PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór drukarki do zdjęć i płyt



verone
08-10-2013, 10:18
Witam,

od kilku dni przeglądam forum w poszukiwaniu informacji na temat najlepszej drukarki do wydruku zdjęć (A4) i płyt DVD. Pisząc najlepszej mam na myśli stosunek jakości do ceny, a interesuje mnie głównie pułap cenowy w granicach 700-800zł.
Z tego co się dowiedziałem jest kilka opcji: Epson P50, Epson PX660, 720, jednak żadnej z tych drukarek nie można dostać w sklepach internetowych (nawet na allegro). P50 jest dostępna w jednym sklepie za 800zł, a w starszych postach znalazłem informacje, że kosztowała po 300-400zł. Skąd taki wzrost ceny?
Wiem też, że dobrą opcją byłby zakup L800 jednak przekracza to mój budżet.
Dlatego proszę Was o poradę jaką drukarkę w cenie 700-800zł (z tych łatwo dostępnych) kupić ?

pgaik
08-10-2013, 10:40
Ja mam px710w epsonka i jak na moje potrzeby (foto, okładki, płyty, skan, ksero, wifi) jest miodzio. ;) a o kosztach eksploatacji nie wspomnę.



Ostatnio taką widziałem na allegro co prawda używkę ale w stanie idealnym z "wiecznymi tuszami" za 159zł.
A i teraz są ze trzy na allegro. ;)

cysieq
08-10-2013, 13:28
Witam,

od kilku dni przeglądam forum w poszukiwaniu informacji na temat najlepszej drukarki do wydruku zdjęć (A4) i płyt DVD. Pisząc najlepszej mam na myśli stosunek jakości do ceny, a interesuje mnie głównie pułap cenowy w granicach 700-800zł.
Z tego co się dowiedziałem jest kilka opcji: Epson P50, Epson PX660, 720, jednak żadnej z tych drukarek nie można dostać w sklepach internetowych (nawet na allegro). P50 jest dostępna w jednym sklepie za 800zł, a w starszych postach znalazłem informacje, że kosztowała po 300-400zł. Skąd taki wzrost ceny?
Wiem też, że dobrą opcją byłby zakup L800 jednak przekracza to mój budżet.
Dlatego proszę Was o poradę jaką drukarkę w cenie 700-800zł (z tych łatwo dostępnych) kupić ?

Podpinam się pod zapytanie kolegi.

pokora
08-10-2013, 14:32
A może Canon MG5350? Gdzie gusze za grosze i druk A4, płyty itp. Jakość tez dobra i z wifi

Wysłane z mojego GT-I9105P za pomocą Tapatalk 4

mateo912
08-10-2013, 16:34
szukam taniej drukarki z nadrukami na cd. żadnych druków foto, żadnego wifi itp itd tylko nadruk na cd + tekst. ktoś coś może polecić? ;)

pokora
08-10-2013, 17:17
Ten Canon około 250-300 pln z tego co sie orientuje i zachwalana

Wysłane z mojego GT-I9105P za pomocą Tapatalk 4

manfred
08-10-2013, 17:41
Czyli taniej nic innego nie ma. A podepnę się pod temat czy jest drukarka ściśle do samych płyt?

Wysłane listem poleconym

verone
09-10-2013, 11:33
Zakup używanej drukarki odpada. Tak naprawdę to nie wiadomo jak ktoś ją użytkował i czy zaraz po zakupie nie padnie mi głowica.
Z tego co widzę to w takiej cenie chyba żadnego konkretnego epsona chyba że ktoś ma jeszcze jakieś propozycje.
Kolega zaproponował canona mg5350, mnie jednak bardziej zainteresował model mg6250(6350) ze względu na dodatkowy szary tusz, a co za tym idzie lepszy wydruk b&w.
Tylko teraz powstaje pytanie gdzie i jakiej firmy znajdę tusze (zamienniki) do tej drukarki Bo chyba trigon ink czy też ink mate są tylko do drukarek epson.

cysieq
05-11-2013, 12:49
Obiła ostatnio mi się o uszy xp-600 epsona. Miał ktoś z nią do czynienia?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Sławomir
06-11-2013, 10:51
Miałem ostatnio podobny dylemat. Siedziałem w sieci kilka dni i rozczytywałem się, również o dostępnych zamiennikach do wybranki portfela. I wybrałem Canona pixma ip7250 w cenie 275 zł., odbiór w sklepie, a do tego chce wypróbować zamienniki Dulin. Już je zainstalowałem nawet zamiast oryginałów startowych. Jednakże podczas instalacji drukarki cały czas wyskakiwał błąd 8007075 (czy coś takiego, pisze z numer błędu z głowy). I znów przeczesałem sieć i okazało się, że nie tylko ja mam podobny problem z systemem. Żadne narzędzie Microsoftu, wielokrotne odinstalowywanie nie pomogły. Wywalało się podczas instalowania sterownika drukarki po pobraniu z Microsoft Update. A co ciekawe instalacja przebiegła poprawnie na kompie z Win 7 32. Więc zastosowałem jedyne wyjście: reinstalacja sytemu!!
Gdyby można było wybrać Epsona P50 w cenie około 300-400, to penie byłby to mój wybór. Niestety nie znalazłem Epsona w cenie około 300 zł.

manfred
19-01-2014, 09:10
I jak sie sprawuje drukareczka. Ja także zastanawiam się nad Canonem 5350. W sumie planuje coś kupić do 400 zł. Z tym że u mnie tak jak wcześniej wspomnialęm priorytet to płyty ale potem pewnie jakieś wydruki na ściane też będą :-)

obuch
19-01-2014, 17:34
Dołączam się do pytania - jakie wrażenia, współpraca LR5 profile?

ars
15-07-2014, 19:06
A czy komuś może P50 epsona drukuje z pomarańczowym zafarbem ? Osobno kolory ok w teście dysz widać. Print zdjęcia i dzieńdobry znowu na pomarańczowo. Ot zagadka...

mini21
17-07-2014, 01:12
Ja też mam zafarb ale nie pomarańczowy.
Przy teście dysz jest ok - czarny jest czarny, ale przy druku np.: klinu szarości, przechodzi o na w niebiesko-zielony (pisałem o tym w innym wątku).

Możliwe że potrzebujesz oprofilować drukarkę (stworzyć profil .icc pod konkretny papier i tusz).