PDA

Zobacz pełną wersję : Tablet graficzny jaki?



milczek77
17-10-2013, 10:56
Witam
Obecnie obrabiam zdjęcia w Photoshop oraz Capture NX2, oczywiście korzystam z myszki. Precyzja obróbki zdjęć myszka jest dla mnie mecząca, więc przymierzam się do zakupu tabletu. Mój budżet to ok. 1400 zł. Jaki tablet w tej cenie byście polecili?
Obróbka jest na MAC.
Z góry dzięki
pozdr.
Michał

shaolin
17-10-2013, 11:26
Wacom PTH451, PTH651.

I tematow o tabletach juz mamy z 500, niech ktos to polaczy.

milczek77
17-10-2013, 12:03
Dzięki za informacje, rzeczywiście niżej w wątku pisałeś o tym modelu. Teraz tylko muszę się zastanowić czy wersje większą czy mniejszą. Pracuje na dwóch monitorach imac 27 i do tego używam Eizo 24.

Polsar74
18-10-2013, 13:18
mam PTK-640 Intous 4 - i oprócz szybkiego "wypisywania" końcówek piórka nie mam na co narzekać - dla mnie bomba. Udało mi się go zakupić w zestawie z Lightroom 3 jak jeszcze LR kosztował ponad 1200 zł - więc biorąc pod uwagę że sprzęt + software kosztował bodajże 1500 to wyszło że któreś z tych dwóch miałem za 300 :)

milczek77
18-10-2013, 13:27
No ja jedynie sie zastanawiam nad rozmiarem, czy warto dokładać kasy na PTH651, niestety nie mam okazji "pomacać".

markB
18-10-2013, 17:03
IMHO warto. Ten mniejszy ma aktywną przestrzeń wielkości pocztówki. Ja mam olbrzyma L (i starego Intuosa 2 M)i pluję sobie w brodę, że taki rozmiar kupiłem, bo stale zmniejszam przestrzeń do mniej więcej M-ki. I właśnie ten rozmiar najbardziej mi odpowiada. Zresztą taki jest polecany przez znanego fotografa Moose'a Petersona: http://www.youtube.com/watch?v=-ztO0ajKDC4

ThomasVoland
18-10-2013, 17:34
Tutaj się rozpisałem na temat wyboru modelu tabletu, wielkości itd. - link (http://tomaszpluszczyk.pl/tablety-piorkowe-czy-sa-potrzebne-jaki-tablet-wybrac-i-jak-skonfigurowac/). Teraz Wacom wypuścił nowe modele, ale niewiele się zmieniło. Do Twoich zastosowań Wacom Intuos Pro rozmiar M.

milczek77
21-10-2013, 08:17
Dzieki za pomoc, po przeczytaniu postów zdecydowałem się na PTH651.

Jeszcze raz wszystkim dzięki.

Pozdr.
Michał

messer
28-10-2013, 01:08
To teraz jeszcze tylko pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie jak się pozbyć tych koszmarnych niebieskich kółeczek przy każdym kliknięciu i będzie w ogóle bajka :)

ThomasVoland
28-10-2013, 06:55
Czyli Windows... Panel sterowania - piórko/urządzenia wskazujące - gesty szybkie ruchy do wyłączenia.

milczek77
28-10-2013, 11:17
Ja na swojego dopiero czekam więc nie bardzo wiem o co chodzi z tymi niebieskimi kółeczkami?

popi
09-12-2013, 12:08
Że się podepnę: czytając powyższe rozumiem, że tablet można skonfigurować pod dowolny program graficzny?

Vinci
09-12-2013, 17:29
Tablety Wacoma (na pewno Intuos) tak, o ile program graficzny obsługuje funkcje tabletu, a nie traktuje piórko tylko jako myszkę :) . Z programami liczących się producentów nie ma problemu, można sobie oczywiście przypisać rozmaitą, dowolną konfigurację gestów, piórka i przycisków oddzielnie pod każdy program (w tym system).

popi
09-12-2013, 17:49
Konkretnie miałem na myśli NX2; dzięki Vinci.