PDA

Zobacz pełną wersję : SIGMA 30/1.4 HSM do Nikona d40



teseus
12-04-2007, 10:59
Witam.
Chcę kupić sigmę 30/1.4 do Nikona D40 w sklepie internetowym, niestety niektórzy piszą, że te obiektywy mogą czasami sprawiać problemy z różnymi typami body. Czy ktoś może wie z własnego doświadczenia, jak sprawdza się w pracy z D40-tką i czy ewentualnie były jakieś problemy z jego działaniem (testowanie w sklepie kilku egzemplarzy i wybieranie jednego, itp.) Bardzo proszę o pomoc:)

Jakubas
12-04-2007, 11:17
Przynajmniej jesli chodzi o AF, to bedzie chodzil z D40, bo ta Sigma ma wlasny silnik. Co do problemow, to zdarzaja sie one z D200, nie wiem czy z D80, ktory ma taki sam modul AF. W takim wypadku szkielko nalezy odeslac do serwisu, gdzie w ramach gwarancji wyjustuja Ci szkielko do wspolpracy z konkretnym aparatem. Co wazne, zmiany wprowadzane sa do obiektywu, nie do aparatu!

D40 nie mam, za to mam ta Sigme i naprawde polecam. Co do testow w sklepie... Ustaw przyslone na 1.4 i zobacz, czy nie masz FF/BF... Pamietaj, zeby przedmiot, ktory bedziesz fotografowal, ustawiac w roznych odleglosciach od aparatu - czasem zdarza sie tak, ze ostrzac na 40cm jest FF, a w okolicach 80cm jest juz BF.

andi
12-04-2007, 11:36
Mam tą sigmę wraz z d80 - bez problemów, kupiłem, podłączyłem, działa. Jestem bardzo zadowolony.

downunder
12-04-2007, 13:04
Używam tą sigmę z D70s i generalnie jestem bardzo zadowolony. Nie mam żadnych problemów typu BF/FF jednak czasami AF potrafi się pomylić. W związku z tym mam nawyk by ważne zdjęcia wykonywać 2 razy.

admin
12-04-2007, 13:18
Pytanie dotyczylo wspolpracy z D40. Trzymajmy sie tematu prosze.