Zobacz pełną wersję : co zrobić kiedy kamerzysta zjarał zdjęcia lampą?
Może Wy macie jakiś pomysł? kościół ciemny jak... kamerzysta lampa ze skupionym światłem na full w młodych i biedny fotograf któremu tył wychodzi jak czerń typu kongo lub przód przejarany jest do białego, może chociaż macie jakieś sugestie i doświadczenia jak się z tego wytłumaczyć:D lub jak to obrobić
Szkoda, że nie pokazałeś jednej foty. Jeżeli masz NEFy, możesz spróbować zrobić ręcznie (np. w Photoshopie) HDRa. Tym sposobem da się wieeeeele wyciągnąć.
Marcin Borkowski
05-11-2013, 14:22
ktoś wgl się zgodzil na takie zachowanie kamerzysty? ;o
ps. 'hdra' hahahhaha, hdra sie nei robi z jednej klatki..
ps. 'hdra' hahahhaha, hdra sie nei robi z jednej klatki..
Nie wiedziałem jak inaczej nazwać wywołanie NEFa na dwa, trzy sposoby (+/-EV) i połączenie wszystkiego z maskami w PS. Podpowiesz?
Marcin Borkowski
05-11-2013, 14:28
a nie chodzi ci po prostu o wyciaganie cieni?
nie wiedziałem jak inaczej nazwać wywołanie nefa na dwa, trzy sposoby (+/-ev) i połączenie wszystkiego z maskami w ps. Podpowiesz?
dri.
Marcinie, nie, chodzi mi dokładnie o to co napisałem :)
NEF -> 1.jpg + 2.jpg + 3.jpg -> Photoshop -> maski na odpowiednich obszarach -> krzywe (na każdej warstwie osobno) -> TIF.
S4INT - dokładnie! Dziękuję za przypomnienie :)
Marcin Borkowski
05-11-2013, 14:35
nie widze w tym zadnego sensu, skoro mozna wszystko od razu zrobic na warstwach, ale wyobrazajac sobie sytuacje ktora opisal autor watku, nie przyniesie to i tak dobrego efektu (tak mi sie przyjamniej wydaje)
Nie wiem jaki przyniesie to efekt. Trochę trudno zgadnąć jak nie widać nawet przykładowej fotki.
Możesz odrobinę rozwinąć "robienie wszystkiego od razu na warstwach"?
nie widze w tym zadnego sensu, skoro mozna wszystko od razu zrobic na warstwach, ale wyobrazajac sobie sytuacje ktora opisal autor watku, nie przyniesie to i tak dobrego efektu (tak mi sie przyjamniej wydaje)
Nie wywołasz na raz RAWa tak żeby miał zachowane wszędzie szczegóły i nie wyglądał jak sprana szmata.
wygląda to bardzo do dupy... nie chciałem zjarać tego do końca i liczyłem, że wyciągnę z cienia i co? i szlag mnie trafia. Wygląda to tak jak bym walił lampa na wprost na pełnej mocy. wrzucę NEFa, może ktoś pomoże.
http://wyslijto.pl/files/download/hqmr01rgeo
mniej więcej tak to wygląda...jedno z lepszych, są i gorzej zjarane gdzie już z tyłu jest czarno, ale bez sensu wrzucać...
Faktycznie, nie za fajnie. Tak na szybko, można wyciągnąć fotkę do czegoś takiego jak poniżej. Nie wiem czy Ci to będzie odpowiadało. Oczywiście trzeba zrobić jeszcze korekcję kolorów, dodać trochę kontrastów i szarpnąć ale to już inna bajka, póki co, rozumiem, że chodziło tylko o wyciąganie...
Przed:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img543/9177/uat6.jpg)
Po:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img34/2746/crs8.jpg)
RobertMiernik
05-11-2013, 16:19
Akurat to co wrzuciłeś w ogóle nic nie mówi o tragedii sytuacji.
Ekspozycja o 1 EV w górę, światła w dół, żeby nie było przepalonych żarówek w tle, odrobina kontrastu i masz poprawne choć nie piękne zdjęcie ślubne...
Nawet witraże widać...
edit: emcl o matko aleś pojechał - po kiego wam te cienie - w szczególności obsikany fotograf po lewej?
No faktycznie, fotograf dostał światła przy okazji ;)
Akurat to co wrzuciłeś w ogóle nic nie mówi o tragedii sytuacji.
Ekspozycja o 1 EV w górę, światła w dół, żeby nie było przepalonych żarówek w tle, odrobina kontrastu i masz poprawne choć nie piękne zdjęcie ślubne...
Nawet witraże widać...
edit: emcl o matko aleś pojechał - po kiego wam te cienie - w szczególności obsikany fotograf po lewej?
tak się za to zabierałem, cudów nie będzie z tego niestety, no ale gdybym robił na zastanym( bez dodatkowych atrakcji - lampki kamerzysty) jak pierwsze 2 mi się udało zrobić( za nim zdążył walnąć tą lampą) to było by pięknie ;) widać różnicę między tymi z lampą kamerzysty i bez niej i mam nadzieję, że tym uda mi się choć trochę wytłumaczyć gdyby co...( mam jednak nadzieję, że przejdzie)
Moje dwie próby na szybkości, trzeba trochę NR i SH. Ciekaw jestem waszej opini.
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img23/9738/aozj.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img823/6938/0rab.jpg)
Moje dwie próby na szybkości, trzeba trochę NR i SH. Ciekaw jestem waszej opini.
1.
2.
Mi się osobiście nie podoba, wersja ,,po" kol. ecml jest już bardziej do przyjęcia.
adriansocho
05-11-2013, 17:48
Na wersji "po" kolegi ecml najbardziej przyciągają uwagę dwa odbicia światła od wewnętrznej powierzchni łuku za panem młodym. Najbardziej mi się podoba wersja "przed", może ciutkę jaśniej całość. A zdjęcie najwięcej by zyskało, jakby wyciąć pana fotografa po lewej:)
Ja tu nie widzę nic zwalonego
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.top67.pl/temp/DSC_3723.jpg)
SligoDarek
06-11-2013, 14:00
Nie jest tak zle jak to opisujesz chyba :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/31/nbhj.jpg/)
siwyozzman
06-11-2013, 14:19
Po ekspozycji jaką masz jasno to specjalnie nie było - co nie zmienia faktu że w takich warunkach spokojnie można filmować bez lampki o ile posiadasz jako taką kamerę...wiem że są "spece" którzy nawet jak jest bardzo jasno spawają, doświetlają itd... w ciągu ostatnich trzech lat /ponad 40 ślubów/ użyłem lampki 1 raz - fotografa uprzedziłem - pracował archaicznie ciemnym szkłem z lampą więc w zasadzie to nic nie zmieniało... Wg mnie nie jest źle jak koledzy pokazali można z tymi klatkami powalczyć z dobrym skutkiem..Co zrobić? Odłączyć kamerunowi prąd :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img547.imageshack.us/img547/8633/kkgx.jpg)
Myślę że można coś podziałać z tą klatką :)
Myślę że można coś podziałać z tą klatką :)
:shock:
:shock:
Ale że co? ;) Źle czy dobrze? :)
Teraz to wygląda, jak walnięte lampą na wprost
Teraz to wygląda, jak walnięte lampą na wprost
napisanie ze "to wyglada" to duze naduzycie ;)
Twoja wersja TOP67 jest zdecydowanie najlepsza.
Generalnie nie widzę żadnego problemu technicznego w tym zdjęciu. Jest tylke kwestia wyboru, czego się chce. A to jest zwykle najtrudniejsze.
<| MICHAŁ |>
07-11-2013, 07:29
szczerze mowiac to ta wersja "przed" jest zdecydowanie najlepsza spośród dalej pokazanych :)
Moim zdaniem wymaga bardzo niewielkich poprawek.
Gdyby to byl moj slub i bym dostal takie jak pozniej zaproponowane, to fotograf by został pogoniony dosc konkretnie.
TheKilla
07-11-2013, 09:20
@manquer, widzę po avatarze, że lubisz ten styl;)
Też spodziewałam się tragedii... @simil, trochę panikujesz:)
a co zlego widzisz w wersji TOP67? Bardzo dobrze wyprowadzona fotka...
Pawel Pawlak
08-11-2013, 22:41
trudno się wstrzelić z obróbką obcego zdjęcia. Nie wiadomo jak wyglądała "scena", nie wiem jaki jest gust odbiorcy.
Mi tak na szybko (po 3 pifkach ; ) przyszła do głowy taka wersja:
http://imageshack.us/a/img689/5742/iolq.jpg
trudno się wstrzelić z obróbką obcego zdjęcia. Nie wiadomo jak wyglądała "scena", nie wiem jaki jest gust odbiorcy.
Mi tak na szybko (po 3 pifkach ; ) przyszła do głowy taka wersja:
http://imageshack.us/a/img689/5742/iolq.jpg
To jakieś sikacze musiały być, bo całkiem nieźle wyszło :) tak samo podoba mi się wersja Tomka.
RAW wcale nie jest taki tragiczny.
Po opisie autora spodziewałem się Bóg jeden wie jakiej czerni i masakry, zdjęcia dało się w LR wyprowadzić do poziomu akceptowalnego po 3-5 minutach obcowania z LR. Tak na szybko, bez fajerwerków, wyszło mi to co ponizej.
A swoją drogą, tego typu sytuacje są powodem, dla którego co raz częściej wystrzegam się zleceń, gdzie filmuje ktokolwiek inny, niż moi zaufani operatorzy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/05359386411189962372.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.