PDA

Zobacz pełną wersję : Wielki Brat czuwa...



skarcity
06-11-2013, 14:33
...żebyśmy byli prawomyślni!

Ma do tego potężne narzędzia. Jedno z nich działa jak na obrazkach.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img854/3724/hk6m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img20/9439/8rre.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img196/1773/zkwr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img199/6181/jnr6.jpg)

z przerażeniem pozdrawiam

Kurtz
06-11-2013, 15:13
Bardzo chętnie zobaczę, jak się wytłumaczą z tego. Bo znając życie, jest to spowodowane poprawnością polityczną, na poziomie tworzenia samych danych...

freefly
06-11-2013, 15:22
Bardzo chętnie zobaczę, jak się wytłumaczą z tego. Bo znając życie, jest to spowodowane poprawnością polityczną, na poziomie tworzenia samych danych...

Jakoś w tłumaczeniu google z angielskiego np. na francuski, hiszpański nie ma tej poprawności.

gryson
06-11-2013, 15:24
Z aborcją chyba już poprawili, bo sprawdziłem i przetłumaczyło prawidłowo, ale z "ciepluchami" wciąż próbuje wmówić, że są cacy ;)

freefly
06-11-2013, 15:34
Z aborcją chyba już poprawili, bo sprawdziłem i przetłumaczyło prawidłowo, ale z "ciepluchami" wciąż próbuje wmówić, że są cacy ;)

To co tłumaczy google to tłumaczenie maszynowe.
Przecież jak Ci nie odpowiada takie tłumaczenie, to jest tam opcja, żeby zmienić tłumaczenie.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/6598/6c74.jpg) Jak widać można. Można też zmienić na coś innego.

Kurtz
06-11-2013, 17:23
Właśnie o to chodzi, że tłumaczenie maszynowe. Podstawa do tłumaczenia nie bierze się z kosmosu, tylko jest tworzona na podstawie danych od ludzi.(duży skrót myślowy). Więc skąd się pojawiła zamiana wrong na right?

elarco
06-11-2013, 17:32
Ooo grubo... Heh jak tylko mogą, z której tylko żywnie strony, nawet w głupim tłumaczeniu cisnąć ludziom jedyną słuszną... Niestety, czasy z deka chore mamy.
Ale coś czuje że jak się dyskusja rozwinie to watek dostanie kłódkę ;)

FHR
06-11-2013, 19:01
Ale coś czuje że jak się dyskusja rozwinie to watek dostanie kłódkę ;)

Dobrze czujesz, obserwacja trwa ;)

TMB
06-11-2013, 19:45
to wsrod modów też są... "ci" ? :O ;) ;)

pietia79
06-11-2013, 20:05
To co tłumaczy google to tłumaczenie maszynowe.


To nie jest w ogóle tłumaczenie, tylko jakiś politpoprawny bełkot.

6868
06-11-2013, 21:23
to wsrod modów też są... "ci" ? :O ;) ;)
Jakie subtelne zapytanie :)

gALL
06-11-2013, 21:33
Google is watching you! - haha Orwell zasmialby sie szydersko

TMB
07-11-2013, 08:32
Jakie subtelne zapytanie :)

;) Jak na "tą" kwestię w moim wykonaniu.... to wyjątkowo subtelnie ;)

gryson
07-11-2013, 10:43
Haha, w tym miejscu, przeczytawszy "ci" przypomniało mi się od razu to:
"– Oni, oni! – koźlim głosem zabeczał długi kraciasty, używając w stosunku do Stiopy liczby mnogiej.
– W ogóle oni w ostatnim czasie paskudnie się świnią. Piją, wykorzystując swoje stanowisko śpią z kobietami, ni cholery nie robią, zresztą nawet nie mogą nic robić, bo nie mają zielonego pojęcia o tym, czym się zajmują! Mydlą tylko oczy zwierzchnikom!?"
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata :)

till
07-11-2013, 11:22
Google is watching you! - haha Orwell zasmialby sie szydersko

"government is wrong" - też jest "w porządku"

Kurtz
07-11-2013, 11:48
Gdyby popatrzeć na google translator jako na dużą maszyną z pseudo AI, która uczy się na podstawie faktycznych tekstów napisanych przez ludzi, to wcale nie dziwiłby mnie taki wynik - tyle tego politycznie poprawnego szamba się teraz produkuje, wskazując na poprawność polityczną jako ważną wartość ( którą nigdy nie była, w przeciwieństwie do prawdy, nauki i nazywania rzeczy po imieniu ), że i google od czytania tego wyprostowały się ścieżki na pcb...

freefly
07-11-2013, 12:07
"government is wrong" - też jest "w porządku"

To wpisz " is bad" i będziesz miał poprawnie.;-)

eskimos
07-11-2013, 12:33
http://www.boredpanda.com/funny-chinese-translation-fails/

Za to chinska wersja jest przesadzona w druga strone :mrgreen: