PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D90 + stary Nikkor 70-300



Ampli 5412
15-10-2013, 17:29
Witam!

Posiadam zestaw jak w tytule: Nikona D90 + stary Nikkor 70-300, tzw. "śrubokręt". Czy Jest mozliwe, alby pomiar światła wykonywany podczas fotografowania z tym szkłem był błędny ? Fotografuję za pomocą pomiaru matrycowego, tryb manualny, zazwyczaj aparat robi dość jasne zdjęcia, często gęsto musze się ratować korekcją ekspozycji o 0.3, 0.7 lub 1.0 Ev. Bywa tak, iż w słoneczne dni, bez kompensacji ekspozycji, niektóre szczegóły zdjęcia wychodzą przepalone. Muszę wtedy ustawic 0.3 EV by zdjęcie wyszło nie przepalone. Czy taka sytuacja jest normalna?

Druga sprawa to to, iż fotografując tym szkłem w pionie AF ma problem z ostrością, czasami nie może jej ot tak ustawiać.

Pozdrawiam.

cezet
15-10-2013, 21:30
Nie wiem czy to wina D90 czy nie, ale ja też muszę przy zmianie szkła sztucznie dodać trochę światła na niektórych szkłach.

TOP67
15-10-2013, 22:24
Sprawdź, czy na pełnej dziurze jest taki sam błąd.