PDA

Zobacz pełną wersję : Soczewki czy Konwerter Makro Raynox



R@dekk
11-04-2007, 20:14
Witam serdecznie.
Jestem posiadaczem Nikona D 70s.Bardzo interesuje mnie fotografia makro.Niedawno zakupiłem obiektyw Sigma Apo DG 70-300 macro.Jednak niespełnia on wpełni moich oczekiwań.Zamierzam dokupić zestaw soczewek do makro lub Konwerter Makro Raynox DCR-250.Mam jednak dylemat.Co bedzie lepsze,bardziej opłacalne?.To mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość.Dzięki serdeczne.

ALF
13-04-2007, 01:33
sama sigma nie jest szkłem makro...no może do motylków :)
proponuję zainwestować w prawdziwe szkło makro...na początek Nikkora 55/3,5MF lub Vivitara 105/3,5MF lub Tamrona SP 90/2,5MF...ceny tych szkieł od 400 do 550zł

TiTeUF
13-04-2007, 12:11
Kup sobie za 25 PLN na Allegro soczewke +4 (+2 jest troche za slabe, +10 za mocne i zbyt znieksztalca) i pobaw sie przez kilka tygodni. Jesli na serio cie to pociaga to pomysl wtedy raczej o obiektywie macro niz o soczewkach i innych Raynox'ach a jak nie to i tak 25 PLN to niewielka strata.

Eeee, chyba znow nie na temat dalem .... :(

R@dekk
13-04-2007, 15:18
Dzięki za podpowiedzi.Właśnie zamówiłem komplet soczewek makro +1 +2 +4 - 58 mm Hakuba.Przyjdą,to je przetestuje.

Nivelen
13-04-2007, 19:35
ja właśnie testuję Raynoxa 250 + soczewka +4, masakra, mam problemy ze zmieszczeniem czegokolwiek w GO :P

Seeker
13-04-2007, 22:06
Generalnie, im mniej DODATKOWEJ optyki, tym lepiej.

1. Wlasciwy obiektyw
2. Pierscienie i mieszki (jesli nadal brakuje skali)
wszystkie inne warianty sa juz kombinowaniem.

ALF
16-04-2007, 00:36
Dzięki za podpowiedzi.Właśnie zamówiłem komplet soczewek makro +1 +2 +4 - 58 mm Hakuba.Przyjdą,to je przetestuje.

pamiętaj, że te soczewki do średnich nawet się nie zaliczają, więc korzystaj wyłącznie z ich środka...brzegi będą tragiczne