PDA

Zobacz pełną wersję : D5200 + Samyang 8mm AE - panorama sferyczna



Goral64
04-10-2013, 16:21
Właśnie zacząłem zajęcia praktyczne.
Kupiłem Nikona D5200, obiektyw Samyang 8mm AE, Nodal Ninja 3 II, statyw i do dzieła.
Złożyłem wszystko do kupy, wyznaczyłem na NN3 punkt nodalny dla zestawu i zrobiłem 8 zdjęć z tego zestawu: 6 dookoła co 60st (aparat w pionie), jeden zenit i jeden nadir, wgrałem to do PTGui Pro (trial) i abstrahując od dokładności, konieczności dodawania wielu punktów kontrolnych, itp, itd, okazuje się, że pomiędzy zdjęciami poziomymi a nadirem mam spore luki! Tak jakby kąt widzenia był za mały do tego aby pokryć całą sferę 8 zdjęciami :(
http://www.goral.me/img/brakpokrycia.jpg

TOP67
04-10-2013, 16:59
Coś źle robisz.
Wrzuć to do Microsoft ICE i zobacz co on wymyśli

Goral64
04-10-2013, 17:27
On chyba "nie myśli" po fish-eye :(

Goral64
04-10-2013, 17:59
OK, już wiem w czym problem, PTGui ustawił sobie automagiczne cropowanie na zbyt mały wycinek, stąd brakło mu przy nadirze. Po zmianie cropowania sfera się wypełniła.