qcka69
08-11-2013, 22:47
Witam
Zarejestrowałem się na forum, bo byłem już w sklepie z gotówką po D5100 + 18-105, niestety podczas dojazdu sprzedali ostatnią sztukę;( Sprzedawca zapytany co by polecił w podobnej cenie, zaproponował mi Olympus e-pl5)widać było że zna się na aparatach i fotografi, zapytany co ma w domu powiedział że d90 ale zbiera na OEM), choć w ogóle wcześniej nie myślałem o bezlusterkowcu aparat zrobił na mnie miłe wrażenie ( fajna sprawa z dotykowym wyświetlacze, automatycznym łapaniem ostrości i robieniem zdjęcia w danym pkt na lcd, szybki afs,mały, poręczny, spory wybór obiektywów i podobno robi dobre zdj.) Podążając dalej za tym tematem doszłem do aparatu e-p2 po opiniach i testach wynika że zdjęcia robi tej samej klasy co e-pl5 (tylko powyżej iso 3200 trochę gorsze) a jest dużo tańszy, o e-p3 dużo nie ma ale myślę że będzie bardzo podobny osiągami a bardziej ergonomiczny.
Upatrzony miałem D5100+18-105, do tego 35 lub 50mm f1.8, ale zaciekawiły mnie bezlusterkowce.Dlatego chciałem się dowiedzieć jak będzie z jakością zdjęć w danych aparatach bo na tym mi najbardziej zależy.
Dodam że nie śmiem się nawet nazywać amatorem fotografii, ale wiem co to przysłona, czas naświetlania , iso itd :)Aktualnie mam sx240 i w ogóle nie jestem z niego zadowolony.
Proszę o radę co wybrać, niekoniecznie z tych modeli, cena do 2500zł
Zarejestrowałem się na forum, bo byłem już w sklepie z gotówką po D5100 + 18-105, niestety podczas dojazdu sprzedali ostatnią sztukę;( Sprzedawca zapytany co by polecił w podobnej cenie, zaproponował mi Olympus e-pl5)widać było że zna się na aparatach i fotografi, zapytany co ma w domu powiedział że d90 ale zbiera na OEM), choć w ogóle wcześniej nie myślałem o bezlusterkowcu aparat zrobił na mnie miłe wrażenie ( fajna sprawa z dotykowym wyświetlacze, automatycznym łapaniem ostrości i robieniem zdjęcia w danym pkt na lcd, szybki afs,mały, poręczny, spory wybór obiektywów i podobno robi dobre zdj.) Podążając dalej za tym tematem doszłem do aparatu e-p2 po opiniach i testach wynika że zdjęcia robi tej samej klasy co e-pl5 (tylko powyżej iso 3200 trochę gorsze) a jest dużo tańszy, o e-p3 dużo nie ma ale myślę że będzie bardzo podobny osiągami a bardziej ergonomiczny.
Upatrzony miałem D5100+18-105, do tego 35 lub 50mm f1.8, ale zaciekawiły mnie bezlusterkowce.Dlatego chciałem się dowiedzieć jak będzie z jakością zdjęć w danych aparatach bo na tym mi najbardziej zależy.
Dodam że nie śmiem się nawet nazywać amatorem fotografii, ale wiem co to przysłona, czas naświetlania , iso itd :)Aktualnie mam sx240 i w ogóle nie jestem z niego zadowolony.
Proszę o radę co wybrać, niekoniecznie z tych modeli, cena do 2500zł