraz zamiast na LCD (ciemność) na TV. Dawało to taką możliwość, że można było sobie zrobić zdjęcie w trybie Live View widząc mniej więcej gdzie się jest itd. (powiedzmy robimy sobie pamiątkową fotkę z rodzinką). Nie było to jakieś specjalnie wygodne bo wiadomo jak w nikonach działa LV, no ale było. W D7100 po podłączeniu HDMI zamienia się mi się w przeglądarkę zawartości karty SD o małych możliwościach... można to jakoś zmienić? Spodziewałbym się, że bardziej wypasiony brat D90 da radę wyświetlić obraz na dwa źródła TV i LCD, byłoby to wygodne robiąc zdjęcia i nie musieć pokazywać co chwilę "jak wyszło". Ale chyba konstruktor poszedł w innym tokiem rozumowania i uznał tego za sensowne. Można jakoś to zmienić, że po podłączeniu przewodu HDMI widzimy obraz z LCD na monitorze/TV np. w trybie LV?

zgera
12-11-2013, 18:09
W menu ustawień aparatu, w opcji HDMI wyłącz sterowanie urządzeniem.

arek71
14-11-2013, 14:01
Kup sobie karte Eye-fi i podłącz laptop albo komputer po bluetoothie. Działa kosmicznie dobrze, zrzusa zdjęcia na bieżąco. Ja mam tak podłączonego do sesji studyjnych iPada i jestem zachwycony a zarazem akurzony, że tak długo z tego nie korzystałem:)

zgera
14-11-2013, 18:36
Kup sobie karte Eye-fi i podłącz laptop albo komputer po bluetoothie. Działa kosmicznie dobrze, zrzusa zdjęcia na bieżąco. Ja mam tak podłączonego do sesji studyjnych iPada i jestem zachwycony a zarazem akurzony, że tak długo z tego nie korzystałem:)

A co to ma wspólnego z wyświetlaniem obrazu z aparatu w trybie LV na TV, o to chodziło w założonym wątku.

Alcatraz
15-11-2013, 00:35
To nie ma nic wspólnego ale widać "czasami człowiek musi, inaczej się udusi":-)))

galileo2001
21-10-2019, 12:40
Kup sobie karte Eye-fi i podłącz laptop albo komputer po bluetoothie. Działa kosmicznie dobrze, zrzusa zdjęcia na bieżąco. Ja mam tak podłączonego do sesji studyjnych iPada i jestem zachwycony a zarazem akurzony, że tak długo z tego nie korzystałem:)

Wielkie dzięki za cenną podpowiedź