PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 14. GP Korei Południowej



adolfik9501
03-10-2013, 21:07
Witam.

Wyścig: 2013 FORMULA 1 KOREAN GRAND PRIX

Tor: Korean International Circuit

Układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/60318299465940429514-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Mało ciekawy widok z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Swoją drogą ciekawe jak się sprawują mapy Bing.

Dane techniczne:

Długość toru: 5615 m (5621 m)
Ilość okrążeń: 55 (55)
Dystans wyścigu: 308,630 km (309,155 km)
Pierwsze GP: 2011 (2010)
Ostatnie GP: 2012 (2010)
Ilość rozegranych GP: 2 (1)

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać na diagramie wyżej będą dwie strefy, każda ze swoim punktem pomiaru.

Pierwszy zwycięzca (pierwszy-pierwszy ;) ):

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 2:46'20.810 hrs. 109,997 km/h.

Ostatni zwycięzca (serio ostatni ;) ):

2012 - Sebastian Vettel (Red Bull RB8/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:36'28.651 hrs. 191,938 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/26A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1'35.820 min. 210,958 km/h.

(2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'35.585 min. 211,476 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'39.605 min. 202,941 km/h.

(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'50.257 min. 183,335 km/h.)


Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/38131329722444018761-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 4 października 2013r:

1 trening: 03:00 - 04:30
2 trening: 07:00 - 08:30

Sobota, 5 października 2013r:

3 trening: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00

Niedziela, 6 października 2013r:

Wyścig: 08:00

Live timing dostępny będzie jak zawsze tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy trza wyszperać m.in. na stronach:

http://www.rojadirecta.me/

http://www.drhtv.com.pl/index.html

http://www.viponlinesports.eu/


Kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel,
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton,
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa,
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber,
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
10. GP Węgier: 1. Hamilton, 2. Raikkonen, 3. Vettel,
11. GP Belgii: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
12. GP Włoch: 1. Vettel, 2.Alonso, 3. Webber,
13. GP Singapuru: 1. Vettel, 2.Alonso, 3. Raikkonen,
14. GP Korei: 1. ..., 2. ..., 3. ...,

Punktacja przed wyścigiem:

1. Vettel - 247 pkt.
2. Alonso - 187 pkt.
3. Hamilton - 151 pkt.
4. Raikkonen - 149 pkt.
5. Webber - 130 pkt.

Tradycyjnie dwa haiku i jeden głupi dowcip... znaczy się tradycyjnie onboard:

MZ19FOoAaZ8

kDtw-p_yfhY

Zapraszam.

adolfik9501
04-10-2013, 09:44
Wyniki dzisiejszych treningów:

T1:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/29298001120913700144-2.png
źródło (http://iv.pl/)

T2:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/37501904445554828269-2.png
źródło (http://iv.pl/)

shaolin
04-10-2013, 11:07
Kimi fure popsul ;(

Pyra001
04-10-2013, 21:38
Popsuł to mało powiedziane, skasował solidnie, żadne koło nie było na swoim miejscu. Za późno chyba zdecydował się na zjazd do alejki serwisowej, szkoda, nie wiadomo jak sobie to poskładają.

ekonet
05-10-2013, 08:40
No i Sweter znów wygrał kwalifikacje. To już nudne. ;)
Kangur minus 10 pozycji za kozackie przejażdżki z Fernandem. Przynajmniej się postawił i zrobił coś nietypowego.

shaolin
05-10-2013, 09:28
Krzychu Ty sie szykuj dzisiaj na Masternak vs Drozd i Kliczko vs Powietkin, a nie tu resorakami sie bawisz :twisted:

Kwalifikacje mnie ominely bo zajalem sie obiadem ale wyscig musze obejrzec.

adolfik9501
05-10-2013, 09:42
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/34308758388186194980-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/10807533342553125856-2.png
źródło (http://iv.pl/)


Wracam do relacji live z rajdu http://www.sport-team.org/site/chaine12.html Szkoda, że tylko WRC pokazują, ale relacja jest super. Wszystkie OS będą na żywo :)

Manius50
05-10-2013, 09:54
To kolejna pogoń za Vettelem jutro się szykuje.

shaolin
06-10-2013, 08:59
Rosberg dzisiaj bawi sie w Concorde'a i opuszcza nos w trakcie wyprzedzania Hamiltona, tworzac przy okazji ocean iskier.

Ogolnie jakies smieszne usterki dzisiaj...

adolfik9501
06-10-2013, 09:06
Cała F1 jest śmieszna. Niestety. Chyba po tym sezonie zrobię sobie przerwę tak jak po 1998 roku. Nie samą F1 człek żyje.

shaolin
06-10-2013, 09:14
Sutil drifta trzasnal na zakrecie i stuknal Webbera. Po stuknieciu Webberowi zapalil sie bolid... :shock:

shaolin
06-10-2013, 09:15
O fak, wypuscili Jeepa Cherokee na tor, cala stawka zwolnila, a sejftykar na samym koncu... :D Zolci umieraja ze smiechu w studiu...

adolfik9501
06-10-2013, 09:52
Wyniki nieoficjalne (wszak mogą się jeszcze pojawić kary z kapelusza):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/29877407809082839340-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Polszmat powinien płacić nam szkodliwe za słuchanie tych dwóch "fachofców".

ekonet
06-10-2013, 10:14
Podczas dekoracji usłyszałem "...wręcza puchar Sebastianowi Loebowi". ;)

adolfik9501
06-10-2013, 10:22
Podczas dekoracji usłyszałem "...wręcza puchar Sebastianowi Loebowi". ;)

Od razu po mecie wyłączyłem dziadów ;) Co do Loeba to pucharu nie będzie, bo się całkiem niedawno z drogi ześliznął i zaparkował na dachu, rolka znaczy.

shaolin
06-10-2013, 10:37
Dlatego jak macie ogladac z komentarzem to polecam kitajski, nic nie zrozumiecie, ale przynajmniej sie posmiejecie razem z chlopakami :D

MadOnion
07-10-2013, 08:06
Jędrzejewski w pewnym momencie chciał powiedzieć "rżnąć" ale ugryzł się w język ; )