Zobacz pełną wersję : Wada wzroku, [okulary, astygmatyzm].
Witam.
Mam problem, z fotografowaniem w i bez okularów.
Zauważyłem, że fotografując bez nich, wykonuje "krzywe" zdjęcia, gdy mi się wydaja w muszli proste.
Kłopot w tym, że patrząc w "wizjer" D70s, jest on mały i nie wygodny pod okulary.
Kto miał by dla mnie jakąś sensowną propozycję :?:
Czy występuje jakaś technika fotografowania, by obierać punki i potem od niego dało się "strzelać" prostę (gdy tego wymaga sytuacja) zdjęcia :?:
Może jest jakaś muszla oczna, pozwalająca robić zdjęcia w okularach :?:
Pozdrawiam:
Krzysiek
Valdek_Tychy
13-04-2007, 15:23
Nikon ma muszle z korekcją wzroku ale są dość drogie.Lepiej zastosować muszlę taką jak do Zenita gdzie można dołożyć soczewkę wykonaną w zakładzie optycznym (sam tak zrobiłem kiedy miałem F70).Co do prostych zdjęć - włącz sobie siatkę w wizjerze i będzie ok.
BugsBunny
13-04-2007, 15:45
porozmawiaj ze swoim okulistą na temat szkieł kontaktowych
porozmawiaj ze swoim okulistą na temat szkieł kontaktowych
Przykro mi, ale mam od razu zapalenie spojówek.
Nie mogę nosić :(
....
A gdzie dopaść od Zenita tą muszlę :?:
BugsBunny
13-04-2007, 18:23
soczewki korekcyjne nie są wcale takie drogie
DK-20C, tu w pstryku http://pstryk.pl/opis.php/679
ale w większości sklepów jest poniżej 40zł
musiałbyś pogadać z optykiem żeby osadził Ci tam specjalną soczewkę, bo te firmowe są tylko do korekcji krótko/dalekowzroczności, od -5D do +3D, o ile pamiętam
ew. coś takiego do fotografowania w okularach http://www.sklepfotograficzny.pl/akcesoria/do-wizjera/Nikon/DG2/
albo taka muszla: http://www.allegro.pl/item178197100_muszla_oczna_do_nikon_d40_d50_d70_d8 0_d100_d200.html
Valdek_Tychy
13-04-2007, 19:23
Przykro mi, ale mam od razu zapalenie spojówek.
Nie mogę nosić :(
....
A gdzie dopaść od Zenita tą muszlę :?:
np.Allegro
Przykro mi, ale mam od razu zapalenie spojówek.
Nie mogę nosić :(
....
A gdzie dopaść od Zenita tą muszlę :?:
a próbowałeś z różnymi typami soczewek i płynów? Ja noszę soczewki i też dostaję zapalenia spojówek ale tylko gdy używam płynu baush&lomb, ale płyn Zeiss jest dla mnie jak zbawienie, zero problemów z oczami, i jaka wygoda przy robieniu zdjęć i na co dzień :-)
Mata_Hari
13-04-2007, 22:30
Ja przetestowałam wiele płynów i wiele rodzajów soczewek i też nic z tego. Pomimo, że wcześniej przez 2 lata nosiłam kontakty, to teraz już tylko okulary mogę. Żałuję, ale po przejściach jakie miałam, już mi się nawet eksperymentować nie chce, choć nie ma co ukrywać, że okulary przy foceniu przeszkadzają.
Ja używam tylko okularów do jazdy, komputera i TV.
A tak staram się chodzić bez nich. Niech oczy pracują.
Ale przez astygmatyzm, mam problem z kontem prostym.
Ten http://www.sklepfotograficzny.pl/akcesoria/do-wizjera/Nikon/DG2/ okular jest bardzo fajny.
Niestety cena juz nie :(
Na razie radzę sobie z siatką, ale ona dość mocno denerwuje.
Ja używam tylko okularów do jazdy, komputera i TV.
A tak staram się chodzić bez nich. Niech oczy pracują.
No tak, jak ja mam -4,5 to bez okularów się nie obędzie... Ja mam czasem problem ze złapaniem ostrości przy manualnym ostrzeniu. To jest dla mnie największy problem. A do kontaktów próbowałem się przyzwyczaić ale to zakładanie mnie doprowadza do obłędu...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.