PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sony ] Sony A7, A7R, A7S



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

meliszipak
17-04-2018, 21:38
Po prawdzie to właśnie tak.

ikit
18-04-2018, 08:20
No właśnie... W podobnej cenie nowa A7iii czy własna działająca A7 plus np. 40/1.2 + fe70-300;p

Umbra
18-04-2018, 08:26
a7 jest bardzo spoko do statycznych zdjęć, ale ostatnio zaczyna mi chodzić po głowie wejście w śluby i tutaj III by się mogło przydać. Tylko nie wiem, czy GM nadąży. :P

ikit
18-04-2018, 08:48
E to jasne:) Choć ja po zachłyśnięciu ideą ślubniaków i kupowaniu sprzętu 'tak na wszelki wypadek jak by się mogło przydać do ślubów' zrezygnowałem z tej idei na konto sprzętu bardziej pasującego do moich potrzeb (które się niestety średnio pokrywają ze ślubowymi). Tym bardziej że przy stałej pracy ciężko jeszcze rezygnować z weekendów... I to zazwyczaj tych najładniejszych;p

meliszipak
18-04-2018, 09:33
Jak ma się stać narzędziem pracy, doda komfortu (af, bateria) i bezpieczeństwa (2 karty) i pomoże robić lepsze zdjęcia to bierz.
Podobnie z optyką.
Osobiście na ten moment lepszy aparat mi nie potrzebny, ten jest niezły.
Ewentualnie tak bez ciśnienia myślę o czymś jasnym z zakresu 40-50.
Tylko, że w sumie batisek w apsc daje mi 37,5, tak więc nie mam co się trząść.
Oczywiście zawsze lepiej mieć lepszy af, ale i tu idzie spoko ogarnąć nie jeden temat i zadanie.
Ale... ślub, wesele to dynamika, wymagające światło i szybkość i odpowiedzialność realizacji zadania.
Bierz i zarabiaj pieniądze.
Niech światło będzie z Tobą.
- - - - kolejny post - - - - - -

Zagadaj z Adasiem Trzcionką i Rafałem Głębowskim.
Będziesz miał najlepsze żródło i prawdziwe opinie poparte wiedzą i doświadczeniem..

Umbra
18-04-2018, 09:57
Wiem, że Sony się da - Aga Tomaszek robiła a7r II, Zeissem 55 i 35.

Na razie nie mam z tego kasy. Mam pewne wątpliwości (czy uda się przebić na rynku). Trochę się jeszcze waham. No i nie wiem, czy nie lepiej byłoby kupić ten aparat po pełnym zdecydowaniu się, założeniu DG i wtedy można by sobie odliczyć VAT (gorzej jak nie będzie od czego :P).

ksh
18-04-2018, 10:03
Rozpatrywanie A7III pod śluby wymaga sporej fantazji u kupującego i grubego portfela jak obok na półce stoi nadal dostępny normalnie Nikon D750 i masa obiektywów tamron/sigma itd :)
Sony kup dodatkowo do puszczania w obieg gościom na przyjęciu ;)

meliszipak
18-04-2018, 10:30
Zawsze da się przebić, musisz tylko chcieć, mieć determinację i pewność, że się chcesz temu poświęcić.

Umbra
18-04-2018, 11:00
Rozpatrywanie A7III pod śluby wymaga sporej fantazji u kupującego i grubego portfela jak obok na półce stoi nadal dostępny normalnie Nikon D750 i masa obiektywów tamron/sigma itd :)
Sony kup dodatkowo do puszczania w obieg gościom na przyjęciu ;)

Tylko, że ja już mam szkła pod Sony. :) A jak już pisałem, Aga Tomaszek robi świetne foty A7r2 i teraz pewnie którymś nowszym modelem. D750 kosztuje obecnie więcej, niż wtedy, kiedy kupowałem a7, ma (lub miał) mnóstwo wad konstrukcyjnych, a AF może działać szybko, tylko nie wiadomo, czy będzie działał poprawnie (BF/FF). Chyba jednak a7 III byłoby w mojej sytuacji lepszym wyborem.

meliszipak
18-04-2018, 13:17
Działaj, trzymamy kciuki.
Nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku.

themadablues
18-04-2018, 15:09
Ma ktoś może bezpośrednie porównanie D600 z A7II ? Jak się ma af, szumy, rozpiętośc tonalna ?

Ligo
18-04-2018, 15:29
a7 jest bardzo spoko do statycznych zdjęć, ale ostatnio zaczyna mi chodzić po głowie wejście w śluby i tutaj III by się mogło przydać.
Umbra - z takim podejściem to będziesz wiecznie marudził i narzekał na brak kasy.
Weź się w końcu do roboty.:razz: Podobno jakieś dotacje rozdają. Portfolio masz, może zassiesz.

Śluby da się robić wszystkim, jak się ma trochę pojęcia. Ja swój pierwszy zrobiłem Minoltą X-700, następne już F-90X na wypasie. Tyle, że dzisiaj jest jakaś taka większa specjalizacja w sprzętach. Do tego typu reporterki nie brałbym Sony, tylko sprzedał to w cholerę i wziął 6D z 35/2 i 85/1.8. To wszystko za cenę jednego gołego A7III. Sony na dzisiaj to fajna zabawka, ale do roboty są lepsze.

ksh
18-04-2018, 15:30
Ma ktoś może bezpośrednie porównanie D600 z A7II ? Jak się ma af, szumy, rozpiętośc tonalna ?
AF gorszy ( jest wolniej i mniej pewnie ale tu trzeba zaznaczyć że w w sony mam kit 28-70, a z D600 tamrona 24-70 )
DR gorszy ( wyłazi przy jakiś drobnych przepaleniach od słońca albo przy wyciąganiu czegoś z cieni )
ISO podobne ( w nikonie szum jest "przyjemniejszy" )

themadablues
18-04-2018, 15:33
AF gorszy ( jest wolniej i mniej pewnie ale tu trzeba zaznaczyć że w w sony mam kit 28-70, a z D600 tamrona 24-70 )
DR gorszy ( wyłazi przy jakiś drobnych przepaleniach od słońca albo przy wyciąganiu czegoś z cieni )
ISO podobne ( w nikonie szum jest "przyjemniejszy" )

Właśnie spodziewałbym się, że może być wolniej, ale jest też mniej pewnie ?

ksh
18-04-2018, 16:20
Wszystko zależy od warunków, w wielu przypadkach sony poradzi sobie lepiej w innych gorzej, pamiętajmy że D600/610 szału w af nie robi na tle innych puszek firmy, jakbym miał konkretny obiektyw to mógłbym napisać coś więcej ale na Sony 2.8/24-70 musiałbym drugą nerkę oddać.
Póki co czuje że brakuje mi tej pewności i bezmyślnego pstrykania jakie mam w nikonie.

Umbra
18-04-2018, 16:46
Umbra - z takim podejściem to będziesz wiecznie marudził i narzekał na brak kasy.
Weź się w końcu do roboty.:razz: Podobno jakieś dotacje rozdają. Portfolio masz, może zassiesz.

Śluby da się robić wszystkim, jak się ma trochę pojęcia. Ja swój pierwszy zrobiłem Minoltą X-700, następne już F-90X na wypasie. Tyle, że dzisiaj jest jakaś taka większa specjalizacja w sprzętach. Do tego typu reporterki nie brałbym Sony, tylko sprzedał to w cholerę i wziął 6D z 35/2 i 85/1.8. To wszystko za cenę jednego gołego A7III. Sony na dzisiaj to fajna zabawka, ale do roboty są lepsze.

Mam kilku znajomych z 6D i tam ponoć AF też nie zachwyca. Dzięki za mobilizacyjnego kopa. Muszę pozwiedzać urzędy okoliczne i wypytać jak to jest z tymi dotacjami etc.

ksh
18-04-2018, 16:57
Polecanie 6D jest nie fair jak tylu ludzi narzeka na af i iso w tym aparacie.

Ligo
18-04-2018, 17:09
Jakie znowu nie fair? Ludzie narzekają, bo chcą, żeby aparat robił wszystko za nich.:roll:
Kiedyś AF-u nie było i też było dobrze. W 6D centralny czujnik działa od -3 EV. Do roboty wystarcza w zupełności, czego chcieć więcej?

ikit
18-04-2018, 17:17
Jakie znowu nie fair? Ludzie narzekają, bo chcą, żeby aparat robił wszystko za nich.:roll:
Kiedyś AF-u nie było i też było dobrze. W 6D centralny czujnik działa od -3 EV. Do roboty wystarcza w zupełności, czego chcieć więcej?

Czym więcej aparat zrobi za nas tym więcej zleceń można zrobić i więcej zarobić w tym samym czasie. Oczywiście jak się ma zlecenia, jak się nie ma i można sobie marnować czas na zabawę to wtedy rzeczywiście dobrze oszczędzić sobie kosztów na sprzęcie. No i jak dają kasę na sprzęt to i tak trzeba ją wydać:p

Ligo
18-04-2018, 17:21
Nie do końca. Aparat to tylko narzędzie i nie zwalnia od myślenia o tym, co się robi.

nordwind
18-04-2018, 17:22
hy,hy... w zamierzchłych czasach zrobiłem parę wesel znajomym eosem620, z one point af, to był wypas :)

cz4rnuch
18-04-2018, 17:25
Ligol, bracie. Ludzie robili bez AFu i było dobrze, a A7III z AFem z A9ki nie da rady z uciekającą panną młodą? ;) Jeśli już kogoś życie przymusi do smażenia kotletów, trudno, zdarza się, to nowsze Słoniki mają jeden ficzer, który jednak dla ślubniaków może się okazać ważniejszy od palca wskazującego. Perfekcyjnie działający AF na oczko. Co do AFu w A7II to nie wiem, ale mam porównanie A7 vs D7100 i o ile ten drugi jest znacznie lepszy w ciemnicy i szybszy to przy AF-S i średnio szybko lub wolno poruszających się tematach AF A7 jest bardzo pewny i skuteczny. Sytuacja pogarsza się znacznie w ciemnicy. Tu jest ślamazarny lub czasami w ogóle nie idzie ustawić ostrości automatem. AF-C średnio dobry, ale przy strzelaniu z biodra i zerkaniu na ekranik mam znacznie więcej trafień niż w przypadku D7100, którym po prostu musiałem strzelać na ślepo.

Ligo
18-04-2018, 17:32
Ligol, bracie. Ludzie robili bez AFu i było dobrze, a A7III z AFem z A9ki nie da rady z uciekającą panną młodą? ;)
No toż mówię, że było dobrze. Tylko chodzi o to, żeby aparat się nie wyłączył przy obrączkowaniu z braku zasilania na ten przykład.;-)

ikit
18-04-2018, 17:36
Nie do końca. Aparat to tylko narzędzie i nie zwalnia od myślenia o tym, co się robi.

Nie zwalniają. Od narzędzi zależy natomiast wydajność i komfort pracy.

To czym się dawniej robiło zdjęcia nie ma znaczenia bo obecnie są inne standardy jakości.

cz4rnuch
18-04-2018, 17:43
No toż mówię, że było dobrze. Tylko chodzi o to, żeby aparat się nie wyłączył przy obrączkowaniu z braku zasilania na ten przykład.;-)A7III dorobił się w końcu dobrej baterii, a obrączkowanie to zazwyczaj na początku jest (w skali całego eventu). Poza tym Chińczycy już przedają tanie zamienniki Z-bateryjek :)

madebyzosiek
18-04-2018, 18:14
Co do AFu w A7II to nie wiem, ale mam porównanie A7 vs D7100 i o ile ten drugi jest znacznie lepszy w ciemnicy i szybszy to przy AF-S i średnio szybko lub wolno poruszających się tematach AF A7 jest bardzo pewny i skuteczny. Sytuacja pogarsza się znacznie w ciemnicy. Tu jest ślamazarny lub czasami w ogóle nie idzie ustawić ostrości automatem. AF-C średnio dobry, ale przy strzelaniu z biodra i zerkaniu na ekranik mam znacznie więcej trafień niż w przypadku D7100, którym po prostu musiałem strzelać na ślepo.

Problem kotleta polega właśnie na tym, że tam jest sporo ciemnicy... ;) AF w D7100 jest taki sobie, jeżeli w słabym świetle A7 radzi sobie słabiej, to wypada tak niefajnie, nawet przy 6D, bo ten mimo narzekań spokojnie ogarnia kotleta z dość dobrym rezultatem, pewniejszym niż D7100 w takich samych warunkach. A7 III oprócz baterii, która jednak nie może starczać na 300-600 zdjęć, bo nikt jej nie zaufa, musi być lepszy w ciemnicy, bo inaczej kotleta będzie lepiej robić wydłużonym D700, który nie zawodzi w żadnych warunkach... że o lepszych, nowszych nie wspomnę ;)

cz4rnuch
18-04-2018, 18:18
O A7, Zosku, piszę nie w kontekście ślubów a wcześniejszego pytania jednego z kolegów (A7II ma co prawda lepszy AF od jedynki, ale on też szału nie robi) ;) Pierwszej A7, A7R czy A7S raczej bym nie polecał tym, którzy focą w ciemnicy i potrzebują do tego AFu.
PS Mój D7100 w ciemnicy, przy kilku okazjach, dał sobie radę lepiej niż mocno chwalony D700. W sensie ustawiał ostrość tam gdzie D700 już się poddawał.
PS II Na 300-600 zdjęć to mi starcza bateria w A7 ;)

piom
18-04-2018, 18:33
z ciekawostek: dorwałem adapter viltrox nf-e1 (prosto z pudełka prawie z niczym nie chciał działać ale po upgradzie fw ruszył) i z sony a7 af błądzi jak oszalały natomiast reszta działa z nikkorami jak i sigma art, irix 11 natomiast niby działa sterowanie ale co chwile się zwiesza :), z nex-7 w ogóle nie odpala się. Wykonanie średnie wszystko razem odrobinę się chybocze... a7II do statycznych sytuacji af jest do przeżycia.

madebyzosiek
18-04-2018, 18:53
O A7, Zosku, piszę nie w kontekście ślubów a wcześniejszego pytania jednego z kolegów (A7II ma co prawda lepszy AF od jedynki, ale on też szału nie robi) ;) Pierwszej A7, A7R czy A7S raczej bym nie polecał tym, którzy focą w ciemnicy i potrzebują do tego AFu

A no z kontekstu kilku postów wywnioskowałem, że próbujemy polecić A7 do kotleta... Nie twierdzę że się nie da, ale z pewnością można bardziej bezstresowo ;)


PS Mój D7100 w ciemnicy, przy kilku okazjach, dał sobie radę lepiej niż mocno chwalony D700. W sensie ustawiał ostrość tam gdzie D700 już się poddawał

Coś musiało być nie tak z tym D700, bo moje odczucia są jednak odmienne... Tam gdzie D7100 twierdził, że jest ostrość, to często kryło się rozczarowanie... Za to w D700 może i trwa to czasem dłużej, ale zawsze jest pewnie. Ostatecznie wystarczy wspomaganie z SB910 i nie ma pudeł wcale :) No ale są lepsze... Do D500 nie ma nawet startu, choćby nie wiem co potrafił staruszek ;)



PS II Na 300-600 zdjęć to mi starcza bateria w A7 ;)

Ech...


https://dl.dropboxusercontent.com/s/at3z87e8g8zkrh0/bateria_D700.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/at3z87e8g8zkrh0/bateria_D700.jpg)


https://dl.dropboxusercontent.com/s/1ym5e42n13zuuz8/bateria_D500.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/1ym5e42n13zuuz8/bateria_D500.jpg)

Nie jest to z jednego wydarzenia, a z trzech na przestrzeni blisko dwóch tygodni... Żeby A7 potrafił choć połowę wyniku D500, bo w D700 jest atomowa bateria...
Ale ja obiecuję - A7 lub A7II będzie moje prędzej czy później. A6000 spełnia rolę do której został kupiony, bardzo go lubię. Z A7 pewnie będzie tak samo :)

nordwind
18-04-2018, 19:45
bo w D700 jest atomowa bateria...

To nie kwestia atomowej baterii Nikonów. W A7kach do podglądu obrazu musi działać matryca i elektroniczny wizjer które niemiłosiernie żrą prąd.
W lustrze odpada wizjer a matryca zasysa energię tylko w momencie rejestracji obrazu.

madebyzosiek
18-04-2018, 20:04
To nie kwestia atomowej baterii Nikonów. W A7kach do podglądu obrazu musi działać matryca i elektroniczny wizjer które niemiłosiernie żrą prąd.
W lustrze odpada wizjer a matryca zasysa energię tylko w momencie rejestracji obrazu.Wiem, jest to dla mnie największym problemem w A6000... Już pal licho pradożerność... Czas gotowości po uśpieniu, czy włączeniu jest katastrofą... Nawet mojej małżonce to przeszkadza, że ja naciskam spust i robię zdjęcie, a ona naciska i czeka... a jeszcze gorzej wypada czas pracy aparatu w trybie uśpienia... On zjada baterięw takim tempie, że lepiej go wyłączyć... No i znów wkurza nas czas potrzebny na gotowość ;) Ale, jak podkreślam, dla mnie on nie ma zastąpić lustra. Ma spełnić moje oczekiwania równolegle do lustra i tak jak A6000 spełnia, tak z pewnością spełni je A7/A7II :)

ksh
18-04-2018, 20:07
Jeśli chcesz te wady co masz w A6000 to kup A7, wersja II ma to poprawione, tryb czuwania i wzbudzanie jest naprawione.

madebyzosiek
18-04-2018, 20:12
Jeśli chcesz te wady co masz w A6000 to kup A7, wersja II ma to poprawione, tryb czuwania i wzbudzanie jest naprawione.Dlatego czekam na okazję... Pewnie raczej na A7II ;)

Umbra
18-04-2018, 20:21
Problem kotleta polega właśnie na tym, że tam jest sporo ciemnicy... ;) AF w D7100 jest taki sobie, jeżeli w słabym świetle A7 radzi sobie słabiej, to wypada tak niefajnie, nawet przy 6D, bo ten mimo narzekań spokojnie ogarnia kotleta z dość dobrym rezultatem, pewniejszym niż D7100 w takich samych warunkach. A7 III oprócz baterii, która jednak nie może starczać na 300-600 zdjęć, bo nikt jej nie zaufa, musi być lepszy w ciemnicy, bo inaczej kotleta będzie lepiej robić wydłużonym D700, który nie zawodzi w żadnych warunkach... że o lepszych, nowszych nie wspomnę ;)

Skoro da się a7r2 (a nawet widziałem gdzieś porównanie tego aparatu bodajże z... D5, gdzie w ciemności Sony wypadło lepiej), to a7 III też powinien dać radę. Zresztą znam jedną osobę, która klepie śluby a7r3 i canonem równolegle.

Edit: A nie, to było a9.
https://youtu.be/KX1sfy__7A4?t=19m43s

ksh
18-04-2018, 20:26
Ale klepanie ślubów mając canona i soniaka plus pewnie adapter żeby wykorzystywać częściowo obiektywy może mieć sens, a jeśli skupimy się wyłącznie na systemie sony gdzie pasuje mieć drugi aparat i obiektywy raczej bez adapterów to tak różowo już nie ma.

Nie chcę wróżyć ale podejrzewam że poziom obecnego A9 i A7III nikon uzyska bez problemu na start w swoich bezlustrach, wtedy będzie ciekawie, a do tego mamy też jeszcze canona zapowiedzianego.
Sony przetarło szlaki, każdemu teraz będzie łatwiej.

madebyzosiek
18-04-2018, 20:27
Skoro da się a7r2 (a nawet widziałem gdzieś porównanie tego aparatu bodajże z... D5, gdzie w ciemności Sony wypadło lepiej), to a7 III też powinien dać radę. Zresztą znam jedną osobę, która klepie śluby a7r3 i canonem równolegle.

Edit: A nie, to było a9.
https://youtu.be/KX1sfy__7A4?t=19m43sNie uważam że się nie da... Uważam że można przy tym mieć mniej stresu ;) Ale nie ważne, nie ma sensu robić OT. Kiedyś spróbuję, to wyciągnę wnioski ;)

Umbra
18-04-2018, 20:37
https://youtu.be/0xo9qKPVhEk?t=7m6s

No można, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że mam już Soniaka, a Nikona nie. :P Choć z drugiej strony w cenie a7 III można mieć D800, sigmę 35 i to już całkiem fajny zestaw do ślubów. Tyle, że nie lubię FF DSLR z kilku względów.

cz4rnuch
18-04-2018, 20:53
Coś musiało być nie tak z tym D700, bo moje odczucia są jednak odmienne...Albo coś nie tak było z Twoim D7100. Na dwoje babka wróżyła ;) Mój test był zwykłym OKD, ale sprzęt był sprawdzony a znajomy foci nim nadal zawodowo od wielu lat i nigdy się na swoje D700 nie skarżył. Mi chodziło o skrajną sytuację gdy światła jest naprawdę bardzo mało i wtedy po prostu D700 odbija się od ściany, bo czułość jego układu jest po prostu mniejsza niż D7100 (przynajmniej w centrum). Ogólnie być może masz rację i nawet w to wierzę, że D700 jest lepszy, ale przynajmniej ja na AF w swoim D7100 chyba nigdy nie narzekałem. Nie ustawiał na tło, generalnie się nie mylił, był szybki i celny. Co zaś się tyczy baterii w A7 to jest ona po prostu słaba w porównaniu z dowolną lustrzanką. Moim D90 też robiłem ponad 2 tys. klatek na jednym ładowaniu i pod tym względem nie ma tu porównania. Ale nieporozumieniem jest porównywać starsze A7ki z tymi nowymi z bateryjkami "Z". Tu jest po prostu komfort i nawet jeśli nadal nie jest to poziom lustrzanek to raczej mało kto będzie narzekał, że ma za mało prądu. Szczególnie przy eventowych foćkach, które cyka się seriami. Ogólnie uważam, że nie ma co porównywać serii A7 tej sprzed 6 lat z tą która jest obecnie, bo zmieniło się prawie wszystko. Od obsługi przez ficzery, responsywność, baterię, wizjer, video, obrazek aż po AF. Z ręką na sercu nie znam się na fotografii eventowej, choć kilka takich amatorsko obskoczyłem, ale ciężko mi sobie w tej chwili wyobrazić lamera, który po zaznajomieniu się ze sprzętem miałby problem z obskoczeniem weseliska A7III czy A7IIIR, nie wspominając już o A9. Pomijam kwestię ergonomii, bo to temat rzeka i sprawa indywidualna.

hostman22
18-04-2018, 20:53
czemu miedzy a7II a III jest taka róznica cenowa?

cz4rnuch
18-04-2018, 20:55
Bo A7III to nowość, którą ciężko w tej chwili dostać. Poza tym za dużo różni te aparaty (przynajmniej na papierze) by je stawiać na równi. A7II to w zasadzie A7 z IBISem, a w A7III poprawiono prawie wszystko. Poza tym jak się spojrzy na cenę startową to oba aparaty (pomijając Polszę) dzieli około 300 zielonych. To w sumie nie aż tak wiele. 2000 zielonych to mniej niż na początku Nikon zażyczył sobie za D600.

ksh
18-04-2018, 20:59
Mają podobną metodę jak w z A6000, A6300, A6500, niby nie następca tylko nowy model.
Cena startowa A7III to 2000$, A7 miało chyba 1600$ ?

cz4rnuch
18-04-2018, 21:07
A7 i A7II na starcie kosztowały 1700$. A7III, następca czy nie, wygląda na aparat dużo bardziej dopracowany. Poza tym ceny jednak nie stoją w miejscu. Przynajmniej tam gdzie istnieje coś takiego jak inflacja.

ikit
18-04-2018, 21:31
Nie chcę wróżyć ale podejrzewam że poziom obecnego A9 i A7III nikon uzyska bez problemu na start w swoich bezlustrach

A ma cokolwiek konkurencyjnego chociaż w bezlustrach apsc?
Nie mam więcej pytań;)

cz4rnuch
18-04-2018, 21:51
Może być problem chociażby z kupnem tak szybko-czytającej matrycy jaka jest w A9. Na rynku chyba nie ma zbyt wielkiego wyboru a bez tego może być trudno o te 20 fps i bezblakałtowy podgląd w wizjerze. Podejrzewam, że najtrudniej jednak będzie Nikonowi zbudować coś dostępnego cenowo dla przeciętnego zjadacza chleba. Mimo wszystko spodziewam się, że Nikon rzeczywiście zbuduje coś dobrego, natomiast Canon (podobno) szykuje aż dwa fulfrejmy ze średniej półki. Jeśli te plany wypalą, powinno to zmusić Sony do zawalczenia o klienta, a to, mam nadzieję, spowoduje jakiś tam spadek cen.

ksh
18-04-2018, 21:54
Jak dla mnie wbijanie się nikona w małe bezlustra to proszenie się o kłopoty, czy zrobią takie nie wiem, w sprzedaży widać że olympus m4/3 i canon aps-c dominują, daleko za nimi panas, fuji i sony aps-c, więc konkurencja wielka, w pełnej klatce jest tylko sony i dużo miejsca dla sprzętu pro jak i dla amatora.

cz4rnuch
18-04-2018, 22:02
Na razie. Przecież w FF wchodzi też Canon, który na dodatek ma łatwiejszy start, bo ma nowszy stary bagnet i jakieś doświadczenia z apsc, a Sony ma tu mocną pozycję więc wcale nie jest powiedziane, że tu Nikonowi będzie łatwiej. Poza tym Oly, Panas oraz kilka innych firm to nie apsc a jeszcze mniejszy format. W bezlustrzanym apsc jest tylko Canon (o dominacji nic nie wiem, podobno dobrze radzą sobie tylko na rynku japońskim), Sony oraz marginalnie Fuji czy jeszcze bardziej egzotycznie Leica oraz Pentax. Pomysł z bezlustrzanym Nikonem apsc moim zdaniem wcale nie jest taki zły. Jest wtedy przynajmniej szansa na mniejsze i tańsze szkła.

puch24
18-04-2018, 22:14
A ja obawiam się, że nastąpi raczej coś w rodzaju zmowy korporacyjnej (nawet jeśli nie ustalonej faktycznie, tylko przyjętej domyślnie przez wszystkie firmy zaangażowane), żeby nie obniżyć ceny poniżej pewnej wielkości. Więc jeśli ceny spadną, to, obawiam się, nie dzięki konkurencji, tylko poprzez wypuszczenie różnych prostych, oskubanych ze wszystkiego modeli, które nie będą miały żadnych atrakcji poza pełnoklatkowym sensorem, natomiast cała reszta aparatu będzie zdecydowanie z dolnej półki. Coś w rodzaju takiego Nikona D600, który miał być takim "FF DSLR dla biednych", np. z bieda-migawką do 1/4000 s i X=1/200s. Itd.

cz4rnuch
18-04-2018, 22:27
Tak calkiem na serio to ja nawet bym chciał by Sony wypuściło takie okrojone np z wizjera, za to mniejsze i tańsze A5. Jedyne czego mi trzeba to dobry AF i video. Oraz niezły obrazek, ale o to akurat byłbym spokojny. I dotyk.

ksh
18-04-2018, 22:31
Nikon i Canon może w pełną klatkę wskoczyć z paroma fajnymi obiektywami na start bez takich cyrków jak sony ale cenowo nie wiem ale możliwe że będzie ciut taniej od sony, kwestia czy będzie to skierowane dla pro klienta czy jednak półkę niżej, no i jak na rynku będą trzy systemu to mamy tamrony/sigmy/tokiny dla nich powoli.

cz4rnuch
18-04-2018, 22:42
Z patentów Nikona, ktore przewijały się na rumorsach to kojarzę jedynie kilka zumów 2.8-4 oraz jakiej przeogromne stałki czyli bez szału. A, że będzie taniej niż u Sony to nie wierzę, bo niby czemu? Najnowsze obiektywy do lustrzanek mają drogie jak cholera.

ksh
18-04-2018, 22:53
Ciekawie wyglądały patenty modułów ( wizjer optyczny, wizjer elektroniczny, adapter z lustrem itd ) do body bezlustra ale czy to tylko patenty czy faktycznie będą realizowane to nie mam pojęcia.

madebyzosiek
18-04-2018, 22:54
Myślę, że jeżeli powstanie jakieś FX bezlustro Nikona, to ani nie będzie lepsze od Sony, ani tańsze... Sony ma już sporo doświadczenia z FXowym bezlustrem, więc ciężko będzie podważyć jego pozycję na rynku. W taki sam sposób Sony musiało przeżyć kapitulację w lustrach, choć wyrastało na dobrego gracza. Albo może Nikon z Sony planują jakiś romans...? Coś na wzór SonyEricssona? SonyNikon? :)

OjTam
18-04-2018, 23:09
SonyNikon? :)

Soon. :mrgreen:
Brzmi dziwnie...
SoNik nieźle. Tylko czy to by jakichś praw autorskich nie naruszało. ;)

puch24
18-04-2018, 23:18
To tylko takie moje przypuszczenia i pobożne życzenia, ale w przypadku Canona i Nikona być może będzie możliwość podłączenia do ich bezlusterkowców obiektywów STM i AF-P, odpowiednio, poprzez jakieś proste przejściówki. Przypuszczam (mam nadzieję), że nowe bagnety nie będą miały jakiejś zupełnie nowej elektroniki, wymagającej innego interfejsu. Bo jeśli nabywca takiego bezlusterkowca będzie musiał jeszcze dokupić wszystkie akcesoria, nie mogąc skorzystać z istniejących/posiadanych, to nie wróżę takiemu systemowi wielkiej przyszłości. Bo wątpię, by firmy zdołały wraz z nowymi aparatami wypuścić sensowny zestaw akcesoriów, przede wszystkim obiektywów.

ksh
18-04-2018, 23:27
To jest bardzo istotna sprawa dla posiadaczy systemu nikona żeby można kupić sobie bezlustro i podpinać obiektywy już posiadane, zapewne na podobną sytuacje liczy canon, a nie jak teraz że posiadacze canona dokupują sony i adapter.

Umbra
18-04-2018, 23:28
174.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/7b582940a43b25729be481874a7a262d_395178-1.jpg
źródło (https://static.maxmodels.pl/photos/7/b/58/7b582940a43b25729be481874a7a262d_395178.jpg)

OjTam
18-04-2018, 23:43
To tylko takie moje przypuszczenia i pobożne życzenia, ale w przypadku Canona i Nikona być może będzie możliwość podłączenia do ich bezlusterkowców obiektywów STM i AF-P, odpowiednio, poprzez jakieś proste przejściówki. Przypuszczam (mam nadzieję), że nowe bagnety nie będą miały jakiejś zupełnie nowej elektroniki, wymagającej innego interfejsu. Bo jeśli nabywca takiego bezlusterkowca będzie musiał jeszcze dokupić wszystkie akcesoria, nie mogąc skorzystać z istniejących/posiadanych, to nie wróżę takiemu systemowi wielkiej przyszłości. Bo wątpię, by firmy zdołały wraz z nowymi aparatami wypuścić sensowny zestaw akcesoriów, przede wszystkim obiektywów.


To jest bardzo istotna sprawa dla posiadaczy systemu nikona żeby można kupić sobie bezlustro i podpinać obiektywy już posiadane, zapewne na podobną sytuacje liczy canon, a nie jak teraz że posiadacze canona dokupują sony i adapter.

Wg rysunków z patentów, układ pinów w bagnecie Z jest taki sam, jak w N1. A tam zdaje się jakiś adapter F-N1 był?

meliszipak
19-04-2018, 01:49
@ Umbra
https://www.fotopolis.pl/temat-miesiaca/fotografia-slubna

Umbra
19-04-2018, 07:15
Dzięki za link. Chociaż w artykule o prawie już na samym początku jakieś bzdury i mylenie pojęć. :P

Idę do kolegi na wesele za półtora miesiąca i właśnie ta trójeczka by się mogła przydać.

grizz
19-04-2018, 08:19
Nikon i Canon może w pełną klatkę wskoczyć z paroma fajnymi obiektywami na start bez takich cyrków jak sony ale cenowo nie wiem ale możliwe że będzie ciut taniej od sony

Acha. Nikon nowymi konstrukcjami pokazał jaki to jest tańszy od sony. Tanio już było.

ikit
19-04-2018, 08:32
Jak dla mnie wbijanie się nikona w małe bezlustra to proszenie się o kłopoty, czy zrobią takie nie wiem, w sprzedaży widać że olympus m4/3 i canon aps-c dominują, daleko za nimi panas, fuji i sony aps-c, więc konkurencja wielka, w pełnej klatce jest tylko sony i dużo miejsca dla sprzętu pro jak i dla amatora.

Chodzi o nabranie jakiegokolwiek doświadczenia, testowanie technologii, dopracowywanie, łączenie tego aby dobrze współgrało, wymyśleniu jak obniżyć cenę produkcji nowych rzeczy... Przed A9 było w sonym 7 bezluster pełnoklatkowych i kilka apsc na świetnym poziomie, dobry poligon. A ile jaj z dodatkowym współgraniem adapterów z poszczególnymi aparatami... Nie wierzę że po tym - nie oszukujmy się - byle czym które nikon ma w bezlustrach będą potrafili od razu wskoczyć na najwyższą półkę i to jeszcze z wypasionymi adapterami których przez lata pod sony do nikona nie można się było doczekać, a teraz są ledwo zadowalające.
Jedyne co ich może na początku ciągnąć to magia marki dla klientów.

- - - - kolejny post - - - - - -


To tylko takie moje przypuszczenia i pobożne życzenia, ale w przypadku Canona i Nikona być może będzie możliwość podłączenia do ich bezlusterkowców obiektywów STM i AF-P, odpowiednio, poprzez jakieś proste przejściówki. Przypuszczam (mam nadzieję), że nowe bagnety nie będą miały jakiejś zupełnie nowej elektroniki, wymagającej innego interfejsu. Bo jeśli nabywca takiego bezlusterkowca będzie musiał jeszcze dokupić wszystkie akcesoria, nie mogąc skorzystać z istniejących/posiadanych, to nie wróżę takiemu systemowi wielkiej przyszłości. Bo wątpię, by firmy zdołały wraz z nowymi aparatami wypuścić sensowny zestaw akcesoriów, przede wszystkim obiektywów.

Sony chociaż miało technologię półprzepuszczalnych luster do LAEA4 co dopracowywali całą serią aparatów SLT.

ksh
19-04-2018, 09:19
Nie porównuj małego oddziału od foto i optyki w sony do wielkiego Canona czy Nikona, sony uczyło się długo ale oni są przecież od walkmanów i playstation, potężny odział sony to video kamery od amatorskich po produkcyjne profesjonalne, oddział sensorów gigant itd.
Nikon jak i Canon mają doświadczenie z bezlustrami.

Nican
19-04-2018, 09:33
sony nie jest wcale malym producentow aparatow.
i Maja potezne doswiadczenie

bodaj jako pierwsi wprowadzili do seryjnej sprzedazy aparaty cyfrowe - mavica , jeszcze o ile pamietam na dyskietki 1,44

przejeli minolte , a wiec jednak jakas instniejaca infrastrukture z duzym doswiadczniem w zakresie porojektowania i produkcji lustrzanek - firme wowczas bardzo innowacyjna , moznaby powiedziec wyznaczajaca w paru aspektach trend.

na sam rozwoj matryc zapowiedzieli przed kilku laty wydatki rzedu 4 miliardow (!) dolarow.
nikt inny nie moze sobie na to pozwolic . Mozna spokojnie zakladac , ze przez najblizszych kilkanascie lat karty rozdawal bedzie w zakresie matryc sony.


Canon ma aktualnie opoznienie okolo 10 - lat , N nie produkuje matryc , choc jak twierdzi sami je projektuja , zlecajac produkcje.
Moim zdaniem S prowadzi polityke bardzo odpowiadajaca zapotrzebowaniom rynku konsumentow.

ksh
19-04-2018, 09:44
Taka korporacja jak sony to nie jedna wielka firma tylko oddziały i tak jak napisałem, gigantem są w kamerach, gigantem są w sensorach itd, ale sam oddział foto do wielkich nie należy.
Canon ma opóźnienie 10lat ? skąd takie wnioski, jakoś w sprzedaży nie widać, nie widac też w ilości sprzętu będącego na rynku gdzie canon dominuje w aps-c i ff, ostatnio nawet nikon wrócił na drugie miejsce, fakt że to częściowe dane i żadnych globalnych nigdy nie zobaczymy.
Sony nie kupiło Minolte tylko ich technologie foto, patenty i jakieś R&D, firma działa nadal.
Jak to wszystko jest skomplikowane można zobaczyć na przykładzie motorola czy nokia.

ikit
19-04-2018, 09:46
Nie porównuj małego oddziału od foto i optyki w sony do wielkiego Canona czy Nikona, sony uczyło się długo ale oni są przecież od walkmanów i playstation, potężny odział sony to video kamery od amatorskich po produkcyjne profesjonalne, oddział sensorów gigant itd.
Nikon jak i Canon mają doświadczenie z bezlustrami.

Tak, tak, wieloletnie doświadczenie C/N w analogach gdy sony tworzyło te walkmany ma teraz ogromne znaczenie przy bezlustrach:roll: W lustrzankach sony przejęło cały dorobek minolty i w zasadzie od początku ery cyfrowej uczestniczyło w rynku lustrzanek i często to właśnie sony było do przodu z technologiami, a i współpraca z zeissem im pomogła z profesjonalną optyką. Potrafią dobrze dobierać partnerów.
Wielki nikon to ostatnio musiał anulować nawet premiery dobrze rokujących kompaktów. Kalejdoskop.
A jakie doświadczenie C/N mają w bezlustrach to widać... Zero pełnej klatki a w apsc nie słyszałem nikogo ani nie czytałem żadnego artykułu w którym by ich polecano. Tylko sony/fuji. A nawet m4/3. Tacy giganci z C/N. A że się dużo sprzedaje bezluster canona... Przywiązanie do marki.

grizz
19-04-2018, 09:53
A jakie doświadczenie C/N mają w bezlustrach to widać...
A że się dużo sprzedaje bezluster canona... Przywiązanie do marki.
To może jednak wiedza co robią ;)

ikit
19-04-2018, 10:05
Tak, tylko się cieszyć że przeciętne produkty dobrze się sprzedają;)

ksh
19-04-2018, 10:29
Sony działa dla dobra klientów, mają misje ;)
Minolta nadal istnieje, Sony kupiło ich technologie foto, pierwszy Sony A100 był w pełni Minolty z logo Sony, potem powoli wymyślali jakieś głupoty po to żeby na koniec olać klientów tak samo jak zrobił np samsung.

ikit
19-04-2018, 10:44
Dzięki działaniom sony masz od 4-5 lat jedyne pełnoklatkowe bezlustra w rozpiętości cenowej od obecnie 2,2 (zestaw a7 z kitem minus kit) do 20k.
A te 'powymyślane głupoty' w sonym pozwoliły np. na dużo lepsze filmowanie w SLT w stosunku do lustrzanek.
Na szczęście C/N nie olewają klientów bezluster i rozpieszczają ich całą gamą nowych obiektywów. Nikon kiedy w ogóle wprowadził ostatnie bezlustro? 3 lata temu? Pewnie ten wspomniany samsung ma nowocześniejsze bezlustra mimo wycofania z rynku...;)

Nican
19-04-2018, 10:56
pierwsze sony czyli minolty labelowane jako sony byly aparatami paskudnymi , wrecz odrazajacymi - ale tanimi a w zwiazku z czym sprzedawanymi w duzej liczbie.
byle zaklady minolty po przejeciu przez nowego wlasciciela zaczely ponownie dostarczac aparaty na rynek - fakt oblesne.

okrzepli - zaproponowali nowe konstrukcje - Linie SLT , czyli kontynuacje bagnetu A oraz Linie A - prawie ze rewolucyjne podejscie do tematu aparatu cyfrowego.

w gruncie rzeczy nic nowego , ale wpisujace sie w filozofie sony , dzieki ktorej Firma odniosla w przeszlosci olbrzymi sukces komercyjny - miniaturyzacje.
Na pewno sony wnioslo swiezy powiew do konstrukcji wspolczesnych aparatow cyfrowych.

ladne , zgrabne , lekkie aparaty , mieszczace sie w zasadzie nawet do kieszeni , o aktualnie najwyzszej jakosci obrazowania i takze w cenie najnizszej na rynku.

kiedy c5 mkIII kosztowal 3300 euro , sony a7 polowe tej ceny , przy lepszej matrycy ( przynajmniej w zakresei tonalnym ) . Mysle ze zdecydowana wiekszosc uzytkownikow nie potrzebuje aparatu do twardej reporterki , ekstremalnych warunkow. Wiekszosc stanowia jednak amatorzy uprawiajacy fotografie "domowo - okazjonalna".

Jesli chodzi o jakosc obrazowania - watpliwosci nie ma - aktualnie najwyzszy osigalny poziom . Niezawodnosc - tutaj nie ma jakis przekonywujacch daynch , ale oczywiscie nie oczekiwalbym takiej jak we flagowych N i C , ktore wlasnie ze wzgledu na te niezawodnosc w kazdych warunkach sa tak drogie .

Pojawienie sie sony na rynku , odbierze oczywiscie czesc klienteli N i C , co w konsekwencji musi doprowadzic do wzorstu cen ich produktow - i to obserujemy od paru lat.

ksh
19-04-2018, 10:59
Ale taka dyskusja to przepychanka o wyższości jednego nad drugim, a nie o to mi chodzi, mam nikona i sony, jeśli obiektywy tamrona będą w przystępnej cenie to zostanę tylko w sony, pozbędę się całkowicie lustrzanek, bezlustro nikona to póki co odległa przyszłość dla mnie bo nowości nie kupię, a z obiektywami podejrzewam że przez pierwsze dwa lata nie będzie lepiej niż ta nędza jaka jest w sony FE, nie mam kasy i potrzeb żeby kupować w nikonie ich obiektywy tylko zawsze się ratuję tańszymi tamronami i sigmami.

Co do bezluster można by zadać pytanie co dla klienta jest ważniejsze:
- wielkość i waga ( jak widać sony urosło i przytyło )
- wygląd ( retro koszmarki nie wiem czy wiecznie będą trendy, sony mi bardzo pasuje z wyglądu )
- pewność af ( obecne bezlustra są jakieś 10 lat za lustrami ale A9/A7III pokazało że można nadrobić wiele )
- zasilanie ( jednemu nie przeszkadza codzienne łądowanie inny woli raz na kilka dni czy pare tygodni )
- adaptacja obiektywów ( mimo że to taki ważny argument za belustrami to jednak nie działa to jak trzeba )
- funkcjonalność dodatkowa ( mam na myśli normalne wifi, sterowanie, tethering itp )
- cena ( A7 cenowo wymiata i jest to bezapelacyjne ale... )

Nican
19-04-2018, 11:09
nie wiem skad slowo " przepychynka " Ci sie nasunelo ?
nikt sie nie przepycha.
Nikt nie probuje tutaj nawet wykazac wyzszosc jednego systemu nad drugim.

sony jest aparatem odmiennnym od wiodoacych do tej pory C i N.
Nie ma najmniejszego powodu , aby deprecjonowac ktorakolwiek z tych marek.

Bezlustro aktualnie to takze moda .
W niczym nie przeszkadza mi celownik lusterkowy ( z wyjatkiem halasu ) i w niczym nie przeszkadza elektroniczny .
Sam rodzaj celownika nie jest dla mnie powodem zmiany systemu.

ale te z celownikiem elektronicznym zaczynaaj juz byc tansze od lustrzanek ( mowa o FF- wlasciwie juz sa) .
sony jest jednak tansze od luster , bedzie wiec coraz chetniej kupowane . Lustra beda coraz drozsze , gdyz stale koszty rozloza sie na mniejsza liczbe sprzedanych egzemplarzy.
To spowoduje naturalna smierc luster , tak jak kiedys naturalnie umarly lustrzanki dwuobietywowwe - byly za drogie w stosunku do jednoobiektywowych , sprzedawanych masowo.

widze duzo wiekszy potencjal rozwojowy w bezlustrach , prostsza konstrucka mechanicznie ( migawka globalna) , wieksza niezawodnosc.

ikit
19-04-2018, 11:20
Tak czy owak nie wierzę w cuda że C/N wyskoczą od razu z czymś dobrym w bezlustrach FF. Doświadczenie w tej dziedzinie mają jakie mają. Ale życzę im jak najlepiej, może zrobią mniejsze i lżejsze bezlustra od A7 bo nie jestem przywiązany do marki tylko przypadkiem oni oferują mi najmniejsze zło;)
A może optyka mnie przekona.
Swoją drogą sony będzie zmuszone wypuścić w końcu np. budżeotwe tele pokroju tamiego 70-300USD (czy poszerzyć linię budżetowych obiektywów) bo C/N robiąc dobrą linię szkieł mogą zagarnąć spore grono użytkowników używających tylko po 1-2 podstawowe obiektywy.

damiroz
19-04-2018, 19:06
Jako przerywnik w temacie - trochę wiosny ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/40670501075_f9eeb0671f_b-1.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/1/903/40670501075_f9eeb0671f_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/27693718858_da8b6c5b1c_b-1.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/1/886/27693718858_da8b6c5b1c_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/40670499165_167f996000_b-1.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/1/907/40670499165_167f996000_b.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/40670494835_1236e831fc_b-1.jpg
źródło (https://c1.staticflickr.com/1/809/40670494835_1236e831fc_b.jpg)

bradley
19-04-2018, 20:50
https://www.sonyalpharumors.com/sr5-first-image-of-the-new-laowa-10-18mm-fe-zoom-lens/
Chyba jeszcze nie było

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka

nordwind
19-04-2018, 23:05
.....nawiązując do znanego filmu "Być jak..."......."Być jak Gursky" na bogato :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/knN0P0V.jpg)

cz4rnuch
19-04-2018, 23:14
Pieśniczka na iso pierdylion dawno nie było (BW oczywiście ratunkowo, dla zatuszowania niedoskonałości matrycowych :()


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/MhwHBNO-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/MhwHBNO.jpg)

nordwind
19-04-2018, 23:26
cz4rnuch, alegoria.....

meliszipak
19-04-2018, 23:57
Urwa, fajne te dwa ostatnie.

cz4rnuch
20-04-2018, 00:00
Alegorii (chyba) nie znam, ale akurat wtedy byłem mocno odurzony i ogólnie nie mam pamięci do imion :(


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/pCe06ZF-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/pCe06ZF.jpg)

nordwind
20-04-2018, 00:13
jeszcze idzie w zaparte...

nordwind
20-04-2018, 01:10
Álvaro też nie znasz ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/eOHvVUZ.jpg)

cz4rnuch
20-04-2018, 01:10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/9oYgPZY-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/9oYgPZY.jpg)

PS Alvaro znam. Alvaro we własnej osobie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/GWzdSMM-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/GWzdSMM.jpg)

Pawel92
20-04-2018, 06:53
Sprawia wrażenie zadowolonego ;-)

Owain
20-04-2018, 07:25
Cz4rnuch, malujesz paznokcie? Hmm, teraz wszystko układa się w logiczną całość...

cz4rnuch
20-04-2018, 10:03
Cz4rnuch, malujesz paznokcie?...

Meli mi pomalował. A jutro idę na kręcenie loków.

Ligo
20-04-2018, 15:39
Ja bym unikał okolicznych fryzjerów. Zobacz, co zrobili temu biednemu psu.

nordwind
20-04-2018, 16:30
Jak to co zrobili.... "mokrą włoszkę" :)

Ligo
20-04-2018, 23:43
Jak zapodam Mokrą Włoszkę do "Fotografii Miesiąca", to będzie wielkie halo, czy takie malutkie?

davidrocco
22-04-2018, 10:07
Witam was wszystkich
Mam pytanie, który model bardziej polecacie A7III, czy A7RII oba body w podobnej cenie. Zastosowanie streetphoto, urban city, krajobraz i od czasu do czasu jakiś portret.

Pozdrawiam

Teu
22-04-2018, 10:50
Bierz A7III. R'ka jest tylko po to by mieś hi-res.

meliszipak
22-04-2018, 17:32
Ja uważam, że trzeba mieć oba, najlepiej zdublowane, żeby obiektywów nie przekładać, bo jak paproch wpadnie to matryce trzeba wydmuchać i moment ucieknie.

ksh
22-04-2018, 17:40
Olympus OM 1.8/50 jak widać na pełnej dziurze całkiem ładny.


https://i.imgur.com/SSOfZn6.jpg
źródło (https://i.imgur.com/SSOfZn6.jpg)

meliszipak
22-04-2018, 18:03
Fajny...

mackaron
22-04-2018, 18:21
Niedzielny, planarowy Kazimierz

8059

ikit
22-04-2018, 20:05
A ja badyle z batisa:)
Prosto z puchy bez dodatkowej obróbki.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/41628469721_4ced51f666_b-1.jpg
źródło (https://farm1.staticflickr.com/863/41628469721_4ced51f666_b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/26760390607_6e5d027121_b-1.jpg
źródło (https://farm1.staticflickr.com/874/26760390607_6e5d027121_b.jpg)

asche
22-04-2018, 21:13
Sy 35/1.4 af fe:

8061

nordwind
22-04-2018, 21:21
sdzisiaj s telefona i leci - Biebrza


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/t8JWHPM.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/E6ZKmDc-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/E6ZKmDc.jpg)

ikit
23-04-2018, 17:10
Witam was wszystkich
Mam pytanie, który model bardziej polecacie A7III, czy A7RII oba body w podobnej cenie. Zastosowanie streetphoto, urban city, krajobraz i od czasu do czasu jakiś portret.

Pozdrawiam

Chyba czytają forum, właśnie zrobili cashback i dali na a7r2 2000 cashbacku;)

https://community.sony.pl/t5/blog-sony/cashback-odbierz-zwrot-do-5-000-zl/ba-p/2456899?cid=DM40965&bid=795103848&src=eml&resp_id=14068200&ccid=34EDA5098762D0EF718701BDB68915D44B9A27A1

ulv
23-04-2018, 17:25
Buuu... a ja czekam na cashback na A7II :-/, ale skoro ten jest do lipca, to pewnie następny na jesieni...

ksh
23-04-2018, 17:34
Mi w marcu powiedzieli w sony center "w tajemnicy" że nie mają w planie cashback na A7II ani na 4/24-105, no i widzę że potwierdziło się.

ikit
23-04-2018, 17:41
Pewnie, powinni wszystko za darmo rozdawać, a do nowych to nawet dopłacać... Najpierw były czarnopiątkowe promocje, jakieś cashbacki na zimę, teraz jest promocja wiosenna oraz równolegle te cashbacki to dalej marudzą i to mimo że cena na a7II przecież ostatnio sporo spadła... Nie dogodzisz...:p

ulv
23-04-2018, 17:46
Po co płacić więcej jak można mniej ;-) Gdybym nie miał czym robić zdjęć to miałbym większe ciśnienie i nie czekałbym na cashback/superpromocję ;-)

ikit
23-04-2018, 17:52
Po co płacić więcej jak można mniej ;-)

Głupie powiedzenie, zawsze można mniej. Np. można kupić używkę za 5 lat.

ksh
23-04-2018, 18:21
Już dawno ludzie od marketingu wpadli na to że trzeba robić wyższe ceny katalogowe i robić częste albo nawet stałe obniżki/promocje/cashback itd.
Ostatnio znajomy zobaczył na aliexpres zestaw lamp studyjnych -42% i strasznie się napalił, a ten sam zestaw na allegro kosztuje tyle samo co tam po obniżce, więc trzeba się rozglądać zawsze :)

nowart
23-04-2018, 18:58
Buuu... a ja czekam na cashback na A7II :-/, ale skoro ten jest do lipca, to pewnie następny na jesieni...

po co czekać i szarpać się z nimi miesiącami o należne pieniądze jak za ok 4000zł masz od ręki w kraju... :)

davidrocco
23-04-2018, 20:28
Chyba czytają forum, właśnie zrobili cashback i dali na a7r2 2000 cashbacku;)

https://community.sony.pl/t5/blog-sony/cashback-odbierz-zwrot-do-5-000-zl/ba-p/2456899?cid=DM40965&bid=795103848&src=eml&resp_id=14068200&ccid=34EDA5098762D0EF718701BDB68915D44B9A27A1

Dzieki za newsa juz mialem brac a7 iii, ale w tej sytacja wszytko zmienia postac rzeczy.
Orientuje sie moze ktos czy promocja cashback obejmuje zakupy na firme na fakture 23%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mackaron
24-04-2018, 09:46
Taki oto akcesorium wyskoczylo mi dzis z drukarki;)
8134

nordwind
24-04-2018, 10:15
ładny absynt :) przedaj mi taki

cz4rnuch
24-04-2018, 10:17
A jak te Durasele się mają do oryginałów? Porównywalne?

mackaron
24-04-2018, 10:30
Slabsze od oryginalow (850mAh) ale polecam Newell Plus (1100mAh) po blisko rocznym uzytkowaniu...to samo co oryginal jesli nie lepiej

nordwind
24-04-2018, 10:44
Mój oryginał ma 1020mAh, Duracell 900, zwykły Newell 1080...

ksh
24-04-2018, 13:08
Sporo tych duracelli jest, 850, 900 i 1030 z tego co widzę ale czy opisy są poprawne to trudno stwierdzić.

puch24
24-04-2018, 14:23
Moje próby OKD z różnymi akumulatorami do różnych aparatów (nagrywałem video do padnięcia akumulatora) wykazały, że zamienniki przeciętnie miały 75% pojemności oryginałów.

nordwind
24-04-2018, 14:55
Do A7 są zamienniki od 30zł do 150zł za sztukę, masz na myśli te tańsze, średnie, czy droższe ? :)

ksh
24-04-2018, 16:04
Z tego co testują ludziska to najlepsze zamienniki są od RavPower i Patona, potem bardzo dobre to Watson i Wasabi, całą reszte to zapewne jedna fabryka robi.

ikit
24-04-2018, 18:12
Dzieki za newsa juz mialem brac a7 iii, ale w tej sytacja wszytko zmienia postac rzeczy.
Orientuje sie moze ktos czy promocja cashback obejmuje zakupy na firme na fakture 23%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po przeczytaniu regulaminu podejrzewam że można, próbowałem na KKM potwierdzić ale bez odzewu.

W ogóle tak się zastanawiam... Zamiast sprzedawać A7 za półdarmo można by dorwać do niej a7r2, byłoby chyba lepszym dopełnieniem niż a7III. No bo na przykład nie wiem czy bym się nie bał łazić z aparatem za 10k wieczorem po jakimś nieznanym mieście. I dla tych wspaniałych chwil A7ka byłaby niezastąpiona:p Jak i do długich wycieczek czy codziennego zabierania bo mniejsze, lżejsze a umie wiele.
Na korzyść r2 nad vIII przemawia:
- gęstsza matryca do innych zastosowań niż 24MP którą też mam w A7
- te same baterie (tak, tak, dla mnie to plus jak mam 4 sztuki i oryginalną ładowarkę)
- starszy soft ogarnie rawy;p
- 2 tysiaki w kieszeni... [a7r2 2.5 roku temu kosztował pod 15k!]

A AF i tak sporo lepszy niż w A7, matryca z działkę lepsza, stabilizacja jest... Nie wiem czy oba nie mają bezgłośnej migawki?

boobass
24-04-2018, 18:20
Sam mam podobny dylemat, ale wydaje mi się że raczej wpadnie 7III jednak. Na 7 z kitem nawet mam klienta za rozsądne piniondze. Ten AF w trzeciej wersji jest jednak z zupełnie innej półki niż większość dostępnego sprzętu na rynku. Jasne, fajnie byłoby mieć gęstszą matrycę, ale poziom detalu w tych 24MP jest bardziej niż zadowalający. Sam nie wiem... Chyba zwycięży chęć posiadania :D

Mateusz_M
24-04-2018, 18:26
Dzieki za newsa juz mialem brac a7 iii, ale w tej sytacja wszytko zmienia postac rzeczy.
Orientuje sie moze ktos czy promocja cashback obejmuje zakupy na firme na fakture 23%


Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkW regulaminie napisane jest że cash back dotyczy sprzedaży konsumenckiej, czyli teoretycznie faktura na firmę komplikuje sprawę, ale zadzwoń i zapytaj w regulaminie są nr tel.

Sam jestem ciekaw, kilka dni temu kupiłem fe85 mm i nie wiem czy się wkurzać że się nie załapałem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

davidrocco
24-04-2018, 18:30
Ja się raczej zdecyduje na A7r II z tym casbackiem wyjdzie około 8500 zł brutto, te 1500 zł różnicy między A7iii a A7r II wole jednak dołożyć do lepszego szkła, można nawet jakiegoś GM. I wydaje mi się ze jak będę go sprzedawał za jakiś czas to napewno z mniejsza strata niż A7iii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

davidrocco
24-04-2018, 18:32
W regulaminie napisane jest że cash back dotyczy sprzedaży konsumenckiej, czyli teoretycznie faktura na firmę komplikuje sprawę, ale zadzwoń i zapytaj w regulaminie są nr tel.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Już dzwoniłem w kilka miejsc, nie będzie problemu. Bardzo dziękuje za wyłapanie tego punktu w regulaminie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ikit
24-04-2018, 18:32
Sam mam podobny dylemat, ale wydaje mi się że raczej wpadnie 7III jednak. Na 7 z kitem nawet mam klienta za rozsądne piniondze. Ten AF w trzeciej wersji jest jednak z zupełnie innej półki niż większość dostępnego sprzętu na rynku. Jasne, fajnie byłoby mieć gęstszą matrycę, ale poziom detalu w tych 24MP jest bardziej niż zadowalający. Sam nie wiem... Chyba zwycięży chęć posiadania :D

No wiem właśnie... Poza tym hardwarem jakimiś dodatkowymi joysticzkami i guziczkami różnią się też jakimiś pierdołami ułatwiającymi/uprzyjemniającymi fotografowanie i to raczej na korzyść nowego modelu co dopracowywali przez kilka aparatów pomiędzy...


W regulaminie napisane jest że cash back dotyczy sprzedaży konsumenckiej, czyli teoretycznie faktura na firmę komplikuje sprawę, ale zadzwoń i zapytaj w regulaminie są nr tel.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

A nie chodziło im o rozróżnienie od hurtowej? Bo przy tym punkcie było ograniczenie do 3 sztuk.
Poza tym wymienili fakturę jako jeden z dowodów kupna które można przesłać...

asche
24-04-2018, 18:34
Taki oto akcesorium wyskoczylo mi dzis z drukarki;)
8134

Sam robiłeś czy z thingiverse? Podzielisz się? :)

mackaron
24-04-2018, 19:13
moje...jutro wrzuce siatke;)

asche
24-04-2018, 19:16
moje...jutro wrzuce siatke;)

Dzięki :)

ksh
24-04-2018, 19:26
W cashback polecam brać paragon, zrobić zdjęcie i wrócić po fakturę dopiero, nie ma co sobie komplikować.

Tysiąc stuknął na liczniku w A7II, więc podzielę się obserwacjami tego cudu techniki ;)
- przy korzystaniu z przesyłu materiału na kompa plus większość z wizjera pstrykane, na tysiąc zdjęć lądowań bateryjki było sześć
- strasznie głośna migawka, gołębie na rynku zrywają się w popłochu, a babciom na targu wypadają oscypki z rąk
- af generalnie ok z kitem, pląta się w gorszych warunkach, tak na oko jakieś osiem lat za lustrzankami, w dobrych warunkach nie odczuwam różnicy czy to lustro czy soniak, zdecydowanie lepiej niż w samsungach i fuji bez lustra jakie miałem
- brak podpięcia pod guziora "wyślij na kompa", "formatuj"
- brak zapamiętywania do profili wielu przydatnych ustawień co ogranicza tryby 1 i 2 mimo że dość rozbudowane
- aplikacje i jakaś współpraca z androidem 4.0 jest tylko na papierze, zero zainteresowania u twórców aplikacji i mocno ograniczone przez sony możliwości dla tych aplikacji

plusów nie wymieniam bo uważam je za oczywiste w bezlustrach, brakuje mi ekranu dotykowego i mikro wyświetlacza górnego no ale to nie wina modelu akurat, za to pokrętło ekspozycji fajna sprawa i pierwsze co się polubi w soniaku.


=================

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Sony E
premiera 27 kwiecień

davidrocco
24-04-2018, 19:46
W cashback polecam brać paragon, zrobić zdjęcie i wrócić po fakturę dopiero, nie ma co sobie komplikować.

Tysiąc stuknął na liczniku w A7II, więc podzielę się obserwacjami tego cudu techniki ;)
- przy korzystaniu z przesyłu materiału na kompa plus większość z wizjera pstrykane, na tysiąc zdjęć lądowań bateryjki było sześć
- strasznie głośna migawka, gołębie na rynku zrywają się w popłochu, a babciom na targu wypadają oscypki z rąk
- af generalnie ok z kitem, pląta się w gorszych warunkach, tak na oko jakieś osiem lat za lustrzankami, w dobrych warunkach nie odczuwam różnicy czy to lustro czy soniak, zdecydowanie lepiej niż w samsungach i fuji bez lustra jakie miałem
- brak podpięcia pod guziora "wyślij na kompa", "formatuj"
- brak zapamiętywania do profili wielu przydatnych ustawień co ogranicza tryby 1 i 2 mimo że dość rozbudowane
- aplikacje i jakaś współpraca z androidem 4.0 jest tylko na papierze, zero zainteresowania u twórców aplikacji i mocno ograniczone przez sony możliwości dla tych aplikacji

plusów nie wymieniam bo uważam je za oczywiste w bezlustrach, brakuje mi ekranu dotykowego i mikro wyświetlacza górnego no ale to nie wina modelu akurat, za to pokrętło ekspozycji fajna sprawa i pierwsze co się polubi w soniaku.


=================

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Sony E
premiera 27 kwiecień

Dzięki za przesłanie swoich spostrzeżeń. Powiedz mi jakie jest Twoje zdanie po roku pstrykania A7 II, brać A7r II z casbackiem (wyjdzie około 8500) czy A7 III za około 9700.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ksh
24-04-2018, 19:51
Ja mam aparat miesiąc :)
Dla mnie optymalny jest A7II, tak dobrze obecnie cenowo i możliwościami wyśrodkowany sprzęt, A7 można śmiało nazwać wersją beta testów sony, tak samo wielkość mi osobiście nie odpowiadała plus mniejsze czy większe problemy, za to A7III to za drogi sprzęt, wolałbym lustro w tej cenie, dla mnie są pewne granice póki co wartości bezlustra, wiec jak widzisz nie jestem dobrym doradcą :)

szandor
24-04-2018, 22:51
Tysiąc stuknął na liczniku w A7II, więc podzielę się obserwacjami tego cudu techniki ;)
- przy korzystaniu z przesyłu materiału na kompa plus większość z wizjera pstrykane, na tysiąc zdjęć lądowań bateryjki było sześć
- strasznie głośna migawka, gołębie na rynku zrywają się w popłochu, a babciom na targu wypadają oscypki z rąk
- af generalnie ok z kitem, pląta się w gorszych warunkach, tak na oko jakieś osiem lat za lustrzankami, w dobrych warunkach nie odczuwam różnicy czy to lustro czy soniak, zdecydowanie lepiej niż w samsungach i fuji bez lustra jakie miałem
- brak podpięcia pod guziora "wyślij na kompa", "formatuj"
- brak zapamiętywania do profili wielu przydatnych ustawień co ogranicza tryby 1 i 2 mimo że dość rozbudowane
- aplikacje i jakaś współpraca z androidem 4.0 jest tylko na papierze, zero zainteresowania u twórców aplikacji i mocno ograniczone przez sony możliwości dla tych aplikacji

plusów nie wymieniam bo uważam je za oczywiste w bezlustrach, brakuje mi ekranu dotykowego i mikro wyświetlacza górnego no ale to nie wina modelu akurat, za to pokrętło ekspozycji fajna sprawa i pierwsze co się polubi w soniaku.




Może wrzucę moje 3 grosze, dojechałem do 4000 klatek:
Właśnie wróciłem z wypadu na południe Afryki, więc pierwszy sprawdzian w boju. Do tej pory w takich sytuacjach towarzyszył mi canon 6D. W listopadzie zmieniłem 6D na A7II (na próbę, czekam na a7III, lub na a7RIII). Moje wrażenia z tej zamiany, tak na szybko:

1- bardzo, ale to bardzo brakuje mi gps-a (- -),
2- robiłem 200-300 zdjęć dziennie, plus kilka minut filmu - 3 akumulatory starczały na styk, raz
ratowałem się dodatkowo power-bankiem, do C6D miałem zawsze zapas, ale rzadko byłem zmuszony aby z
niego skorzystać, pomimo na stale włączonego gps-a (- -),
3 - rozmiar i waga puszki z racji tego, że często używałem obiektywu canona 70-200f7LIS +
MC11+konwerter kenko x1,4 to i tak tworzyło klamot (b. mały +),


8156


4 - autoiso w A7II to proteza (- -),
5 - przyszło nam focić w strugach deszczu, znajomym wiele puszek skapitulowało, w x-t10 żony
przestał działać wyświetlacz pomimo mniejszego zamoczenia, A7II+S16-35f4 walczyło do końca (+ +),


8151


6 - dowolność położenia punktu ostrości dla AF-u, w c6D tylko centralny (+ +),
7 - zdjęcia w słabym świetle , tu canon zdecydowanie wygrywa (-)
8 - A7II bardzo dobrze wspódziała przez MC-11 ze szkłami canona (+ +)

[Jakości obrazka tutaj nie oceniam - jestem wychowany na canonie i wg mnie obrazek z 6D jest niedościgniony nawet dla innych puszek canona].

A7II używam przeważnie ze szkłami systemowymi: S16-35/f4, S24-70/F4 i S55/f1,8, oraz wspomagam się przez adapter MC-11 szkłami canona: C35/f2 IS, C85/f1,8 i C70-200/f4LIS. Z tych 6-ciu szkieł najlepszym jest S55/f1,8, bardzo dobrym S16-34/F4 a najgorszym, za canonami jest S24-70/f4, czeka nas rozwód.

A7II + S16-35/4

8152

A7II + MC-11 + Kenko x1,4 + C70-200/4

8153

8154

mackaron
25-04-2018, 06:57
Kto jeszcze oprocz Metabonsów i Sigmy robi adaptery AF z Canona na Alfe?

puch24
25-04-2018, 07:25
Commlite, czy jakoś tak?

mackaron
25-04-2018, 07:34
A tego Commlite ktos uzywa? potrzebuje szerokiego szkla na jedna robote. Wala sie 16-35 to moze zagada z A7...pytanie czy na tym da sie cokolwiek zrobic? Pytam raczej ludzi ktorzy uzywali a nie tylko obejrzeli jakies recenzje na jutubie;)

nowart
25-04-2018, 09:43
Ten AF w trzeciej wersji jest jednak z zupełnie innej półki niż większość dostępnego sprzętu na rynku.

No, głównie w ulotkach reklamowych producenta i we wszechobecnym ślinotoku wszelkiej maści "niezależnych" jutuberów-testerów-ambasadorów... :)
Sam producent pisze, że AF dostaje kopa jedynie ze szkłami GM, jeśli Cię na nie stać, super. Ja miałem okazję w week pobawić się pół dnia z Samy 35/1.4. Efekt taki, że z radością przeprosiłem swoją D700tkę za 1500zł i stałeczkę za drugie 1500zł :) Tak jak w dobrym świetle super w statycznych zdjęciach tak w ruchu porażka. Rzut oka na opinie w sieci też nie pozostawiają złudzeń, że miało być super a wyszło jak zawsze.
Pozostaje jednak kwestia wagi i rozmiarów bo u mnie fascynacja bezlustrami osiągnęła granicę w momencie, kiedy zmuszony jestem podpinać do nich klamoty większe niż odpowieniki w lustrach...



- af generalnie ok z kitem, pląta się w gorszych warunkach, tak na oko jakieś osiem lat za lustrzankami, w dobrych warunkach nie odczuwam różnicy czy to lustro czy soniak, zdecydowanie lepiej niż w samsungach i fuji bez lustra jakie miałem


To tylko napisz jakie Fuji miałeś i z jakimi szkłami porównujesz, w obu systemach są szybsze i wolniejsze a tak postawiona teza może wprowadzać w niemały błąd. Nowe wypusty fuji raczej zostawiają AII w tyle, zwłaszcza w servo więc nie wiem skąd ta "zdecydowana przewaga"...

davidrocco
25-04-2018, 09:50
No, głównie w ulotkach reklamowych producenta i we wszechobecnym ślinotoku wszelkiej maści "niezależnych" jutuberów-testerów-ambasadorów... :)
Sam producent pisze, że AF dostaje kopa jedynie ze szkłami GM, jeśli Cię na nie stać, super. Ja miałem okazję w week pobawić się pół dnia z Samy 35/1.4. Efekt taki, że z radością przeprosiłem swoją D700tkę za 1500zł i stałeczkę za drugie 1500zł :) Tak jak w dobrym świetle super w statycznych zdjęciach tak w ruchu porażka. Rzut oka na opinie w sieci też nie pozostawiają złudzeń, że miało być super a wyszło jak zawsze.
Pozostaje jednak kwestia wagi i rozmiarów bo u mnie fascynacja bezlustrami osiągnęła granicę w momencie, kiedy zmuszony jestem podpinać do nich klamoty większe niż odpowieniki w lustrach...



To tylko napisz jakie Fuji miałeś i z jakimi szkłami porównujesz, w obu systemach są szybsze i wolniejsze a tak postawiona teza może wprowadzać w niemały błąd. Nowe wypusty fuji raczej zostawiają AII w tyle, zwłaszcza w servo więc nie wiem skąd ta "zdecydowana przewaga"...

Tez się miotam jeszcze między D750 bo jednak fajnych szkieł jest od groma w przyzwoitych pieniądzach. Jeśli AF w AIII nie jest taki jak opisują to wyglada to trochę cieniutko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ksh
25-04-2018, 09:54
Fuji mniej więcej z tego samego okresu co A7II miało premierę X-M1 i X-T1, Samsungi NX3000, NX300 i NX30, zapewne nowe fuji zostawiły wszystkich daleko daleko w af ;)

mackaron
25-04-2018, 10:00
Nie jestem jakims specjalnym fanbojem sony, ale a7II to aktualnie moj ulubiony aparat. Powiedziałbym kompletny. Z pelnoklatkowych korpusów w zasadzie nie miałem tylko Pantaxa... Były canony 5D, 5DII, 6D, 1DSIII, nikony D700, 750, 800... i teraz po 750 przesiadłem sie na A7II. Przyznam ze sie polubilismy... Kazdy aparat ma swoje zady i walety... mysle ze kluczowym slowem sa tu "POTRZEBY" fotografujacego.... najlepiej zeby fotografował a nie liczył pixele, szumy i testowal autofocusa;) Ja fotografuje... niestety moge byc w mniejszosci;);) Mysle sobie ze za jakis czas knujac co by tu kupic, z duzym prawdopodobienstwem rowniez wybiore słonia...moze z literką R...

nowart
25-04-2018, 10:02
Tez się miotam jeszcze między D750 bo jednak fajnych szkieł jest od groma w przyzwoitych pieniądzach. Jeśli AF w AIII nie jest taki jak opisują to wyglada to trochę cieniutko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

D750 ma w mojej ocenie genialny af, nawet podpinając stałkę afs za tysiaka. W III bawiłem się również 16-35GM i tu była rewelacja, dzieciak biegał jak oszalały a czujnik perfekcyjnie śledził jego twarz nawet jak był 10 metrów ode mnie, bomba. Dużo więc zależy jakie szkło pod niego podepniesz.


Fuji mniej więcej z tego samego okresu co A7II miało premierę X-M1 i X-T1, Samsungi NX3000, NX300 i NX30, zapewne nowe fuji zostawiły wszystkich daleko daleko w af ;)

No i tu pies pogrzebany, tych aparatów nie ma co porównywać :)

boobass
25-04-2018, 10:07
No, głównie w ulotkach reklamowych producenta i we wszechobecnym ślinotoku wszelkiej maści "niezależnych" jutuberów-testerów-ambasadorów... :)
Sam producent pisze, że AF dostaje kopa jedynie ze szkłami GM, jeśli Cię na nie stać, super. Ja miałem okazję w week pobawić się pół dnia z Samy 35/1.4. Samyang w temacie AF akurat jest słaby. Gdzie znalazłeś informację o tym, że system AF dostaje kopa jedynie ze szkłami GM?
Efekt taki, że z radością przeprosiłem swoją D700tkę za 1500zł i stałeczkę za drugie 1500zł :) Tak jak w dobrym świetle super w statycznych zdjęciach tak w ruchu porażka. Rzut oka na opinie w sieci też nie pozostawiają złudzeń, że miało być super a wyszło jak zawsze. W dobrym świetle w ruchu równiez jest znakomicie - byc może faktycznie testy "ambasadorów" są spaczone, ale ten AF w ruchu wszędzie w sieci można znaleźć jak się sprawuje.

Pozostaje jednak kwestia wagi i rozmiarów bo u mnie fascynacja bezlustrami osiągnęła granicę w momencie, kiedy zmuszony jestem podpinać do nich klamoty większe niż odpowieniki w lustrach...
No, w moim przypadku to nie tylko waga i rozmiar, chociaz również. W moim przekonaniu Sony ma poza tym znakomita matrycę, dobry EVF, AF z A9, możliwość podpięcia praktycznie wszystkiego, dobrą baterię, oraz znakomitą cenę - patrząc co dostajemy w tych kosztach od Nikona czy Canona (D750, C6DII) - to raczej wybór jest dość oczywisty, przynajmniej dla mnie.

mackaron
25-04-2018, 10:10
No i podepnijcie do nikona jakies sensowne szkła bez kombinowania;)

davidrocco
25-04-2018, 10:16
No i podepnijcie do nikona jakies sensowne szkła bez kombinowania;)

Ogólnie jeśli patrząc na szkła systemowe (nowe) wcale dużej różnicy cenowej nie ma miedzy Sony, nikon, canon. Różnica zaczyna się robić jeśli chodzi szkła firm zewnętrznych tutaj u sonego na dzień dzisiejszy jeszcze jest cienko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mackaron
25-04-2018, 10:19
oj tam zaraz cienko;) jak napisalem ...kwestia potrzeb i upodoban;)

8188

nowart
25-04-2018, 10:20
Samyang w temacie AF akurat jest słaby. Gdzie znalazłeś informację o tym, że system AF dostaje kopa jedynie ze szkłami GM? .

Gdzieś w notach producenta przy wzmiankach o af, ostatnio na grupie fb sony też przy podobnych problemach wrzucał cytowanie ale zabij, nie pamiętam...

cz4rnuch
25-04-2018, 10:23
https://www.youtube.com/watch?v=gLWmH0cQ0UA

jazco
25-04-2018, 10:43
Ogólnie jeśli patrząc na szkła systemowe (nowe) wcale dużej różnicy cenowej nie ma miedzy Sony, nikon, canon. Różnica zaczyna się robić jeśli chodzi szkła firm zewnętrznych tutaj u sonego na dzień dzisiejszy jeszcze jest cienko.


Bez żartów. Szkła do Sony są generalnie 15%-25% droższe od takiego Nikona.
Wyjątkami są w zasadzie tylko 50/1.8, 28/2 które są tańsze oraz 24-70, który kosztuje podobnie.

grizz
25-04-2018, 10:55
Bez żartów. Szkła do Sony są generalnie 15%-25% droższe od takiego Nikona.
Wyjątkami są w zasadzie tylko 50/1.8, 28/2 które są tańsze oraz 24-70, który kosztuje podobnie.

Ale po co patrzeć generalnie - wszystkiego i tak nie kupujesz. Zerknąć trzeba przez pryzmat własnych potrzeb -zbudować sobie zestaw początkowy i docelowy i wtedy porównywać ceny.

jazco
25-04-2018, 11:03
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę.
Poprawiam tylko kolegę, który twierdzi że patrząc na szkła systemowe (nowe) wcale dużej różnicy cenowej nie ma miedzy Sony, nikon, canon.
Różnica cen jest znacząca, czasem sięga kilku tysięcy złotych np. przy 85/1.4. Droższe są tylko leiki i większe formaty niż FF (i może jeszcze Fuji ;))

Oczywiście, można robić zdjęcia świetnym 28/2, mocno przeciętnym 50/1.8 (wiem, bo mam) albo pleśniakach (też mam i sobie cenię).

davidrocco
25-04-2018, 11:07
Ale po co patrzeć generalnie - wszystkiego i tak nie kupujesz. Zerknąć trzeba przez pryzmat własnych potrzeb -zbudować sobie zestaw początkowy i docelowy i wtedy porównywać ceny.

To mój wyglada następująco:

Nikon D750 (7500) Tamron 15-30 (4200) Tamron 24-70 G2 (5300) razem 17000, waga około 3kg.

Vs

Sony A7III (9700) Sony 16-35 GM (10500) Sony 24-700 (9500) razem 29700 waga około 2kg.


Różnica to około 13 tys. A waga około 1 kg. Sonowka nagram napewno lepsze filmy. Ale za ta różnice w cenie można dokupić kamerę, kosztem zwiększenia jeszcze wagi i klamotow. Która z tych opcji jest lepsza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jazco
25-04-2018, 11:18
Kolega mówił o szkłach systemowych (zapewne Sony vs Nikon), a nie Tamronach czy Sigmach ;)

ksh
25-04-2018, 11:19
Wiele zmieni się dopiero jak na rynku pojawią się tak samo dobre obiektywy tamrona/sigmy/tokiny jakie są teraz do canona i nikona, a ceny mogą się poprawić tylko jeśli na rynku będą obecne trzy systemy bezlusterkowe, a nie jedno sony.

davidrocco
25-04-2018, 11:21
Kolega mówił o szkłach systemowych (zapewne Sony vs Nikon), a nie Tamronach czy Sigmach ;)

Tam masz racje, ale jezli chodzi Nikona to mam tez taki wybór, w Sony niestey go nie ma. A te Tamron wcale nie są gorsze od Nikonow, a patrząc na ich cenę wybór może być oczywisty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

grizz
25-04-2018, 11:27
Doskonale zdaję sobie z tego sprawę.
Poprawiam tylko kolegę, który twierdzi że patrząc na szkła systemowe (nowe) wcale dużej różnicy cenowej nie ma miedzy Sony, nikon, canon.
Różnica cen jest znacząca, czasem sięga kilku tysięcy złotych np. przy 85/1.4. Droższe są tylko leiki i większe formaty niż FF (i może jeszcze Fuji ;))

Oczywiście, można robić zdjęcia świetnym 28/2, mocno przeciętnym 50/1.8 (wiem, bo mam) albo pleśniakach (też mam i sobie cenię).

Ja przez nowe zrozumiałem, że chodzi o nowe konstrukcje, bo to cenami są analogiczne do sony (np nowy 70-200, wspomniany 24-70)

grizz
25-04-2018, 11:30
To mój wyglada następująco:

Nikon D750 (7500) Tamron 15-30 (4200) Tamron 24-70 G2 (5300) razem 17000, waga około 3kg.

Vs

Sony A7III (9700) Sony 16-35 GM (10500) Sony 24-700 (9500) razem 29700 waga około 2kg.


Różnica to około 13 tys. A waga około 1 kg. Sonowka nagram napewno lepsze filmy. Ale za ta różnice w cenie można dokupić kamerę, kosztem zwiększenia jeszcze wagi i klamotow. Która z tych opcji jest lepsza?


Ja Ci nie powiem, bo to Ty możesz sobie ocenić na ile wyceniasz tą róznice w wadze i filmowaniu. (I jakości szkieł, jeżeli nie jest tożsama)

cz4rnuch
25-04-2018, 11:30
...Wyjątkami są w zasadzie tylko 50/1.8, 28/2 które są tańsze oraz 24-70, który kosztuje podobnie.Jeszcze kilka by się znalazło, np Nikkor 35 1.4, który do tej pory nie wiadomo czemu tak trzyma cenę, Nikkor 70-200 2.8 PF oraz mniejszy, w wersji f4. Generalnie to bym napisał, że czym nowszy Nikkor tym cena bardziej sonowa.

boobass
25-04-2018, 12:23
Tam masz racje, ale jezli chodzi Nikona to mam tez taki wybór, w Sony niestey go nie ma. A te Tamron wcale nie są gorsze od Nikonow, a patrząc na ich cenę wybór może być oczywisty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale będziesz go zaraz mieć. Oprócz Samyanga, do FE obiektywy przecież będą od Sigmy jak i Tamrona. Jeśli nie chcesz płacić za jakoś systemowych szkieł, będzie można kupić zamienniki. Sony zbudowało ciekawy system, jedynym jego problemem jest brak sensownej konkurencji niestety. Ale szkieł przybywa. Można zbudować sensowny zestaw, co właśnie czynię. I właśnie. Myślę o 24-105 + 35 1.4 praz 85 1.8. Zastanawiam się jedynie nad opcja budżetową w przypadku 35. Samyang ostry, ale bardzo aberruje i AF jest tragiczny. Pozostaje opcja Sigmy art, na którą trzeba poczekać, lub wziąć wersję canonowską z mc11, którą można nawet kupić w zestawie, natomiast podobno w słabym świetle potrafi mieć problemy z FF. Co radzicie? Średnio mi sie widzi dokładanie do distagona...

ksh
25-04-2018, 12:32
Do póki nie ma 2.8/24-70 i 2.8/70-200 od tamrona na poziomie modeli G2 ( na sigme i tokine nie liczę ) to system jest upośledzony i nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości.

davidrocco
25-04-2018, 12:33
Ale będziesz go zaraz mieć. Oprócz Samyanga, do FE obiektywy przecież będą od Sigmy jak i Tamrona. Jeśli nie chcesz płacić za jakoś systemowych szkieł, będzie można kupić zamienniki. Sony zbudowało ciekawy system, jedynym jego problemem jest brak sensownej konkurencji niestety. Ale szkieł przybywa. Można zbudować sensowny zestaw, co właśnie czynię. I właśnie. Myślę o 24-105 + 35 1.4 praz 85 1.8. Zastanawiam się jedynie nad opcja budżetową w przypadku 35. Samyang ostry, ale bardzo aberruje i AF jest tragiczny. Pozostaje opcja Sigmy art, na którą trzeba poczekać, lub wziąć wersję canonowską z mc11, którą można nawet kupić w zestawie, natomiast podobno w słabym świetle potrafi mieć problemy z FF. Co radzicie? Średnio mi sie widzi dokładanie do distagona...

Jezli chcesz nagrywac jakieś filmy to czytalem dużo wpisów ludzi ze nie polecają samyanga ze względu na głośny af


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

boobass
25-04-2018, 12:37
Do póki nie ma 2.8/24-70 i 2.8/70-200 od tamrona na poziomie modeli G2 ( na sigme i tokine nie liczę ) to system jest upośledzony i nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości.

Rozumiem, że Tamron 24-70 2.8 z bagnetem nikona istnieje i jest na poziomie systemowego szkła? To super, nie wiedziałem.

Ale wiesz przy okazji, że dla niektórych takie szkło w ogóle może nie istnieć czyli ten argument jest zupełnie nieistotny?

- - - - kolejny post - - - - - -


Jezli chcesz nagrywac jakieś filmy to czytalem dużo wpisów ludzi ze nie polecają samyanga ze względu na głośny af


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, czytałem/oglądałem testy. Ogólnie nie filmuje wcale, ale mogę zacząć :)

ksh
25-04-2018, 12:50
Rozumiem, że Tamron 24-70 2.8 z bagnetem nikona istnieje i jest na poziomie systemowego szkła? To super, nie wiedziałem.
No to już wiesz, ja też wiele ciekawych rzeczy na tym forum się dowiedziałem.


Ale wiesz przy okazji, że dla niektórych takie szkło w ogóle może nie istnieć czyli ten argument jest zupełnie nieistotny?
Ale to ma być argument ?
No to idźmy dalej, zróbmy zamknięty system i zakaz budowy szkieł przez inne firmy, podnieśmy ceny za to co jest z logo sony o 50% i powinno być jeszcze lepiej ?

boobass
25-04-2018, 13:02
No to już wiesz, ja też wiele ciekawych rzeczy na tym forum się dowiedziałem.


Ale to ma być argument ?
No to idźmy dalej, zróbmy zamknięty system i zakaz budowy szkieł przez inne firmy, podnieśmy ceny za to co jest z logo sony o 50% i powinno być jeszcze lepiej ?Tzn według Ciebie system jest wybrakowany, bo nie ma zamiennika od Tamrona dla uboższych zwolenników fotografii. Acha. No dobra, to masz rację. Wiedz jednak, że zaraz pojawi się 28-78 2.8 od Tamrona, może on chociaż połowicznie odbuduje reputację Sony w Twoich oczach [emoji6]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

ksh
25-04-2018, 13:47
Reputacja ?
Dla uboższych ?
Wybrakowany ?

Chyba musisz jeszcze raz przeczytać co napisałem :)

boobass
25-04-2018, 14:21
Do póki nie ma 2.8/24-70 i 2.8/70-200 od tamrona na poziomie modeli G2 ( na sigme i tokine nie liczę ) to system jest upośledzony i nie pomoże żadne zaklinanie rzeczywistości.

Takie wyciągnąłem wnioski - upośledzony = wybrakowany. Dlaczego, bo brakuje mu tańszych zamienników? Przeważnie tamrona się kupuje, bo jest tańszy niż systemowe szkła, no chyba że to szkło jest genialne, nie wiedziałem. Myślę, że GM jest bardziej naturalnym wyborem. Ale oczywiście jest racja w tym, że im więcej szkieł niezależnych producentów, tym lepiej dla użytkowników.

Borat1979
25-04-2018, 20:43
A tego Commlite ktos uzywa?
Commlite to badziewie, miałem i nie polecam. Nie bez powodu są tak tanie w porównaniu z Metabones bo różnica w jakości jest duża.

ikit
25-04-2018, 20:48
Ale po co patrzeć generalnie - wszystkiego i tak nie kupujesz. Zerknąć trzeba przez pryzmat własnych potrzeb -zbudować sobie zestaw początkowy i docelowy i wtedy porównywać ceny.

Ale i wtedy wybór nie jest prosty, szkła różnych producentów o tych samych parametrach na papierze zazwyczaj różnie się sprawują (szybkość/celność AF, głośność) , mają różną jakość optyczną czy różne właściwości jak wielkość/wodoodporność/stabilizacja/dodatkowe guziki, ciężko też porównywać nowe szkła np. do 10-15-20letnich.

Swoją drogą te tamrony cudowne bez których nie można żyć to można podczepić adapterem:)
Choć przy 15-30 wolałbym jednak dopłacić do prawie pół kilograma lżejszego GMa, obiektyw który waży kilo-sto może dla mnie nie istnieć... Dla kogoś innego skreśleniem może być brak mocowania filtrowego tamrona i zabawa jakimiś systemami zewnętrznymi. Albo gabaryty. Pewnie by się tamron przydał w ofercie pod FE ale znowu bez przesady, poza podobnymi parametrami to szkło i GM to nie to samo. Nie płacimy tylko za logo choć na pewno jest to wygodne wytłumaczenie aby sobie zracjonalizować oszczędność. Za niższą cenę trzeba iść na kompromis zakupu ponad połowę cięższego odpowiednika.

nordwind
25-04-2018, 21:58
Niezła dzisiaj tutaj przeszła g...burza :)

Zum zwyklak i a7 zwyklaczka :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/88TqWDo.gif)

davidrocco
26-04-2018, 00:09
Na zakończenie tej g...burzy o której kolega wypomniał, chciałbym się zapytać który z bezlusterkowców będzie najlepiej współpracował z pleśniakami?

nordwind
26-04-2018, 00:33
A7emki lubieją się z pleśniakami i mają stabilizację matrycy, więc chyba będą współpracowały najlepiej.

jazco
26-04-2018, 06:24
Na zakończenie tej gównoburzy o której kolega wypomniał, chciałbym się zapytać który z bezlusterkowców będzie najlepiej współpracował z pleśniakami?

Ja mam A7 i brakuje mi stabilizacji przy krótkim tele.
Więc lepsze byłoby A7II lub A7III

boobass
26-04-2018, 09:55
Potwierdzam, co koledzy pisali. W A7 mi brakuje stabilizacji... Druga wersja lepsza byłaby w tym przypadku. Olek też fajnie sobie z pleśniakami radzi. Tylko wąsko się robi.

davidrocco
26-04-2018, 12:40
Ok ostateczne podsumowanie

Opcja nr 1
Nikon D750, Tamron 15-30 f2.8, Tamron 24-70 f2.8 G2

Vs

Opcja nr 2
Sony A7III, 16-36 f4, 85 F1.8

Ceny obu zestawów wychodzą bardzo podobnie już po negociciach.

Posiadam jeszcze korpus D7100 wiec będę miał do czego podpiąć drugiego Tamrona jak wymagałaby tego sytuacja.


Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

meliszipak
26-04-2018, 17:30
Dzisiaj w Interfoto macałem A9 z 24-70.
Jeżeli taki sam af jest w A7III to super, bo działa to **********.

Teu
26-04-2018, 17:32
Mam d750- wspaniały aparat, ale brałbym a7iii. ?

meliszipak
26-04-2018, 18:02
Ten af urywa d....

bajcom
27-04-2018, 04:16
Cześć:grin: mam pytanie ,jest ktoś na sali kto używa 35mm/F1,4 zeiss distagon i może coś napisać o tym szkle.?
Przymierzam się do a7lll wraz tą 35 mm , będzie to mój zestaw startowy i z czasem będę chciał dokupić 85/F1,8 batis.
Dziękuje za wszelkie opinie :-P

szandor
27-04-2018, 08:20
Dzisiaj w Interfoto macałem A9 z 24-70.
Jeżeli taki sam af jest w A7III to super, bo działa to **********.

@meliszipak, który 24-70 miałeś podpięty?

szandor
27-04-2018, 12:33
@meliszipak, który 24-70 miałeś podpięty?

Pewnie głupio się zapytałem, napewno GM.

meliszipak
27-04-2018, 12:34
@meliszipak, który 24-70 miałeś podpięty?
sony zeiss vario-tessar t* fe 24–70 mm f/4 za oss
Taki akurat podali podpięty.
Innych szkieł nie próbowałem, bo w sumie tak wszedłem się pobawić.
Chciałem pomacać A7III ale akurat nie mieli, więc męczyłem A9.
W Interfoto nie robią żadnych problemów, ale rozumiecie, tak trochę głupio przesadnie męczyć.
Sciskałem tę puche z 15 minut.
Wszystko działa bez opóżnień, lagów, af natychmiast, wizjer zaj..... no mówię Wam urywa d....
Choć w sumie, za taką kasę to musi.
Ciekaw jestem jak to bangla w A7III.
Aha, bateria jest troche większa i zauważalnie cięższa, ale też nie jest to jakieś przesadne monstrum.
83 gramy, poprzednik 57 gramów.

ikit
27-04-2018, 13:09
sony zeiss vario-tessar t* fe 24–70 mm f/4 za oss
Taki akurat podali podpięty.
Innych szkieł nie próbowałem, bo w sumie tak wszedłem się pobawić.
Chciałem pomacać A7III ale akurat nie mieli, więc męczyłem A9.
W Interfoto nie robią żadnych problemów, ale rozumiecie, tak trochę głupio przesadnie męczyć.
Sciskałem tę puche z 15 minut.
Wszystko działa bez opóżnień, lagów, af natychmiast, wizjer zaj..... no mówię Wam urywa dupę.
Choć w sumie, za taką kasę to musi.
Ciekaw jestem jak to bangla w A7III.
Aha, bateria jest troche większa i zauważalnie cięższa, ale też nie jest to jakieś przesadne monstrum.
83 gramy, poprzednik 57 gramów.

Nowsze poprzedniki ok 45g;)

mackaron
27-04-2018, 14:27
8276

https://mega.nz/#!N2xSGahB!5P8FC6FOns8MI3OR403Y0KAhXzF2wVyy22ry4-01l5Y

Trzymaczka na 4 baterejki do wydrukowania

dannywrocek
27-04-2018, 16:08
Coś już sie pokazało w temacie nowego Tamrona 28-75 do Sony FE? Na BHP preorder za 799 $:

KLIK (https://www.bhphotovideo.com/c/product/1393332-REG/tamron_a036_28_75mm_f_2_8_di_iii.html)

cz4rnuch
27-04-2018, 17:08
W Europie ponoć 699 funciaków, 829 ojro.

ksh
27-04-2018, 18:54
Ciekawe czy bliżej będzie mu jakością do lusterkowych tamronów 28-75 czy do 24-70, liczyłem na ciut niższą cenę ale to niestety realia bezluster chyba, mimo wszystko jest alternatywa i to się liczy, brakuje mi jeszcze ciemnego 70-300 od tamrona za jakieś 1500zł czyli w cenie opakowania do obiektywów sony.

ikit
27-04-2018, 19:12
Fajne mogłoby być też to ich nowe 70-210/4.
Boję się jednak że nawet taki kitowy 70-300 to wciąż będzie kosztować 2.5-3.5tysia. Bo dalej byłby 40-50% tańszy od soniaka...

cz4rnuch
27-04-2018, 23:33
Fullresy z 28-70cośtam:

http://www.dcfever.com/lens/viewsamples.php?picture=17968

nordwind
28-04-2018, 00:53
Tak se kombinuje, wziąć takiego Tamrona na fczasy i Voitka 40/1.4...
Ostry jest i ma ładne kolorki, tylko jak tam AF ?
Chociaż Zeiss 24-70mm f/4 ma przynajmniej "internal focus" i stałe gabaryty...

8305

meliszipak
28-04-2018, 01:37
No te fullresy wyglądają fajnie.
Muszę się ładnie wyrażać, bo dyrekcja ma na mnie oko.
Ale że po 13 latach wiernej służby nie można .... powiedzieć :confused::oops::rolleyes::cry:

nordwind
28-04-2018, 09:01
U mnie derekcja wykropkowała słowo od popularnej przyprawy :):);) No tak, użyłem tego strasznego słowa !
Koleś co się bardzo mocno zna :) tak nadgorliwie udzielał porad, że wyprostował mi w LR 6 fotek i je zamieścił. Poprosiłem tylko aby łaskawie je "wy...paprykował" :) '

ikit
28-04-2018, 10:23
Tak se kombinuje, wziąć takiego Tamrona na fczasy i Voitka 40/1.4...
Ostry jest i ma ładne kolorki, tylko jak tam AF ?
Chociaż Zeiss 24-70mm f/4 ma przynajmniej "internal focus" i stałe gabaryty...


No przy ustawianiu ostrości się nie wysuwa. Przy zoomowaniu już tak;)

24mm czy f2.8.... To jak wybierać między solą a pieprzem:)
Jedno lepsze do architektury, widoków i mocnych przerysowań a drugie do portretów i wyrywania z tła...
Chcąc mieć 2w1 trzeba się już nanosić:D I solidnie zabulić.

cz4rnuch
28-04-2018, 14:53
Giancarlo'ego dawno nie było.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2018/04/3popHwp-1.jpg
źródło (https://i.imgur.com/3popHwp.jpg)

damiroz
28-04-2018, 17:37
Chociaż Zeiss 24-70mm f/4 ma przynajmniej "internal focus" i stałe gabaryty...

Wspomniany Zeiss to ma stałe gabaryty, ale tylko na 24 mm ;) Jak zacznieszs używać zooma to "mordka" mu się wysuwa. W ogóle jedyną zaletą tego szkła jak dla mnie był ciekawy mikrokontrast i kolory. Na tym IMO jego plusy się kończyły jeśli mowa o obrazowaniu.

nordwind
28-04-2018, 18:21
W Zeissie "mordka" wysuwa się bardzo minimalnie w porównaniu do Tamrona, chyba że się mylę...

Belladonna :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/C5h4Kfs.jpg)

Wątku o eosach apsc nima, więc M3+50/1.8 STM :)

nordwind
28-04-2018, 19:00
"Pieskie życie" sąsiada Kajtka.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/bQhPLjB.jpg)

ikit
28-04-2018, 21:24
Wspomniany Zeiss to ma stałe gabaryty, ale tylko na 24 mm ;) Jak zacznieszs używać zooma to "mordka" mu się wysuwa. W ogóle jedyną zaletą tego szkła jak dla mnie był ciekawy mikrokontrast i kolory. Na tym IMO jego plusy się kończyły jeśli mowa o obrazowaniu.

Dodałbym dobry kontrast pod światło, brak flar, niezłe bebłanie z dość przyjemnym bokeh jak na zooma, całkiem niezłe gwiazdki z punktów świetlnych od f4. Ciekaw jestem jak tamron będzie się spisywał. Zoom z f4 na FF to odpowiednik zoomów f2.8 na apsc, dla części osób taki brak postępu to bezsens i chcą jak najjaśniej jak już mają FF:) Kiedyś też byłem za maksowaniem osiągów, potem zrobiłem się zbyt wygodny;p

EDIT:
Z tego co widzę to największą przewagą tamrona dla mnie jest pseudomakro 1:4 na 75mm:) A dla 28mm nawet 1:2.9!

nordwind
28-04-2018, 23:54
Nie chce mi się gadać o tym całym sprzęcie....

Zdzisiaj wieczór, zespół LOR z Krakowa nawet, wokalistka lat 16 !... reszta zespołu 16,17,18...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/JG3tYTV.jpg)

https://www.youtube.com/watch?v=keHY-0Y97JM

boobass
29-04-2018, 00:18
Panowie, gdzie można kupić a7mkIII z szybką wysyłką kurierem do IRL? W piątek muszę najpóźniej mieć sprzęt. Ktoś pomoże? Polskich sklepów nie znam, na Amazonie brak, a w sklepach w IRL docierają pojedyncze sztuki...

Sent from my Phone using Tapatalk

nordwind
29-04-2018, 00:58
dostepne, a czy wysyłaja ? dzwonić pytać !
w pl fotoforma
w uk ukdigital

nordwind
29-04-2018, 01:40
w IR https://www.ebay.co.uk/itm/SALE-Sony-Alpha-a7-III-Mirrorless-Digital-Camera-Body-Only/253578441213?epid=18018202344&hash=item3b0a73f1fd:g:TCkAAOSw8zNa3UtN grey market ! stary sklep raczej wiarygodny, tylko słabe terminy...

damiroz
29-04-2018, 11:53
Dodałbym dobry kontrast pod światło, brak flar, niezłe bebłanie z dość przyjemnym bokeh jak na zooma, całkiem niezłe gwiazdki z punktów świetlnych od f4. !

Tak pracuje dobrze pod światło, flar prawie nie łapie. Co zaś tyczy się gwiazdek to być może już nie pamiętasz, miałem z nimi problemy (obrysowania wielokolorowe - sprawdzane na innym aparacie A7R i też to było). Bokeh nawet przyjemny, ale są onion ringi.

ikit
29-04-2018, 13:27
Gwiazdki a te kolorowe iskierki przy słońcu to zupełnie inne sprawy. Zresztą u mnie pojawiało się tylko jak mocno ciągnąłem zdjęcia.
Onionki są. ALe wątpię aby tamron się ich ustrzegł.
Mnie najbardziej urzeka to MFD tamrona... To może być dla mnie przesądzająca sprawa. Muszę się zastanowić czy warto poświęcić za to 24mm...

boobass
29-04-2018, 16:12
dostepne, a czy wysyłaja ? dzwonić pytać !
w pl fotoforma
w uk ukdigital
w IR https://www.ebay.co.uk/itm/SALE-Sony-Alpha-a7-III-Mirrorless-Digital-Camera-Body-Only/253578441213?epid=18018202344&hash=item3b0a73f1fd:g:TCkAAOSw8zNa3UtN grey market ! stary sklep raczej wiarygodny, tylko słabe terminy...Dzięki. Pytam.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

ksh
29-04-2018, 16:34
kachashop to sowieckie przemytniki ;)

nordwind
29-04-2018, 18:20
jakoś mi się nie chce wierzyć, w stopce stoi : kachashop Wingle Chan 香港

ksh
29-04-2018, 18:37
Ja u nich robiłem zakupy parę lat temu jak jeszcze wysyłkę robili tylko z rosji, potem zrobili magazyny w europie, włoski im zamknęli szybko ale to jak zaczęli ścigać przemyt w "strefie bezcłowej" włosi, teraz mają w irlandii i w uk magazyn, nie zmienia to faktu że nie miałem nigdy z nimi problemu i nie była to drobnica.

bradley
29-04-2018, 19:42
Kupiłem nich aparat i dwa szkła. Zero problemów!
Tylko trzeba się liczyć, że gwarancji nie ma. Czytałem o nich trochę opinie i kłopoty się zaczynają właśnie po wysyłce do naprawy.

Wysłane z mojego SM-T530 przy użyciu Tapatalka

nordwind
29-04-2018, 21:37
jak to gdzieś tam pisali "gwarancja do bramy, potem się nie znamy..." hy..hy..he..

puch24
29-04-2018, 21:43
To Cytryn i Gumiak.
Tylko pamiętaj, że one Forduf nie robio.

nordwind
29-04-2018, 23:16
Ano tak, puchu tak pisał.
Swoją drogą zabawny ten ich "blog" :)

boobass
30-04-2018, 14:29
Zamówione z ukdigital z 3-letnią gwarancją i sandiskiem extreme Pro 64gb.
Dzięki nordwind

nordwind
01-05-2018, 23:01
boobass, jak już trochę oswoisz się, to podziel się wrażeniami...

boobass
01-05-2018, 23:09
Jasne. Wziąłem dzisiaj 24-105. Testy wskazują, że jest 5o zacne szkło. No, ale muszę podpiąć i wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.

Sent from my Phone using Tapatalk

Zentaurus
02-05-2018, 06:29
Chciałbym się przywitać, jestem tutaj nowym "forumowiczem" mimo że od dłuższego czasu odwiedzam strony "Nikoniarze". Cenię tutaj kulturę dyskusji co niestety nie zawsze jest normą.

maxwawa
02-05-2018, 08:09
ciekawe że A7 III w odcieniach turkusu widać mocno szumi już od ISO 100
za to na innym kolorach jest OK
https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=sony_a7iii&attr13_1=nikon_d750&attr13_2=sony_a7ii&attr13_3=canon_eos6dmkii&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=jpeg&attr15_3=raw&attr16_0=100&attr16_1=100&attr16_2=100&attr16_3=100&attr126_0=1&attr126_1=1&attr126_2=1&attr126_3=1&normalization=full&widget=594&x=0.17899835292461017&y=0.6140369146963819

cz4rnuch
02-05-2018, 19:14
Zbyt piękne, żeby było prawdziwe <<klik>> (https://www.sonyalpharumors.com/sr3-zeiss-rumored-to-launch-a-new-pancake-lens-series-first-lens-will-be-a-35mm-f-1-8-with-alon-elements/) W sumie to nawet jak prawdziwe będzie to za znaczek Cajsa pewnie odpowiednio sobie policzą. No i pewnie manual. E, to w sumie nie ma się nawet z czego cieszyć :(

nordwind
02-05-2018, 21:08
Tem czasem Tamron 28-75 2.8 FE będzie dostępny w PL pod koniec maja za 3399zł.
Obsługa Eye AF mnie cieszy chyba najbardziej...
https://www.optyczne.pl/12356-news-Tamron_28-75_mm_f_2.8_Di_III_RXD_-_polska_cena_i_dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87.html

ksh
02-05-2018, 21:12
Pytanie tylko czy jakością będzie mu bliżej to lustrzankowego 28-75 czy do 24-70 bo jak do pierwszego to cena kosmos.

nordwind
02-05-2018, 22:33
Myślisz że ci od Tamrona są tak głupi, bezczelni i co tam jeszcze... ?

puch24
02-05-2018, 22:50
A kto ich tam wie, jaki obcy w nich siedzi?

nordwind
02-05-2018, 23:51
Racja, od surowych rybów, to ony mogo mieć pasożytów...

ksh
03-05-2018, 00:07
Myślisz że ci od Tamrona są tak głupi, bezczelni i co tam jeszcze... ?

Wystarczy że zerkną sobie na cennik obiektywów sony i mogą spokojnie wyciągać odpowiednie wnioski :)

nordwind
03-05-2018, 00:32
Zależy z którego końca paczysz..
cena setu sony : 28/2 + 50/1.8 + 85/1.8 jest niższa niż nikona : 28/1.8 + 50/1.8 + 85/1.8 :)

Tutaj masz z drugiego końca baaardzo atrakcyjne ceny nikona :
https://abfoto.pl/produkty/aparaty/optyka/obiektywy
Nawet nie chce mi się robić szczególowego porównania z Sony :)

ksh
03-05-2018, 00:38
Oczywiście chodzi o jasny zoom, o którym dyskutujemy.

cz4rnuch
03-05-2018, 07:54
Na temat ceny wszystko już wiemy i nie jest ona zła. Narzekanie było, że nie ma Tamronów to się pojawiła plotka, że będą. Potem było narzekanie, że trza będzie poczekać na canona i nikona, bo na jeden bagnet się nie opłaca robić. Canona nie ma, Nikon po raz kolejny przekłada premierę a obiektyw jest. Potem było narzekanie na cene, bo nie ma konkurencji więc policzą jak za zboże. Cena w stanach poszła w świat, to się zaczęło narzekanie, że w Polsce nas oskubią dając przelicznik z nieba i wyjdzie 5 tysi (optymiści wieszczyli 4 tysie). Ostatecznie wyszło 3,4 czyli i tak taniej o 2 tysie od Tamrona 24-70 G2 (w dniu premiery) i tysiąć razy taniej niż za Sony więc zaczynają się porównania z obiektywami z innej epoki. To jest nowość. Ma uszczelnienia, silnik krokowy, jest ze dwa razy lżejszy od lustrzankowych zoomów, nowe rodzaje szkła, nowe powłoki, niezłe makro, 5 lat gwarancji, aktualizacje przez aparat, działa eye af, ma stałe światło i 9-listkową przysłonę. Fajnie byłoby gdyby wycenili go niżej niż T17-50, ale umówmy się, że było to mało prawdopodobne. Jak wypadnie optycznie czas pokaże, ale ostatnie Tamrony wstydu nie przynoszą (może poza 10-24) więc nie spodziewałbym się katastrofy. Sampielki wyglądają dobrze. Wracając do ceny to Tamron przyzwyczaił nas do dość szybkich obniżek. Nie jest wykluczone, że i w tym przypadku będzie podobnie. Bym się nie zdziwił gdyby za pół roku był on do wzięcia za 2999.

PS Oczywiście nawet gdy się okaże wybitny optycznie (jak na zuoma) to i tak będzie narzekanie, że nie 24mm i że nie jest 2 razy mniejszy.

cz4rnuch
03-05-2018, 09:59
Kilkanaście sampielków od Tamrona można sobie pobrać <<klik>> (https://www.sonyalpharumors.com/tamron-28-75mm-fe-lens-now-available-for-preorder-at-amazon-and-new-full-size-image-samples/)

ksh
03-05-2018, 10:00
No ok ok ale może poczekajmy na sensowne testy bo za sam pakiet optymizmu nie warto płacić :)
Oby to był dobry obiektyw, sam mam w planie zakup bo żadne stałki czy manuale, którymi tak się podniecają użytkownicy A7 mnie nie interesują, jak chcę manuale to mam tanie pleśniaki, jasny zoom załatwia problem, każda jakość lepsza od starego 28-75 będzie warta wyższej ceny.
Jakby jeszcze zaczęli sprzedawać jakieś zgrabne ciemne 70-300 to hoho jak bym się ucieszył, oby nie chcieli pakować w rynek na początek jakiegoś 70-200 f4.

Ciekawe jak bardzo spadnie zainteresowanie tymi wszystkimi stałkami często chińskimi jak pojawią się normalne obiektywy na rynku, będzie też szansa na tanie zakupy tych stałek bo podejrzewam że wielu teraz zafascynowanych zacznie je wyprzedawać.

cz4rnuch
03-05-2018, 10:04
No ok ok ale może poczekajmy na sensowne testy bo za sam pakiet optymizmu nie warto płacić :)...Zgoda i dlatego się właśnie zastanawiam co tak ciągle narzekasz skoro nie wiesz czy jest dobrze czy źle. Maruda z Ciebie straszna :)

ksh
03-05-2018, 10:13
To jest przyzwyczajenie z lustrzanek gdzie optyka jest tania i dodatkowo używek tony, sony FE to bieda aż piszczy i nie da się wpadać w euforie po papierowej premierze jednego obiektywu :)

cz4rnuch
03-05-2018, 10:21
Zawsze można zachować zdrowy rozsądek a u Ciebie tylko wieczne narzekanie. Na razie Twoje przewidywania się nie sprawdzają choć sporo tego tutaj napisałeś. Poczekaj, jak sam radziłeś, do testów. Okaże się do dupy to będziesz miał przynajmniej powód do tego narzekania.

PS Nie wiedziałem, że w tym systemie jest tylko jeden obiektyw :(

ksh
03-05-2018, 10:29
Jak to nie sprawdzają się przewidywania, mamy na karku premiery canona i nikona, więc pojawiać będą się powoli obiektywy w nowych konstrukcjach do trzech systemów, podejrzewam że ten tamron natychmiast po premierze c/n będzie miał mocowania do nich, zresztą tamron już chyba z dwa lata temu o tym informował że nie opłaca się im robić nowych konstrukcji do jednego systemu ze względu na duże koszty.

Co do wyboru obiektywów to ile jest w systemie jasnych standard zoomów ?

cz4rnuch
03-05-2018, 10:39
Nie wiedziałem, że o wartości systemu świadczą tylko Twoje zoomy. Dla Ciebie może i tak :) Jasnych standard zoomów jest w systemie sztuk dwie. Jeden drogi, drugi tani. Ogólnie obiektywów z mocowaniem FE jest na rynku sztuk 94 (za optyczne). To, że może być jeszcze lepiej to wiadomo, ale pisanie, że piszczy bieda to duża przesada. A co do Nikona na karku to sprawdź najnowsze doniesienia ;) Zagwarantujesz, że to ostatnia obsuwka? Z resztą wcześniej napisałeś coś innego, bo twierdziłeś, że Sigma i Tamron nie wejdą w FE przed premierą Nikonów i Canonów. Twierdziłeś też, że ogólnie niezależni nie projektują pod jeden system, bo się nie opłaca. Już nawet przed premierą Tamrona nie było to prawdą, ale Tobie i tak to nie przeszkadzało. Inna sprawa, że Tamron wcale nie jest taki niezależny skoro część jego udziałów wykupiło właśnie Sony.
PS Co do tego, że do nowych systemów Tamron przygotuje odpowiednie mocowania raczej nie trzeba prorokować. Tamron o tym mówił. Bardziej bym się bał o to jak to będzie działać z Nikonem i Canonem. Sony jest otwarte na innych producentów a Nikon i Canon już tak nie do końca, bo te firmy ukrywają technologie więc niezależni muszą przy adoptowaniu szkieł po prostu zgadywać.

ksh
03-05-2018, 10:49
Możemy się założyć o piwo że ten jeden jasny zoom tamrona przyniesie większy wzrost sprzedaży body sony niż wszystkie wychwalane stałki, które stracą wiele w opiniach "ambasadorów" marki :)
Przypuszczam że tamron już ma projekty pod c/n bezlustrekowe, nie wyobrażam sobie żeby ze sobą nie współpracowali jak do tej pory.

cz4rnuch
03-05-2018, 11:16
Zastanów się co Ty piszesz. Nikon wyjdzie za rok, jak dobrze pójdzie, a Ty twierdzisz, że Tamron już ma do niego zaprojektowany obiektyw. Gdyby firmy takie jak Tamron i Nikon ze sobą współpracowały to nie byłoby tak jak w świecie lustrzanek, że Nikon wrzucał nowy firmware albo wychodziło nowe body i nagle pojawiały się problemy np z AF. Po co Sigmie i Tamronowi te konsole skoro tak doskonale sie im współpracuje z Canonem i Nikonem? Zastanawia mnie też co np Nikon ma z tej współpracy skoro sami zarabiają głównie na obiektywach i każda sprzedana Sigma lub Tamron to dla nich niższy dochód.

dannywrocek
03-05-2018, 13:30
Zacytuję współforumowicza: z dobrze poinformowanych źródeł wiem,że ... Ale już i tak za dużo napisałem... Za ujawnianie takiej wiedzy ... Dobra,zostawmy to ...
A tak całkiem poważnie: system jaki jest,każdy widzi. Jak wszystkie pozostałe ma swoje wady i zalety. Na tę chwilę da się kupić w rozsądnej cenie rozsądne obiektywy. Być może nie jest to system dla zawodowca / profesjonalisty, nie umiem ocenić, aparatu używam amatorsko,ale da się go używać,robi zdjęcia,optyki coraz więcej. Rynek wtórny urośnie. Już widać więcej obiektywów z drugiego obiegu,nawet na forumowej giełdzie co pewien czas coś się pojawia.

Czornyj
03-05-2018, 14:24
Możemy się założyć o piwo że ten jeden jasny zoom tamrona przyniesie większy wzrost sprzedaży body sony niż wszystkie wychwalane stałki, które stracą wiele w opiniach "ambasadorów" marki :)
Przypuszczam że tamron już ma projekty pod c/n bezlustrekowe, nie wyobrażam sobie żeby ze sobą nie współpracowali jak do tej pory.

Eeeeee... Serio ktoś kupuje pełnoklatkowe korpusy by potem używać ich z zumikami? Ciekaw jestem po co - żeby się ukarać?

MC_
03-05-2018, 14:38
No wyobraz sobie, ze tacy ludzie sa. Szok, nie?

Czornyj
03-05-2018, 16:09
No wyobraz sobie, ze tacy ludzie sa. Szok, nie?

Rozumiem, tylko nie widzę racjonalnego uzasadnienia dla tezy, że zumiki spowodują szał sprzedaży pełnoklatkowych korpusów Sony, ale może obracam się wśród odmieńców-stałkersów i nie znam życia :D

ksh
03-05-2018, 16:25
Tak jak w lustrzankach tak i tu rynek urośnie proporcjonalnie razem z każdą premierą dobrych obiektywów, które będą kosztowały znacząco mniej, tak samo jak w lustrzanka bardzo duża grupa amatorów i zawodowców posiada jasne zoomy, nie ma tu odkrywania ameryki.
Sam nie kupiłbym sony jakby nie zapowiadany tamron.

cz4rnuch
03-05-2018, 16:46
Zacytuję współforumowicza: z dobrze poinformowanych źródeł wiem,że ... Ale już i tak za dużo napisałem... Za ujawnianie takiej wiedzy ... Dobra,zostawmy to ...Ależ ja wiem kto jest tym tajemniczym "głębokim gardłem". To sam koesh i jego projekcje :)

ikit
03-05-2018, 17:34
Tak jak w lustrzankach tak i tu rynek urośnie proporcjonalnie razem z każdą premierą dobrych obiektywów, które będą kosztowały znacząco mniej...

I mimo tych wszystkich premier rynek aparatów i tak jest zjadany przez smartfony:-P

ksh
03-05-2018, 18:06
Nie bardzo wiem już o czym dyskutujemy.
Ja twierdzę że jeśli w systemie mamy jasne tanie zoomy to zwiększa się zainteresowanie i sprzedaż całego systemu, tego nie sprawią kolejne stałki od często dziwnych producentów ani kolejny super obiektyw od sony za 10 tysiaków.
Wyobraźmy sobie że do nikona nie ma żadnych tokin, tamronów i sigm, jak wielu ludzi użytkowałoby ten sprzęt mając obok np canona ze swoimi obiektywami, tamronami, sigmami itd ?

dannywrocek
03-05-2018, 18:20
Ależ ja wiem kto jest tym tajemniczym "głębokim gardłem". To sam koesh i jego projekcje :)

Zakpić chciałem raczej z innego forumowicza,którego nie nazwę z imienia, bo wywołam wilka z lasu i po co nam to będzie :-) A co do obiektywów,to zgadzam się z koesh,że kolejne tanie obiektywy tylko zwiększą atrakcyjność systemu,zwłaszcza zoomy. Tym bardziej,że ceny body w Sony spadają dość szybko i tani zoom dobrej jakości i jasności może spowodować "napływ" fotoamatorów,dla których zoom jest jedynym obiektywem. Z kolei do zapowiedzi Nikona i Canona o tym,że ich bezlustra wywrócą rynek bezluster do góry nogami,podchodziłbym z dużym dystansem. W końcu Sony zaprezentowało właśnie 3-cią generację uniwersalnego body i zapewne pracuje nad kolejnym. Pomimo całego doświadczenia N i C w lustrzankach, trudno im będzie od razu zaprezentować dojrzały produkt z minimalną ilością problemów wieku dziecięcego (tu C ma trochę łatwiej,bo jednak na rynku bezluster coś tam oferuje).

cz4rnuch
03-05-2018, 19:09
Wiem do kogo pijesz. Tyle, że tezy koesha, a przynajmniej większość z nich, też nie mają potwierdzenia w jakichś mocnych danych. To po prostu mieszanka własnych oczekiwań. Ja oczywiście wierzę w to, że zoom Tamrona odniesie sukces, lub przynajmniej umiarkowany sukces. Ale koesh przy okazji pisze, że ten zoom napędzi sprzedaż Sony na dużą skalę a to już tylko wróżenie z fusów. Tak jak T i S nie napędzają sprzedaży Nikon i Canona. Ktoś kto uważa, że te systemy "kundelkami" stoją serio mocno przesadza. Tak samo nie jest prawdą, że wszyscy w Sony czekają na zoomy a stałki kupują tylko na przeczekanie. Część osób tak zrobi (może sam sprzedam swojego ciemniaczka f/2.8 i kupię na wycieczki), ale większość jednak wie co to jest stałka, do czego służy i jakie daje efekty. Pisanie, że po tym jak pojawi się Tamron nagle wszyscy zaczną sprzedawać za bezcen stałki na allegro to chyba myślenie życzeniowe. W sumie to bym chciał, ale tak się raczej nie stanie. Choć pewnie część tak zrobi. I tak dalej.

PS Cena to ważny czynnik, szczególnie w naszym kraju, ale na liczących się rynkach ludzie raczej stawiają na oryginały. O ile są lepsze od zamienników.

puch24
03-05-2018, 19:32
Ale zapowiedź tego Tamrona spowodowała też sporo komentarzy na forach zagranicznych. Wnosząc z tych tekstów, ludziom na całym świecie jednak brakuje obiektywów do systemu Sony FE i nowe obiektywy są pożądane i oczekiwane niecierpliwie - obiektywy w pełni systemowe, a nie jakieś chińskie stałki, pozbawione elektroniki, które służą do zabawy, a nie do poważnego, normalnego fotografowania.
Nadal będę uparcie twierdził, że firma Sony nie traktuje systemu obiektywów do swoich aparatów na tyle poważnie, na ile poważnie powinna to robić poważna firma fotograficzna, poważnie traktująca swoich klientów i swoje produkty fotograficzne, które teoretycznie miały stanowić system. Tyle, że prawdziwego systemu - nie ma!

cz4rnuch
03-05-2018, 20:06
Ale zapowiedź tego Tamrona spowodowała też sporo komentarzy na forach zagranicznych...Czy jakaś premiera szkła pod Sony Fe nie spowodowała wielu komentarzy na forach zagranicznych? Temat śledzę dość uważnie i wydaje mi się, że nie. Poza tym kolega koesh pisał, że to zoomy, a konkretnie tamron 28-75, zbawią system i gdyby się kierować wskaźnikiem komentarzy na forumach to znacznie więcej się pisze o stałkach Sigmy. Nie wiem też co znaczy poważne, normalne fotografowanie. Serio. Mam obiektywy Sony, mają one AF, zapłaciłem za nie mniej niż za podobne Nikon, są ostre, w miarę lekkie, mi pasują. Nawet jeśli to niepoważne. Z resztą większość szkieł do FE jednak ma elektronikę. Te bez to zazwyczaj pleśniaki za kilka zeciszy.

Nadal będę uparcie twierdził, że firma Sony nie traktuje systemu obiektywów do swoich aparatów na tyle poważnie, na ile poważnie powinna to robić poważna firma fotograficzna, poważnie traktująca swoich klientów i swoje produkty fotograficzne, które teoretycznie miały stanowić system. Tyle, że prawdziwego systemu - nie ma!Ja rozumiem, podobnie twierdzi koesh. Ale mnie się rozchodzi o to co Cię do tej konkluzji doprowadziło. Nikon robi ostrzejsze, lepsze optycznie szkła?

ikit
03-05-2018, 21:52
. Wnosząc z tych tekstów, ludziom na całym świecie jednak brakuje obiektywów do systemu Sony FE i nowe obiektywy są pożądane i oczekiwane niecierpliwie

Wnosząc z forów to ludzie na całym świecie cieszyliby się równie mocno z każdego szkła canona i nikona... W sony co chwile jakaś premiera a tam biedni spragnieni nowości...:-D

Swoją drogą wiele osób trafia do tego FE mając do wyboru inne systemy z takimi niesamowitymi szklarniami...

ksh
03-05-2018, 22:30
W wielu zastosowaniach bezlustra poszły nie tylko o jeden krok dalej od lustrzanek i jest to powód dla wielu na dodatkowy zakup lub na przejście.
Mając fulfrejma w c lub n trudno jest cofać się do aps-c czy m4/3, więc wybór sprowadza się tylko do tego jaki model sony, pozostaje tylko kwestia ceny obiektywów jakie by chciał mieć ponownie w nowym systemie, jeśli są to stałki to ok, a jeśli są to jasne zoomy no tamrona to był/jest kłopot.

nordwind
03-05-2018, 23:03
No tak, w nikonie są extra tanie zumiki śrubokręciki :)

tymczasem wiosna...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://i.imgur.com/vqUXzAM.jpg)

seawolf001
04-05-2018, 06:36
Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem zestawu Sony A7III + Sony 24-120/4 + Sony 85/1.8 . Opcjonalnie te same obiektywy ale A7R3. Nie wiem na co się zdecydować. Interesuje mnie fotografia portretowa , reportaż i podróże. Zainteresowała mnie funkcja ostrzenia na oko fotografowanej osoby. Z tego co przeczytałem to zarówno jeden aparat i drugi bardzo dobrze spisuje się również w filmowaniu. Do tej pory do filmów używałem Sony RX100M4. Tu widzę jest szansa na korzystanie tylko z jednego body.
Czy któryś z kolegów lub koleżanek ma może doświadczenie z A7III ? Jeśli nie to mile widziane będą opinie o tych dwóch szkłach. Jeśli ktoś chciałby polecić inny obiektyw do portretów niż Sony 85/1.8 to sugestie mile widziane.
Szczerze mówiąc ten obiektyw ze względu na niską cenę miałby mi posłużyć do momentu kiedy będzie dostępna Sigma 135.
Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

seawolf001
04-05-2018, 08:14
Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad kupnem zestawu Sony A7III + Sony 24-120/4 + Sony 85/1.8 . Opcjonalnie te same obiektywy ale A7R3. Nie wiem na co się zdecydować. Interesuje mnie fotografia portretowa , reportaż i podróże. Zainteresowała mnie funkcja ostrzenia na oko fotografowanej osoby. Z tego co przeczytałem to zarówno jeden aparat i drugi bardzo dobrze spisuje się również w filmowaniu. Do tej pory do filmów używałem Sony RX100M4. Tu widzę jest szansa na korzystanie tylko z jednego body.
Czy któryś z kolegów lub koleżanek ma może doświadczenie z A7III ? Jeśli nie to mile widziane będą opinie o tych dwóch szkłach. Jeśli ktoś chciałby polecić inny obiektyw do portretów niż Sony 85/1.8 to sugestie mile widziane.
Szczerze mówiąc ten obiektyw ze względu na niską cenę miałby mi posłużyć do momentu kiedy będzie dostępna Sigma 135.
Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam


Miało być Sony 24-105/4. Przepraszam

boobass
04-05-2018, 09:00
Jeśli chodzi o filmowanie oraz układ AF, to większość recenzentów poleca jednak A7III. Sam dokonałem podobnego wyboru, biorąc 24-105, 55 1.8 oraz 85 1.8. ciężko jeszcze znaleźć więcej opinii użytkowników, ponieważ sprzęt dopiero dociera do pierwszych zamawiających. Do mnie zamowienie dotarło wczoraj. Myślę, że to dobre combo podróżniczo -portretowe. Dołóż do tego jeszcze jakąś lampę (np Godox). Ja jeszcze czekam na sigmę 35 1.4. Ma być dostępna pod koniec maja.

Sony A7 i pełno złomu

seawolf001
04-05-2018, 11:01
Jeśli chodzi o filmowanie oraz układ AF, to większość recenzentów poleca jednak A7III. Sam dokonałem podobnego wyboru, biorąc 24-105, 55 1.8 oraz 85 1.8. ciężko jeszcze znaleźć więcej opinii użytkowników, ponieważ sprzęt dopiero dociera do pierwszych zamawiających. Do mnie zamowienie dotarło wczoraj. Myślę, że to dobre combo podróżniczo -portretowe. Dołóż do tego jeszcze jakąś lampę (np Godox). Ja jeszcze czekam na sigmę 35 1.4. Ma być dostępna pod koniec maja.

Sony A7 i pełno złomu

boobass

Dzięki. Mam do Ciebie ogromná prośbę. Mógłbyś wrzucić jakieś fotki z tego zestawu tu lub na priv?
Bardzo ciekawiá mnie Twoje doświadczenia. Te opinie w necie wygládajà moim zdaniem trochę ...tendencyjnie. To może nieładnie z mojej strony ,że zaraz doszukuję się podstępu jak wszyscy się czymś cieszá i zachwycajà :smile: W zasadzie w każdym review same pochwały. Mam nadzieję , że to prawdziwe wyrazy zachwytu.
Tak na poważnie to ktoś tu pisał , że sá szumy w turkusie czy niebieskim przy niskim ISO. (Mam nadzieję, że dobrze przeczytałem )

Będę bardzo wdzięczny.

boobass
04-05-2018, 11:29
boobass

Dzięki. Mam do Ciebie ogromná prośbę. Mógłbyś wrzucić jakieś fotki z tego zestawu tu lub na priv?
Bardzo ciekawiá mnie Twoje doświadczenia. Te opinie w necie wygládajà moim zdaniem trochę ...tendencyjnie. To może nieładnie z mojej strony ,że zaraz doszukuję się podstępu jak wszyscy się czymś cieszá i zachwycajà [emoji2] W zasadzie w każdym review same pochwały. Mam nadzieję , że to prawdziwe wyrazy zachwytu.
Tak na poważnie to ktoś tu pisał , że sá szumy w turkusie czy niebieskim przy niskim ISO. (Mam nadzieję, że dobrze przeczytałem )

Będę bardzo wdzięczny.Jasne. Podeślę, natomiast nie już bo tak jak wspominałem, muszę narobić trochę zdjęć a właśnie udaję się na lotnisko, więc będzie okazją do wszystkiego po trochę.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk