Zobacz pełną wersję : Pilocik do nikona
Migdzinski
19-09-2013, 11:24
Witam
Tak jak w temacie szukam pilocika do zdjęć w trybie B, jest tego mnóstwo od 7 zł po 30 np
rzekomo oryginalny
http://allegro.pl/nikon-ml-l3-oryg-pilot-bat-pokr-d5100-i-inne-i3528699949.html
jak i taki robiony przez chińskie rączki, w sumie wszystko jest przez nie robione...
http://allegro.pl/736-pilot-nikon-ml-l3-d7000-d5000-d5100-d3000-d90-i3493275293.html
jaka jest różnica ? czy warto używać zamienników ?
Pozdrawiam
Mój pierwszy był zamiennikiem. Padł po miesiącu. Teraz mam 1,5 roku oryginał i dalej działa.
Migdzinski
19-09-2013, 11:32
Czyli wszystko jasne zostaje tylko kwestia czy ten za 30 zł to oryginał
Ja mam zamiennik za 15 zł. Działa od ok. 5 lat. Ostatnio tylko musiałam wymienić w nim baterię. Po wymianie baterii działa nadal.
Kiedyś używałam go bardzo często (nawet na mrozie), teraz trochę rzadziej go używam, ale działa ;)
robak_wroc
19-09-2013, 12:36
Można tez pilot od TV (np uniwersalny). Ustawić go na TV sanyo i program 3 'naciska' spust migawki :)
Mam zamiennik za 10zł i od 5 lat działa. Nawet baterii nie wymieniałem.
jarekf34
19-09-2013, 19:18
Pierwszym był zamiennik, który po powrocie z wczasów gdzieś się zapodział więc następny kupiłem oryginał :) Zamiennik znalazł się po wypraniu spodni i działa do dziś więc chyba jest wytrzymały ;):)
Czyli wszystko jasne zostaje tylko kwestia czy ten za 30 zł to oryginał
To podróbka oryginału, właśnie taki kupiłem, wcześniej miałem taki za 10 zł i padł po kilku miesiącach.
Ten niby oryginał padł również, tzn czasami działa jak go mocno nacisnę, chyba mam pecha.
misieqMP
20-09-2013, 11:41
Czy oryginał ML-L3 będzie kompatybilny z D300s ??
Czy oryginał ML-L3 będzie kompatybilny z D300s ??
Odpowiedź w instrukcji, czy specyfikacji aparatu.
Wystarczy poszukać odbiornika podczerwieni w D300s... jak znajdziesz daj znać, bo jeszcze nikomu się nie udało.
Andrzej1974
22-09-2013, 09:28
[...] szukam pilocika do zdjęć w trybie B, jest tego mnóstwo od 7 zł po 30 np
rzekomo oryginalny [...]
jak i taki robiony przez chińskie rączki, w sumie wszystko jest przez nie robione... [...]
Polecam Artykuł nr 49724 (https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/49724/~/uwa%E5%BCaj-na-podrabiane-akcesoria-do-aparat%E3%B3w-cyfrowych-nikon) :-)
Polecam Artykuł nr 49724 (https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/49724/~/uwa%E5%BCaj-na-podrabiane-akcesoria-do-aparat%E3%B3w-cyfrowych-nikon) :-)
A co moze zaszkodzic nikosiowi taki podrobiony pilocik??
Mam oryginal juz 6 lat, dziala na tej samej baterii od poczatku a jeszcze bardziej cieszy to ze dziala z D600;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.