PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie o gripie do nikona d3200?



kams_
14-09-2013, 22:20
link: http://www.ceneo.pl/21087167

DlaZabawy
14-09-2013, 22:53
Tego konkretnego modelu nie widziałem, ale mam podobny wynalazek do mojego D5100.

Plusy:
+ lepsza ergonomia podczas zdjęć pionowych (łatwiej trzymać aparat, jest dodatkowy spust)
+ jeśli (tak jak ja) masz duże dłonie - lepsza ergonomia podczas zdjęć poziomych (mały palec nie ucieka niewiadomo gdzie, tylko opiera się na gripie, dając tym samym stabilniejszy uchwyt całego sprzętu)

Minusy:
- do działania dodatkowego spustu potrzebny jest kabelek podłączony do gripa i do aparatu
- jeśli chcesz korzystać z dodatkowego spustu jednoczesnie z GPSem, to masz problem - bez uzycia lutownicy się pewnie nie obejdzie...

Pakowania w to urządzenie dwóch akumulatorków nie polecam - o ile mi wiadomo, to ten grip po prostu łączy akumulatorki równolegle, co z elektronicznego punktu widzenia nie jest zbyt szczęsliwym rozwiązaniem (mocniej naladowany akumulatorek - a w praktyce zawsze któryś jest trochę mocniej naładowany, choćby minimalnie - bedzie się 'żywił' prądem ze słabszego, z uwagi na niedoskonałość energetyczną akumulatorków część energii zostanie przy tym rozproszona w postaci ciepła).

Ogólnie: grip jako akcesorium jak najbardziej polecam, ja swojego nie odkręcam od puszki.

robzone
15-09-2013, 00:20
Moim zdaniem bezsensem jest kupować najmniejszy i najlżejszy DSLR Nikona żeby później montować do niego gripa. Do N3200 dokupiłbym dodatkowy akumulator lub 2 ale na pewno nie grip.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

advisor
15-09-2013, 09:58
też popieram robzone bo sam nad tym myślałem i kupiłem drugą baterię i wszystko gra. Patrząc na aparat z gripem i kabelkiem trochę nie za bardzo podchodził mi zakup.