Zobacz pełną wersję : Polećcie mi jakąś dobrą torbę.
Krzych179
21-10-2013, 16:28
Czy ktoś może mi polecić jakąś fajną torbę taką żeby wlazł do niej sprzęt z mojej stopki ( no może bez 18-200 bo chce się go pozbyć )
z podpiętym 70-200 jak i odpiętym. chodzi mi oto żebym nie musiał żonglować szkłami chowając do niej sprzęt. Na tą chwile mam
Tamrac System 6 (5606) torba dużo za mała i niezbyt wygodna. Podoba mi się PRO MESSENGER 200 AW ale widziałem ją tylko na obrazku może ktoś może napisać coś więcej albo polecić coś innego.
Lowepro Magnum 650 AW. Mam i zdecydowanie polecam ! Pojemna i solidnie wykonana.
Krzych179
21-10-2013, 16:46
Fajna nawet nie wiele droższa od MESSENGER 200 AW
Krzych179
21-10-2013, 17:02
Lowepro Magnum 650 AW z tego co zdążyłem wyczytać to klasyka sama w sobie. w dalszym ciągu chodzi mi po głowie Lowepro MESSENGER 200 AW nie jest to taki klocek choć do małych nie należy, ta nie klockowatość pomimo że mi się podoba budzi pewną obawę o sprzęt torba nie wygląda na sztywną. Co myślicie, chciałbym kupić raz a dobrze a może jakieś inne opcje.
Polecam Tamrac pro12.
Mam od kilku lat i bardzo sobie chwalę.
A może Think Tank Retrospective? Sam zastanawiam się między tą, a PRO MESSENGER. W sumie ciągnie mnie do ThinkTanka, jedynie muszę znaleźć sklep, gdzie będę mógł pomacać na żywo, szczególnie zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda ten kolor Pinestone.
Krzych179
22-10-2013, 21:50
Dziękuję za zainteresowanie będę się sugerował poleconymi torbami są to konkretne propozycje na którąś się zdecyduje dzięki :)
Think Tank Retrospective 20, polecam, świetna torba, nie tania ale warta każdej złotówki
Mam czarną trzydziestkę, również polecam tę serię.
Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalk
krzysztof jot
29-10-2013, 00:50
bardzo solidny jest VANGUARD - HERALDER 38 - mieści duże body z 70-200 w pionie nawet z osłoną. Mam już prawie dwa lata - zero śladów używania, a nie trzymam jej pod kloszem - http://tiny.pl/qm6rl
firmowa:
http://www.vanguardworld.pl/index.php/pv/products/photo-video/detail-1-1-220-691.html
krzysztof jot
29-10-2013, 00:54
Lowepro Magnum 650 AW. Mam i zdecydowanie polecam ! Pojemna i solidnie wykonana.
tyle ze ma ma grację lodówki powieszonej na szyi... :)
tyle ze ma ma grację lodówki powieszonej na szyi... :)
Ale ja się z nią nie obnoszę, tylko przechowuję w niej sprzęt. Do obnoszenia mam kilka mniejszych w zależności od potrzeb...:)
Ale ja się z nią nie obnoszę, tylko przechowuję w niej sprzęt. Do obnoszenia mam kilka mniejszych w zależności od potrzeb...:)
tyle ze ma ma grację lodówki powieszonej na szyi... :)
Ja popieram kol. funky. Jak wybieram się na mazury, a fotografuję dziką przyrodę i muszę zabrać obiektywy
600/4 i 300/2,8 + dwa korpusy, oraz parę innych obiektywów to taki plecak mi odpowiada i noszę się z zamiarem jego zakupu.
Ja też polecam Vanguard'a: świetnie wykonane i lżejsze od Lowepro z podobnej serii. Mam Up-Rise 33, bo potrzebowałem jeszcze kieszeń na laptopa.
PiciuD300
29-10-2013, 23:34
Polecam moją torbę. Ano tak, nazwa: Domke F-1X. Dużo pomieści i oko popieści.
Radzilla
30-10-2013, 11:51
Ja polecę torby z serii Kata Access 14,16,17,18 rozmiary w zależności od potrzeby.
Sam ostrzyłem zęby na Kata Access 14 (najmniejszą) - wchodzi D80 z zapiętym S50-150 (jest możliwość pogłębienia) - nie wiem czy do tej 70-200 wejdzie najlepiej sprawdzić.
Torba wygląda na solidnie wykonaną - ma 2 boczne kieszonki na obiektywy - do większej kieszeni bocznej S50-150 wchodzi ale niestety zamek się nie domyka - dlatego tej torby nie kupiłem - a większej już nie chciałem.
Gdyby nie ten mankament na pewno by bym kupił.
Oglądałem też Lowepro Inverse 100 AW ale to duży klocek - Kata Access jest bardzo zgrabna.
Radzilla
30-10-2013, 15:15
Przypomniałem sobie, że sprawdzałem czy do torby Kata Access 14 wejdzie aparat + S50-150 z założoną osłoną przeciwsłoneczną - wchodził (nie pamiętam tylko czy trzeba było rozpinać dno żeby torba się pogłębiła czy nie).
Więc może 70-200 też się zmieści ;)
Przepraszam, że post pod postem ale edytować poprzedniego się nie da.
Polecam Tamrac pro12.
Mam od kilku lat i bardzo sobie chwalę.
Badol,
czy twój tamrac wygląda podobnie do tego (http://u.cyfrowe.pl/1024x0/a/e/torba_tamrac_pro12_2116109273.jpg)?
Lena&TheShadow
12-11-2013, 12:03
Jeżeli torba ma być funkcjonalna i estetyczna czyli nie wyglądać na lodówkę turystyczną to chyba takie torby robi firma Crumpler.
Badol,
czy twój tamrac wygląda podobnie do tego (http://u.cyfrowe.pl/1024x0/a/e/torba_tamrac_pro12_2116109273.jpg)?
Dokładnie tak
Możesz sobie dobrać dokładnie do Twojego sprzętu konfiguratorem (http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile) ze strony Lowepro. Troszeczkę zawyża możliwości toreb, sugerując że mieści się w nich więcej niż w rzeczywistości, ale w granicach przyzwoitości. Swego czasu korzystałem i wszystko zagrało bez kłopotów.
Hej,
Podłączę się pod temat. Poszukuję małej spacerowej torby która ma wyglądać jak zwykła torba(nie-foto). Chcę żeby weszło D90+18-105+50mm zamiennie z 85mm i może lampa. Myśle nad Lowepro Event Messenger 250. Polecacie coś innego?
MasterM16
14-11-2013, 22:15
Też się podłączę. :) Niebawem kupuję trzysetkę.
http://www.caselogic.pl/pokrowce-i-torby-foto-wideo,16/plecaki-fotograficzne,97/plecak-na-lustrzanke-slrc205,1083.html
Przypadł mi do gustu ten plecaczek. Czy znacie może coś podobnego, bo nie ukrywam że cena trochę powala, a poza tym nie wiem czy zmieści się tam D300 z gripem który w przyszłości także chcę nabyć.
Ma ktoś takie coś w posiadaniu? Jakieś opinie?
czy ma ktoś torbę Lowepro Nova 200 AW? I czy zmieści mi się tam D7100 + grip, S 10-20, N 35, T 70-300 + docelowo N 85, T 17-50, SB-700?
cezary-k
11-12-2013, 21:31
Co do toreb, polecam Vanguard Heralder. Jam mam model 33. Jest szeroka i głęgoka, spoko mieści jednocyfrowe D lub inny aparat z gripem. Bardzo solidne wykonanie, dodatkowo możliwość podpięcia szelek. Z dobrze poinformowanego źródła dowiedziałem się, że zmienił się dystrybutor Vanguarda na Polskę, i ostatnimi czasy ceny poszły ostro w górę, ale na znanym portalu aukcyjnym tą torbę można wyrwać za 365 + przesyłka. Dla porównania w AB FOTO jest za 699.
Hej,
Podłączę się pod temat. Poszukuję małej spacerowej torby która ma wyglądać jak zwykła torba(nie-foto). Chcę żeby weszło D90+18-105+50mm zamiennie z 85mm i może lampa. Myśle nad Lowepro Event Messenger 250. Polecacie coś innego?
to ci wejdzie do Lowepro Event Messenger 150 nawet razemm 50 i 85 mam
Mam taka i polecam, wchodzi mi do niej d90 s17-50 s50-150 s10-20 sb700 lub d90 s17-50 s10-20 N35 N85 sb 700
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.