PDA

Zobacz pełną wersję : Praca Magisterska o cyfrowych aparatach kompaktowych - Potrzebna Wasza pomoc



boryna28
04-11-2013, 15:20
Szanowni Forumowicze,

zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety, która jest połączeniem zwykłego badania konsumenckiego z metodą ekspertów, czyli Was moi Drodzy.
Ankieta ta jest częścią badań pracy magisterskiej traktującej o cyfrowych aparatach kompaktowych.

Co prawda, w ankiecie znajdują się najważniejsze informacje co do jej samej oraz instrukcji wypełniania, ale główna zasada polega na tym, iż:

Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do sklepu z zamiarem kupna kompaktowego aparatu cyfrowego, myślicie jakie cechy aparatu są dla Was ważne (istotne), a jakie nie ważne (nieistotne, nie znacie ich lub nie wiecie co oznaczają), następnie Wasze przemyślenia i zdania zaznaczacie odpowiednio na skali 10 - punktowej.
Po czym przechodzicie do wyboru aparatu spośród podanych i pozostaje już tylko krótka metryczka.

LINK: http://moje-ankiety.pl/respond-53483.html

Liczę na Waszą pomoc i mam nadzieję, że w tym krótkim moim wywodzie zawarłem choć cząstkę tego co mam na myśli i czego od Was oczekuje.

Bardzo dziękuję za pomoc!

Wojciech

RobertMiernik
04-11-2013, 16:10
Łomatko, jakbym wiedział, że tyle tabelek będzie do przeczytania w części 'eksperckiej' to chyba bym nie zaczynał ;>

W każdym razie przebrnąłem.

barracuda
04-11-2013, 16:18
Ja nie dałem rady:)

Misher
04-11-2013, 17:22
Wypełniłem ale takie kompakty to nie moja bajka.

boryna28
04-11-2013, 17:45
Bardzo Wam dziękuję za pomoc! :)

Doceniam poświęcony czas i Wasz wkład.

zako
04-11-2013, 18:03
Ogarnięte.

MARTINK
04-11-2013, 23:12
Poszlo.
Powodzenia.

Kuba_
04-11-2013, 23:13
Wypełnione:)

zbyszekD7000
05-11-2013, 00:31
No to masz i moją:-)

Cosnek
05-11-2013, 01:12
Na wiosne sam udostepnialem ankiete i wielu nikoniarzy mi pomoglo:)

Tej ankiety niestety nie potrafie wypelnic; druga strona jest niejasna, co zrobic i jak wkleic, troche zamotane.

J1
05-11-2013, 03:02
Również wypełniłem.

Badyl81
05-11-2013, 10:48
No mi też się udało wypełnić, choć trochę ciężko wybrać z tego co tam dałeś ;)

Dex
05-11-2013, 12:29
Poszło :)

boryna28
05-11-2013, 13:09
Jeszcze raz wielkie dzięki!

Starałem się jak najlepiej opisać co i jak. Mam nadzieję, że jednak dacie radę:)

TMB
05-11-2013, 15:23
Poszlo ;)

Mavierk
05-11-2013, 15:30
Nie podobało mi się, że przy liczbie pixeli nie było tego, czego chciałbym od kompaktu: 5mpix :)

josephebeloki
07-11-2013, 15:44
Poszło.

smmarek
10-11-2013, 20:39
Poszło, powodzenia.

amirez
11-11-2013, 11:58
Chciałem i byłem pełen dobrych intencji, aby wspomóc.
Bez urazy panie przyszły magistrze, ale jak doszedłem do: "Ergonomiczność" i "Estetyczność" - to oplułem monitor ze śmiechu i nie byłem w stanie dalej wypełniać.
Tytuł magistra to również szacunek do języka ojczystego. Promotor Twojej pracy zaakceptował taką ankietę?
Pozdrawiam
amirez /nauczyciel/
ps. na tym forum są również nauczyciele i wykładowcy wyższych uczelni.

boryna28
12-11-2013, 14:11
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc! :)

1. Co do liczby pikseli są to tylko wartości poglądowe, nie mające na celu dokładnego wyboru.

2. "Ergonomiczność" i "Estetyczność" - mógłbym prosić o wyjaśnienie? Czyżbym coś chlapnął?

ekonet
12-11-2013, 15:00
2. "Ergonomiczność" i "Estetyczność" - mógłbym prosić o wyjaśnienie? Czyżbym coś chlapnął?
"ergonomia", "estetyka".
:)

boryna28
12-11-2013, 15:03
Ale czy na pewno "ergonomiczność" nie przejdzie? Słownik nie uważa tego za błąd: http://sjp.pwn.pl/slownik/2556977/ergonomia

Tak samo przy "estetyczności": http://sjp.pwn.pl/slownik/2457848/estetyka

Sam nie wiem...

amirez
12-11-2013, 20:28
Przecież Modzio Tobie odpisał. Nie przejdzie. Za coś takiego - w gimnazjum - praca ląduje w niszczarce ;)
To, że słownik akceptuje nie oznacza poprawnego użycia słowa w konkretnym kontekście.
W Twojej ankiecie wygląda to mimo wszystko dziwnie.

Rafał_Sz
13-11-2013, 14:21
Amirez zmień czcionkę, bo mnie szyja boli. ;)

boryna28
17-11-2013, 23:28
Może faktycznie błąd, no cóż zdarza się...

Ale chyba sens i tak został zachowany, si? Wiadomo o co chodzi, prawda?

freefly
18-11-2013, 03:56
Może faktycznie błąd, no cóż zdarza się...

Ale chyba sens i tak został zachowany, si? Wiadomo o co chodzi, prawda?

Nie przejmuj się boryna28. Zdjąłem z półki książkę "Antropometria inżynieryjna. Kształty i wymiary ciała a wzornictwo przemysłowe" i jest tam mowa o ergonomiczności urządzeń w sensie dostosowania użytkowego.
Ponadto, jeśli przedmiot jest ergonomiczny, to ocenia się jego ergonomiczność, a nie ergonomię, bo zgodnie ze słownikiem drukowanym PWN (III tomowym) ergonomia, to nauka, a ergonomiczność, to rzeczownik od ergonomiczny.

P.S. W przypadku słowa estetyka jest tak samo.

boryna28
20-11-2013, 16:12
Uff, dzięki! :) Przynajmniej tutaj nie zawaliłem :)

boryna28
16-12-2013, 15:40
Pięknie dziękuję wszystkim za pomoc! :)

Temat do zamknięcia.