PDA

Zobacz pełną wersję : Dystorsja jak usunąc ???



Robert_P
20-07-2005, 21:47
Będąc ostatnio nad morzem pstrykałem zachody słońca a po zrzucie fotek do kompa przeżyłem szok :( dystorsja na niektórych jest potworna i doprowadza do torsji :). Słyszałem że są jakieś programy które potrafią wyprostowac beczułkę lub poduszkę :mrgreen:
Dla info: foty robione kitem Nikkor 18-70 t-100 f13 (jest exif )
Moglibyście coś doradzic ?

Przykładowa beczka :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.imageshack.us)

trigger
20-07-2005, 21:53
może PTlens spróbuj - taki plugin do PS działa bardzo fajnie i ma zestawy ustawień dla obiektywów poszczególnych - po prostu click i już. No i można go ściągnąć za darmo. A poza tym - to po co usuwać, pierwsza pochyła woda, można na nartach zjeżdżać :wink: :wink:

cahe
20-07-2005, 22:03
po prostu ziemia jest okrągła!!! :P

spróbuj Distort->Lens Corrention w CS2.

madmips
20-07-2005, 22:53
tak jak pisze cahe,

dla niedowiarków ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://madness.pl/tutorials/photoshop/tmp/dist.jpg)

[ Dodano: Sro 20 Lip, 2005 ]
zastosowałem korekcję +4 ale chyba jeszcze ciut by można,
więc jak masz PS CS2 to nie ma problemu najmniejszego,
ten sam filtr usunie także np. winietkę.

Pozdrawiam

Czornyj
20-07-2005, 23:04
...a mnie sie marzy, żeby w PS-ie była taka siatka dystosyjna na krzywych beziera, i żeby można było nią w swobodny sposób modyfikować obraz w odpowiedni sposób modyfikując krzywe, i żeby ilość linii w siatce podlegała definiowaniu, a po zakończeniu modyfikacji, żeby PS pieknie renderował obraz tak, żeby broń Boże nie robiło sie od tego mydło, tylko żeby było ślicznie (mogło by nawet b. długo trwać coś takiego, niech strace). I wtedy dam sobie spokój z zakusami na wielki format!

Robert_P
20-07-2005, 23:14
Dzięki za porady mam ps7 i niestety PTlens cosik mi niechce dzialać najpierw ządał (jak zapodałem filtr) jakiegoś pliku txt-owego a jak mu podłozyłem plik txt-owy (pewnie nie ten) to teraz : "nie znaleziono pliku Pano12dll" kurna nie wiem co począc :(

trigger
21-07-2005, 06:56
Z PT lensem musisz tak:
- skopiować PTlens.8BF do katalogu Photoshop Plug-Ins\Filters
- skopiować katalog PTLensProfiles gdziekolwiek i podczas pierwszego użycia PTlensa pokazać gdzie on jest - dokładnie będzie chodziło o plik profile.txt
- skopiować plik pano12.dll do C:\Windows\system32

i tyle mi działa. Twoje zdjęcie poprawione PTlens'em dla profilu dla 18-70

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.imageshack.us)

Sorry że B-W i takie skompresowane, ale wyprostowanie widać. Winietowanie też można usuwać.

Robert_P
21-07-2005, 08:11
- skopiować plik pano12.dll do C:\Windows\system32

tylo skąd zassać ten plik bo nigdzie go nie widzę :(

trigger
21-07-2005, 09:16
najlepiej może daj mi maila to wyślę Ci wszystko to ma około 1 Mb

Robert_P
21-07-2005, 09:30
Proszę bardzo [email protected]

Z góry dziękuję.

trigger
21-07-2005, 10:00
wysłane :D

Robert_P
21-07-2005, 10:44
Jeszcze raz wielkie dzięki wszystko działa jak należy .
Oto dowód :

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.imageshack.us)