BRIS
29-10-2013, 00:19
Witam, mam pytanie do użytkowników Nx300 oraz X-A1:
szukam nowego bezlusterkowca z matrycą aps c przede wszystkim aparat na czas podróży (górskie wycieczki oraz lotnicze transfery gdzie każdy gram się liczy) przysłowiowe imprezy imieninowe " u Cioci" oraz fotki dnia codziennego :) Z bogatej oferty rynku wybrałem X-A1 odpowiada mi zakres obiektywu kitowego szczeg. na szerokim końcu czyli od 16mm! przyjemna dla oka stylistyka a i cena jak na taką "nową nowość" w moim budżecie czyli cirka 2000zł zdecydowanie zniechęca cena zakupu dodatkowej nowej optyki a rynek używek jak na ten młody system prawie nie istnieje:( Za Samsungiem przemawiają testy i opinie o bardzo dobrej jakości jpg, jestem leniwy i RAW zostawiam sobie jako alternatywę a nie podstawowy materiał to rodzinnego albumu, na zachętę do systemu NX są dobre szkła w przyzwoitych cenach (16mm, 30mm teraz pojawił się na rynku "fisz" . tele też nienajgorsze) a w fabrycznym pudełku znajdziemy lightroom; cena przyjemnie od jakiegoś czasu powoli idzie w dół natomiast rynek wtórny to jakieś wariactwo nowe aparaty Samsunga są w przedziale cenowym zbliżonym do konkurencji ale starsze modele na popularnym serwisie aukcyjnym traca na łeb, na szyję na wartości !?!
Chętnie wysłucham kilku "za" i "przeciw" X-A1 vs NX300 !
http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=samsung_nx300&products=fujifilm_xa1
http://www.dxomark.com/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/851|0/%28brand%29/Samsung/%28appareil2%29/832|0/%28brand2%29/Sony/%28appareil3%29/793|0/%28brand3%29/Olympus
szukam nowego bezlusterkowca z matrycą aps c przede wszystkim aparat na czas podróży (górskie wycieczki oraz lotnicze transfery gdzie każdy gram się liczy) przysłowiowe imprezy imieninowe " u Cioci" oraz fotki dnia codziennego :) Z bogatej oferty rynku wybrałem X-A1 odpowiada mi zakres obiektywu kitowego szczeg. na szerokim końcu czyli od 16mm! przyjemna dla oka stylistyka a i cena jak na taką "nową nowość" w moim budżecie czyli cirka 2000zł zdecydowanie zniechęca cena zakupu dodatkowej nowej optyki a rynek używek jak na ten młody system prawie nie istnieje:( Za Samsungiem przemawiają testy i opinie o bardzo dobrej jakości jpg, jestem leniwy i RAW zostawiam sobie jako alternatywę a nie podstawowy materiał to rodzinnego albumu, na zachętę do systemu NX są dobre szkła w przyzwoitych cenach (16mm, 30mm teraz pojawił się na rynku "fisz" . tele też nienajgorsze) a w fabrycznym pudełku znajdziemy lightroom; cena przyjemnie od jakiegoś czasu powoli idzie w dół natomiast rynek wtórny to jakieś wariactwo nowe aparaty Samsunga są w przedziale cenowym zbliżonym do konkurencji ale starsze modele na popularnym serwisie aukcyjnym traca na łeb, na szyję na wartości !?!
Chętnie wysłucham kilku "za" i "przeciw" X-A1 vs NX300 !
http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=samsung_nx300&products=fujifilm_xa1
http://www.dxomark.com/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/851|0/%28brand%29/Samsung/%28appareil2%29/832|0/%28brand2%29/Sony/%28appareil3%29/793|0/%28brand3%29/Olympus