PDA

Zobacz pełną wersję : Sony A7 i A7R - prawdziwa rewolucja?



tomisiek
14-10-2013, 18:21
Nie wiem, czy nikt nie zauważył niusa:
http://photorumors.com/2013/10/14/sony-did-it-a7-and-a7r-are-the-first-modern-full-frame-mirrorless-interchangeable-lens-cameras/

Chyba to prawda, a to oznacza nareszcie coś sensownego w zakresie bezlusterkowców (dla mnie :)). Mały, z wymiennymi szkłami i matrycą FF....

tylko ceny potencjalne zabijają. Przynajmniej na razie ;)

zobaczymy, ale trzymam mocno kciuki za powodzenie.

gibber
14-10-2013, 18:33
1699$ = 1699 € ( w EU) = 6800 PLN
Na początek nie jest źle. Zaletą jest możliwość podpięcia szkieł od Leiki M poprzez adapter (pasuje ten stary do bagnetu E) lub ruskiej optyki M39, do NEX 5R mam Jupitera 50/2 i 135/4 - całkiem niezłe szkła.

drdln
14-10-2013, 18:37
Cena na start w porządku. Teraz główne pytanie to dedykowana szklarnia.

Marek
14-10-2013, 19:37
Z A7r nie jest już tak różowo:2.198 $ ~2.200€ ~ 9.250Pln. No i wielkość matrycy 36mln. Mnie tyle nie potrzeba.
Co do szkieł to pokazują:
Zeiss FE 24-70mm f/4.0 OSS
Sony G 28-70mm f/3.5-5.6
Zeiss FE 35mm f/2.8
Zeiss FE 55mm f/1.8
Zeiss FE 70-200mm f/4.0 OSS
Nie znam systemu wiec się nie wypowiadam co jeszcze ewentualnie można podpiąć, ale generalnie dla mnie odpadają wszystkie szkła manualne jak i duże i ciężkie szkła systemu A (te mam w N i wkrótce zmienią właściciela).
Szkoda, że Sony nie poszło w kierunku pokręteł na body (tak jak Fuji).
Z drugiej strony jeżeli będzie to mały, lekki korpus generujący obrazek podobny do RX1 (RX1r) to na 100% A7r lub A7 znajdzie się w mojej torbie.

hostman22
14-10-2013, 19:57
ale 'dizajn' iście obrzydliwy ;)

uel
14-10-2013, 20:14
ale 'dizajn' iście obrzydliwy ;)

Sony chyba wzorowało się na tym (http://www.ephotozine.com/articles/nikon-1-v2-hands-on-preview-20523/images/666-nikon-1-v2-black-1_1350993145.jpg) :-D

Borat1979
14-10-2013, 20:14
ale 'dizajn' iście obrzydliwy ;)
Bywały gorsze :)

Sprzęt przynajmniej na papierze prezentuje się bardzo dobrze. Sony nieźle kombinuje. A Nikon zamiast iść śladami Sony i Fuji to robi jakiegoś wrzoda i wszyscy "we firmie" zdziwieni, że nikt tego gówna nie chce kupować :)

<| MICHAŁ |>
14-10-2013, 20:15
tak, dizajn imho to dramat. ale oni musza to sake walić...

Pawel92
14-10-2013, 20:19
tak, dizajn imho to dramat. ale oni musza to sake walić...

Musi być jakiś inny powód. Sake ma zbyt mało % :wink:

MariuszJ
14-10-2013, 20:22
http://www.mirrorlessrumors.com/the-a7-vs-leica-m9-vs-canon-5d-size-comaprison-by-vaclav-mach/

gibber
14-10-2013, 20:26
O, moja M6-tka ;-)

tomisiek
14-10-2013, 20:37
Co do dizajnu - nikon V1 (czy J czy jakiś tam inny) tez piękny nie jest. Dizajn mnie nie interesuje. Porównując wielkościowo do Leic-y i Canona widać potencjał. Nie jest wielka. Szkła na razie jajek nie urywają, ale jak znam Sony pokaże za jakiś czas to, czego chcą użytkownicy (kierują się głosem pieniądza i wydaje się, że wsłu****ą się w to, co w internecie piszczy). Wyobrażam sobie już takie cudo z jasną 35 i 85. Dwa szkła, małe body, wielkie możliwości.. ech.. marzenia ;)

Na pewno bardzo pocieszający jest fakt, że Sony zrozumiało, że brnięcie w udoskonalanie APS-C w bezlusterkowcach zbliża się ku końcowi. A potencjał (kasa) jest w kolejnej odsłonie bezlusterkowców - FF. Ta firma ma jednak zmysł do robienia kasy.

Może da to jakiegoś kopa innym firmom?

Marek
14-10-2013, 20:42
...Wyobrażam sobie już takie cudo z jasną 35 i 85. Dwa szkła, małe body, wielkie możliwości.. ech.. marzenia ;)...

To także moje marzenia. W szczególności małe body, małe i lekkie szkła. I te marzenia zaczynają przyjmować realne kształty.

Borat1979
14-10-2013, 20:53
Musi być jakiś inny powód. Sake ma zbyt mało % :wink:
Piwo też ale po wypiciu 10-ciu i tak jesteś nawalony :p

drdln
14-10-2013, 20:54
Ciekawe co będzie tańsze - RX1, czy A7 + CZ 35/2.8

pastwisko
14-10-2013, 23:03
ale czemu to ma taki wystający wizjer z tyłu... +500 do pakownosci.

matys
15-10-2013, 09:07
Bo nie mogli zrobić miejsca na nos w ekranie ;)

Mi się pododba! Ciekaw jestem tylko kiedy będę mógł sobie na to pozwolić...

qbic
15-10-2013, 09:47
Super, wreszcie coś drgnęło, a design OK moim zdaniem.

GL
15-10-2013, 14:32
Ten garb z wizjerem bez sensu, ale i tak zapowiada się ciekawie. Inna sprawa, że system pełnoklatkowych lustrzanek Sony też zapowiadał się ciekawie, a jak wyszło każdy widzi.

gavin
15-10-2013, 14:51
System nexów wyszedł bardzo dobrze :)

pastwisko
15-10-2013, 17:20
Z doświadczenia ze sredniakami wiem, że taki wystający z tyłu wizjer jest upierdliwy w transporcie.