PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d3100, czy d3200, czy d5100



thomas88888
24-09-2013, 14:11
http://allegro.pl/nikon-d5100-18-105-vr-nowy-raty-i3545282099.html
http://allegro.pl/aparat-lustrzanka-nikon-d3100-18-105-vr-raty-vat-i3557567419.html
http://allegro.pl/tanio-aparat-nikon-d3200-obiektyw-18-105mm-vr-i3541515457.html
Zastanawiam się nad kupnem jednej z powyższych lustrzanek, jestem amatorem jeśli chodzi o fotografię, chcę zakupić lustrzankę głównie do fotografowania przyrody, uroczystości (jakieś szkolne akademie itd.). Chciałem prosić o poradę czy lepiej w moim przypadku nie przepłacać i kupić d3100 czy lepiej dopłacić i mieć d3200 lub d5100?

fkdc
24-09-2013, 14:24
Zdecydowanie lepiej dopłacić i wziąć D5100.

puszosław
24-09-2013, 14:25
Za puszkę nie przepłacaj. Ważniejsze od niej są obiektywy a na te to już spory budżet musisz przygotować. 18-105 jest ok na początek. Najważniejsze to pstrykać i uczyć się. Później można kupować lepsze body.

Powodzenia :)

dalu
24-09-2013, 16:23
fakt nie przeplacaj, ale wg. mnie model 5100 + 18-105mm spelnia idealnie Twoje potrzeby.

CODER_BEST
24-09-2013, 16:34
Na początek jak znalazł, najlepszy zestaw do pouczenia się i jeśli dokupisz do niego jakieś obiektywy to robi się naprawdę niezły zestaw, z którego można już coś tworzyć :)

Więc zdecydowanie na początek D5100 + 18-105.

PabloC
24-09-2013, 16:35
Za puszkę nie przepłacaj. Ważniejsze od niej są obiektywy a na te to już spory budżet musisz przygotować. 18-105 jest ok na początek. Najważniejsze to pstrykać i uczyć się. Później można kupować lepsze body.

Powodzenia :)

Dokładnie tak jak kolega napisał. Ja na przykład mam 2 body jedno to d300s a drugie D40. Zdecydowanie lepsze zdjęcia jestem w stanie wykonać D40 z jasnymi szkłami niż D300 z kitem 18-55. Na Twoim miejscu wybrałbym D3100. W ten sposób z ofert które pokazałeś oszczędzasz 300zł a to już jest połowa ceny lampy błyskowej YN-565EX, lub około połowa ceny obiektywu 35 f/1.8g, ewentualnie 50 f/1.8g. Różnica 2 Mpix jest pomijalna. Chyba że musisz mieć koniecznie uchylany ekran wtedy D5100 to jedyna opcja.
Pozdrawiam

puciek
24-09-2013, 18:06
Nie oszczędzaj ale z głową. D5100 szybko zmieniać nie będziesz musiał. Daje taki sam obrazek jak D7000 i lepszy niż D3100/D90 czy D300. Cena jest akceptowalna. Do tego dokup szkła i będzie git majonez.

.::AGUARES::.
24-09-2013, 18:19
a właśnie dziś po poczytaniu forum kupiłem nikon3100 z obiektywem 18-105 vr i powiem wam pierwsze wrażenia jest ********y jak dla początkującego polecam .może kiedyś coś innego lepszego się kupi ale na dzień dzisiejszy skok z kompaktu ogromny !!!

zgera
24-09-2013, 20:28
Nie oszczędzaj ale z głową. D5100 szybko zmieniać nie będziesz musiał. Daje taki sam obrazek jak D7000 i lepszy niż D3100/D90 czy D300. Cena jest akceptowalna. Do tego dokup szkła i będzie git majonez.

Kolega Puciek ma rację, chcesz zaoszczędzić 300 zł wybierając D3100 vs D5100 ale musisz wiedzieć że D3100 jest okrojony z kilku czasami potrzebnych funkcji.
Na plus dla D5100 przemawia:
- lepszy wyświetlacz.
- bracketing.
- zmiana ekspozycji, ISO co 1/3 EV.
- odbiornik IR, obsługa pilotem
- lepsza matryca, znacznie lepszy zakres tonalny.
Wszystkich różnic zapewne nie wymieniłem, czy za te różnice warto dopłacać to już zależy od kupującego, ja uważam że warto.

puciek
24-09-2013, 20:54
I dlatego radziłem kupować z głową. D3100 nie jest złą puszką, ale za niewiele większą kasę można mieć o wiele lepsze D5100. .::AGUARES::. nie miałeś do czynienia z puszkami bardziej pro, a D5100 ma właśnie takie funkcje, które znacząco go odróżniają od D3100 na plus - duży plus.

Migdzinski
25-09-2013, 16:28
Przepraszam że się wtrącę ale sam stanąłem przed takim wyborem i nie wiedziałem co wybrać i na przekór wybrałem D90 czy dobrze wybrałem ? przed kupnem nie wiedziałem o tym forum.. a szkoda

MstrG
25-09-2013, 16:34
Przepraszam że się wtrącę ale sam stanąłem przed takim wyborem i nie wiedziałem co wybrać i na przekór wybrałem D90 czy dobrze wybrałem ? przed kupnem nie wiedziałem o tym forum.. a szkoda

A zadowolony jesteś? Jeśli tak, to znaczy, że dobrze wybrałeś.

thomas88888
25-09-2013, 17:26
mi chyba najbardziej podoba się (po przeczytaniu wielu recenzji) d3200. Ma ktoś może tą lustrzankę i może mi powiedzieć czy szumy są faktycznie takie duże jak straszą po forach?

zgera
25-09-2013, 18:05
Przepraszam że się wtrącę ale sam stanąłem przed takim wyborem i nie wiedziałem co wybrać i na przekór wybrałem D90 czy dobrze wybrałem ? przed kupnem nie wiedziałem o tym forum.. a szkoda

D90 to dobry wybór, jedynym minusem jest trochę słabsza matryca, wszystko inne na plus w porównaniu do D3100, D5100, D3200.
Gdyby do D90 wstawić matrycę z D5100 to byłby nadal często kupowany model, niestety zastąpił go D7000.
Mam D90 i D5100 i powiem tak, różnica w matrycy jest, ale nie jest to przewaga w latach świetlnych jak niektórzy pisali.

Migdzinski
25-09-2013, 21:30
D90 to dobry wybór, jedynym minusem jest trochę słabsza matryca, wszystko inne na plus w porównaniu do D3100, D5100, D3200.
Gdyby do D90 wstawić matrycę z D5100 to byłby nadal często kupowany model, niestety zastąpił go D7000.
Mam D90 i D5100 i powiem tak, różnica w matrycy jest, ale nie jest to przewaga w latach świetlnych jak niektórzy pisali.


dziękuję jak zawsze konkretna wypowiedź z Twojej strony