PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sony ] Sony A7, A7R, A7S



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

zeberek1
02-09-2018, 09:48
Chodzi mi bardziej o jakość obrazu, ostrość itd szczególnie na brzegach kadru.

cz4rnuch
02-09-2018, 09:54
Zaglądaj na stronkę Reeva: <<klik>> (https://phillipreeve.net/blog/review-carl-zeiss-jena-35mm-2-4-flektogon/)

wpkx
02-09-2018, 10:02
Rewelacji się nie spodziewaj. To nie jest jakieś optycznie wybitne szkło, i na pewno daleko mu do Biogona. Nawet biorąc pod uwagę konstrukcję pozwalającą na bardziej prostopadłe padanie obrazu na brzegi matrycy w stosunku do szkła dalmierzowego. Ale porównania nie robiłem, a napisałem to, bo się nie znam.

zeberek1
02-09-2018, 10:06
No i tu jest właśnie pies pogrzebany! Biogon jest piękny jak użyty na analogu albo na cyfrowej Leici z odpowiednio zmajstrowaną matrycą. Na Sony A7 II szybko mi się okazało że jakość obrazu na brzegach to bardziej niż masakra! Jednak tu chyba pokutuje to ze konstrukcja optyczna Biogona zakłada znaczne cofnięcie soczewek w strone matrycy a zo za tym idzie swiatło pada ostro pod kątem...
Chyba że ja mam coś nie tego z adapterem bo po jego założeniu ostrość ustawiona na nieskończoność wcale mi się nie zgadza z oznaczeniami na skali obiektywu.

wpkx
02-09-2018, 10:17
Tak. Choć nie sądziłem, że aż tak źle, aczkolwiek to chyba sprawa subiektywna, co komu mniej lub bardziej przeszkadza.
Jednak ten Flektogon raczej lepszy nie będzie, zresztą sam zobacz, bo Marcin dobry link zapodał.

nordwind
02-09-2018, 10:25
Chińcykom taśma we fabryce szybko leci i nie mają czasu poprawnie ustawić kołnierza z gwintem na tulei adaptera :)

zeberek1
02-09-2018, 10:41
Coś w tym moze byc na rzeczy!

vid3
02-09-2018, 11:06
Taki temat, może ktoś się z tym spotkał ...
Aparat A7RII - włączenie trybu cichej migawki skutkuje brakiem zdjęć seryjnych.
Ten typ tak ma czy ja coś ten tego czegoś w menu nie widzę?

cz4rnuch
02-09-2018, 11:36
Ma ten tak typ.

ikit
02-09-2018, 11:41
Rewelacji się nie spodziewaj. To nie jest jakieś optycznie wybitne szkło, i na pewno daleko mu do Biogona. Nawet biorąc pod uwagę konstrukcję pozwalającą na bardziej prostopadłe padanie obrazu na brzegi matrycy w stosunku do szkła dalmierzowego. Ale porównania nie robiłem, a napisałem to, bo się nie znam.

Ale trafnie. Szału nie było, nie rozumiem kultu tego obiektywu. Fajnie że ostrzył z bliska, bokeh przy otwartej przysłonie miał fajny ale jak się tylko udało to się go pozbyłem:) Mechanicznie są tak sobie przyjemne w użytkowaniu, mają tylko 6 listków przysłony więc bokehy po domknięciu oraz gwiazdki z punktów świetlnych słabe, kolory mi się średnio podobały (jakieś takie 'brudne'), pod światło tak sobie... Ostrość chyba by nawet uszła, w mało wymagających warunkach zdjęcia też były ok ale jak się chciało trochę docisnąć szkło to się zaczynały schody.
Oczywiście da się tym robić zdjęcia, a w tym budżecie pewnie nawet ciężko o coś lepszego na FF. Na kupnie i odsprzedaży też nie powinno się dużo stracić więc zawsze można spróbować, może siądzie. A już ostatecznie to wady obiektywów też można eksploatować z bardzo fajnymi efektami:)


No i tu jest właśnie pies pogrzebany! Biogon jest piękny jak użyty na analogu albo na cyfrowej Leici z odpowiednio zmajstrowaną matrycą. Na Sony A7 II szybko mi się okazało że jakość obrazu na brzegach to bardziej niż masakra! Jednak tu chyba pokutuje to ze konstrukcja optyczna Biogona zakłada znaczne cofnięcie soczewek w strone matrycy a zo za tym idzie swiatło pada ostro pod kątem...
Chyba że ja mam coś nie tego z adapterem bo po jego założeniu ostrość ustawiona na nieskończoność wcale mi się nie zgadza z oznaczeniami na skali obiektywu.

Loxia 35 to to samo tylko zoptymalizowane pod cyfrę i ze wszystkimi miodnościami nowoczesnych manuali:) Ja sobie ją bardzo chwalę i jest to mój główny obiektyw (razem z batisem 85), nie mogą jej wygryźć obiektywy AF mimo że czasem bardzo by się przydał, a część z tych szkieł jest nawet jaśniejsza... Nie jest to szkło do wygrywania testów więc ma mieszane opinie ale ma zarówno charakter, ładne rysowanie, czasem aż przegięty kontrast a po domknięciu jest dobry do widoków. Obecnie jest trochę używek pod 3,5k i to już jest moim zdaniem dość racjonalna kwota za często używany mały dobry obiektyw:)
Ale jak nie jest się przywiązanym do kąta widzenia 35mm i przejdzie te 40 (42)mm z CV40/1.2 to ja bym chyba je wolał;) Jest też CV35/1.7 ale nie wiedząc czemu nie zrobili tego na FE;/
Ostrzenie na nieskończoności bywa nie 'optymalne' nawet na natywnych manualach, a co dopiero z adapterem. Poza np. temperaturą wpływ na to czy ostrość będzie optymalna na nieskończoności czy tuż przed albo tuż za może mieć nawet wartość przysłony, biogony mają trochę bardziej odczuwalny od innych obiektywów focus shift i warto sobie potestować gdzie na nieskończoności i zazwyczaj używanej przy tym przysłonie będzie na skali optymalny rezultat.

zeberek1
02-09-2018, 11:52
Bardzo dobre wyjaśnienie kwestii kolego ikit ! Mi akaurat własnie bardzo odpowiada 35mm i dlatego tak się wokół niej kręce. O Loxii 35 właśnie sporo czytam i o niej też myślę ale podobno wcale dużo nie jest lepsza od Biogona ZM. I tu dochodzi sie chyba do punktu że jak się chce mieć naprawdę dobre 35mm to trzeba iść w Zeissa 1.4 albo Sigme lub od wikiej biedy w Samyanga. Tylko ze wtedy taki zeztaw z A7II juz nie będzie taki fajny, mały zgrabny. A o to mi głównie w tej zabawie z Sony chodziło!

cz4rnuch
02-09-2018, 12:01
...lub od wikiej biedy w Samyanga. Tylko ze wtedy taki zeztaw z A7II juz nie będzie taki fajny, mały zgrabny...Jak to nie będzie? ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/0011024x682-1.jpg
źródło (https://www.sonypassion.com/wp-content/uploads/2017/09/001-1024x682.jpg)

zeberek1
02-09-2018, 12:05
No tak racja oczywiscie jest 2.8/35 tylko ze ja brałem pod uwagę szkło choć o działkę jaśniejsze. A tak wogóle jak się ten Samyang sprawuje?

cz4rnuch
02-09-2018, 12:08
Bardzo dobry obiektyw, poza tym, że dość ciemny. No, ale różnica w światełku między nim a Jeną o którą dopytywałeś nie jest jakoś przesadnie duża.

ikit
02-09-2018, 12:21
Zeiss 35/1.4 ma mieszane opinie. Z tego co pamiętam bywają zdecentrowane. Samyangi z kolei (wszystkie z AFem) ostatnio mają jakieś dziwne zachowania AFu i współpracy z aparatami. Może kwestia łatki. Co tam u sigm nie śledziłem.
A czy ogólnie te szkła f1.4 będą takie lepsze to bym też głowy nie dał, jaśniejsza optyka musi sobie radzić z większymi wyzwaniami i gabaryty to niekoniecznie jedyny kompromis.
Loxia to dla mnie taki dobry kompromis. Ale jak manual już nie ma tego AFu to chociaż chcę tej komunikacji z body:) Bo znalazłoby się kilka manuali 35/1.4 o racjonalnych gabarytach i trochę lepszej optyce. Z tym że kolejne schody, aby z dalmierzowymi było dobrze na A7kach to często im potrzeba jakieś dodatkowe nakręcane soczewki, lustrzankowe z kolei mają bydlackie adaptery...
Ciekawe ile bym był w stanie dać za potencjalną loxię 35/1.4 i czy by mogła mieć sensowne gabaryty i wagę, nie jak loxia 85/2.4... Jak w bezlustra FF weszły 3 nowe systemy to może pojawią się jakieś nowe zabawki:) No chyba że wszyscy się zajmą adaptowaniem tego co jest do nowych aparatów i będzie zastój w innowacjach na parę lat aby zaspokoić popyt w tych bagnetach:/

fan911
02-09-2018, 12:24
Jeszcze 3x ALPINE z zestawu Sony A7m2 + Loxia 50/2

Jestem zachwycony tym szkłem. Manualne ostrzenie daje mi 100% trafionych fotek, przynajmniej w moto-foto. Ostrość bardzo fajna, ciekawa plastyka obrazu i co też ważne - możliwość obcowania z bardzo dobrze zrobionym, metalowym szkłem. Nawet osłona przeciwsłoneczna jest metalowa....

Tak sobie myślę, że jedyne szkło, na które zamieniłbym Loxię to... Leica Lux 50/1.4 :D Ale to już inna przestrzeń cenowa... :D

13460

13461

13462

capo-di_tutti-capi
02-09-2018, 12:28
Zeiss 35/1.4 ma mieszane opinie. Z tego co pamiętam bywają zdecentrowane.

Który?

https://www.bhphotovideo.com/c/compare/Sony_Distagon_T*_FE_35mm_f_1.4_ZA_Lens_vs_ZEISS_Di stagon_T*_35mm_f_1.4_ZM_Lens_Black/BHitems/1126137-REG_1081652-REG

ikit
02-09-2018, 12:41
FE. Dobrze go sobie przestrzelić przed zakupem.

Umbra
02-09-2018, 12:51
Dwójka jak z katalogu. Świetne zdjęcie!

A co do małych obiektywów, to jest jeszcze 28/2.0.

wpkx
02-09-2018, 13:02
Loxia itp. nie dla mnie - powiększenie po dotknięciu pierścienia powodowało, że głupiałem, nie mając praktycznie żadnej kontroli nad kadrem. Do tego 50/2 nie wybroniła się obrazkiem - miał dla mnie za mało charakteru i za mało separował pierwszy plan, bym miał męczyć się z tym rodzajem ostrzenia.
Było to jak dotąd jedyne szkło, które kupiłem i oddałem po kilku dniach.




Jak to nie będzie? ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/0011024x682-1.jpg
źródło (https://www.sonypassion.com/wp-content/uploads/2017/09/001-1024x682.jpg)

O matko! Ty używasz gripa?
Pierwszy raz widzę bezlustro z gripem.
Mały obiektyw jest tym mniejszy, ale czy to zgrabne, to bym nie powiedział.

cz4rnuch
02-09-2018, 13:30
...O matko! Ty używasz gripa?...
No co Ty? To z jakiejś hipsterskiej stronki. Mnie się musi mieścić do bojówków.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/06/xkMG9LY-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/xkMG9LY.jpg)

nikoniarz
02-09-2018, 13:42
No co Ty? To z jakiejś hipsterskiej stronki. Mnie się musi mieścić do bojówków.

Nie śledzę zbyt uważnie więc zapytam- chodzi o A9 czy o A7? A jeśli drugie, to która wersja?

fan911
02-09-2018, 13:43
Loxia itp. nie dla mnie - powiększenie po dotknięciu pierścienia powodowało, że głupiałem, nie mając praktycznie żadnej kontroli nad kadrem. Do tego 50/2 nie wybroniła się obrazkiem - miał dla mnie za mało charakteru i za mało separował pierwszy plan, bym miał męczyć się z tym rodzajem ostrzenia.
Było to jak dotąd jedyne szkło, które kupiłem i oddałem po kilku dniach.

To chyba tak jest z tymi Loxiami ... Kochasz, albo nienawidzisz :D

zeberek1
02-09-2018, 14:00
Mi np. by wcale nie przeszkadzało to automatyczne powiększanie obrazu w momencie ustawiania ostrości byle tylko Loxia 35 dawała mi wyraznie lepszy obraz niz Biogon. Teraz i tak ustawiłem sobie powiększenie obrazu w wizjerze kliknięciem na C3 bo jest to zdecydowanie lepsze niż ostrzenie przy pełnym kadrze nawet przy wspomaganiu.

rmn1
02-09-2018, 14:25
Czy ktoś miał styczność z torbą Peak Design Evryday Sling 5l i cos powie? Albo podpowie coś podobnego? Torba plus nerka.

wpkx
02-09-2018, 14:28
Co innego naciśnięcie guzika, a co innego każde muśnięcie pierścienia ostrości. Kupując wiedziałem przecież, że tak będzie, ale w praktyce okazało się to dla mnie nie do przełknięcia.
Jednak muszę dodać, że do samej perfekcji obrazka przyczepić się absolutnie nie można, i tak samo do budowy i wykonania.

PS Marcin, uff... Ale nie rób tak więcej.

mackaron
02-09-2018, 15:03
13463

Prosze...Kazimierz... z jakiego to szkla?

wpkx
02-09-2018, 15:13
No wiesz? Pies w stringach? To powinno być w glamourze.

mackaron
02-09-2018, 16:01
Ale z Ciebie ciemniak... jakbym gouego pokazal to by dym byl przeciez i hiszpanska inkwizycja

cz4rnuch
02-09-2018, 16:12
... Ale nie rób tak więcej.Nie będę. Ale Ty do swojego dokup. W końcu to sprzęt flagowy więc jakoś się musi wyróżniać.

Jacek_Z
02-09-2018, 16:12
..Biogon jest piękny jak użyty na analogu albo na cyfrowej Leici z odpowiednio zmajstrowaną matrycą. Na Sony A7 II szybko mi się okazało że jakość obrazu na brzegach to bardziej niż masakra! Jednak tu chyba pokutuje to ze konstrukcja optyczna Biogona zakłada znaczne cofnięcie soczewek w strone matrycy a zo za tym idzie swiatło pada ostro pod kątem...
Chyba że ja mam coś nie tego z adapterem bo po jego założeniu ostrość ustawiona na nieskończoność wcale mi się nie zgadza z oznaczeniami na skali obiektywu.Nie, nie, nie. Dany obiektyw musi być w określonej odległości od filmu/matrycy. Więc katy padania to będzie miał takie same na analogu i na cyfrze (bezlustrze) i to każdego z producentów, bo przejściówki będą miał różne grubości. Inna Sony, inna Canon, inna Nikon. To da te samą odległość rejestru właściwą dla danego obiektywu, systemu na jaki był zrobiony.

wpkx
02-09-2018, 16:28
Jacek...
Tak, musi być. Ale matryca w M ma kątowe soczewki, a w takim A7 nie.
A obiektywy lustrzankowe dają obraz z daleka (duża odległość rejestrowa), więc światło pada bardziej równolegle niż w przypadku szkieł dalmierzowych, dających obraz z bliska (mała odległość rejestrowa). Więc kąty padania w rogach są różne, i po to Leica ma te soczewki.

cz4rnuch
02-09-2018, 16:32
Bardzo merytoryczny post. Wspaniale. Szczególnie, że się nie znasz.

wpkx
02-09-2018, 16:45
Wybaczcie. Kajam się i upraszam moderację o skasowanie.

Jacek_Z
02-09-2018, 16:57
Jacek...
Tak, musi być. Ale matryca w M ma kątowe soczewki, a w takim A7 nie..Wiem. OK, to wyjaśnia inne zachowanie na Leica M vs reszta lustrzanek lub bezlusterkowców. Natomiast dany obiektyw na innych systemach (poza Leica) będzie się zachowywał tak samo. Tzn soft może coś zmieniać (czasami nawet w RAW), wyostrzanie, dystorsja, zdejmowanie winiety, ale to soft, nie obiektyw. W PS da się zrobić to samo ze wszystkich systemów (poza Leica).

Kajam się, zeberek pisał o różnicy Leica vs Sony.

zeberek1
02-09-2018, 17:43
Dokładnie to miałem n mysli tylko juz się nie produkowałem o tych mikrosoczewkach w Leicj bo myslałem że jest tobpowszechnie wiadome.

wpkx
02-09-2018, 19:29
Ave, Cæsar, merituri te salutant...

wpkx
02-09-2018, 20:16
A wracając do nieostrych brzegów - tępe brzegi Wisły:


https://wpkx.pl/_DSC4527C%20Schmeltzwagen%20Nummer%20hgm.jpg
źródło (https://wpkx.pl/_DSC4527C%20Schmeltzwagen%20Nummer%20hgm.jpg)

ikit
02-09-2018, 20:21
Wiem. OK, to wyjaśnia inne zachowanie na Leica M vs reszta lustrzanek lub bezlusterkowców. Natomiast dany obiektyw na innych systemach (poza Leica) będzie się zachowywał tak samo. Tzn soft może coś zmieniać (czasami nawet w RAW), wyostrzanie, dystorsja, zdejmowanie winiety, ale to soft, nie obiektyw. W PS da się zrobić to samo ze wszystkich systemów (poza Leica).

Kajam się, zeberek pisał o różnicy Leica vs Sony.

Teoria teorią. Oprócz tych mikrosoczewek robiących różnicę adapter to zawsze dodatkowe dwa miejsca styku między body a aparatem, może być delikatnie gibnięty, nie trzymać obiektywu w idealnej płaszczyźnie, jak słabo wyczerniony to powodować odbicia, jakieś przecieki światła w niespasowaniu bagnetu i adaptera... Już pomijam że mogli zrobić adapter pod apsc gdzie wewnątrz będzie za mało miejsca i spowoduje to winietowanie na FF;)

Loxia jest nowsza od produkowanego od dłuższego czasu biogona. Zmieniają się technologie, są lepsze powłoki, różne rodzaje szkła, a mimo tej samej nazwy niekoniecznie muszą mieć identyczne układy soczewek.
Ale czy ma to duże przełożenie na różnicę w zdjęciach to nie wiem, testy pokazują to co łatwo pokazać, niuanse wychodzą po dłuższym używaniu i poznaniu obiektywu. Za te niuanse się płaci za niektóre obiektywy dużo więcej mimo że są lepsze o kilka procent od sporo tańszych. A czasem te niuanse nie mają większego znaczenia:)

Samo powiększenie wycinka kadru można zawsze wyłączyć, choć po frajdzie używania loxii strasznie irytuje że przy reszcie manuali muszę dwa razy nacisnąć guzik aby powiększyć wycinek kadru i do tego przemieścić palec na ten guzik bo raczej nie trzyma się za guziki. Mi się nie zdarzają 'przypadkowe' włączenia powiększenia od dotknięcia pierścienia. Kadruję, ruszam pierścieniem, włącza się natychmiast wycinek kadru, doostrzam i albo robię zdjęcie albo wciskam spust do połowy (i tak mam palec cały czas na spuście) aby zniknął podgląd i żeby dokadrować. A poza tym jest jeszcze przeniesienie danych exifowych, ostrzenie od normalnych odległości a nie dalmierzowych, brak ryzyk związanych z adapterem, uszczelnienie na bagnecie, widzenie wartości przysłony z obiektywu w wizjerze... Jak się to ostrzenie ogarnie poświęcając obiektywowi więcej czasu niż wpkx to potem ciężko zrobić krok w tył do braku komunikacji;)

wpkx
02-09-2018, 20:31
Potwierdzam, że wpkx jest leniwy.

capo-di_tutti-capi
02-09-2018, 20:47
a mimo tej samej nazwy niekoniecznie muszą mieć identyczne układy soczewek.
Ale czy ma to duże przełożenie na różnicę w zdjęciach to nie wiem

13476 13477


pdfy z mtfami producenta
https://www.zeiss.com/content/dam/camera-lenses/files/service/download-center/datasheets/zm-lenses/datasheet-zeiss-zm-biogon-235-en.pdf
https://www.zeiss.com/content/dam/camera-lenses/files/service/download-center/datasheets/loxia-lenses/datasheet-zeiss-loxia-235.pdf

Jacek_Z
03-09-2018, 01:22
.. .. adapter to zawsze dodatkowe dwa miejsca styku między body a aparatem, może być delikatnie gibnięty, nie trzymać obiektywu w idealnej płaszczyźnie, jak słabo wyczerniony to powodować odbicia, jakieś przecieki światła w niespasowaniu bagnetu i adaptera... Tiaaaa. Taki TC 2x ze szkłem 400 mm to by było łatwo zobaczyć luzy. Dwa dodatkowe styki, w dodatku 800 mm. I sztywno. Nikkor 70-200/2.8 mk1 w bagnecie się obraca, ale na boki nie kiwa.

zeberek1
03-09-2018, 07:18
Zabawy z A7 II i testy. Meyer-Optik Trioplan 2.8/100.


13519

damiroz
03-09-2018, 09:58
Zeiss 35/1.4 ma mieszane opinie. Z tego co pamiętam bywają zdecentrowane. Samyangi z kolei (wszystkie z AFem) ostatnio mają jakieś dziwne zachowania AFu i współpracy z aparatami. Może kwestia łatki. Co tam u sigm nie śledziłem.

To ja podpowiem co u Sigm:

Sigma 14 1.4 - problemy z AF-S - aparat praktycznie nigdy nie trafia, AF-C super
Sigma 24 1.4 - tutaj wszystko ok
Sigma 35 1.4 - problemy z AF-S - raz trafia, raz nie trafia, AF-C ok
Sigma 50 1.4 - wszystko ok
Sigma 85 1.4 - wszystko ok
Sigma 135 1.8 - wszystko ok

mackaron
03-09-2018, 10:08
Dobra to jakie najtrwalsze fizycznie karty SD...jasny h... mnie strzelil bo kolejny sandisk sie rozwalil... sa jakies szybkie karty industrial grade albo military grade? (64GB)

cz4rnuch
03-09-2018, 10:13
Kilka dni temu się pojawiły, Sony Tough, ale pojawiły się to tak na wyrost, bo w sklepach jeszcze ich nie ma. I nie są tanie <<klik>> (https://petapixel.com/2018/08/28/sony-tough-sd-cards-are-the-toughest-and-fastest-ever-made/)

puch24
03-09-2018, 10:17
Mnie parę dni temu padł nienowy już Sandisk SD 64 GB 60 MB/s Read. :-( Na szczęście nie straciłem zdjęć. Ale wkurzyłem się bo to zawsze parę zeta do tyłu.

Sandiski miały dobrą opinię; okazuje się, że not any more. :-(
Może Toshiba? Samsung?
To duzi i "pierwotni" producenci, a nie brandujący, jak np. Kingston.

ikit
03-09-2018, 10:23
Tiaaaa. Taki TC 2x ze szkłem 400 mm to by było łatwo zobaczyć luzy. Dwa dodatkowe styki, w dodatku 800 mm. I sztywno. Nikkor 70-200/2.8 mk1 w bagnecie się obraca, ale na boki nie kiwa.

Firmowy TCx2 to nie do końca ta sama klasa sprzętu co chiński tubkoadapter z aliexpresu;)

PS schemat biogonów wygląda dość podobnie:)
Co nie zmienia faktu że technologie idą do przodu, GMy np. mają lepiej szlifowane elementy aby miały mniej widoczny efekt cebulek itp. Są jeszcze powłoki na soczewkach.
Ale nie między takimi obiektywami ludzie nie widzą różnicy...;)

mackaron
03-09-2018, 10:25
pierwsze odpadaja te kawalki plastiku dzielace styki pozniej albo peka w naroznikach albo sie rozwarstwia... u mnie tak sie dzieje wylacznie z sandiskami... lexary odpukac na razie sa ok... pomysle nad tym twardzielem od sony jak juz sie pojawia;(

ksh
03-09-2018, 10:31
Zagranicą sandisk to raczej te tanie karty obok masła i wędliny w markecie, najczęściej widzi się toshiba, samsung, sony, "lepsze" marki w sklepach specjalistycznych, nie wiem dlaczego u nas sandisk ma dorobione legendy że jest najlepszy.

- - - - kolejny post - - - - - -


To duzi i "pierwotni" producenci, a nie brandujący, jak np. Kingston.
Kingston to przecież wielka produkcja pamięci, które są potem oklejane przez wiele firm swoimi naklejkami.
Najwięksi na rynku to Kingston, Toshiba ( Sony ) i Samsung.

cz4rnuch
03-09-2018, 10:43
Zagranicą sandisk to raczej te tanie karty obok masła...To które marki za granicą są droższe i leżą obok pereł i diamentów? :)

epicure
03-09-2018, 10:46
Masło ostatnio podrożało. Może to zaszczyt leżeć koło niego? :D

wpkx
03-09-2018, 10:56
nie wiem dlaczego u nas sandisk ma dorobione legendy że jest najlepszy.
A czy SanDisk przypadkiem nie był wymieniany w instrukcjach do aparatów jako "wzorcowy"? Mam na myśli instrukcje oryginalne.

cz4rnuch
03-09-2018, 11:02
A czy SanDisk przypadkiem nie był wymieniany w instrukcjach do aparatów jako "wzorcowy"? Mam na myśli instrukcje oryginalne.Może piszący instrukcje robią zakupy w tych samych dyskontach co kolega koesh?

ksh
03-09-2018, 11:58
Jest różnica między marketowym szmelcem każdej firmy, a lepszymi kartami dostępnymi np w sklepach foto, które sa koło diamentów i złota :) sandisk ma porządne karty i szmelc jak każda firma, u nas np z najgorszym chłamem kojarzy się kingston bo ludzie myślą że wszystko od nich jest tak super jak microSD za kilka złotych na promocji w kauflandzie.

cz4rnuch
03-09-2018, 12:12
Zamówiłem se dziś Ciamcianga. A co mi tam.

dannywrocek
03-09-2018, 12:25
Zamówiłem se dziś Ciamcianga. A co mi tam.
Którego? 24 f/2.8? Podziel się wrażeniami (i fotkami w miarę możliwości),kiedy już trafi w Twoje ręce:-)

Umbra
03-09-2018, 12:51
A ja idę jutro chyba po 50 Art. :P

mackaron
03-09-2018, 13:17
Jest różnica między marketowym szmelcem każdej firmy, a lepszymi kartami dostępnymi np w sklepach foto, które sa koło diamentów i złota :) sandisk ma porządne karty i szmelc jak każda firma, u nas np z najgorszym chłamem kojarzy się kingston bo ludzie myślą że wszystko od nich jest tak super jak microSD za kilka złotych na promocji w kauflandzie.

Extreme Pro raczej do szmelcu sie nie zaliczaja a pekaja tak samo jak zwykle extreme... imo to oszczedzanie na prefabrykacji obudów do kart ktore sa tak cienkie ze az przezroczyste... jutro sprobuje przelozyc pamiec i styki do wydrukowanej z porzadnej zywicy obudowy;)

13533

ksh
03-09-2018, 14:13
Zamówiłem se dziś Ciamcianga. A co mi tam.

Tego 24mm ?
Gdzie i w jakiej cenie ?

cz4rnuch
03-09-2018, 14:48
303 ojro. W prime'ie od Amazona. Jakaś wielka okazja to nie jest. Kupiłem, bo mi się za miesiąc może przydać. A jak nie to jakoś przeboleję te 100g w plecaku.

zeberek1
03-09-2018, 15:13
Elektryk motorynka z Biogona 35.


13542

I z Heliosa 44-3.


13543

nie.Znajomy
03-09-2018, 23:21
żeby nie było, że A7ki przestały robić foty

13561

13562

- - - - kolejny post - - - - - -

Jabco o zachodzie, bo dawno nie było.

13563

motoko
04-09-2018, 01:23
żeby nie było, że A7ki przestały robić foty




No jeśli sprzęt ze stopki aktualny, to pewnie przestały, bo u Ciebie stoi jak byk, że mk II ;-)

bradley
04-09-2018, 03:23
Niedługo wszystkie soniacze i nikony przestaną robić zdjęcia, jak tylko wieści z canonumors się potwierdzq [emoji38][emoji48][emoji6]

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka

mackaron
04-09-2018, 12:42
w temacie kart... Wydruk SLA. Chip wklejony zywica epoksydowa... powinno wytrzymac wybuch nuklearny;)

13598

nordwind
04-09-2018, 15:33
Piękne, masz jakiś skaner 3D z automatycznym wymiarowaniem do CADa ? :)

wpkx
04-09-2018, 15:45
Miałem pytać o to samo.

Borat1979
04-09-2018, 15:50
Jest różnica między marketowym szmelcem każdej firmy, a lepszymi kartami dostępnymi np w sklepach foto, które sa koło diamentów i złota :) sandisk ma porządne karty i szmelc jak każda firma, u nas np z najgorszym chłamem kojarzy się kingston bo ludzie myślą że wszystko od nich jest tak super jak microSD za kilka złotych na promocji w kauflandzie.

A czym się niby różni taki SanDisk Extreme Pro kupiony w dziale elektronicznym Tesco od tego z Fotojokera?

ksh
04-09-2018, 15:50
SLA to droga impreza, zwykły druk 3D nie nadaje się do takiej precyzji :(

mackaron
04-09-2018, 17:19
nie ...mam chinska suwmiarke;)

najtansze drukarki sla koszyuja uz kolo 7tysi... te rzeczy drukuje na formlabsach form 2 za ok 20 tys... ale jest znacznie wygodniejsza w obsludze;)

nie.Znajomy
04-09-2018, 18:27
No jeśli sprzęt ze stopki aktualny, to pewnie przestały, bo u Ciebie stoi jak byk, że mk II ;-)

stopa już uaktualniona

z A7
13602

ksh
04-09-2018, 18:45
Ostrość jak co najmniej po trzech piwkach ;)

nikoniarz
04-09-2018, 18:54
@koesh (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=68301), również przyłączam się do pytania:

A czym się niby różni taki SanDisk Extreme Pro kupiony w dziale elektronicznym Tesco od tego z Fotojokera?

nie.Znajomy
04-09-2018, 18:57
Ostrość jak co najmniej po trzech piwkach ;)

to było ostatnie ze krzynki :grin:

ksh
04-09-2018, 19:11
A czym się niby różni taki SanDisk Extreme Pro kupiony w dziale elektronicznym Tesco od tego z Fotojokera?

Nie chodziło mi przecież że są różne wersje czy podróbki z allegro/aliexpress/ebay itp tylko że klient ma w głowie po przeczytaniu wielu blogów czy for że sandisk jest super, a na wieszaku w markecie są tanie modele, w sklepach foto raczej te wyższe, które nas interesują, tak samo jest z kingston tylko że tych w sklepach foto raczej nie ma, a w marketach już tak i ludzie potem piszą że im padła jakaś karta po używaniu tanich modeli.

Ja na sandisku przejechałem się trzy razy i nie polecam.

nikoniarz
04-09-2018, 19:19
Ja na sandisku przejechałem się trzy razy i nie polecam.

Ja od lat używam tylko Sandiska i w sumie mi bez różnicy co kto kupi, więc ani nie polecam, ani polecam... :mrgreen: Bo w sumie to żadnej reguły nie widzę- mam od lat Goodrama w telefonie (a raczej w telefonach, bo przerzucam go na kolejne nowe telefony), mam dysk w kompie- sporo osób nie poleca, a ja nie narzekam.

nordwind
04-09-2018, 20:56
nie ...mam chinska suwmiarke;)

najtansze drukarki sla koszyuja uz kolo 7tysi... te rzeczy drukuje na formlabsach form 2 za ok 20 tys... ale jest znacznie wygodniejsza w obsludze;)

.....bym pożyczył, mam sufmiarkę wyprodukowaną przez (ciekawostka) PZO, Polskie Zakłady Optyczne :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja od lat używam tylko Sandiska i w sumie mi bez różnicy co kto kupi, więc ani nie polecam, ani polecam... :mrgreen: Bo w sumie to żadnej reguły nie widzę- mam od lat Goodrama w telefonie (a raczej w telefonach, bo przerzucam go na kolejne nowe telefony), mam dysk w kompie- sporo osób nie poleca, a ja nie narzekam.

Goodrama kijem nie dotknę, kupiłem córce laptop z 16GB pamięci do CADów i innych, 8GB było dołożone z tej firmy przez X-com .
Dwa razy wymieniali i grafika wykładała się.... Czytnik microSD z tej szacownej firmy pochodził 24h !

dannywrocek
04-09-2018, 21:06
303 ojro. W prime'ie od Amazona. Jakaś wielka okazja to nie jest. Kupiłem, bo mi się za miesiąc może przydać. A jak nie to jakoś przeboleję te 100g w plecaku.

Toś się Panie urządził ... OPTYCZNI (https://www.optyczne.pl/459.1-Test_obiektywu-Samyang_AF_24_mm_f_2.8_FE_Wst%C4%99p.html) suchej nutki na tym "szkiełku" nie zostawili ;)


PS. Kart używam różnych (także najtańszych, marketowych) i jedyny problem miałem z kartą microSD, a właściwie z adapterem w Nikonie. Sama karta śmiga jak złoto już ładnych kilka lat w kolejnych smartfonach. A z kart SD jeszcze żadna mi nie padła. Może kwestia szczęścia :)

Borat1979
04-09-2018, 22:32
Nie chodziło mi przecież że są różne wersje czy podróbki z allegro/aliexpress/ebay itp tylko że klient ma w głowie po przeczytaniu wielu blogów czy for że sandisk jest super, a na wieszaku w markecie są tanie modele, w sklepach foto raczej te wyższe, które nas interesują, tak samo jest z kingston tylko że tych w sklepach foto raczej nie ma, a w marketach już tak i ludzie potem piszą że im padła jakaś karta po używaniu tanich modeli.

Ja na sandisku przejechałem się trzy razy i nie polecam.

Ale jaki związek ma to twoje pierdlamaneto z kartami Sandisk bo nadal nie kumam?

cz4rnuch
05-09-2018, 07:26
Toś się Panie urządził ... OPTYCZNI (https://www.optyczne.pl/459.1-Test_obiektywu-Samyang_AF_24_mm_f_2.8_FE_Wst%C4%99p.html)... Apteczni, eee :) Zależy co się czyta <<klik>> (https://www.ephotozine.com/article/samyang-af-24mm-f-2-8-fe-review-32367) Żartuję, ale i bez apteczniaków wiedziałem, że to nie jest szkło bez wad. W sumie to byłem tego prawie pewny zaraz po tym jak przeczytałem o jego wadze, średnicy filtra i pozostałych wymiarach. Dla mnie to absolutnie nie jest szkło pierwszej potrzeby, na dwa wyjazdy mi się przyda, albo i nie. A w planach mam raczej przymykać to do minimum f/5.6-8. Poza tym mam też 35/2.8, które również winietuje jak cholera a ja nawet tego nie zauważam. w 24 jest gorzej więc pewnie będę musiał więcej przysiąść przy obróbce. Za to jest ultra mały i lekki i w tej kategorii konkurencję ma zerową. Ktoś kto optycznie potrzebuje czegoś więcej wyboru zbyt dużego nie ma. Albo wielki Batis za czterokrotność ceny Ciamcianga, albo przeogromna z dziesięć razy cięższa Sigma albo Sony 24/1.4, który jest dopiero w planach, pewnie będzie ogromny i ze dwa razy droższy od Batisa. Są jeszcze pleśniaki typu Canon nFD 2.8/24 nad którymi się zastanawiałem, ale one też mają sporo wad optycznych, są większe, cięższe, bezAFowe i wcale nie dużo tańsze (z 5 stów bym zaoszczędził). To tyle celem usprawiedliwienia co mną kierowało i dlaczego kupiłem taką padakę :) Gdy dotrze sprawdzę na sobie i szczerze napiszę dlaczego jest aż tak kiepawy.

PS Przy okazji zajrzałem sobie w sample z optycznych i biorąc pod uwagę to, że panowie zdjęć nie tykają (brak korekcji i wyostrzania) poza winietą, której i tak się spodziewałem nie widzę tam żadnej greckiej tragedii.

ksh
05-09-2018, 08:49
Tak samo podchodzę do tego szkła i za miesiąc mam zamiar kupić, winieta i mierna ostrość w rogach na f/2.8 to nie jest problem, ciągłe af też nie, na wyjazd liczy się gabaryt, waga i że jest 24mm, jakby w kicie było to pewnie bym tego klocka zabrał, a tak jedyne rozsądne wyjście.
Zastanawiałem się jeszcze nad jakimś canonem lub czym z mocowaniem canona ale stwierdziłem że nie ma sensu, ceny w canonie powalone ( a taki tani ameryk... tfuu japoński ), do tego adapter i koniec końców ani lekko ani zgrabnie., więc ciamciang wygrywa.

nordwind
05-09-2018, 09:48
Z ciekawości spojrzałem na karty Kingstona.
https://www.morele.net/karta-pamieci-kingston-sd-64gb-canvas-react-100-80mb-s-u3-uhs-i-v30-a1-sdr-64gb-4004503/
Całkiem tanie jak na takie parametry : 100/80MB/s. Ktoś tego używa ?

ksh
05-09-2018, 14:26
Ja używam z brązowymi naklejkami 90/80MB/s i odpukać nigdy problemu nie było.

mackaron
05-09-2018, 14:47
Trafilem takiego Soligora (W zasadzie to Tokina brandowana przez Soligora) Fajne, tanie, szerokie... daje rade...

13621

wpkx
05-09-2018, 14:59
Do chudych modelek jak znalazł.
A do grubych - w sam raz...

meliszipak
05-09-2018, 23:51
Jakby kto chciał i szukał to oddam Batisy i dwójkę w dobre ręce z powodu romansu z Leicą.

Ligo
05-09-2018, 23:54
Ale wiesz, że z powodu romansów ludzie chadzają z torbami?

meliszipak
06-09-2018, 00:04
Boso ale w ostrogach.

bradley
06-09-2018, 00:15
Znowu Cię to naszło?! Tą razom nie pójdę w twoje ślady!

Wysłane z mojego Tapatalka

meliszipak
06-09-2018, 00:24
Nie wiadomo :)

- - - - kolejny post - - - - - -

Dobrze zrobiłeś.
Z poprzedniego systemy by Ci zostały odlazłe gumy i landrynkowe foty :)

Ligo
06-09-2018, 00:29
Boso ale w ostrogach.
Grzesiuk.

Czyli przypuszczam, że wątpię.;-)

bradley
06-09-2018, 00:31
Nie wiadomo :)

- - - - kolejny post - - - - - -

Dobrze zrobiłeś.
Z poprzedniego systemy by Ci zostały odlazłe gumy i landrynkowe foty :)Nie żałuję! :-)

Wysłane z mojego Tapatalka

cz4rnuch
06-09-2018, 06:34
Meli, biedaku. Tera tu już Cię pewnie nawet na forumie nie zobaczym. Będziesz dymał na trzy szychty, żeby dorobić do nowego eMkowego sensora z nierdzewki, a nocami przymierając głodem będziesz karmił wyobraźnię marzeniami o Noctiluxach. A na wakacje, jak każdy Lejcobojny pół-Niemiec śmigniesz na pieszą pielgrzymkę do Solms pomodlić się za Oskara Barnacka i tyle Cię będziemy widzieć. Szkoda. A Batisy chętnie przyjmę, ręce mam dobre, spracowane, uczciwe. No chyba, że sprzedajesz to wtedy nie.

wpkx
06-09-2018, 06:52
Zapalmy świeczkę i wpisujmy miasta.

puch24
06-09-2018, 10:31
Zbuczyn Poduchowny

meliszipak
06-09-2018, 10:34
Gdzieś mam noctiluxy.
Na cajsie abo na sumaritach, budżetowo.

I nie cieszcie się, że mnie się łatwo pozbędziecie :grin:

nordwind
06-09-2018, 10:35
Meli, biedaku. Tera tu już Cię pewnie nawet na forumie nie zobaczym. Będziesz dymał na trzy szychty, żeby dorobić do nowego eMkowego sensora z nierdzewki, a nocami przymierając głodem będziesz karmił wyobraźnię marzeniami o Noctiluxach..

najlepszy artysta... to głodny artysta :)

meliszipak
06-09-2018, 10:51
A Wojtek to sam ma łajkę i noktiego, znaczy V kolumna.

- - - - kolejny post - - - - - -

A summarity 35 i 50 do 7 podejdą, czy soczewki trzeba dokleić na matrycę?

wpkx
06-09-2018, 10:58
Do 50 nie trzeba.

Czornyj
06-09-2018, 11:45
A Wojtek to sam ma łajkę i noktiego, znaczy V kolumna.
A summarity 35 i 50 do 7 podejdą, czy soczewki trzeba dokleić na matrycę?

Nie wiem jak Summarity, ale Noktony 35-50mm chodzą jak burza na A7. Czemu konkretnie chciałbyś się ukarać Lajką?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/RKBRnkY-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/RKBRnkY.jpg)

meliszipak
06-09-2018, 11:56
Chodzi mi o ten luk.
Jaki jest według Ciebie najlepszy Nocton z zakresu 35-40-50?

Franek_
06-09-2018, 12:04
Chodzi mi o ten luk.
Jaki jest według Ciebie najlepszy Nocton z zakresu 35-40-50?

psie Sabo, nie idź tą drogą.

meliszipak
06-09-2018, 12:16
Franek, rozmawialiśmy przecież ;-)

Franek_
06-09-2018, 12:18
niby tak, ale widzę że nie trafiło :D

Czornyj
06-09-2018, 12:19
Chodzi mi o ten luk.
Jaki jest według Ciebie najlepszy Nocton z zakresu 35-40-50?

Ale luk aparatu, czy luk zdjęć?

Nokton 35/1.4, 40/1.4 i 50/1.1 są bardzo specyficzne. Mają obłędny bokeh o niezrównanej malarskości, ale są "krótkowidzami" - ostre na małym dystansie 1-3m, coraz bardziej mydlaste im dalej ostrzymy.

Nokton 35/1.2, 40/1.2 i 50/1.5 są technicznie doskonalsze, ostre niezależnie od odległości ostrzenia, bardziej kontrastowe i ogólnie bez istotnych wad optycznych, ale kosztem nudniejszego bokehu.

meliszipak
06-09-2018, 12:21
niby tak, ale widzę że nie trafiło :D
Nie bój...

- - - - kolejny post - - - - - -


Ale luk aparatu, czy luk zdjęć?

Nokton 35/1.4, 40/1.4 i 50/1.1 są bardzo specyficzne. Mają obłędny bokeh o niezrównanej malarskości, ale są "krótkowidzami" - ostre na małym dystansie 1-3m, coraz bardziej mydlaste im dalej ostrzymy.

Nokton 35/1.2, 40/1.2 i 50/1.5 są technicznie doskonalsze, ostre niezależnie od odległości ostrzenia, bardziej kontrastowe i ogólnie bez istotnych wad optycznych, ale kosztem nudniejszego bokehu.
Luk zdjęć.

Czornyj
06-09-2018, 12:28
Luk zdjęć.

To współczuję bo sam aparat jest niczym z j...nego koszmaru, ale luk zdjęć faktycznie jest specyficzny i na to nic się nie poradzi.

Franek_
06-09-2018, 12:30
Z tego co patrzyłem swego czasu to ten nokton 35/1.2 był ewentualnie wart rozważenia patrząc na obrazek, ale i tak dawał jakieś dziwne zafarby w cieniach, pomijając już fakt, że specjalnie tani to on mimo wszystko nie był. Był za to wielkim, półkilogramowym wiadrem.

- - - - kolejny post - - - - - -


To współczuję bo sam aparat jest niczym z j...nego koszmaru, ale luk zdjęć faktycznie jest specyficzny i na to nic się nie poradzi.

Kij z lukiem, aparat jest the best :)

meliszipak
06-09-2018, 12:35
http://www.jaycassario.com/blog/2016/3/5/battle-of-the-35s-nokton-vs-summilux

Franek_
06-09-2018, 12:39
te zdjęcia są tak dodźgane obróbką, że niczego z nich nie wywnioskujesz poza tym, że głębia ostrości jest mała i że Nokton jest ostry, choć mniej od luxa.

Czornyj
06-09-2018, 12:49
http://www.jaycassario.com/blog/2016/3/5/battle-of-the-35s-nokton-vs-summilux

Jak mówiłem - ostry, acz nieco nudny.

Franek_
06-09-2018, 12:51
do stylizowanych, świeconych blendą portretów ładnych kobiet na płytkiej głębi ostrości w uroczej scenerii pełną klatą po obróbce każde praktycznie szkło się nada.

nordwind
06-09-2018, 13:41
Niby ten Voigtlander 40/1.4 Classic MC się nie nadaje, ale też się nadaje... :) tak repeta


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/S2Br0sQ-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/S2Br0sQ.jpg)

Czornyj
06-09-2018, 13:49
Niby ten Voigtlander 40/1.4 Classic MC się nie nadaje, ale też się nadaje... :)

Dla kogo się nie nadaje, dla tego nie nadaje :D

nordwind
06-09-2018, 15:25
:)

jeszcze jedna repeta z Voigtlandera 40/1.4
wyżej był jpeg prosto z puszki, tutaj "wyciągnięty z rowa"...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/08/pSzeppJ-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/pSzeppJ.jpg)

wpkx
06-09-2018, 16:20
do stylizowanych, świeconych blendą portretów ładnych kobiet na płytkiej głębi ostrości w uroczej scenerii pełną klatą po obróbce każde praktycznie szkło się nada.
Nic nie przeskoczy iPhone'a w trybie portret.

Rutek68
06-09-2018, 18:11
O zdjęcie z Rowów, byłem tam kiedyś , no i puszki też wtedy leżały :grin:

meliszipak
06-09-2018, 21:30
Dzisiaj byłem w Rowach koło Kobylej Woli.

wpkx
06-09-2018, 21:37
Rowy? Proszę, na przykład: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=291364&p=3983701#post3983701.

meliszipak
06-09-2018, 21:47
No, no klasa.
W moich Rowach ino stawy, bobry i żaby.

nordwind
06-09-2018, 23:16
No, no klasa.
W moich Rowach ino stawy, bobry i żaby.

Ty nas lepiej nie opuszczaj ! :)
Jak kupisz łajkę, bobry i żaby dostaną 4tego wymiaru, tak sobie pewnie kombinujesz :)
A moje rowy znadatlantycke, że tak się wyrażę.

meliszipak
06-09-2018, 23:59
Nigdze się nie wybieram.
Trzeba uczciwie przyznać, że takiego ofa to ni ma na żadnym forum.
Niektórzy mogą nas za to szczerze nienawidzieć :grin:

wpkx
07-09-2018, 07:02
Nie bój, nie bój - przyjdzie rycerz i wyrówna. (Bo przecież znów zostaniesz modem, Piotrze, nieprawdaż? Tak jakoś smutno, gdy nie jesteś zielony.)
Mariusz, ale a propos nienawiści, to Ty z Psionicznych się egzorcyzmowałeś i mnie z Fb wywaliłeś - dotąd nie wiem, czym Ci zawiniłem.

Ligo
07-09-2018, 07:21
Nie bój, nie bój - przyjdzie rycerz i wyrówna. (Bo przecież znów zostaniesz modem, Piotrze, nieprawdaż? Tak jakoś smutno, gdy nie jesteś zielony.)
Wcale nie smutno, gdy nie jest zielony.
Jest normalny.:-)

cz4rnuch
07-09-2018, 09:17
...Mariusz, ale a propos nienawiści, to Ty z Psionicznych się egzorcyzmowałeś i mnie z Fb wywaliłeś - dotąd nie wiem, czym Ci zawiniłem.Zwykła zazdrość. No, ale niedługo będziecie należeć do tego samego zakonu a tam, jak wiadomo, jak u Świadków Jehowy.

wpkx
07-09-2018, 09:39
Przecież od dawna obaj należymy zarówno do Zakonu Sony, jak i Braci Offtopytów.

cz4rnuch
07-09-2018, 09:45
To były jedynie próby poszukiwania prawdy. Droga do oświecenia jest tylko jedna i prowadzi przez Wetzlar.

I mały teaser:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/yNcdDAQ-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/yNcdDAQ.jpg)

PS Chciałem napisać, że rodzinka maluszków mnie się powiększyła, ale po zastanowieniu stwierdzam, że 28 musi z niej wylecieć, bo jest ogromny. I bilans wychodzi na zero :(

wpkx
07-09-2018, 09:49
A ten słoik z tyłu (Candle?) to jaką ma ogniskową?

cz4rnuch
07-09-2018, 09:56
To zwiastun więc nie mogę podać więcej szczegółów. Nieoficjalnie mogę jedynie wyszeptać, że to zoom.

nie.Znajomy
07-09-2018, 10:26
No i co Waść, tak na szybko, powiesz o tym najszerszym kurduplu?

cz4rnuch
07-09-2018, 15:36
Na razie to sobie tylko na niego chwilę popatrzyłem i cyknąłem trochę zdjęć testujących AF i AF wydaje mi się na równi z 28/2, trochę szybszy od 35/2.8 i na bank szybszy od 85/1.8. No i jest cichutki. Przez kilka dni sobie pocykam to może wtedy coś ciekawszego napiszę.

dannywrocek
07-09-2018, 17:18
Na razie to sobie tylko na niego chwilę popatrzyłem i cyknąłem trochę zdjęć testujących AF i AF wydaje mi się na równi z 28/2, trochę szybszy od 35/2.8 i na bank szybszy od 85/1.8. No i jest cichutki. Przez kilka dni sobie pocykam to może wtedy coś ciekawszego napiszę.

Czekam niecierpliwie :-) Zwłaszcza interesuje mnie czy faktycznie jest taki fatalny na brzegach szeroko otwarty.

asche
07-09-2018, 18:12
Kupiłem dla zaspokojenia swojej ciekawości Fujian 35/1.6, użyteczny crop factor wychodzi ~1,33.

13712

Jestem trochę rozczarowany - pole nieostrości mogło by być trochę większe :)

meliszipak
07-09-2018, 18:19
Nie bój, nie bój - przyjdzie rycerz i wyrówna. (Bo przecież znów zostaniesz modem, Piotrze, nieprawdaż? Tak jakoś smutno, gdy nie jesteś zielony.)
Mariusz, ale a propos nienawiści, to Ty z Psionicznych się egzorcyzmowałeś i mnie z Fb wywaliłeś - dotąd nie wiem, czym Ci zawiniłem.
No jak jesteśmy znajomi :grin:
Bo miałem żal, że nie stanąłeś w mojej obronie.

- - - - kolejny post - - - - - -

Ale nie ma o czym mówić, jest fajnie.

wpkx
07-09-2018, 18:49
Bardzo przepraszam.

ikit
07-09-2018, 19:09
Czekam niecierpliwie :-) Zwłaszcza interesuje mnie czy faktycznie jest taki fatalny na brzegach szeroko otwarty.

Tak z ciekawości, do czego potrzebujesz dobre brzegi na szerokim kącie i otwartej przysłonie? I z winietą 4EV z której strach wyciągać na wyższym ISO;)

cz4rnuch
07-09-2018, 21:39
Może do niższego ISO i tego przepięknego bokejka na pełnej dziurze? :) To również obadam.

nordwind
07-09-2018, 22:02
...jak by co zawsze można oddać Ciamcianga dla Bezosa, nie zbiednieje... :)

cz4rnuch
07-09-2018, 22:19
Można oddać, to fakt. Ale potem trzeba sobie zadać pytanie: Jeśli nie Ciamciang to co?

nordwind
07-09-2018, 22:36
....ograniczeniem wydaje się ta kieszeń w bojówkach :)

wpkx
07-09-2018, 22:43
A ja zapraszam do małego OKD: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=291395

cz4rnuch
07-09-2018, 22:52
Bardzo dobry, merytoryczny post. A masz taki sam, czyli podobny, ale z 35kami?

wpkx
07-09-2018, 22:56
Niestety nie. Trzydziestkipiątki są u mnie na drugim miejscu po pięćdziesiątkach i mam chyba tylko dwie.

meliszipak
07-09-2018, 23:18
Nie wiedziałem, że masz tego nowego zeissa fe 1,4.

wpkx
07-09-2018, 23:23
Tak, fe. I nie trzeba więcej pisać.

- - - - kolejny post - - - - - -

Dobra, dodam: Jest perfekcyjnie ostry i kontrastowy oraz mdły bokehowo i ogromny.

ikit
07-09-2018, 23:34
Może do niższego ISO i tego przepięknego bokejka na pełnej dziurze? :) To również obadam.

Bokeh i ostre rogi rzadko idą w parze;)
Zostają widoczki na f2.8 w świetle tak słabym że już lepiej nie podnosić ISO i korzystniej zejść z przysłoną. W takich warunkach ostre rogi chyba też nie będą specjalnie potrzebne, tym bardziej że 4ev winiety zrobi swoje i będzie tam dość ciemno. Pomijając w ogóle to że przy f2,8 GO może być za mała na ostre rogi i resztę kadru. Jest jeszcze kwestia na ile te obiektywy mają 'field curvature' i czy brak ostrych rogów nie pojawia się głównie w testach przy ostrzeniu na tablice które muszą być dość blisko aby się zmieścić w kadrze a sporo obiektywów tego nie lubi (niespecjalnie śledziłem te wady tych 24ek). No i jeśli jest stabilizacja w body to przy 24mm można nieźle zejść z czasami:)
Wydaje mi się że nawet jeśli w użytkowaniu rogi będą mniej ostre na f2,8-4 to nie powinno to być specjalną przeszkodą:) Choć pewnie fajnie podociskać ten obiektyw i zobaczyć na ile go stać;]

ksh
07-09-2018, 23:37
Ja szukając sampli i testów sugerowałem się większymi odległościami niż to mają w zwyczaju testerzy i tam rogi są akceptowalne, zresztą alternatywa dla 2.8/24mm nie istnieje zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę cenę jak i gabaryty.

cz4rnuch
07-09-2018, 23:46
Bokeh i ostre rogi rzadko idą w parze;)...To pod warunkiem, że ktoś ma zakaz sądowy zabraniający zbliżania się z tematem do brzegu kadru ;)

wpkx
07-09-2018, 23:48
Dobrze jest schować się w brzegowym bokehu mając dwadzieścia lat i w kieszeni rewolwer.

cz4rnuch
07-09-2018, 23:51
Przyszło mi jeszcze do głowy, że często to bokej jest tematem.

wpkx
07-09-2018, 23:54
Doprawdy? Bursztynowej komnaty tym nie odkryłeś.

cz4rnuch
07-09-2018, 23:56
Przy ołtarzu w Danzigu bursztynowa komnata to pikuś. A odnaleźć łatwo.

nordwind
08-09-2018, 00:19
Jak ja się cieszę, że nie potrzebuję 24mm, dla mnie to już hiper szeroko.
W zumie to jeszcze bym nie protestował za taki bonus.
Ostatecznie można kanonizować kosztem gabarytów i ceny w stosunku do S.
Czy byłoby lepiej optycznie ? Nie wiem...
Jest jeszcze opcja pleśniakowa, ale znowu gabaryty z przelotką i kompromis jakości...

cz4rnuch
08-09-2018, 06:10
Nordu, Ty to byś wsio kanonizował. Ja 24 też nie potrzebuję, to tak na wszelki wypadek.

nordwind
08-09-2018, 07:32
Na wszelki wypadek zabezpieczyć się chcesz od 16mm do 400mm ?
wpkx widzę zabezpieczył się już :)
Dobra, żarty na bok, mam słownie dwa canony 50 i 70-200 i wystarczy.

dannywrocek
08-09-2018, 07:33
Tak z ciekawości, do czego potrzebujesz dobre brzegi na szerokim kącie i otwartej przysłonie? I z winietą 4EV z której strach wyciągać na wyższym ISO;)

W zasadzie do niczego,ale przeczytałem dwie skrajne opinie o tym obiektywie i jestem ciekaw,która jest prawdziwa,a właściwie,która jest bliższa prawdy :-)

cz4rnuch
08-09-2018, 07:50
Na wszelki wypadek zabezpieczyć się chcesz od 16mm do 400mm?Byłoby idealnie, ale akurat to zabezpieczenie dużo mnie nie kosztowało a w bagażu nawet go nie odczuję. A taki 24/1.8 to nie dość, że 25 lat na karku i o tysiaka droższy to z przelotką wyjdzie tak gdzies z 6 razy ciężej a na pierwszym A7 to nawet nie mam pewności czy to zadziała :) No i ponoć jest tragiczny na brzegu.

W zasadzie do niczego,ale przeczytałem dwie skrajne opinie o tym obiektywie i jestem ciekaw,która jest prawdziwa,a właściwie,która jest bliższa prawdy :-)Możliwe, że obie :) Samyang to nie Zeiss więc mogą być spore różnice między poszczególnymi egzemplarzami. Taka opinia z zadu, ale nie zdziwiłbym się gdyby okazało się to prawdą.

dannywrocek
08-09-2018, 09:38
Możliwe, że obie :) Samyang to nie Zeiss więc mogą być spore różnice między poszczególnymi egzemplarzami. Taka opinia z zadu, ale nie zdziwiłbym się gdyby okazało się to prawdą.

Tego w sumie nie wziąłem pod uwagę :-)

meliszipak
08-09-2018, 10:23
Czy w modelach A7RII, A7III i RIII nastąpiły jakieś istotne zmiany w kwestii współpracy z szerokątnymi obiektywami leiki?

wpkx
08-09-2018, 11:17
Raczysz sobie Waćpan dworować z firmy Sony.

capo-di_tutti-capi
08-09-2018, 11:36
Możesz jeszcze cieńszą szybkę wstawić https://kolarivision.com/product/sony-a7-series-thin-filter-legacy-lens-upgrade/

Rutek68
08-09-2018, 17:03
Coś usłyszałem o sonym i samyangu to się wtrącę
13730

Franek_
08-09-2018, 23:05
Raczysz sobie Waćpan dworować z firmy Sony.

toż to jedna z głównych zalet jej istnienia.

i telewizory.

zajebiaszcze Sony robiło kiedyś telewizory.

i w sumie walkman też.

wpkx
08-09-2018, 23:15
Eee... Pewnie, jako pragmatyk, masz rację. Bo ja się nie znam.

(Się = siebie)

cz4rnuch
10-09-2018, 23:23
Panowie i Panie. Jeśli dla kogo miodny Cajsik 35/2.8 za duży, za ciężki, za ciemny to właśnie pojawiło się coś dla was. Te 40g czystego foto szczęścia może być wasze za niecałe 1200 eurasków <<klik>> (https://www.kickstarter.com/projects/1745517054/35mm-f-27-the-smallest-fastest-pancake-lens-in-the)

meliszipak
11-09-2018, 11:36
Fajny.
O nowej kamerze zeissa cisza. A tak może być ciekawie. Dalmierz Zeissa z bagnetem M....

- - - - kolejny post - - - - - -

Choć czuje, że jak w ogóle wyjdzie to będzie zaspawana.

Franek_
11-09-2018, 14:17
Fajny.
O nowej kamerze zeissa cisza. A tak może być ciekawie. Dalmierz Zeissa z bagnetem M....

- - - - kolejny post - - - - - -

Choć czuje, że jak w ogóle wyjdzie to będzie zaspawana.

bo jeśli w ogóle będzie to będzie to coś na zasadzie mariażu Hasselblada z Sony czy co to tam swego czasu było.

nie zrobią cyfrowego dalmierza, a szkoda, bo Ikon był bardzo przyjemny, poza mało widocznymi ramkami.

cz4rnuch
11-09-2018, 15:07
To chyba będzie przepakowany RX1. Na coś z wymienną optyką raczej bym nie liczył.

Jacek_Z
11-09-2018, 18:50
Jeśli to będzie Zeiss to cena będzie zbliżona do ceny aparatów Leiki.

meliszipak
11-09-2018, 19:09
Jeśli to będzie Zeiss to cena będzie zbliżona do ceny aparatów Leiki.
Podobnie jak obiektywy?

cz4rnuch
12-09-2018, 17:14
W czasie deszczu dzieci się nudzą. Ciałem se dziś wyjść na miasto z Ciamciangiem, ale aura niezbyt korzystna to sobie tak cykam testowo. Na początek poglądóweczka jak to winietuje. No faktycznie winietuje :) Na f/2.8 na białych ścianach winieta, delikatnie pisząc, mocna, ale na f/4 mocno się redukuje, potem jakby zwalnia, ale progres nadal widać aż do f/8. Na niebie też wychodzi więc Ci, którzy nie mają zacięcia artystycznego będą musieli redukować w pp lub przysłoną. Dla mnie w każdym razie jest zgodnie z przewidywaniami. Jedyne czego się nie spodziewałem, że po przymknięciu o działkę winieta aż tak mocno schodzi.

Przysłony od f/2.8 do f/8 bez redukcji winiety. Zwykłe wyeksportowane rawki.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/ubvExfG-1.gif
źródło (https://i.imgur.com/ubvExfG.gif)

Potestowałem też ostrość i jak dla mnie przynajmniej na LCDku wygląda to okej. Jak znajdę wenę to coś wrzucę, ale znalazłem jakąś reckę Cichego więc nie wiem czy będzie mi się chciało. Dla zainteresowanych: <<klik>> (http://www.kubacichocki.pl/moj-blog/16-testy-sprzetu/750-samyang-af-24mm-f-2-8-sony-fe-recenzja)

ksh
12-09-2018, 17:21
Nie obyło się jednak bez kalibracji - początkowo wychodził mi widoczny front focus (co jest kolejnym dowodem na to, że zjawisko BF/FF w bezlusterkowcach również występuje). Mała kalibracja Lens Station i obiektyw chodzi już perfekcyjnie. Przy okazji uwaga - wbrew logice przy FF kalibrujemy nie na "+" tylko na "-" co początkowo wprowadziło małą dezorientację.
A to ciekawe.

Keszelski
12-09-2018, 17:32
ciekawe co na to profesor M.

cz4rnuch
12-09-2018, 18:55
Czekamy z wypiekami na twarzy. Może pokusi się o jakąś teorie spiskową, np: że Cichy rozsiewając te plotki napędza sobie sprzedaż stacji dokujących? :) Mnie bardziej zastanawia jednak jak to jest możliwe, bo skoro jednak AF w Sonaczach jest hybrydowy i na końcu doostrza kontrastowym to nie za bardzo rozumiem w jaki sposób można to dokalibrować. Taki AF może spudłować, ale ustawienie korekty na stałe to w sumie nie wiem co to by dało? Może Samyangi nie do końca rozkminiły bagnet? Dużo pytań, mało odpowiedzi :(

MiGo
12-09-2018, 19:33
No faktycznie winietuje :)
A masz może możliwość sprawdzenia czy na crop-ie winieta występuje na f/2.8 ?

cz4rnuch
12-09-2018, 19:50
Jasne. Jak tylko znajdę odpowiednią funkcję w tym cholernym menu.

ksh
12-09-2018, 20:27
Czekamy z wypiekami na twarzy. Może pokusi się o jakąś teorie spiskową, np: że Cichy rozsiewając te plotki napędza sobie sprzedaż stacji dokujących? :) Mnie bardziej zastanawia jednak jak to jest możliwe, bo skoro jednak AF w Sonaczach jest hybrydowy i na końcu doostrza kontrastowym to nie za bardzo rozumiem w jaki sposób można to dokalibrować. Taki AF może spudłować, ale ustawienie korekty na stałe to w sumie nie wiem co to by dało? Może Samyangi nie do końca rozkminiły bagnet? Dużo pytań, mało odpowiedzi :(

Teoretycznie doostrzanie kontrastowe powinno wyeliminować nawet błędy w komunikacji i błędy w napędzie af, w najgorszym przypadku nie potwierdzi ostrości i będzie sobie pompował aż do skutku.

Tak czy siak ciamcianga kupię bo nie ma alternatywy innej, a jest bardzo przyzwoity jak na swoją cenę.

cz4rnuch
12-09-2018, 20:38
W aps-c na f/2.8 bez korekty wygląda to tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/FPt9Xas-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/FPt9Xas.jpg)

MiGo
12-09-2018, 22:04
W aps-c na f/2.8 bez korekty wygląda to tak:
....

Dziękuję - na moje kaprawe oko i monitor nie ma dramatu. Chyba się skuszę na to szkło...

Jacek_Z
12-09-2018, 23:20
.. skoro jednak AF w Sonaczach jest hybrydowy i na końcu doostrza kontrastowym to nie za bardzo rozumiem w jaki sposób można to dokalibrować. Ale czy to przypadkiem nie zależy od trybu AF? Bo jak jest obiekt w ruchu, AF śledzący (nie znam nomenklatury Sony) to chyba nie działa to wtedy tak jak piszesz.
No chyba, że zdjęcia obiektów statycznych, to wtedy tak.

cz4rnuch
12-09-2018, 23:55
Nie zniechęcam i nie zachęcam (to do kolegi MiGo). To szkło ma swoje wady choć oczywiście matryca aps-c od części z nich się odcina. Odnośnie ostrości to porobiłem sobie kolejne testy i wyszło mi, że na samym lewym brzegu kadru na f/2.8 jest mniej ostro niż po prawej stronie, która od pełnej dziury (jak dla mnie) jest ostra. Nie wiem do końca czy to nie jest mój błąd, bo wybrałem sobie dużą grafikę, która jest bardzo ciężka, wyrobiła się jej rama i ogólnie odrobinę się pofałdowała. Nie wiem też czy ustawiłem się do niej idealnie równolegle a odległość była naprawdę mała. Mimo to uważam, że nawet na f/2.8 ostrość na brzegu jest zadowalająca, choć używać raczej nie będę. Środek idealnie ostry od pełnej dziury (oczywiście dla mnie). Innego egzemplarza już szukać nie będę. Ten mi w zupełności odpowiada. Nawet bokejek mi się podoba. Widziały gały co brały.

Sampielki. Rawy wyostrzone standardowo. Po kliknięciu w miniaturkę internet przenosi do pełnowymiarówek.

f/2.8


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/Q5DMBLX-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/De6nyZh.jpg)

f/4


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/s3ZWg4t-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/1cvUz52.jpg)

f/5.6


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/yDmFTqb-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/uSRxHjS.jpg)

f/8


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/g9Vegg3-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/AZysW3t.jpg)

- - - - kolejny post - - - - - -


Ale czy to przypadkiem nie zależy od trybu AF? Bo jak jest obiekt w ruchu, AF śledzący (nie znam nomenklatury Sony) to chyba nie działa to wtedy tak jak piszesz...Cichy focił płoty i kwiatki więc jak sądzę pisał o AF-S, ale dla pewności trza by go o to zapytać. Dokładnie nie wiem jak działa AF w AF-C, ale coś mi się o oczy obiło, że i w tym trybie jest to autofokus hybrydowy.

- - - - kolejny post - - - - - -

I jeszcze newsy z pola bitwy. Nowy Batis wirtualnie chyba będzie podobny do nowego Nikkora. O powłoczce piszę. Choć nie do końca, bo filtr będzie miał jeszcze większy. Waga pi razy drzwi taka sama, podobnie jak MFD (stąd pewnie oznaczenie CF). Sama ogniskowa by mi bardzo odpowiadała, chyba nawet bardziej niż 35mm, ale niestety trochę sporawy ten Cajsik. Nie wspominając już o cenie przy której nowy Nikkor okaże się pewnie opcją budżetową :( Czyli dalej czekamy na 35/2 dla ludu <<klik>> (https://www.sonyalpharumors.com/sr5-additional-zeiss-batis-40mm-f-2-0-specs/)

Ligo
13-09-2018, 01:03
To dla odmiany po sampielkach coś z życia - śniadanie budowlańców w stolycy:

13964

nordwind
13-09-2018, 17:57
podwójnie scanonizowani

imgur ma tutaj chyba szlaban :)

13983

wpkx
13-09-2018, 18:03
Grzegorzu, dobre.

nordwind
13-09-2018, 19:45
dzienki Wojciechu :)

następni scanonizowani i prawdziwy teatr...

13984

wpkx
13-09-2018, 19:54
To nie tylko teatr, to jest metafizyczne. Dlatego znacznie bardziej mi się podoba, niż koncertowe.

puch24
13-09-2018, 20:32
To jest bardzo intrygujące zdjęcie. Statyczne i dynamiczne, dużo się na nim dzieje a niby niewiele. Ciekawe

nordwind
13-09-2018, 20:41
....może sklecę jakąś z tych ostatnich, mam z czego, zabawa na 12" IPS w B&W to nie na moje siły w chwili obecnej.

wpkx
13-09-2018, 21:02
Spróbuj w Tapatalku.

damiroz
13-09-2018, 21:05
Teoretycznie doostrzanie kontrastowe powinno wyeliminować nawet błędy w komunikacji i błędy w napędzie af, w najgorszym przypadku nie potwierdzi ostrości i będzie sobie pompował aż do skutku.

Tak czy siak ciamcianga kupię bo nie ma alternatywy innej, a jest bardzo przyzwoity jak na swoją cenę.

I na tym kończy się teoria, a życie swoje. Nie raz udowadniałem tutaj, że szkła na soniakach (i to tych z najwyższej półki) lubią sobie front focusować. Tego typu tematów na forach zagranicznych jest pełno. Teorii dlaczego tak się dzieje również jest wiele.

Tymczasem Samyang 135 F2


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/30723749198_057b181217_b-1.jpg
źródło (https://c2.staticflickr.com/2/1870/30723749198_057b181217_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/43684783325_1ee73e4c65_b-1.jpg
źródło (https://c2.staticflickr.com/2/1897/43684783325_1ee73e4c65_b.jpg)

meliszipak
13-09-2018, 21:05
nordwindu Grzegorzu
Drugie niezwykłe.
Pierwsze wieloplanowe, ciekawe, w dobrym momencie...
Brawo!!!

nordwind
13-09-2018, 22:00
Spróbuj w Tapatalku.

Wszyscy znamy wielki entuzjazm jakim darzysz talpaka :)
Podzielam go w pełni, kiedy widzę tych wszystkich ludzi z wszczepioną do ręki
komórką...

.... i dziękuje za komplimenta dla Panu Maćkowi i Mariuszowi

ps. wyżej zgubiło się: sklecę "seta"

wpkx
13-09-2018, 22:03
Zapomniałeś dopisać:

"Wysłane z ..."

MiGo
13-09-2018, 22:10
Nie zniechęcam i nie zachęcam (to do kolegi MiGo). To szkło ma swoje wady choć oczywiście matryca aps-c od części z nich się odcina. Odnośnie ostrości to porobiłem sobie kolejne testy i wyszło mi, że na samym lewym brzegu kadru na f/2.8 jest mniej ostro niż po prawej stronie, która od pełnej dziury (jak dla mnie) jest ostra.
Alternatywę mam w postaci 24 f1.8 lub 24 f1.4 która kosztuje odpowiednio 4500 i 3200 PLN, i są to większe szkła. Pewne zakupy trzeba sobie zracjonalizować.

nordwind
13-09-2018, 22:38
Zapomniałeś dopisać:

"Wysłane z ..."

No dobra.. :)

"Wysłane z... Baikonura"

puch24
13-09-2018, 23:16
damiroz,
podoba mi się rysunek nieostrości tego Samyanga 2/135 - taki spokojny i neutralny.

mackaron
14-09-2018, 07:08
damiroz strasznie bezplciowe i nudne te obrazki... kompletny brak charakteru ma ten obiektyw a raczej go niema;)

ikit
14-09-2018, 10:00
Dawniej było wszystko brzydkie i ludzie chcieli estetycznej sztuki, teraz jest (widocznie) za dużo ładnych rzeczy w otoczeniu to człowiek chce wszędzie 'charakteru';) A czasem potrzeba tego spokoju zamiast kolejnych wyzwań dla mózgu.

PS, Co jakiś czas myślę o tym samyangu pewnie sobie kiedyś sprawię dla odmiany:) A po roku wyleci bo nie będzie mi się chciało z tym łazić i ręcznie ustawiać ale zostawi po sobie sporo fajnych obrazków:)

damiroz
14-09-2018, 11:00
Czy ja wiem czy brakuje mu charakteru. IMO obiektyw potrafi dać bardzo fajny obrazek, zwłaszcza kiedy się jest bliżej fotografowanego obiektu

Przykłady z Flickr

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/40906560290_06eea96165_b-1.jpg
źródło (https://c2.staticflickr.com/2/1747/40906560290_06eea96165_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/39622687842_61f003deeb_b-1.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/5/4743/39622687842_61f003deeb_b.jpg)

Obrazek jest ciekawie delikatny.
ikit
Moim zdaniem ten obiektyw to naprawdę dobra inwestycja. W tak śmiesznej cenie jest w zasadzie bezkonkurencyjny. Optycznie praktycznie bez wad, co zaś tyczy się wielkości to i tak na tle "nowych" sigm od 50 w górę jest znacznie lżejszy :)

mackaron
14-09-2018, 11:00
jesli celujesz w taka ogniskowa to to moze byc ciekawe szklo;)
https://www.ebay.pl/itm/Porst-Tele-MC-Auto-E-135mm-1-1-8-lichtstarkes-Teleobjektiv-fur-M42-vom-Handler/283123206991?hash=item41eb754b4f:g:vDcAAOSwvu5bgWY a

wpkx
14-09-2018, 11:06
Bez wątpienia - ciekawe i ciężkawe, zarówno masą, jak w trafieniu ostrością w źrenicę.

ikit
14-09-2018, 11:09
W zasadzie bardzo podobny obrazek i kolory do samyanga 85/1.4:)
Nie znałem tego porsta:) Trochę bym się bał jednak jakości ekstrapolując doświadczenia ze starszych obiektywów.
Ogólnie najchętniej bym dorwał zeissa 135/1.8 z A ale boję się BF/FF... Chyba że on działał na LAEA3 i na nowszych puszkach by było lepiej i 'bezpieczniej' niż z A7.

ksh
14-09-2018, 12:40
Miałem tego porsta ( pod nazwą pentor ) ale nie poradziłem sobie z przeróbką do nikona i sprzedałem bo wtedy przez adapter do samsunga nx był za ciężki, według mnie użyteczny po przymknięciu do f/2.8 jedynie, a wtedy przecież są modele 2.8/135mm, które od pełnej dziury są ostre i są nowszymi konstrukcjami, gabarytowo też fajne są to modele takie jak ten revuenon (https://www.facebook.com/1162923920483097/photos/pcb.1483172418458244/1483172108458275/?type=3&theater).

damiroz
14-09-2018, 12:46
W zasadzie bardzo podobny obrazek i kolory do samyanga 85/1.4:)
Nie znałem tego porsta:) Trochę bym się bał jednak jakości ekstrapolując doświadczenia ze starszych obiektywów.
Ogólnie najchętniej bym dorwał zeissa 135/1.8 z A ale boję się BF/FF... Chyba że on działał na LAEA3 i na nowszych puszkach by było lepiej i 'bezpieczniej' niż z A7.

Ten Zeiss, o którym wspominasz jest napędzany śrubokrętem więc LAEA4 tylko wchodzi w grę. Wówczas wagę będziesz miał jak w przypadku sigmy 135 1.8 z natywnym bagnetem pod sony E.

ikit
14-09-2018, 13:35
Waga owszem ale przy sensownych cenach używanych zeissów mamy z 2 tysie różnicy na niekorzyść sigmy (jak się już ma LAEA4);) I tu wchodzi czynnik ludzki, natywnej sigmy (w sumie głównie do zabawy) za prawie 6k bym nie kupił, a używki na inne bagnety (w FE raczej jeszcze mało i rzadko) będą pewnie w cenie zeissa więc nie ma co (chyba że się już ma adapter pod taką sigmę). Zeissom cena będzie już wolno spadać więc na takiej zabawie nie powinno się też wiele stracić.

mackaron
14-09-2018, 13:47
taka ciekawostka...znajdz roznice;)

14017

14018


to tak w kwestii obiektywow ciekawych i ciekawszych ,,,takich co maja charakter i takich co goniemają

damiroz
14-09-2018, 13:56
Waga owszem ale przy sensownych cenach używanych zeissów mamy z 2 tysie różnicy na niekorzyść sigmy (jak się już ma LAEA4);) I tu wchodzi czynnik ludzki, natywnej sigmy (w sumie głównie do zabawy) za prawie 6k bym nie kupił, a używki na inne bagnety (w FE raczej jeszcze mało i rzadko) będą pewnie w cenie zeissa więc nie ma co (chyba że się już ma adapter pod taką sigmę). Zeissom cena będzie już wolno spadać więc na takiej zabawie nie powinno się też wiele stracić.

Dlatego właśnie zdecydowałem się zakupić 135 od Samyanga - jest niewiele droższy od starych Zeissów F/2.8 (w dobrym stanie), lepiej radzi sobie z abberacjami, jest ultra ostry już od pełnej dziury, ostrzy od 80 cm, ma natywny bagnet, obrazkowo też nie odbiega - czekam na jesień to pokażę jakieś sensowne kadry. Sigma fajna, ale 135 nie będzie przeze mnie na tyle często wykorzystywane i waga o ponad 400 gram większa.

kamilmelon1
15-09-2018, 17:29
Witam forumowiczów ,potrzebuję porady nt. fe 24-70 czy jest duża różnica miedzy kitem ( 28-70 pomijać zakres), mam rownież fe 28/2 czy obrazek z 24-70 będzie w podobnej jakość do stałki , ogólnie nie mam spacerniaka pod FF, ma A6000+ 18-105 ale idzie do córki więc pozostaje tylko z FF, cena za jaką mogę nabyć tego Zeissa to 2600 myślę że cena w miarę rozsądna (zakup od znajomego), ale do tej pory nie miałem go w ręku , kolego chwali ale czytałem na forach różne opinie negatywne i pozytywne, hmmm sam już nie wiem , zastanawiam się czy nie dopłacić do fe 16-35 ? tu fajny szerszy zakres co nie będę ukrywał w moim przypadku skorzystam z 16mm, z góry thx za porady.

stafford
15-09-2018, 18:25
Witaj.
Wszyscy piszą, że 16-35 to klasa (dwie?) lepiej niż 24-70. Nie miałem 16-35 ale miałem 24-70 i wcześniej kita i zeiss zdecydowanie fajniejszy obrazek daje. Może nie w ostrości jego siła ale kolory, mikrokontrast dużo lepsze imho.
Sony 28/2 - jak to stałka - jakość obrazka imho wyraźnie lepsza niż 24-70.
Aha, jeszcze chodzą legendy, że późniejsze wypusty tego szkła były ostrzejsze w narożnikach na 24mm od tych pierwszych.

kamilmelon1
15-09-2018, 19:37
Witaj.
Wszyscy piszą, że 16-35 to klasa (dwie?) lepiej niż 24-70. Nie miałem 16-35 ale miałem 24-70 i wcześniej kita i zeiss zdecydowanie fajniejszy obrazek daje. Może nie w ostrości jego siła ale kolory, mikrokontrast dużo lepsze imho.
Sony 28/2 - jak to stałka - jakość obrazka imho wyraźnie lepsza niż 24-70.
Aha, jeszcze chodzą legendy, że późniejsze wypusty tego szkła były ostrzejsze w narożnikach na 24mm od tych pierwszych.

dzięki wielkie ;)

wpkx
15-09-2018, 19:40
Ale Panowie... Co ma 16-35 do 24-70? Chyba tylko to, że oba są zoomami.

kamilmelon1
15-09-2018, 19:57
Ale Panowie... Co ma 16-35 do 24-70? Chyba tylko to, że oba są zoomami.
no tak racja przypuszczam ze jakością się różnią , wspólnego to tyle że oba zoomy Zeiss w różnych ogniskowych, zastanawiałem się również z zakupem w niedalekiej przyszłości nad samyanga AF 14/2,8 + rzekomego fe24-70 oba w cenie przybliżonej do 16-35/4
dlatego na myśl przyszedł mi 16-35

ikit
15-09-2018, 21:02
Raczej 16-35 nie jest specjalnie lepszy. Ma np. marne opinie jeśli chodzi o dłuższe ogniskowe. A wątpię żeby była jakaś widoczna różnica w mikrokontrastach, kolorach czy zachowaniu, oba obiektywy są z tej samej półki i podobnego okresu. Ja bym sprowadził zagadnienie wyłącznie do potrzeb ogniskowych. I z jednej strony 24-70 to bardzo uniwersalny obiektyw który można w razie potrzeby uzupełnić jakąś stałką UWA, a z drugiej 16-35 + 70-200 byłyby super zestawem i bez środkowego zakresu można by się było spokojnie obejść;) Albo 16-35+85mm.

Umbra
15-09-2018, 22:49
A ja się ostatnio tak bawiłem:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/Sesjascifi9-1.jpg
źródło (http://sztukaportretu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Sesja-sci-fi-9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/Sesjascifi11-1.jpg
źródło (http://sztukaportretu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Sesja-sci-fi-11.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/Sesjascifi81-1.jpg
źródło (http://sztukaportretu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Sesja-sci-fi-8-1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/Sesjascifi12-1.jpg
źródło (http://sztukaportretu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Sesja-sci-fi-12.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/09/Sesjascifi7-1.jpg
źródło (http://sztukaportretu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Sesja-sci-fi-7.jpg)

Rutek68
16-09-2018, 00:37
Ładne zabawy,
Porst 135 z A7 takie bajery robi14065
tylko to niestety 2,8 jest.

Ligo
16-09-2018, 00:45
Ale ja to nie rozumiem, czemu Wy po ćmoku foty robicie?
Przecie foci się przy świetle. Foto - grafia: malowanie światłem...
Co ma wyjść dobrego, jeśli wszędzie ciemno?

cz4rnuch
16-09-2018, 06:02
Oj Liguś. Niebo gwiaździste nad tobą też za dnia byś focił?

nordwind
16-09-2018, 20:12
pstryk

14079

Ligo
18-09-2018, 04:44
Fajna beema, tak długa i opływowa. Nie znam modelu, mógłbyś przybliżyć?


Oj Liguś. Niebo gwiaździste nad tobą też za dnia byś focił?
Tak cz4rnuś, wyłącznie za dnia.

bejcman
18-09-2018, 06:43
Seria 5, typoszereg F10.

cz4rnuch
18-09-2018, 07:18
...Tak cz4rnuś, wyłącznie za dnia.Za to piszesz po nocach. I jakby tak jaki fotomiszcz chciał to uwiecznić?

epicure
18-09-2018, 11:52
Pytanko: czy jest do Sony jakaś jasna (co najmniej f/2) pełnoklatkowa 35-tka z aufotocusem, która nie kosztuje tyle, co nerka?

mackaron
18-09-2018, 12:18
sigma? samyang? moze 28/2 zamiast?

Czornyj
18-09-2018, 13:11
Pytanko: czy jest do Sony jakaś jasna (co najmniej f/2) pełnoklatkowa 35-tka z aufotocusem, która nie kosztuje tyle, co nerka?

Samyang 35/1,4 i Sigma 35/1,4 - niestety spore smoki. Alternatywą jest Sony 28/2 lub Samyang 35/2.8

epicure
18-09-2018, 13:29
Ok, dzięki. Trochę bieda...

cz4rnuch
18-09-2018, 13:35
Dla tych, którzy potrzebują 35/2 z AFem i natywnym mocowaniem to chyba najgorszy system :) No chyba, że kogoś zadowoli wspomniany wyżej 28/2 z którego po korekcji robi się coś w okolicach 30/2 albo nie przeszkadza mu przelotka do Canona.

ikit
18-09-2018, 13:50
Nie wiem czy on nie jest szerszy i po korekcie robi się dopiero 28mm.

bradley
18-09-2018, 13:56
Niedługo troszkę się to zdeaktualizuje. Wejdźcie sobie na rumors. .

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka

puch24
18-09-2018, 13:56
No i mamy "system" Sony... :-P

Zawsze go krytykowałem za brak sensownego kompletu obiektywów, a teraz, po premierach Nikona i Canona, Sony będzie miało dokładnie przejajeczkowane, bo do tamtych można podłączyć prawie wszystko, co już jest, i ogromna część tego działa w 100%, a nie z ograniczeniami.
Sorry, Sony, you must try harder!

mackaron
18-09-2018, 14:08
Jesli beda te sigmy...28 i 56 biore na bank zakladajac ze beda w normalnych rozmiarach...56 wyglada obiecujaco

bradley
18-09-2018, 14:09
56 na małego nexa. Uzupełnienie 16 i 30
Jesli beda te sigmy...28 i 56 biore na bank zakladajac ze beda w normalnych rozmiarach...56 wyglada obiecujaco

Wysłane z mojego Tapatalka

mackaron
18-09-2018, 14:21
a fakens...rzeczywiscie DC;( caly misterny plan w p...u;)

zeberek1
18-09-2018, 14:49
Czy ktos z kolegów spotkał się może z "oryginałami" NP-50FW do serii A7? Bo przy Nikonie D700 miałem kiedyś taki pfzypadek niby firmowy niby markowy...

ikit
18-09-2018, 15:04
Mam dwa, całkiem nieźle działały z 5 lat choć nie to co oryginał:)

ksh
18-09-2018, 15:06
zeberek1 przerabiałem temat i wiem jak rozpoznać oryginał, wrzuć zdjęcie jak coś,a co do działania lepiej kupić markowe zamienniki.

zeberek1
18-09-2018, 15:16
Np jakie?
A jeśli chodzi o ten co mam na myśli to niby taki:

14145

cz4rnuch
18-09-2018, 15:29
No i mamy "system" Sony... :-P

Zawsze go krytykowałem za brak sensownego kompletu obiektywów, a teraz, po premierach Nikona i Canona, Sony będzie miało dokładnie przejajeczkowane, bo do tamtych można podłączyć prawie wszystko, co już jest, i ogromna część tego działa w 100%, a nie z ograniczeniami.
Sorry, Sony, you must try harder!Nie brawęż puszku, bo akurat obiektywy, które pokazał Nikon to wielkie i drogie gruchy. Zupełnie bez sensu, dla mnie :) A przelotki to jednak nie wszystkich interesują, nawet jak działa to dobrze. Z resztą obiektywy Canona na Sony działają czasem lepiej niż na Canonach :)

Dla mnie w ofercie Sony brakuje właśnie 35/1.8. Jest sporo innych 35ek, ale tej akurat nie ma a dla niektórych to akurat najlepszy kompromis między waga, rozmiarami i jasnością. Oraz ceną.

Umbra
18-09-2018, 15:34
Małe i dobre 35/1.8 i 50/1.8 (to, które jest, jest słabe, co dziwi, bo SEL5018 jest bardzo dobry).

cz4rnuch
18-09-2018, 15:45
Mnie wystarczy 35 wielkości i jakości 28/2.

Jacek_Z
18-09-2018, 16:39
Dla tych, którzy potrzebują 35/2 z AFem i natywnym mocowaniem to chyba najgorszy system :) No chyba, że kogoś zadowoli …. albo nie przeszkadza mu przelotka do Canona.Albo przelotka na Nikona i ma Nikkora 35/1.8 lub starego 2.0, ale ten ostatni to z śrubokrętem, czyli manual.

cz4rnuch
18-09-2018, 16:43
Albo przelotka na Nikona i ma Nikkora 35/1.8 lub starego 2.0, ale ten ostatni to z śrubokrętem, czyli manual.
Zaznaczyłem, że piszę o obiektywach z AFem. Niestety przelotki z Nikona na Sony działają znacznie gorzej niż te z Canona.

ksh
18-09-2018, 17:06
No to YN z bagnetem canona.

cz4rnuch
18-09-2018, 17:08
Liguś, czy ktoś inny, pisał, że YN chyba nie bangla z przelotką do sony.

ksh
18-09-2018, 17:12
Nawet z adapterem YN EF-NEX ?

cz4rnuch
18-09-2018, 17:16
A to nie wiem. Pierwszy raz słyszę o tym wynalazku. A tak przy okazji to jak to jest z tym YN 35? Ponoć są dwie wersje, do C i N, które mocno różnią się nie tylko wyglądem. Prawda to?

ksh
18-09-2018, 17:24
Optyka ta sama, oba mają częstą wadę że af żyje własnym życiem w gorszych warunkach.
Adapter YN widziałem na ebay ale wygląda to na kopie viltrox, nie wiem tylko czy miał usb czy to starsza wersja.

puch24
18-09-2018, 17:54
Nie brawęż puszku, (....)
Dla mnie w ofercie Sony brakuje właśnie 35/1.8. Jest sporo innych 35ek, ale tej akurat nie ma a dla niektórych to akurat najlepszy kompromis między waga, rozmiarami i jasnością. Oraz ceną.

No i właśnie dlatego brawężę. Dokładnie z tego samego powody, co Ty. :-P

Nie wszyscy potrzebują kilogramowych ogórów 1,2 czy 1,4, i nie każdego zadowala ciemniacze 2,8. "System" Sony jest dziurawy. I to bardziej stwierdzenie faktu, niż krytyka.

zeberek1
18-09-2018, 18:24
No i moje pytanie o akku zginęło w dulematach optycznych...

cz4rnuch
18-09-2018, 18:52
No i właśnie dlatego brawężę. Dokładnie z tego samego powody, co Ty. :-P

Nie wszyscy potrzebują kilogramowych ogórów 1,2 czy 1,4, i nie każdego zadowala ciemniacze 2,8. "System" Sony jest dziurawy. I to bardziej stwierdzenie faktu, niż krytyka.No właśnie. I w dwóch systemach, które podałeś za wzór, do spółki jest jedno fajne, w miarę lekkie i stosunkowo tanie szkło :)