Zobacz pełną wersję : Strefa płatnego parkowania w Warszawie - pytanie
charlie_kr
27-10-2013, 22:22
Koledzy, przeprowadzam się do Warszawy. Poruszam się tylko samochodem. Mieszkanie wynajmuję w strefie płatnego parkowania. Jestem zameldowany w innym mieście i nie chcę się meldować gdzie indziej, nawet tymczasowo. Zna ktoś jakiś sposób, żebym nie musiał płacić za parkowanie pod blokiem? Bo miesięcznie kosztuje mnie to około 500 zł... ;/
Jest sposób. Po prostu nie płać.
P.S. Jak znajdziesz sposób mniej oczywisty, to podziel się.
Sa 4 opcje:
1. zameldowac sie i wnioskowac o abonament (30zl rocznie)
2. poszukac strzezonego parkingu w okolicy, ktory bedzie tanszy niz SPP
3. zostawiac auto poza SPP
4. zostawic auto w innym miescie ;)
Rafał_Sz
28-10-2013, 09:32
Sa 4 opcje:
(...)
Jest też piąta opcja. Pozbyć się auta. ;)
Parkowanie motocykla jest darmowe.
adriansocho
28-10-2013, 11:25
To może lepiej wynajmij mieszkanie w miejscu, gdzie nie ma SPP?
velaskez
28-10-2013, 19:15
Albo wynajmij garaż :-P To połowa tego co płacisz teraz :wink:
Lena&TheShadow
28-10-2013, 20:05
Za lawetę nie płacisz, przypnij sobie przyczepę do latarni i trzymaj na niej samochód hi hi hi...
Coitus Interraptus
28-10-2013, 20:09
Jest też piąta opcja. Pozbyć się auta. ;)
I szósta: nie przeprowadzać się. ;)
Amadeusz
29-10-2013, 13:55
Dogadaj się z jakimś lokatorem zameldowanym w tej strefie. Tak robi wiele osób.
Dogadanie to troche za malo ;) To Warszawa, tu trzeba miec papier ;)
1. Wprowadza się opłatę abonamentową w wysokości 30 zł rocznie za parkowanie
przez osobę zameldowaną na pobyt stały lub czasowy na obszarze obejmującym SPPN
oraz przylegające do jej granic nieruchomości - w pobliżu miejsca zameldowania tej
osoby (w rejonie do 8 parkomatów) wyłącznie jednego:
a) pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony, albo
b) samochodu osobowego o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 2,5 tony,
będącego jej własnością, współwłasnością lub pozostającego w jej użyciu na podstawie
odpłatnej czynności cywilno-prawnej lub umowy użyczenia zawartej w formie aktu
notarialnego, której jest stroną.
Amadeusz
29-10-2013, 15:11
Ale nie ma tam napisane, że to ma być właściciel pojazdu tylko, że każda osoba może parkować 1 pojazd. To jest do zrobienia spokojnie ;)
charlie_kr
29-10-2013, 15:14
Nooo to jest jakaś opcja, ale auto jest na mojego ojca a ja wynajmuję mieszkanie od człowieka, który nawet nie wiem czy ma auto :) Tym bardziej ze moje auto jest zarejestrowane w innym miescie.
Amadeusz
29-10-2013, 15:21
Nie ma znaczenia gdzie jest zarejestrowane.
Ale nie ma tam napisane, że to ma być właściciel pojazdu
To moze przeczytaj jeszcze raz zacytowany tekst... ;)
Amadeusz
29-10-2013, 15:26
To moze przeczytaj jeszcze raz zacytowany tekst... ;)
Po co? ;)
Wiem, że tak się da załatwić bo koleżanka tak robi w Krakowie i to jest legal.
Jest tak napisany, jakby aut poniżej 2,5 tony nie dotyczyły wyszczególnienia z punktu b) (użycie albo)
Najprosciej bedzie zadzwonic do ZDM ;)
charlie_kr
29-10-2013, 16:04
a moze mi to ktoś tak jak prostemu chłopu wytłumaczyć? Bo według przypisu na górze osoba, która jest posiadaczem karty - musi mieć auto na siebie lub być współwłaścicielem?
a moze mi to ktoś tak jak prostemu chłopu wytłumaczyć? Bo według przypisu na górze osoba, która jest posiadaczem karty - musi mieć auto na siebie lub być współwłaścicielem?
Trzeba mieć jakiekolwiek prawo poświadczone papierem do użytkowania pojazdu, żeby wydali kartę. Chyba jest jasno napisane:
będącego jej własnością, współwłasnością lub pozostającego w jej użyciu na podstawie
odpłatnej czynności cywilno-prawnej lub umowy użyczenia zawartej w formie aktu
notarialnego, której jest stroną.
charlie_kr
31-10-2013, 21:38
a jak jest z dzielnicami? osoby ze śródmieścia mogą starać się o abonament tylko na strefę śródmieścia, czy w całej wawie?
Bo ja potrzebuję przede wszystkim śródmieście i mokotów, dzielnice są obojętne?
"przylegające do jej granic nieruchomości - w pobliżu miejsca zameldowania tej
osoby (w rejonie do 8 parkomatów)"
charlie_kr
31-10-2013, 21:51
To trochę słabo..
A jest jakieś inne obejście tego? Nie chce mi się wierzyć, że osoby które pracują w centrum bulą 30 zł dziennie za parkowanie na ulicy..
To trochę słabo..
A jest jakieś inne obejście tego? Nie chce mi się wierzyć, że osoby które pracują w centrum bulą 30 zł dziennie za parkowanie na ulicy..
Tak, jest bardzo proste obejście tego problemu. Zwie się komunikacją miejską.
charlie_kr
31-10-2013, 22:20
Ale jesteś dowciapny. Gdybym mógł jeździć komunikacją miejską, to bym jeździł, a auto stałoby w garaży. Mam pracę jaką mam i muszę jeździć po całej Warszawie a chcę na tym zaoszczędzić, więc pytam. Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia w temacie, to proszę powstrzymaj się.
Ponawiam pytanie: czy może ktoś pomóc?
Ale jesteś dowciapny. Gdybym mógł jeździć komunikacją miejską, to bym jeździł, a auto stałoby w garaży. Mam pracę jaką mam i muszę jeździć po całej Warszawie a chcę na tym zaoszczędzić, więc pytam. Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia w temacie, to proszę powstrzymaj się.
Ponawiam pytanie: czy może ktoś pomóc?
Tak, zamelduj się, płać podatki w w Warszawie i wystąp o abonament.
charlie_kr
31-10-2013, 22:53
Kolego, przecież abonament obejmuje 8 parkometrów, nie całą strefę.
Kolego, przecież abonament obejmuje 8 parkometrów, nie całą strefę.
To Ty chcesz parkować w całym mieście za darmo ? Chyba czegoś nie rozumiem. Mieszkam w Warszawie (nie w strefie płatnego parkowania), ale jeżdżę po mieście i płacę za parkowanie (tak jak chyba większość). Używam do tego systemu MobiParking - polecam.
pietia79
31-10-2013, 23:49
To trochę słabo..
A jest jakieś inne obejście tego? Nie chce mi się wierzyć, że osoby które pracują w centrum bulą 30 zł dziennie za parkowanie na ulicy..
Nie ma obejścia. Albo masz parking "firmowy" i parkujesz tylko tam, ale bulisz coś firmie (u mnie 119 zł/mc), albo płacisz za parkometr za każdym razem. Tertium non datur.
charlie_kr
01-11-2013, 00:23
a w ramach tych 119/mc masz parking firmowy czy cała strefe w miescie?
pietia79
01-11-2013, 00:29
a w ramach tych 119/mc masz parking firmowy czy cała strefe w miescie?
Tylko jedno miejsce, na firmowym. Nie ma opcji żebys miał "całą strefę". Przerabiałem to jak mieszkałem za ratuszem, możesz wykupić abonament (w 2008 chyba 20 zł) ale obejmuje to kilka parkometrów i nic więcej.
charlie_kr
01-11-2013, 00:37
no nic, na wiosnę trzeba będzie kupić jakiś dwukołowiec ;)
Gdyby było jakieś obejście całego problemu, to już ktoś by na nie wpadł. Nie masz cwaniaka nad warszawiaka.
Ale jesteś dowciapny. Gdybym mógł jeździć komunikacją miejską, to bym jeździł, a auto stałoby w garaży. Mam pracę jaką mam i muszę jeździć po całej Warszawie a chcę na tym zaoszczędzić, więc pytam. Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia w temacie, to proszę powstrzymaj się.
Ponawiam pytanie: czy może ktoś pomóc?
Jeśli musisz jeździć po całym mieście i chcesz na tym zaoszczędzić, to komunikacja miejska naprawdę jest tu rozwiązaniem ;)
Jeśli musisz jeździć po całym mieście i chcesz na tym zaoszczędzić, to komunikacja miejska naprawdę jest tu rozwiązaniem ;)
Zwłaszcza, że dobrze funkcjonuje (po raz pierwszy od trzech lat jeździłem przez tydzień i byłem zaskoczony).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.