Zobacz pełną wersję : Poszukuje RAW z D700-D600
Witam!
Jak w temacie, poszukuje Plików RAW z puszki D700-D600.
Chciałbym zobaczyć jak (mi) się przerabia z tych konkretnych aparatów pliki, bo na DX mam problemy ze skora itp, wychodzi zaczerwieniona itp. Ostatnio znajomy na warsztatach zachwalał swój 5D II, chciałbym się przesiąść na pełną klatkę , ale zostać przy Nikonie :)
Znam tylko stronę : http://www.pixel-peeper.com/cameras/?camera=972
Ale tam nie ma nie obrobionych plików raw? Zna ktoś taką stronę?
A czemu myślisz, że problemy z kolorami są spowodowane formatem DX?
Problemy z kolorem skóry sa znane w pierwszych matrycach CMOS. D300, D90, D700, D3, D5000
Myślę, bo kiedyś o tym dużo czytałem. Ale nie tylko chodzi mi o kolor skory, chciałbym porównać jak by mi się przerabiało z D700 a jak z D600. Nikt nie wie gdzie mogę znaleźć takie pliki RAW?
Na wszelkich portalach testujących i na google
http://www.mannyphoto.com/D700D3/
i
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_d600_review/sample_images/
Ja wiem że testują, wiem co to Google ;) Ale szukam po jednym Rawie z tych aparatów, żeby porównać sobie z czego mi się lepiej obrabia, bo mam zamiar kupić któryś z tych Body :)
TOP67 a jak u Ciebie na D7100? Nie ma już problemów ze skąrą jak modelach które podałeś? Obróbka jest przyjemniejsza?
Kolory na D7000 i D7100 są zdecydowanie lepsze niż były na D90/D300. Pamiętam zwłaszcza sesję dzieci na D300 w studio, gdzie mordowałem sie niemiłosiernie.
Między D600 a D700 będzie taka sama różnica.
A czemu myślisz, że problemy z kolorami są spowodowane formatem DX?
No jak to nie? Mniejsza klatka, to mniejsza paleta barw, a w szczegolnosci zoltego i czerwonego. Przeciez to oczywiste.
;)
Mi DX nie rejestruje koloru złotego i srebrnego ;)
Albo ja ślepy jestem albo nie mam problemów ze skórą. BW ustawiam zawsze w stopniach Kelvina + profil D2XMODE2 (D300 i D700).
Mi DX nie rejestruje koloru złotego i srebrnego ;)
Pobaw się w ustawieniach PC. Da się uzyskać piękny złoty kolor:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.darkroomers.com/toni_narins/slides/goldTeeth.jpg)
Jest jeszcze nieoficjalny dodatek do firmware, color_palette_fromFX
To jest tak... Zarówno z D300, jak i D700 da się uzyskać chyba identyczne kolory, ale... Pierwsze ograniczenie to ISO. Nowe matryce dają ładniejsze kolory na wyższych ISO. Druga sprawa to ilość obróbki potrzebna by uzyskać ładne kolory w sofcie Adobe, czyli chodzi o silnik ACR. Kolory z wywołarek Nikona (i np. DxO oraz C1) będą naprawdę niezłe w wielu wypadkach. Trochę inaczej się obrabia zdjęcia z różnych puszek i wymaga to czasem przestawienia się i wykonania nieoczywistych rzeczy. Przykładowo odzyskanie naturalnych kolorów skóry w LR z Nikona D700 polega często na obniżeniu kontrastu. A ponieważ na całym zdjęciu wygląda to słabo, to należy to skompensować krzywą lub modyfikację robić lokalnie. Wszystko zależy też od temperatury światła - przy oświetleniu dziennym lub studyjnym nie powinno być większych kłopotów.
Co do RAWów, to google powinno pomóc zdecydowanie. ;) Jak nie znajdziesz nic przez dwa - trzy dni, to skrobnij PW, to podrzucę coś z D700.
Ja używałem fuji (s2, s3, s5) więc "się rozpieściłem". Równolegle pracowałem praktycznie na wszystkich Nikonach jedno i trzycyfrowych (od D1 zaczynając). Jeżeli chodzi o kolor skóry, to dopiero z D600 udaje mi się nie mordować jakoś szczególnie.
[...]Jeżeli chodzi o kolor skóry, to dopiero z D600 udaje mi się nie mordować jakoś szczególnie.
Musze potwierdzić, kolor skóry dobrze mi oddawał D200, którego trochę pochopnie zmieniłem na D90 (bo CMOS, bo ISO), teraz równie dobrze czuję się z plikami z D600.
Jak oceniacie taki kolor skóry (pstryk przykładowy, testowy) 3.bp.blogspot.com/-rkPUZkn3GNs/UlZ7iqgiOLI/AAAAAAAAY6Y/y2twmTPEtY8/s1600/DSC_1413-2.jpg?
Mnie sie podoba, ale zle wstawiles link, moze tak http://3.bp.blogspot.com/-rkPUZkn3GNs/UlZ7iqgiOLI/AAAAAAAAY6Y/y2twmTPEtY8/s1600/DSC_1413-2.jpg
Mnie sie podoba, ale zle wstawiles link, moze tak http://3.bp.blogspot.com/-rkPUZkn3GNs/UlZ7iqgiOLI/AAAAAAAAY6Y/y2twmTPEtY8/s1600/DSC_1413-2.jpg
A bo z telefonu posta pisałem, wklejałem i już poprawiać mi się nie chciało.. :( ;)
p.s. No więc jest to kolor skóry z . . . . . D700 :mrgreen:, przepuszczony nef przez viewnx2, profil vivid z C-3, S-1 H-0 o ile pamiętam. Oczywiście WB ręcznie. Lekko światła i cienie wyciągnięte w LR, ale bardzo lekko.
robak_wroc
18-10-2013, 04:57
Jeśli nadal potrzebujesz te RAW, to napisz na pw. Mam obie te puszki, więc mogę coś podeslac bez problemu.
linki do raw z obu puszek wstawiłem tu. (http://www.forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3233444&postcount=6)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.