Zobacz pełną wersję : Praca Magisterska o cyfrowych aparatach kompaktowych - Potrzebna Wasza pomoc
boryna28
04-11-2013, 15:20
Szanowni Forumowicze,
zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety, która jest połączeniem zwykłego badania konsumenckiego z metodą ekspertów, czyli Was moi Drodzy.
Ankieta ta jest częścią badań pracy magisterskiej traktującej o cyfrowych aparatach kompaktowych.
Co prawda, w ankiecie znajdują się najważniejsze informacje co do jej samej oraz instrukcji wypełniania, ale główna zasada polega na tym, iż:
Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do sklepu z zamiarem kupna kompaktowego aparatu cyfrowego, myślicie jakie cechy aparatu są dla Was ważne (istotne), a jakie nie ważne (nieistotne, nie znacie ich lub nie wiecie co oznaczają), następnie Wasze przemyślenia i zdania zaznaczacie odpowiednio na skali 10 - punktowej.
Po czym przechodzicie do wyboru aparatu spośród podanych i pozostaje już tylko krótka metryczka.
LINK: http://moje-ankiety.pl/respond-53483.html
Liczę na Waszą pomoc i mam nadzieję, że w tym krótkim moim wywodzie zawarłem choć cząstkę tego co mam na myśli i czego od Was oczekuje.
Bardzo dziękuję za pomoc!
Wojciech
RobertMiernik
04-11-2013, 16:10
Łomatko, jakbym wiedział, że tyle tabelek będzie do przeczytania w części 'eksperckiej' to chyba bym nie zaczynał ;>
W każdym razie przebrnąłem.
barracuda
04-11-2013, 16:18
Ja nie dałem rady:)
Wypełniłem ale takie kompakty to nie moja bajka.
boryna28
04-11-2013, 17:45
Bardzo Wam dziękuję za pomoc! :)
Doceniam poświęcony czas i Wasz wkład.
zbyszekD7000
05-11-2013, 00:31
No to masz i moją:-)
Na wiosne sam udostepnialem ankiete i wielu nikoniarzy mi pomoglo:)
Tej ankiety niestety nie potrafie wypelnic; druga strona jest niejasna, co zrobic i jak wkleic, troche zamotane.
No mi też się udało wypełnić, choć trochę ciężko wybrać z tego co tam dałeś ;)
boryna28
05-11-2013, 13:09
Jeszcze raz wielkie dzięki!
Starałem się jak najlepiej opisać co i jak. Mam nadzieję, że jednak dacie radę:)
Nie podobało mi się, że przy liczbie pixeli nie było tego, czego chciałbym od kompaktu: 5mpix :)
josephebeloki
07-11-2013, 15:44
Poszło.
Chciałem i byłem pełen dobrych intencji, aby wspomóc.
Bez urazy panie przyszły magistrze, ale jak doszedłem do: "Ergonomiczność" i "Estetyczność" - to oplułem monitor ze śmiechu i nie byłem w stanie dalej wypełniać.
Tytuł magistra to również szacunek do języka ojczystego. Promotor Twojej pracy zaakceptował taką ankietę?
Pozdrawiam
amirez /nauczyciel/
ps. na tym forum są również nauczyciele i wykładowcy wyższych uczelni.
boryna28
12-11-2013, 14:11
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc! :)
1. Co do liczby pikseli są to tylko wartości poglądowe, nie mające na celu dokładnego wyboru.
2. "Ergonomiczność" i "Estetyczność" - mógłbym prosić o wyjaśnienie? Czyżbym coś chlapnął?
2. "Ergonomiczność" i "Estetyczność" - mógłbym prosić o wyjaśnienie? Czyżbym coś chlapnął?
"ergonomia", "estetyka".
:)
boryna28
12-11-2013, 15:03
Ale czy na pewno "ergonomiczność" nie przejdzie? Słownik nie uważa tego za błąd: http://sjp.pwn.pl/slownik/2556977/ergonomia
Tak samo przy "estetyczności": http://sjp.pwn.pl/slownik/2457848/estetyka
Sam nie wiem...
Przecież Modzio Tobie odpisał. Nie przejdzie. Za coś takiego - w gimnazjum - praca ląduje w niszczarce ;)
To, że słownik akceptuje nie oznacza poprawnego użycia słowa w konkretnym kontekście.
W Twojej ankiecie wygląda to mimo wszystko dziwnie.
Rafał_Sz
13-11-2013, 14:21
Amirez zmień czcionkę, bo mnie szyja boli. ;)
boryna28
17-11-2013, 23:28
Może faktycznie błąd, no cóż zdarza się...
Ale chyba sens i tak został zachowany, si? Wiadomo o co chodzi, prawda?
Może faktycznie błąd, no cóż zdarza się...
Ale chyba sens i tak został zachowany, si? Wiadomo o co chodzi, prawda?
Nie przejmuj się boryna28. Zdjąłem z półki książkę "Antropometria inżynieryjna. Kształty i wymiary ciała a wzornictwo przemysłowe" i jest tam mowa o ergonomiczności urządzeń w sensie dostosowania użytkowego.
Ponadto, jeśli przedmiot jest ergonomiczny, to ocenia się jego ergonomiczność, a nie ergonomię, bo zgodnie ze słownikiem drukowanym PWN (III tomowym) ergonomia, to nauka, a ergonomiczność, to rzeczownik od ergonomiczny.
P.S. W przypadku słowa estetyka jest tak samo.
boryna28
20-11-2013, 16:12
Uff, dzięki! :) Przynajmniej tutaj nie zawaliłem :)
boryna28
16-12-2013, 15:40
Pięknie dziękuję wszystkim za pomoc! :)
Temat do zamknięcia.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.