PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Tatry 2013 - Tuż przed burzą śnieżną



josephebeloki
27-09-2013, 22:51
Z wakacji.

Tatry, Przełęcz Kondracka, 13 września 2013.20 min przed burzą śnieżną.

Nie jestem mistrzem od krajobrazu, ale zjawiska jakie wtedy występowały zapierały dech w piersiach: chmury konwekcyjne.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://projekt.vipserv.org/nikoniarze/SAM_0072_small.jpg)

Pozdrawiam Josephebeloki.

kaliszfornijczyk
28-09-2013, 00:44
Tak czytam sobie i oglądam od góry, przewijam w dół i .... wow. Zapiera, zapiera :)

Kurtz
28-09-2013, 01:14
Jak widzę taki widok, to zastanawiam się, czy zdejmować dekielek, czy biec na dół ;) Przypomniałeś mi kilka moich wycieczek które w tym miejscu skończyły się podobnymi widokami, a później... :)
Zdjęcie, moim zdaniem fajne, chociaż mam wrażenie, że delikatnie za mocno przejechane obróbką. Ciemnobrązowa część chmur wygląda dość nienaturalnie dla mnie w tym kadrze, chociaż spodziewam się, że mogły zbierać się tam "fajne ciemne kłębki" chmur.

JAP
28-09-2013, 02:48
Czad!
Bardzo mi się podoba.
Nawet powiesiłbym sobie na ścianie :)

shaolin
28-09-2013, 05:30
Nie wiem czemu ale PD wyglada jakbys tam mazal strasznie w fotoszopie. Ogolnie caly dol jakis pomazany ;) Kadrowo fajnie, bo w sumie leci po przekatnej od gorki w PG do tej sciezki w LD ;)

josephebeloki
28-09-2013, 10:09
No faktyczne, teraz to na lapku widzę, te brązowe nienaturalne odcienie w jednym miejscu hmmm. Skalowałem w jakimś zwykłym programiku i po tym kadrowaniu coś mi nie grało z kolorami, podejrzewam, że była tam kompresja 78%, ale myślałem że chyba mi si coś wydaje, teraz patrzę z rana i faktycznie.
Odnośnie maziania w PS. Po prawej stronie była choinka tak blisko szkła. Ona robiła taki mocno nie ostry element. Lekko ją usunąłem, ale widzę, że rzuca się w oczy. Od środka do lewej dołu nie ruszałem.

Dzięki za opinie :)