PDA

Zobacz pełną wersję : co zrobić kiedy kamerzysta zjarał zdjęcia lampą?



simil
05-11-2013, 14:11
Może Wy macie jakiś pomysł? kościół ciemny jak... kamerzysta lampa ze skupionym światłem na full w młodych i biedny fotograf któremu tył wychodzi jak czerń typu kongo lub przód przejarany jest do białego, może chociaż macie jakieś sugestie i doświadczenia jak się z tego wytłumaczyć:D lub jak to obrobić

ecml
05-11-2013, 14:21
Szkoda, że nie pokazałeś jednej foty. Jeżeli masz NEFy, możesz spróbować zrobić ręcznie (np. w Photoshopie) HDRa. Tym sposobem da się wieeeeele wyciągnąć.

Marcin Borkowski
05-11-2013, 14:22
ktoś wgl się zgodzil na takie zachowanie kamerzysty? ;o

ps. 'hdra' hahahhaha, hdra sie nei robi z jednej klatki..

ecml
05-11-2013, 14:26
ps. 'hdra' hahahhaha, hdra sie nei robi z jednej klatki..
Nie wiedziałem jak inaczej nazwać wywołanie NEFa na dwa, trzy sposoby (+/-EV) i połączenie wszystkiego z maskami w PS. Podpowiesz?

Marcin Borkowski
05-11-2013, 14:28
a nie chodzi ci po prostu o wyciaganie cieni?

morzon
05-11-2013, 14:32
nie wiedziałem jak inaczej nazwać wywołanie nefa na dwa, trzy sposoby (+/-ev) i połączenie wszystkiego z maskami w ps. Podpowiesz?

dri.

ecml
05-11-2013, 14:32
Marcinie, nie, chodzi mi dokładnie o to co napisałem :)
NEF -> 1.jpg + 2.jpg + 3.jpg -> Photoshop -> maski na odpowiednich obszarach -> krzywe (na każdej warstwie osobno) -> TIF.


S4INT - dokładnie! Dziękuję za przypomnienie :)

Marcin Borkowski
05-11-2013, 14:35
nie widze w tym zadnego sensu, skoro mozna wszystko od razu zrobic na warstwach, ale wyobrazajac sobie sytuacje ktora opisal autor watku, nie przyniesie to i tak dobrego efektu (tak mi sie przyjamniej wydaje)

ecml
05-11-2013, 14:38
Nie wiem jaki przyniesie to efekt. Trochę trudno zgadnąć jak nie widać nawet przykładowej fotki.
Możesz odrobinę rozwinąć "robienie wszystkiego od razu na warstwach"?

morzon
05-11-2013, 14:48
nie widze w tym zadnego sensu, skoro mozna wszystko od razu zrobic na warstwach, ale wyobrazajac sobie sytuacje ktora opisal autor watku, nie przyniesie to i tak dobrego efektu (tak mi sie przyjamniej wydaje)

Nie wywołasz na raz RAWa tak żeby miał zachowane wszędzie szczegóły i nie wyglądał jak sprana szmata.

simil
05-11-2013, 15:31
wygląda to bardzo do dupy... nie chciałem zjarać tego do końca i liczyłem, że wyciągnę z cienia i co? i szlag mnie trafia. Wygląda to tak jak bym walił lampa na wprost na pełnej mocy. wrzucę NEFa, może ktoś pomoże.

ecml
05-11-2013, 15:35
Wrzuć, pomogę :)

simil
05-11-2013, 15:53
http://wyslijto.pl/files/download/hqmr01rgeo
mniej więcej tak to wygląda...jedno z lepszych, są i gorzej zjarane gdzie już z tyłu jest czarno, ale bez sensu wrzucać...

ecml
05-11-2013, 16:19
Faktycznie, nie za fajnie. Tak na szybko, można wyciągnąć fotkę do czegoś takiego jak poniżej. Nie wiem czy Ci to będzie odpowiadało. Oczywiście trzeba zrobić jeszcze korekcję kolorów, dodać trochę kontrastów i szarpnąć ale to już inna bajka, póki co, rozumiem, że chodziło tylko o wyciąganie...

Przed:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img543/9177/uat6.jpg)

Po:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img34/2746/crs8.jpg)

RobertMiernik
05-11-2013, 16:19
Akurat to co wrzuciłeś w ogóle nic nie mówi o tragedii sytuacji.

Ekspozycja o 1 EV w górę, światła w dół, żeby nie było przepalonych żarówek w tle, odrobina kontrastu i masz poprawne choć nie piękne zdjęcie ślubne...
Nawet witraże widać...


edit: emcl o matko aleś pojechał - po kiego wam te cienie - w szczególności obsikany fotograf po lewej?

ecml
05-11-2013, 16:25
No faktycznie, fotograf dostał światła przy okazji ;)

simil
05-11-2013, 16:28
Akurat to co wrzuciłeś w ogóle nic nie mówi o tragedii sytuacji.

Ekspozycja o 1 EV w górę, światła w dół, żeby nie było przepalonych żarówek w tle, odrobina kontrastu i masz poprawne choć nie piękne zdjęcie ślubne...
Nawet witraże widać...


edit: emcl o matko aleś pojechał - po kiego wam te cienie - w szczególności obsikany fotograf po lewej?

tak się za to zabierałem, cudów nie będzie z tego niestety, no ale gdybym robił na zastanym( bez dodatkowych atrakcji - lampki kamerzysty) jak pierwsze 2 mi się udało zrobić( za nim zdążył walnąć tą lampą) to było by pięknie ;) widać różnicę między tymi z lampą kamerzysty i bez niej i mam nadzieję, że tym uda mi się choć trochę wytłumaczyć gdyby co...( mam jednak nadzieję, że przejdzie)

Misher
05-11-2013, 16:31
Moje dwie próby na szybkości, trzeba trochę NR i SH. Ciekaw jestem waszej opini.
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img23/9738/aozj.jpg)
2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img823/6938/0rab.jpg)

6868
05-11-2013, 17:00
Moje dwie próby na szybkości, trzeba trochę NR i SH. Ciekaw jestem waszej opini.
1.

2.

Mi się osobiście nie podoba, wersja ,,po" kol. ecml jest już bardziej do przyjęcia.

adriansocho
05-11-2013, 17:48
Na wersji "po" kolegi ecml najbardziej przyciągają uwagę dwa odbicia światła od wewnętrznej powierzchni łuku za panem młodym. Najbardziej mi się podoba wersja "przed", może ciutkę jaśniej całość. A zdjęcie najwięcej by zyskało, jakby wyciąć pana fotografa po lewej:)

TOP67
05-11-2013, 20:49
Ja tu nie widzę nic zwalonego


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.top67.pl/temp/DSC_3723.jpg)

SligoDarek
06-11-2013, 14:00
Nie jest tak zle jak to opisujesz chyba :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/31/nbhj.jpg/)

siwyozzman
06-11-2013, 14:19
Po ekspozycji jaką masz jasno to specjalnie nie było - co nie zmienia faktu że w takich warunkach spokojnie można filmować bez lampki o ile posiadasz jako taką kamerę...wiem że są "spece" którzy nawet jak jest bardzo jasno spawają, doświetlają itd... w ciągu ostatnich trzech lat /ponad 40 ślubów/ użyłem lampki 1 raz - fotografa uprzedziłem - pracował archaicznie ciemnym szkłem z lampą więc w zasadzie to nic nie zmieniało... Wg mnie nie jest źle jak koledzy pokazali można z tymi klatkami powalczyć z dobrym skutkiem..Co zrobić? Odłączyć kamerunowi prąd :)

manquer
06-11-2013, 14:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img547.imageshack.us/img547/8633/kkgx.jpg)
Myślę że można coś podziałać z tą klatką :)

R
06-11-2013, 14:50
Myślę że można coś podziałać z tą klatką :)


:shock:

manquer
06-11-2013, 14:58
:shock:
Ale że co? ;) Źle czy dobrze? :)

TOP67
06-11-2013, 16:24
Teraz to wygląda, jak walnięte lampą na wprost

R
06-11-2013, 16:26
Teraz to wygląda, jak walnięte lampą na wprost


napisanie ze "to wyglada" to duze naduzycie ;)

Twoja wersja TOP67 jest zdecydowanie najlepsza.

TOP67
06-11-2013, 16:27
Generalnie nie widzę żadnego problemu technicznego w tym zdjęciu. Jest tylke kwestia wyboru, czego się chce. A to jest zwykle najtrudniejsze.

<| MICHAŁ |>
07-11-2013, 07:29
szczerze mowiac to ta wersja "przed" jest zdecydowanie najlepsza spośród dalej pokazanych :)
Moim zdaniem wymaga bardzo niewielkich poprawek.
Gdyby to byl moj slub i bym dostal takie jak pozniej zaproponowane, to fotograf by został pogoniony dosc konkretnie.

TheKilla
07-11-2013, 09:20
@manquer, widzę po avatarze, że lubisz ten styl;)

Też spodziewałam się tragedii... @simil, trochę panikujesz:)

R
07-11-2013, 09:24
a co zlego widzisz w wersji TOP67? Bardzo dobrze wyprowadzona fotka...

Pawel Pawlak
08-11-2013, 22:41
trudno się wstrzelić z obróbką obcego zdjęcia. Nie wiadomo jak wyglądała "scena", nie wiem jaki jest gust odbiorcy.
Mi tak na szybko (po 3 pifkach ; ) przyszła do głowy taka wersja:
http://imageshack.us/a/img689/5742/iolq.jpg

MstrG
14-11-2013, 11:29
trudno się wstrzelić z obróbką obcego zdjęcia. Nie wiadomo jak wyglądała "scena", nie wiem jaki jest gust odbiorcy.
Mi tak na szybko (po 3 pifkach ; ) przyszła do głowy taka wersja:
http://imageshack.us/a/img689/5742/iolq.jpg

To jakieś sikacze musiały być, bo całkiem nieźle wyszło :) tak samo podoba mi się wersja Tomka.
RAW wcale nie jest taki tragiczny.

coroner
14-11-2013, 14:06
Po opisie autora spodziewałem się Bóg jeden wie jakiej czerni i masakry, zdjęcia dało się w LR wyprowadzić do poziomu akceptowalnego po 3-5 minutach obcowania z LR. Tak na szybko, bez fajerwerków, wyszło mi to co ponizej.
A swoją drogą, tego typu sytuacje są powodem, dla którego co raz częściej wystrzegam się zleceń, gdzie filmuje ktokolwiek inny, niż moi zaufani operatorzy.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/05359386411189962372.jpg)