mops
03-11-2013, 19:10
Hejka,
Po 3 latach moja drukarka Canon Pixma MP640 wyświetliła błąd B200 czyli mam w domu elektrośmiecia. Dotychczas drukarka służyła głównie do druku na CD/DVD + okazjonalnie zdjęć. Na szybko swego czasu załadowałem czarny zamiennik jednego z pojemników i mam oto efekt (wspomniany B200 - pad głowicy). Głowice w tych Canonach to jakaś porażka.
Teraz pytanie co kupić? Mogę za 550zł mieć nowego EPSONA PX730WD LUB ZA OK 600zł Canona MG6350. W tej cenie widzę jeszcze Epsony z serii Expression Premium np. XP-600. Pytanie czy używacie może takich maszynek i jak się spisują? Jak wyglądają wydruki z tej nowej serii XP od Epsona na tle wskazanej konkurencji? Podobno EPSON`y mają problemy z drukiem na matowych materiałach (np płyty DVD), czerń wtedy jest wyblaknięta itp.. (wyczytane na między innymi na tym forum). Nie chciałbym wydawać na drukarkę więcej niż 600zł. Może z czasem pomyślałbym o CISS i więcej drukował w domku więc trochę zaczynam przyjaznym okiem spoglądać na Epsona - z tego co wyczytałem to Canon raczej tylko na oryginalnych tuszach - bardzo skutecznie zniechęca do druku w domu ;-). Ktoś coś doradzi?
Druga sprawa - zazwyczaj drukowałem na papierze Ilford GALERIE SMOOTH LUSTRE DUO A4 G280. Czy ktoś się orientuje, czy np na papierdozdjec.pl znajdę jego odpowiednik? Chodzi mi o strukturę papieru, która jest praktycznie identyczna ze strukturą papieru używanego w LAB`ie, z którego zamawiam odbitki (Kodak Endura MATT o ile się nie mylę).
Z góry dzieki za odpowiedź.
Po 3 latach moja drukarka Canon Pixma MP640 wyświetliła błąd B200 czyli mam w domu elektrośmiecia. Dotychczas drukarka służyła głównie do druku na CD/DVD + okazjonalnie zdjęć. Na szybko swego czasu załadowałem czarny zamiennik jednego z pojemników i mam oto efekt (wspomniany B200 - pad głowicy). Głowice w tych Canonach to jakaś porażka.
Teraz pytanie co kupić? Mogę za 550zł mieć nowego EPSONA PX730WD LUB ZA OK 600zł Canona MG6350. W tej cenie widzę jeszcze Epsony z serii Expression Premium np. XP-600. Pytanie czy używacie może takich maszynek i jak się spisują? Jak wyglądają wydruki z tej nowej serii XP od Epsona na tle wskazanej konkurencji? Podobno EPSON`y mają problemy z drukiem na matowych materiałach (np płyty DVD), czerń wtedy jest wyblaknięta itp.. (wyczytane na między innymi na tym forum). Nie chciałbym wydawać na drukarkę więcej niż 600zł. Może z czasem pomyślałbym o CISS i więcej drukował w domku więc trochę zaczynam przyjaznym okiem spoglądać na Epsona - z tego co wyczytałem to Canon raczej tylko na oryginalnych tuszach - bardzo skutecznie zniechęca do druku w domu ;-). Ktoś coś doradzi?
Druga sprawa - zazwyczaj drukowałem na papierze Ilford GALERIE SMOOTH LUSTRE DUO A4 G280. Czy ktoś się orientuje, czy np na papierdozdjec.pl znajdę jego odpowiednik? Chodzi mi o strukturę papieru, która jest praktycznie identyczna ze strukturą papieru używanego w LAB`ie, z którego zamawiam odbitki (Kodak Endura MATT o ile się nie mylę).
Z góry dzieki za odpowiedź.