PDA

Zobacz pełną wersję : dxomark



<| MICHAŁ |>
04-11-2013, 09:53
Cześć,

Pytanie praktyczne do wiedzy teoretycznej :)
Zrzuty pochodza ze strony http://www.dxomark.com/Cameras/Compare-Camera-Sensors

Chciałbym się dowiedzieć jak należy praktycznie interpretować poniższe wyniki (dobór aparatów przypadkowy)i:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img843/9500/9hka.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img199/4319/ujw8.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img853/5153/1ino.jpg)

W teorii, to mogę wiele mówić na temat powyższych, natomiast nie wiem co to liczby oznaczają w praktyce - stoją Kowalski i Rico obok siebie, jeden z Nikonem, drugi z Canonem i co dalej?
Jaka będzie praktycznie różnica pomiędzy rozpiętością 11,2Evs a 13,9Evs. Patrząc na liczby bezwzględne to kosmos, logicznie - canon szybciej straci możliwość rejestracji danych dla obrazów niedoświetlonych i prześwietlonych, ale co to w zasadzie oznacza w praktyce? Nie dla badacza pisma, ale dla przeciętnego Kowalskiego....

dzieki z gory

pozdr. Michal

shaolin
04-11-2013, 10:33
Dla przecietnego Kowalskiego nic nie znaczy bo ten nie zajmuje sie takimi *******ami tylko robi zdjecia ;)

A co oznacza dla mniej przecietnego Kowalskiego? Mniej wiecej tyle (biorac pod uwage sam DR) ->
http://www.fredmiranda.com/5DIII-D800/index_controlled-tests.html

<| MICHAŁ |>
04-11-2013, 10:46
musze niestety przy kompie siedzieć, wiec na teoretyzowanie mi sie zebralo.
dzieki - kumam

shaolin
04-11-2013, 10:51
Nie ma za co ;)