PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 15. GP Japonii



adolfik9501
10-10-2013, 14:30
Hej wszystkim.

Wyścig: 2013 FORMULA 1 JAPANESE GRAND PRIX. Po raz 25. Piąta ewolucja toru.

Tor: Suzuka International Racing Course

Układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/56484713597311803471-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Widok z wysoka:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/95476178186624390734-1.jpg
źródło (http://iv.pl/)

Dane techniczne:

Długość toru: 5807 m
Ilość okrążeń: 53
Dystans wyścigu: 307.471 km
Pierwsze GP: 2003 (1989)
Ostatnie GP: 2012
Ilość rozegranych GP: 8 (24)

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać wyżej na diagramie będzie tylko jedna strefa DRS. O jedną za dużo.

Pierwszy zwycięzca (w nawiasach dane dotyczą drugiej wersji toru, z lat 1992-2000):

2003 - Rubens Barrichello (Ferrari F2003-GA/Ferrari 052 3.0 V10) 1:25'11,743 hrs. 216,611 km/h.
(1992 - Riccardo Patrese (Williams FW14B/Renault RS4 3.5 V10) 1:33'09,553 hrs. 200,168 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Sebastian Vettel (Red Bull RB8/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:28'56,242 hrs. 207.429 km/h.
(2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049B 3.0 V10) 1:29'53,435 hrs. 207,307 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2006 - Felipe Massa (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'29,599 min. 233,320 km/h.
(2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049C 3.0 V10) 1'35,825 min. 220,302 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2005 - Kimi Raikkonen (McLaren MP4/20-Mercedes-Benz FO110R 3.0 V10) 1'31,540 min. 228,372 km/h.
(2000 - Mika Hakkinen (McLaren MP4/15-Mercedes FO 110J 3.0 V10) 1'38,189 min. 214,998 km/h.)

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/45335088145966775327-1.png
źródło (http://iv.pl/)


Harmonogram:

Piątek, 11 października 2013r:

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 12 października 2013r:

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00

Niedziela, 13 października 2013r:

Wyścig: 08:00

Live timing tradycyjnie znajdziecie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a ewentualne streamy do wyszperania w necie, m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.hqtv.biz/.

Kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel,
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton,
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa,
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber,
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
10. GP Węgier: 1. Hamilton, 2. Raikkonen, 3. Vettel,
11. GP Belgii: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
12. GP Włoch: 1. Vettel, 2.Alonso, 3. Webber,
13. GP Singapuru: 1. Vettel, 2.Alonso, 3. Raikkonen,
14. GP Korei: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
15. GP Japonii: 1. ..., 2. ..., 3. ...,

Punktacja przed wyścigiem:

1. Vettel - 272p
2. Alonso - 195p
3. Raikkonen - 167p
4. Hamilton - 161p
5. Webber - 139p

Z wideoteki YT tradycyjnie OB:

1XPdUIDjcH4

oraz ulubieniec Japończyków (i nie tylko):

2Dp5J1XY1p8

Zapraszam.

adolfik9501
11-10-2013, 09:54
Wyniki dzisiejszych treningów:

T1:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/17699399172229471845-1.png
źródło (http://iv.pl/)

T2:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/22784169076400939102-1.png
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
11-10-2013, 13:21
No i po zawodach...

shaolin
11-10-2013, 13:30
Mowisz o tym? http://www.formula1.com/news/headlines/2013/10/15083.html

shaolin
12-10-2013, 08:45
LT mi sie wywalil wiec zamiast na czarno to macie na bialo ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/ilxs-1.jpg
źródło (http://img29.imageshack.us/img29/5766/ilxs.jpg)

adolfik9501
12-10-2013, 10:16
Jak dobrze wstać, skoro świt ;)

Sięgnąłem do archiwum i mam:

T3:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/07658101847509832496-1.png
źródło (http://iv.pl/)

QUAL:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/37092536974479415178-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Co ciekawe Webber śmiga starszym (cięższym) bolidem, co skutkuje brakiem możliwości lepszego rozłożenia balastu fury. Dokładając do tego, że nie jest nikczemnej, wyścigowej postury to całkiem całkiem wynik w tych okolicznościach. Ciekawe jak będzie w wyścigu.

adolfik9501
12-10-2013, 22:43
Mały OFF.

W Australii święto - Bathurst 1000. 175 m przewyższenia x 161 okrążeń. 1000 km prawdziwego ścigania. Także tutaj Red Bull rządzi ;) Jak co roku oglądnę z odtworzenia, ale na spokojnie i w lepszej jakości niż w necie. Poza tym kilka godzin ścigania, więc przerwy jakieś są wskazane.

J8lkj8i9EQw

Uwielbiam ten tor i te spadanie.

shaolin
13-10-2013, 08:39
Wlasnie wrocilem z roweru i na szczescie zolci pokazuja wyscig w TV, mimo ze program tego nie zapowiadal... Rano byla gala boksu z Marquezem i Bradleyem, teraz F1, a pozniej final Shanghai Rolex Masters z Djoko i Del Potro :D

adolfik9501
13-10-2013, 09:39
Wyniki (nieoficjalne):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/19040461769570436702-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Atomowy start Romka. Dobry Szynkaltona ale co z tego skoro durne, szerokie i brzydkie przednie skrzydło Palucha przecina mu oponę. "Fantastyczna" strategia dla Webbera. Vettel jak nie jest z przodu to coś mu gorzej idzie (musi mieć pusto przed sobą, by auto jechało jak należy, ot współczesna F1). Romek jak widać musiał oszczędzać paliwo, ech ta walka o gramy ;) Mimo to całkiem sporo akcji na torze.

Co się tyczy pajaców w studio, to ostatniego wyścigu w sezonie możemy nie przeżyć, jak będą dalej się w takim tempie rozwijać :mrgreen:

EDYTA: A w Bathurst 1000 kolejny wyścig kończy się przewagą pierwszego nad drugim poniżej jednej sekundy (3 lata wstecz sięgam pamięcią i zawsze tak samo. Nuda ;) ). I to są wyścigi.

siona
13-10-2013, 10:37
Daj streama :-)

shaolin
13-10-2013, 10:44
Przeciez juz po wyscigu to po co Ci stream?

siona
13-10-2013, 10:46
Dobra. Po nic. Chodziło mi o YT.

adolfik9501
13-10-2013, 10:46
Daj streama :-)

Ja? Czekam aż się pojawi w torrentach (http://motorsport.servebeer.com/ - klikasz Last Week). Ale będzie jakieś 5-6GB do zassania, bo relacja pewnie jak w zeszłym roku koło 6 1/2 godziny. Nie miałem siły by zaczynać oglądać na streama przez noc.

Starsze wyścigi są na YT na kanale V ósemek.

EDYTA: A za tydzień finał IndyCar i walka o Mistrza.

ekonet
13-10-2013, 10:47
Przeciez juz po wyscigu to po co Ci stream?
Powąchać resztki spalin... :mrgreen:

adolfik9501
13-10-2013, 10:55
Jakby ktoś chciał sobie oglądnąć zeszłotygodniowe ściganie w IndyCar:

Wyścig sobotni:

https://www.youtube.com/watch?v=5jRhMqTfd4A

Wyścig niedzielny:

https://www.youtube.com/watch?v=g4TnKXyKFcg

Marcin Jakubowski
13-10-2013, 13:32
Co się tyczy pajaców w studio, to ostatniego wyścigu w sezonie możemy nie przeżyć, jak będą dalej się w takim tempie rozwijać :mrgreen:

dzisiaj od startu do mety trzymali poziom :)

tylko, że chyba oglądali inny wyścig... :)

Ja rozumiem, że trudno komentuje się ze studia ale na litość boską, po tylu latach to pan B. mógłby już do jakiejś wprawy dojść...

To jest jednak przypadek beznadziejny.

Zastanawia mnie, czy jego przełożeni go oceniają?

adolfik9501
13-10-2013, 13:44
(....)
Zastanawia mnie, czy jego przełożeni go oceniają?

Przecież to towarzystwo się zna jak łyse konie. Zapewne nie jeden litr alkoholu wysokoprocentowego razem wypili. Gdyby oceniali wyczyny Borówy i Zientarskiego to mielibyśmy przyjemność ich więcej w studio F1 nie oglądać, a zwłaszcza słuchać.

Marcin Jakubowski
13-10-2013, 14:17
Ja wszystko rozumiem ale to jest przecież biznes. Chyba, że f1 to taka nisza, że w sumie to 'szefom" polsatu wszystko jedno.

adolfik9501
13-10-2013, 14:22
To jest układ towarzysko-biznesowy. Po prostu. Towarzystwo nie do ruszenia. Póki nie nadepną komuś na odcisk mogą spać spokojnie. Jeśli doczekamy, że oni wylecą to z całą pewnością nie będzie to z powodu niekompetencji, bo powinni wylecieć już dawno.

Marcin Jakubowski
13-10-2013, 14:55
Powinni zachować się honorowo i ustąpić sami ;)

szczególnie po dzisiejszym starcie, kiedy to odlecieli i stracili kontakt z rzeczywistością :))

adolfik9501
14-10-2013, 22:03
Znowu OFF: Właśnie skończyłem oglądać Bathurst 1000 (Waga: 4GB, czas wyścigu 4:40) . Końcówka wyścigu jak zawsze masakra. Ostatni stint (jakieś >20 okrążeń) to czysty sprint do mety. Żadnego oszczędzania paliwa i opon. Pedal to the metal. Walka o zwycięstwo do ostatniego okrążenia (przez 20 okrążeń różnica między pierwszym a drugim była poniżej 1 sek.). Najniższy stopień podium został zdobyty po ciężkiej kampanii. W pewnym momencie walczyło 4 kierowców.

Uwielbiam ten tor.

Komentatorzy to profesjonaliści znający się na swojej robocie. Wśród nich również jest pięciokrotny mistrz serii, który to bardzo obrazowo przedstawia to co się dzieje z autem i co wyczynia w danym momencie kierowca. Po prostu profesjonalnie a do tego wesoło, a nie żenująco jak w wiadomym studio.

Teraz dwa tygodnie przerwy i Gold Coast 600 - dwa wyścigi po 300 km. Będzie co oglądać na tym ulicznym torze. Za tydzień zaś finał IndyCar.

Koniec OFFu, bądź co bądź to wątek o tej smutnej F1 :mrgreen:

MadOnion
15-10-2013, 11:02
Powinni zachować się honorowo i ustąpić sami ;)
szczególnie po dzisiejszym starcie, kiedy to odlecieli i stracili kontakt z rzeczywistością :))

Ja tam sobie nie wyobrażam żeby ktoś inny komentował tuning Tarpana jak nie sam W. Zientarski, dzisiejszy mecz Polska - Anglia w wykonaniu Szpakowskiego będzie miły dla ucha, halo Wimbledon Bohdana Tomaszewskiego i niedzielny atomowy start Vettela widziany okiem Borowczyka dla takich chwil warto! ; )
Warto wyłaczyć TV :]

adolfik9501
15-10-2013, 12:16
(...)
Warto wyłaczyć TV :]

Ja studio nie oglądam, wystarczy że mi ciśnienie podnoszą podczas transmisji.

Ciekawe co będą bredzić o śmierci Seana Edwardsa z Porsche SuperCap. Głupia śmierć - jadąc jako pasażer podczas prywatnych jazd prosiakiem po torze Queensland Raceway, kierujący 20 latek (nie wiadomo czy przeżyje) zamiast skręcić na prostą startową pojechał prosto w opony (przed barierą). Siła uderzenia była tak duża, że auto stanęło w płomieniach, Edwards zginął na miejscu, a kierowcę wyciągano z kupy złomu trzy godziny!

MadOnion
15-10-2013, 19:47
a to o tym wypadku nie słyszałem :o

adolfik9501
16-10-2013, 11:42
Durny wypadek. Chyba jakaś awaria, bo jak można z taką siłą prosiakiem pojechać prosto. Kierowca nie hamował? Tor znam z V8 Supercars, swoją drogą trochę daremny jako tor, ale wyścigi nawet mogą być bo wiele akcji jest, i tam jest prosta jakieś 400 metrów i zakręt/nawrót na prostą startową.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/81996800516321713942-2.jpg
źródło (http://iv.pl/)


Co się zaś tyczy V8SC:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/ekstrom_priaulx_bathurst_2013-2.jpg
źródło (http://www.f1wm.pl/img/news/2013/ekstrom_priaulx_bathurst_2013.jpg)

Mattias Ekstrom, uważa, że samochodami w V8 Supercars jeździ się przyjemniej niż jego Audi RS5 DTM, którym ściga się na co dzień.

Dwukrotny mistrz DTM zadebiutował w australijskiej serii w poprzedni weekend. Wraz z Andym Priaulx wywalczył dziesiąte miejsce na torze Mount Panorama.

„Samochód jest bardziej interesujący w prowadzeniu pod względem ścigania” – powiedział Szwed. „Można ostro się ścigać i jechać bardzo blisko siebie”.

Ekstrom zrobił również duże wrażenie na obserwatorach podczas swojego debiutu, choć sam twierdzi, że mógł pojechać lepiej w kwalifikacjach. „Byłem zadowolony ze swojej jazdy podczas wyścigu, choć w kwalifikacjach mogłem się trochę poprawić”.

(wzięte z www.f1wm.pl (http://www.f1wm.pl/php/news_id-30521.html))

Oczywista oczywistość. DTM to taka F1 tylko przypomina samochody. Aero doprowadzone do absurd jak w F1. Swoją drogą to się na wyprzedzał w ostatni weekend.

ekonet
16-10-2013, 11:59
OT: Adolfik, wczoraj usilnie w Czechowicach-Dz. zastanawiałem się, kto z naszych może być w pobliżu. ;)