PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 30 1.4 + D200



bandersz
12-04-2007, 10:45
Teraz to juz zdebialem !!!
Kupilem w/w sigme i testowalem ja w sklepie chyba godzine na obecnosc FF/BF z moim D200.
Uzywalem centralnego pola AF i wszystko bylo ok.
Jakie jest moje zdziwienie kiedy po zakupie zauwazulem ze uzywajac bocznych pol AF ma znaczny BF.
To chyba nie jest normalne zachowanie. Zastanawiam sie czy to szklo czy body.
Wiem ze nt. FF/BF tomy ksiazek juz napisano :-)
ale na nikkorze 80-200 2.8 AFS taka przypadlosc nie wystepuje i teraz sam juz nie wiem.
czy odsylac do serwisu czy sie z tym pogodzic - "bo ten typ tak ma" :-(((.

bandersz
13-04-2007, 23:39
Ale tu cisza :-)
Moze spytam inaczej czy ktos z Was kto posiada D200 i Sigme 30 1.4 ma problemy z ostrzeniem na innych niz centralne polach AF ?
Ciekawi mnie tez czy jezeli juz trafi sie egzemplarz tego obiektywu bez BF/FF to czy czesto zdarzja sie "pomylki" AF ?

QuadMan
14-04-2007, 17:53
Witam,

Zdaje się, że Habakuk miał tą Sigmę i D200 i pisał o problemach. Gdyby nie to, już bym kupił to szkiełko.
Pozdrawiam, QuadMan

downunder
14-04-2007, 18:14
bandersz napisz pw do piotrnas'a testował moją sigmę na swoim D200 i chyba musiał być zadowolony bo wiem, że ostatecznie również zakupił. ;)

art44
15-04-2007, 16:55
Witam,
SIGMA jest chwalona i to bardzo za ostrość, jasność i plastykę barw. Świetny obiektyw do street-foto etc. Jedyny jej mankament, który potwiedzaję użytkownicy to praca autofocusa, nie zawsze trafia on w punkt, zdarza mu się "pobłądzić". Dobrze jest potestować egzemplarz przed zakupem - jeśli z AF wszystko w porządku, szkło jak najbardziej godne polecenia.
Pozdrawiam, Art

Niedzwiedz
15-04-2007, 20:00
a jak ostrzy na nieskonczonosc trafiasz tam gdzie chcesz na roznych odleglosciach na 1,4 ?
jak tak to podejzane , mi hulala po kalibracji jak znalazl na kazdym punkcie AFa to fakt na skrajnych punktach na 1,4 juz bylo slabiej niz w srodku

acha jak testowales FF/BF ?

bandersz
16-04-2007, 10:05
Testowalem klasycznie ze BF/FF chartem aparat na statywie kot 45 stopni.
Przy normalnym foceniu tez zdarza mu sie BF.

Niedzwiec: czy po kalibracji trafia Ci w 100% przypadkow ?