PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica i takie tam



Zoidberg
18-07-2005, 23:48
Witam,
Mam pytanie o różnicę pomiędzy filmami Fujicolor NPS 160 Professional a Fujicolor NPC 160 Professional. Na stronie fujifilm jakoś ich wyjeśnienia nie trafiają do mnie. Zatem może ktoś skrótowo opisać różnicę i przypadki zastosowań tych filmów?(Kiedy jaki). Są na Allegro.
A teraz pytanie z innej beczki - tak czytam sobie to forum i aż mi głupio - znaczna część z Was pstryka po kilka filmów miesięcznie a ze mnie to kurka wodna taki niedzielny pstrykacz - tylko jak gdzie do lasu albo na wczasy to wtedy mój F80 idzie w ruch. Nastawiam go wtedy na automatykę czasu (przysłoną sam kręce) i już. Żadnych eksperymentów, żadnych korekt ekspozycji, połowy przycisków nawet nie używam i nie wiem do czego są. Jak to jest - zabieracie aparat ze sobą wszędzie? Czy raczej jest tak, że planujecie -"w tym a w tym dniu to biorę Nikosia i idę z nim w tany". Bo mi to jakoś tak głupio byłoby nagle na ulicy aparat wyciągać i strzelać fotki - jak jakiś Japończyk. Notujecie sobie parametry zdjęć? Ja kiedyś próbowałem ale przy 15 klatce to mi się odechciało. Może uda mi się kiedyś umówić z kimś z mojej okolicy na jakiś plener i wtedy z ziomkami zobaczę co i jak? (to odnośnie tych korekt i eksperymentów). Opowiedzcie jak o jest u Was - ot, taki dzień z życia Miłośnika Nikona.
Pozdrawiam

ALF
19-07-2005, 03:04
Fujicolor NPC 160 ma bardziej kontrastowe kolory niż NPS...oba służą przede wszystkim do zdjęć portrtowych oraz wszelkich zdjęć ludzi, gdyż całkiem naturalnie oddają kolor skóry...obecnie są zastępowane przez ich nowszą odmianę...Fujicolor Pro 160S i Pro 160C... tu masz linke do poczytania (http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=2&lewa=1&e=2405) :P

przy dłuższych wyjazdach zabieram zawsze cały plecak/torbę sprzętu...na miejscu raczej planuję focenie pod konkretny pomysł, ale czasem po prostu wychodzę do parku z aparatem, statywem, lampą i 2 szkłami ot tak, a nóż coś ciekawego trafię, a przy okazji spaceru pokosztuję :P

przede wszystki poszukaj w fotografii tego co ciebie interesuje...makro, krajobraz, reporterka itd...i pod te zainteresowania szukaj tematów...jak już znajdziesz, staraj się pokazać temat na różne sposoby, w różnym świetle...

gALL
19-07-2005, 08:16
Zawsze mam aparat przy sobie, nie jest to ani F80 ani D70 lecz FE2, mniejszy, lzejszy, solidniejszy.

Spinner
19-07-2005, 10:22
Tez mialem przy sobie ale jak mialem piekne, male, klasyczne pentaxy z serii "M" - teraz mi jakos za ciezko:-) Ale jak ide gdzies nad wode, spacer itp to staram sie zawsze "cos" miec przy sobie:-)

Gall - z ciekawosci - skoro nosisz FE-2 to z jakim szklem? 50mm, 35mm czy moze jakis zoom?;-)

pzdr
Spinner