Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 13. GP Singapuru
adolfik9501
19-09-2013, 15:34
Witam.
Już za chwilę, już za moment zacznie się 2013 FORMULA 1 SINGTEL SINGAPORE GRAND PRIX na torze Marina Bay Street Circuit. Będzie to nocny wyścig.
Rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/61969385623261336870-2.png
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 5,065 km
Ilość okrążeń: 61
Dystans wyścigu: 308,208 km.
W tym roku pozbyto się szykany z zakrętu nr 10, więc można śmiało mówić o trzeciej wersji toru.
Strefa DRS to ZUO:
Jak widać na załączonym wyżej obrazku będą dwie strefy, każda ze swoim punktem pomiaru.
Harmonogram:
Piątek, 20 września 2013r:
1 trening: 12:00 - 13:30
2 trening: 15:30 - 17:00
Sobota, 21 września 2013r:
3 trening: 12:00 - 13:00
Kwalifikacje: 15:00
Niedziela, 22 września 2013r:
Wyścig: 14:00
Live timing dostępny będzie http://www.formula1.com/live_timing/ a streamy do wyszperania w sieci, m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html.
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/19995661171553062517-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Onboard musi być, a nawet 4 w 1:
W1ds0HympBU
Ostatnich njusów to zapewne wszyscy już wiedzą, że Kimi przechodzi do Ferrari. Massa wylatuje. Za Webbera w RB pojawi się Ricciardo.
Zapraszam.
MadOnion
19-09-2013, 17:52
por fuera...
9AvsavOM4Lg
adolfik9501
20-09-2013, 13:38
Wyniki pierwszego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/66591615853830164862-2.png
źródło (http://iv.pl/)
adolfik9501
20-09-2013, 17:28
Wyniki drugiego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/23270692861989080105-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Patrząc na różnicę między 1 a 3 to powiem tylko: oj, joj... będzie buba ;) Oby, nie. Przecież to tylko trening.
adolfik9501
21-09-2013, 13:06
Wyniki trzeciego treningu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/54610522938938568055-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Celeborn
21-09-2013, 13:47
FIA rozważa zakaz zmiany koloru kasku przez kierowcę podczas sezonu... To chyba specjalnie pod Borówę
adolfik9501
21-09-2013, 16:07
Ogłuchnaąć idzie...
Nie chwal się :mrgreen:
Wyniki kwalifikacji:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/30500669059574356300-2.png
źródło (http://iv.pl/)
RBR szybki bardzo. Co jak co, ale Paluchowi przydałaby się lekcja pokory, czyli pomyłka Neweya w projekcie auta na 2014 ;)
Felippe znowu przed Alfonso.
Nie udało mi się dzisiaj obejrzeć kwalifikacji - dlaczego Kimi tak daleeeko?
Bo go plecki bolały ;) A poza tym Lotus mu wisi kilkanaście milionów juro, kontrakt z F zaklepany, to po co sie produkować.
Taka ciekawostka: wyścigi mają też wpływ na lokalnych posiadaczy czterech kółek. Od piątku na ulicach pełno ferrari i lambo, te drugie często w odjechamych kolorach - np jasnoniebieskie z czerwonym pasem. W nocy traktują ECP jak tor wyścigowy.
adolfik9501
22-09-2013, 16:11
Wyniki:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/44519931929643178069-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Końcówka wyścigu uratowała tą dość nudną imprezę przed negatywną oceną. Mierny ;)
Alonso i Kimi super wynik na mecie. Alonso super start. Kimi jak to Kimi, spokojnie do przodu.
RBR gdy ma czystko przed sobą robi masakrę. Doskonałe aero, które niespecjalnie sobie radzi w jeździe w "pociągu". No ale tak to się robi - auto na okrążenie kwalifikacyjne, czyli czysty przejazd.
Webber - problemów z samochodem ciąg dalszy. Szkoda chłopa.
Szkoda też Groszka. Miałby chłopina punkty. Zaczynam się zastanawiać, czy wzorem wyścigów samochodów turystycznych, czołówka w jednym wyścigu nie powinna być dociążona balastem na następny wyścig np. pierwszy +15 kg. drugi +10 kg i trzeci +5 kg. może byłoby ciekawiej.
adolfik9501
22-09-2013, 17:19
Szkoda też Groszka. Miałby chłopina punkty.
Oj tak.
Zaczynam się zastanawiać, czy wzorem wyścigów samochodów turystycznych, czołówka w jednym wyścigu nie powinna być dociążona balastem na następny wyścig np. pierwszy +15 kg. drugi +10 kg i trzeci +5 kg. może byłoby ciekawiej.
Czy ja wiem. F1 opiera się na niezależnych konstrukcjach więc zawsze ktoś będzie z przodu. Poza tym odnoszę wrażenie, że RBR + 15 kg balastu, a wyniki byłby taki sam ;) Poza tym to takie sztuczne.
Na ten przykład w IndyCar masz 1 podwozie (bolid) i 2 silniki (Chevy/Honda) - liczy się wiec kierowca, strategia, szczęście no i oczywiście zespół by auto było przygotowane na tip-top, ale to nie jest tak, że mały ubogi zespół nie może znaleźć się na podium czy wygrać, co nie raz miało miejsce.
W V8 Supercars auta są konstruowane w oparciu o restrykcyjne przepisy, które zapewniają dużą konkurencyjność samochodów. Na ten moment są 4 marki (Holden/Ford/Nissan/Mercedes) a w przyszłym roku dojdzie Volvo. Podobnie jak w IC liczy się kierowca, strategia, szczęście i zespół. Obecnie Nissan i Merc generalnie dostają baty, ale z wyścigu na wyścig mniejsze, wbijając się do pierwszej dziesiątki (Nissan nawet raz wygrał). Tak to jest jak się debiutuje w serii, a startów nie finansuje "fabryka".
Co ciekawe też bryluje tam RedBull ;)
Tak zapowiadali swoje przybycie przed sezonem jako, że RB zastąpił Vodafone: https://www.youtube.com/watch?v=q2kjp35EV6E (występuję m.in. 3 i 4 mistrz serii, szef zespołu oraz szef inżynierów czy jak go tam zwą.
EDYTA: Sam widzisz, że na takie rozwiązania nie zgodzą się zespoły w F1 zwłaszcza te duże. Będzie więc tak jak jest od lat.
adolfik9501
22-09-2013, 18:31
Alonso po wyścigu podwiózł Webbera. Obaj dostali reprymendy. Dla Marka jest to trzecia, więc na starcie w Korei zostanie przesunięty o 10 miejsc do tyłu...
Marcin Jakubowski
22-09-2013, 18:31
mi przyszedł do głowy taki pomysł - ograniczyć informacje na kierunku inżynier - kierowca. Niech to ten facet za kółkiem podejmuje decyzję w oparci o swoje doświadczenie. Teraz Team nie pozwala praktycznie popełniać kierowcom błędów taktycznych. Niech kierowca podejmuje decyzje o tych kiedy chce zjechać do boksu. Niech wsłu****e sie w prace silnika i innych podzespołów w oparciu o wskaźniki i doświadczenie. Myślę, że wprowadziłoby to do wyścigu dużo czynnika ludzkiego i pozwoliłoby na nowo zdefiniować rolę kierowcy. Te ograniczenia w komunikacji, co oczywiste, nie mogłyby wpływać na bezpieczeństwo. Myślę, że temat jednak wart przemyślenia.
adolfik9501
22-09-2013, 20:45
Tak wyglądało okrążenie zjazdowe Alonso:
UXMCLiAvzg8
Marcin Jakubowski
22-09-2013, 20:59
się zabawili.... jednak to nie było zbyt mądre
Alonso po wyścigu podwiózł Webbera. Obaj dostali reprymendy. Dla Marka jest to trzecia, więc na starcie w Korei zostanie przesunięty o 10 miejsc do tyłu...
A za co dwie poprzednie?
A za co dwie poprzednie?
Wcześniej Webber otrzymał reprymendę za blokowanie Nico Rosberga w Bahrajnie oraz za zignorowanie żółtych flag w Kanadzie.
mi przyszedł do głowy taki pomysł - ograniczyć informacje na kierunku inżynier - kierowca. Niech to ten facet za kółkiem podejmuje decyzję w oparci o swoje doświadczenie. Teraz Team nie pozwala praktycznie popełniać kierowcom błędów taktycznych. Niech kierowca podejmuje decyzje o tych kiedy chce zjechać do boksu. Niech wsłu****e sie w prace silnika i innych podzespołów w oparciu o wskaźniki i doświadczenie. Myślę, że wprowadziłoby to do wyścigu dużo czynnika ludzkiego i pozwoliłoby na nowo zdefiniować rolę kierowcy. Te ograniczenia w komunikacji, co oczywiste, nie mogłyby wpływać na bezpieczeństwo. Myślę, że temat jednak wart przemyślenia.
Pomysł nawet ciekawy. Jeszcze tylko trzeba przekonać teamy F1 i już :)
Kurna, wczoraj puszczali final Shanghai Masters w snookera i puscili mi moze 10 okrazen w przerwie miedzy framkami... Widzialem fote jak Alonso wiozl Webbera, najs :D A z samego wyscigu to zaliczylem wypadek Ricciardo, a pozniej SC... wiec duzo sie nie naogladalem ;)
adolfik9501
23-09-2013, 10:19
się zabawili.... jednak to nie było zbyt mądre
Z innego ujęcia:
IBByzQBCSXE
ppfalcon
23-09-2013, 11:05
Hahaha, Ferrari jako taryfa. Swoją drogą - to chyba najdroższa taryfa w życiu Webbera :P
Celeborn
23-09-2013, 15:11
bo ferrari to dobre taksówki
hBIZF3sDFTI
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.