PDA

Zobacz pełną wersję : "Fotografia cyfrowa dla profesjonalistów"



john
20-07-2005, 22:19
Książkę napisał David D. Busch - http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/385654 (http://)

Czy ktoś może ma taką księżkę i mógłby się na jej temat wypowiedzieć ?
Potrzebuję coś fachowego poczytać i nie wiem czy to jest dobry wybór. A może polecacie inną ciekawą lekturę, najchętniej opisującą praktyczne porady fotografii cyfrowej.

Pozdrawiam

madmips
20-07-2005, 22:57
Sam nie wiem czy warto na cyfrowej się skupiać tak bardzo, skoro masz lustrzankę
to poczytaj ogólnie o fotografi - ale mogę wywołać tym stwierdzeniem lawinę postów ;)

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 ]
a najlepiej to na warsztaty jedź!!!

gALL
21-07-2005, 11:08
A może polecacie inną ciekawą lekturę, najchętniej opisującą praktyczne porady fotografii cyfrowej.

Taaak ... wez kup na Allegro dowolna ksiazke z lat 70-80 XXw dotyczaca fotografowania lustrzanka. Napisane sa normalnym jezykiem, dobrze sie je czyta, a prawidla fizyki sie nie zmienily.

99,9% ksiazek, ktore w tytule maja "cyfrowa" nie powinny sie ukazac, to lep na naiwnych i sukces marketingowy wydawnictwa. Godne przeczytania ksiazki znajdziesz tutaj:
http://strony.aster.pl/4x5/ktopyta/ksiazkn.htm
http://strony.aster.pl/4x5/ktopyta/ksiazki.htm

Zawsze cos wybierzesz dla siebie.

RAF
21-07-2005, 11:12
madmips, jako specjalista, co sądzisz o tej książce?
http://helion.pl/ksiazki/ph7kor.htm

madmips
21-07-2005, 11:45
mam wcześniejsze wydanie tej książki, i powiem, że raczej to ciężka lekturka jest. Osobiście więcej się nauczyłem metodą prób i błędów niż na podstawie tej książki :)
Tak w ogóle to żaden ze mnie specjalista, może stig by się wypowiedział on jest większy fachura w te klocki. Tak na prawdę to nie polecam tej pozycji za bardzo.

Pozdrwiam

szymony
21-07-2005, 12:16
Na dzień dobry, to Scott Kelby - fotografia cyfrowa, edycja zdjęć.
Jak sam tytuł wskazujeje to o edycji fotek w PS, dosyc lekko napisana.

gALL
21-07-2005, 15:21
Na dzień dobry, to Scott Kelby - fotografia cyfrowa, edycja zdjęć.
Jak sam tytuł wskazujeje to o edycji fotek w PS, dosyc lekko napisana.

Wiec to etap koncowy, moze zajmiemy sie "piorkiem i weglem w PS" i namalujemy sobie zdjecia.

madmips
21-07-2005, 15:36
ja mam jakies wydania Johna Hedcoea (Hidko czy jakoś tam się nazywa ;))
pokazuje tam mniej więcej na przykładach swoich prac co i jak można osiągnąć,
duży format, ładnie wydane, są także tzw. małe przewodniki A5 gdzie podają techniczne pierdołki - ale nie polecam książek i pism dedykowanych do cyfraków,
zaapmiętaj sobie - masz lustrzankę - a dalej to już inna bajka ;)

RAF
21-07-2005, 15:41
madmips, ale którą?, ta? - John Hedgecoe, Nowy podręcznik fotografii

madmips
21-07-2005, 15:47
zobacze w domu - taka duża :)

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 ]
a już wiem:
Fotografia. Jak lepiej fotografować

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 ]
na allegro tego masa za grosze jest

RAF
21-07-2005, 16:06
na allegro tego masa za grosze jest
jest, tylko trochę dużo tych groszy - 50 zł 8)
ale przyjrzę się tej pozycji

madmips
21-07-2005, 18:35
jak byś wpadł na warsztaty to bym ci pokazał :)

szymony
21-07-2005, 19:30
Na dzień dobry, to Scott Kelby - fotografia cyfrowa, edycja zdjęć.
Jak sam tytuł wskazujeje to o edycji fotek w PS, dosyc lekko napisana.

Wiec to etap koncowy, moze zajmiemy sie "piorkiem i weglem w PS" i namalujemy sobie zdjecia.

Do etapu początkowego podałeś linka (strona czarka)z literaturą. myślę że to wyczerpało temat w tej kwestii, więc po co miłem go powielać?? Uzupełniłem o etap końcowy dla początkujących w digitalu.

gALL
21-07-2005, 19:54
;))))

Etapem koncowym dla cyfry jest naswietlenie pliku na slajd ;)))))

szymony
21-07-2005, 20:06
;))))

Etapem koncowym dla cyfry jest naswietlenie pliku na slajd ;)))))
Acha to mi pachnie socjalizmem :mrgreen:
podaje definicję socjalizmu:
Socjalizm to najdłuższa i najcięższa droga z kapitalizmu do kapitalizmu. :mrgreen:

Dziękuję nie skorzystam, wolę odrazu na slajdzie trzepnąć to i owo :wink:

gALL
21-07-2005, 20:10
Dziękuję nie skorzystam, wolę odrazu na slajdzie trzepnąć to i owo :wink:

No wiesz ... trzepac slajd .... toz to czysta perwersja ;-))))

john
21-07-2005, 21:51
Hmm.... dzięki za podpowiedzi nawet te nie na temat, ale nasunęło mi się kolejne pytanie po wypowiedzi gaLL ..


Godne przeczytania ksiazki znajdziesz tutaj:
http://strony.aster.pl/4x5/ktopyta/ksiazkn.htm
http://strony.aster.pl/4x5/ktopyta/ksiazki.htm

Zawsze cos wybierzesz dla siebie.

_________________
gALL

... znalazłem tytuły, nieźle brzmią, tylko gdzie je przejrzeć, jest tego tyle, że głowa boli, a póki co miałem zamiar kupić jedną. Czy oprócz giełdy moglibyście polecić jakąś księgarnię w Warszawie.
Jest coś w empikach ale są to przeważnie "hity" jak to oceniliście "cyfrowe" i te już przejżałem. Potrzebowałbym coś raczej z klasyki, bez obróbki, a po przeczytaniu recenzji o księżce jak w tytule pomyślałem, że to może być to.

akustyk
21-07-2005, 22:57
mam ta ksiazke. z tak prostej przyczyny, ze tlumaczyla moja zona, a ja sprawdzalem merytorycznie. stad znam tresc

ksiazka jest dosc dobra dla poczatkujacego z zacieciem. wbrew idiotycznemu tytulowi (z zona zasugerowalismy wydawnictwu inny, ale wzgledy marketingowe przewazyly) jest to jednak ksiazka o robieniu zdjec, nie obrobce. jesli szukasz ksiazki opisujacej jak dobrze wykorzystac cyfre, to mysle ze nie bedziesz zawiedziony.

jakbys mial pytania to pisza na pw albo mailem

[ Dodano: Czw 21 Lip, 2005 ]


99,9% ksiazek, ktore w tytule maja "cyfrowa" nie powinny sie ukazac, to lep na naiwnych i sukces marketingowy wydawnictwa.

jak mawial Drzewiec u Tolkiena: "nie badz zbyt pochopny" :-)

john
22-07-2005, 09:47
mam ta ksiazke. z tak prostej przyczyny, ze tlumaczyla moja zona


Zdaje się, że to najlepsza reklama jakiej mogłem się spodziewać. Tłumaczenie jak najbardziej A.R. :D
Jednym słowem - zamawiam.

akustyk
22-07-2005, 09:48
Zdaje się, że to najlepsza reklama jakiej mogłem się spodziewać. Tłumaczenie jak najbardziej A.R. :D
Jednym słowem - zamawiam.

:twisted: :P :oops:

fasi
25-07-2005, 22:09
Co sądzicie o tej książeczce Ailsa McWhinnie "Fotografia. Podręcznik ", komus z Was wpadła w ręce?

john
26-07-2005, 23:06
Małe podsumowanie dla amatorów:
1. "Fotografia cyfrowa dla profesjonalistów" David D. Busch - jedzie do mnie, będę czytał - cena 56 zł,
2. "Nowy podręcznik fotografii" John Hedgecoe - naprawdę dobrze wygląda - cena 79 zł.
3. "Fotografia cyfrowa podręcznik" TOM ANG - wygląda poważnie - cena 89 zł.
4. "Książka o fotografowaniu" A.Mroczek - wiele osób ją poleca, ja mam mieszane uczucia (może dlatego jestem amatorem) - cena 60 zł.
5. "Fotografia. Podręcznik" pod redakcją Ailsy McWhinnie - mam ją dwa lata, jak dla mnie bardzo ciekawa pozycja - cena: okładka miękka 49 zł., okładka twarda 69 zł.

Nie licząc poz.1 gdyż nie widziałem, posegregował bym to tak:
I - 2 i 5
II - 3
III - 4

Ceny z MPiK-u.